خرید و فروش در اینترنت

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

حیوانات خانگی : بهتر اسـت عشق خود بـه حیوانات رابا آزاد کردن آن ها «درصورت امکان» و یا حداقل با فراهم کردن اسباب شادی آن ها نشان دهیم نه با اسیر کردن و گرفتن خوشی​هاي‌ آن ها.

 

اگر حیوانی امکان زندگی آزاد در طبیعت را دارد، وی را اسیر نکنیم. نگه داری یک یا حتی دو یا چند بلبل در قفس در حالی کـه صدها بلبل آزادانه در شهر زندگی می​کنند و مشکل خاصی برای زندگی در طبیعت ندارند، نشانۀ حیوان​دوستی ما نیست.

 

این حیوانات خانگی کم هزینه برای بچه ها، والدین شاغل و آپارتمان نشینان عالی هستند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از حیوان خانگی هایي کـه نگه داری سهولت دارند را منتشر کرده ایم.

 

20 حیوان خانگی کم نگهداری که می توانید داشته باشید

وقتی نوبت بـه استقبال از حیوانات خانگی درخانواده میرسد، هر حیوانی نیاز بـه مراقبت و دوست داشتن دارد. با این حال، وقتی فردی پرمشغله هستید، نمیتوانید هر لحظه بیداری را صرف مراقبت از سگ یا گربه‌ي نوازشگر کنید. این بدان معنا نیست کـه شـما لیاقت آوردن حیوان را بـه خانه خود ندارید – فقط باید حیوان مناسب را پیدا کنید.

 

عده اي از حیوانات خانگی بـه مراقبت و نظافت کمتری نیاز دارند، در حالی کـه خرید تعداد زیادی از انها بـه سادگی ارزان تر اسـت. بنابر این، چه بـه دنبال چیزی باشید کـه برای فرزندانتان منطقی باشد، برای سبک زندگی پرمشغله یا محدودیت هاي‌ آپارتمانتان، کارشناسان میگویند این ها کم هزینه ترین حیوانات خانگی هستند کـه باید بـه خانه ببرید.

 

بیشتر بخوانید: حقیقت های شگفت انگیز درباره گربه که نمی دانستید

 

1. ماهی بتا

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

ماهی‌ها اغلب بـه عنوان حیوانات خانگی کم‌کنترل دیده می شوند تا زمانی کـه مردم متوجه شوند کـه چقدر باید روی انها کار شود. با این حال، این طبق معمولً بـه این دلیل اسـت کـه انها انواع نامناسبی از ماهی ها را انتخاب می کنند: اگر بـه دنبال ماهی کم نگه داری هستید، حتما اقدام کنید.

 

ماهی‌هاي‌ بتا خیره‌کننده، واقعاً مقاوم هستند، و میتوانید یک تنظیم عالی و کم هزینه داشته باشید. ما خرید یک کیت آکواریوم پنج گالن را توصیه میکنیم کـه اندازه مناسبی برای ماهی بتا اسـت. و هنگامی کـه مخزن شـما آماده شد، فقط باید یکبار در روز بـه آن ها غذا بدهید – یا یک تغذیه خودکار ماهی تهیه کنید – و هر هفته 15 درصد آب را جای گزین کنید.

 

2. خوکچه هندی

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

فقط بـه این دلیل کـه می خواهید یک حیوان خانگی کم هزینه داشته باشید، وادار نیستید روی یک حیوان آبزی و مخزن زندگی کنید. اگر هنوز چیزی دوست داشتنی دارید کـه بتوانید در دست بگیرید، یک خوکچه هندی را درنظر بگیرید.

 

خوکچه‌هاي‌ هندی نخستین حیوانات خانگی عالی هستند، زیرا آن ها کوچک، اجتماعی، خوب با کودکان هستند و “مانند یک برنامه ثابت برای تغذیه، زمان بازی و خواب هرروز”. آن ها همچنین یک رژیم غذایی گیاهی دارند کـه نگه‌داری ان آسان اسـت. انها از طیف وسیعی از غذاها، از جمله یونجه تیموتی، گلوله‌هاي‌ غذایی، سبزیجات، میوه‌ها و خوراکی‌هاي‌ گهگاهی لذت میبرند.

 

با این حال، او بـه چند نکته در مورد خوکچه هندی اشاره می کند. آن ها نباید در دمای بیش از 80 درجه فارن هایت زندگی کنند، اگر باهم بزرگ شوند از زندگی در جفت هاي‌ همجنس لذت می برند «در غیر این صورت باید بـه طور جداگانه نگه داری شوند»؛ و زیستگاه ها هرگز نباید در زیر نور مستقیم خورشید یا در منطقه اي با آب و هوا نگه‌داری شوند.

 

3. همستر

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

یکیدیگر از حیوانات خانگی معمولی و دوستدار بچه هامستر اسـت. در بیشتر موارد، همسترها بـه تنهایی خوب عمل می کنند. تنها چیزی کـه انها نیاز دارند یک قفس، آب شیرین «کـه میتوان با یک بطری نوشیدنی درکنار قفس توزیع کرد»؛ غذای همستر «درکنار تکه هاي‌ کوچک میوه و سبزیجات»؛ و چرخی برای بازی آن ها اسـت. 

 

اگر در طول روز زیاد در خانه نیستید، این حیوان خانگی نیز میتواند حیوان خانگی خوبی باشد، زیرا آن ها حیوانات شب‌زی هستند و باید در شب بـه انها غذا داد. با این حال، “اگر خواب سبکی دارید، همستر ممکن اسـت برای شـما بهترین نباشد، زیرا آن ها اغلب شبها را صرف غذا خوردن و دویدن روی چرخ هاي‌ ورزشی خود می کنند.”

 

همسترها طبق معمولً دو تا سه سال زندگی می کنند، در حالی کـه خوکچه هندی بـه طور متوسط هشت سال زندگی می کند.

 

4. پاگ

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

بیایید با ان روبه‌رو شویم، سگ ها هرگز واقعاً کم نگه داری نیستند. آن ها بـه عشق، توجه و محبت زیادی نیاز دارند. اما اگر می خواهید یک سگ گرانبها را بـه خانواده خود بیاورید، پاگ ها یکی از ساده‌ترین نژادهای سگ برای داشتن سگ هستند.

 

“ما هرگز وی را بـه آرایشگاه سگ نبرده ایم. مو هاي کوتاه او نیازی بـه اصلاح ندارد.” و حقیقت این اسـت کـه ما فقط حدود 30 دقیقه در روز با او پیاده روی میکنیم و حدود 10 دقیقه بازی کشی یا طناب کشی انجام میدهیم و این برای حفظ فرم او کافی اسـت. علاوه بر این، اندازه کوچک آن ها، آن ها را برای آپارتمان عالی می کند.

 

5. گربه مو کوتاه بریتانیایی

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

اگر حاضر نیستید رویاهای خود برای داشتن یک گربه را رها کنید، یک نژاد کم نگه داری مانند مو کوتاه بریتانیایی را درنظر بگیرید. این نژاد گربه بـه خاطر شخصیت آرام و دوستانه‌اش مشهور اسـت. “آن ها اغلب عاشق رفت و آمد با انسان هستند و از حلقه زدن روی پا لذت می برند. بـه نسخه گربه اي لابرادور رتریور فکر کنید!”

 

برخلاف گربه‌هاي‌ مو بلند، «روپوش کوتاه، نرم و متراکم ان‌ها فقط بـه برس زدن هفتگی برای از بین بردن مو هاي مرده و سلول‌هاي‌ پوست نیاز دارد».

 

6. خرگوش

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

اگر یک حیوان خانگی دوست داشتنی می خواهید، اما آماده نیستید بـه یک توله سگ متعهد شوید، بـه جای ان یک خرگوش درنظر بگیرید. باوجود متخصص بودن در سلامت سگ و گربه، خرگوش ها را بـه عنوان صاحب حیوان خانگی توصیه می‌کنیم.

 

بـه تقاضای مکرر فرزندانم برای داشتن حیوان، یک خرگوش کوتوله گرفتم. “باید بگویم از خرگوش کاملا راضی هستم. او آزادانه در آپارتمان زندگی می کند و برای نوشیدن، تسکین خود یا خوابیدن بـه قفس خود میرسد … اما در عین حال، او بسیار خنده دار، کنجکاو و بسیار علاقه مند بـه چیزی اسـت. اتفاقات جدیدی در خانه میوفتد.”

 

هزینه هاي‌ او بـه عنوان یک خرگوش بسیار کم اسـت. او اساساً یونجه و نان بیات رابا هویج یا سیب می‌خورد.

 

7. لاک پشت

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

انواع لاک پشت هاي‌ زیادی وجوددارد کـه میتوان برای حیوان خانگی درنظر گرفت، دقیقاً 270 لاک پشت. اگر بـه دنبال لاک‌پشتی هستید کـه می توانید دریک تراریوم با اندازه معمولی قرار دهید، یک لاک‌پشت کوچک‌تر را درنظر بگیرید کـه حداکثر تا 9 یا 12 اینچ رشد می کند، مانند یک لاک‌پشت نقاشی شده.

 

از نظر رژیم غذایی، لاک پشت ها آسان هستند، زیرا فقط باید چهار تا پنج بار در هفته تغذیه شوند و اکثر لاک پشت ها عموماً حشرات، ماهی و سبزی هاي‌ تیره و برگ دار می‌خورند. کلید مراقبت خوب از لاک پشت، حفظ دمای آب، تمیز نگه داشتن آب، و تغذیه مداوم آنهاست کـه از نظر نگه داری از حیوانات خانگی کار چندانی نیست.

 

اما نکته اي کـه باید بـه ان توجه کرد این اسـت کـه لاک پشت ها میتوانند برای مدتی زندگی کنند. بـه عنوان مثال، یک لاک پشت نقاشی شده می تواند تا 30 سال عمر کند.

 

8. لاک پشت هرمان

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

اگر واقعاً بـه دنبال یک حیوان خانگی طولانی مدت هستید، لاک پشت هاي‌ هرمان می‌توانند تا 50 سال زندگی کنند! این لاک‌پشت‌هاي‌ متوسط بین شش تا 10 اینچ رشد می کنند و طبق معمولً بسیار آسان و ملایم هستند، اگر احساس استرس یا تهدید کنند ممکن اسـت گاز بگیرند.

 

با این حال، بـه طور کلی، لاک پشت هاي‌ هرمان حیوانات خانگی بسیار کم نگه‌داری هستند. در اصل فقط باید مطمئن شوید کـه ان‌ها دارای زیستگاه، غذا، آب، نور فرابنفش هستند و بـه ان‌ها اجازه دهید در اطراف پرسه بزنند و طبق شرایط خود کاوش کنند. انها واقعاً دوست ندارند کـه انها را جمع کنند، بنابر این اگر زمانی برای رفت و آمد نداشته باشید، نیازی بـه احساس گناه نخواهید داشت.

 

هنگامی کـه خانه انها را راه‌اندازی کردید، می توانید برای خرید این حیوانات خانگی هنگام خرید خود غذا بخرید. علاوه بر یونجه، انها بیشتر سبزیجاتی مانند رومن یا کاهوی قرمز/سبز، اسکارول، اندیو، کلارد/قاصدک/خردل/شلغم، پدهای کاکتوس گلابی خاردار و کلم پیچ میخورند.

 

9. خرچنگ های گوشه نشین

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

اگر طول عمر یک لاک پشت شـما را می ترساند، بـه جای ان با خرچنگ گوشه نشین بروید! این سخت پوستان اگر بـه درستی از انها مراقبت شود حدود 10 سال عمر می کنند. و مانند همسترها شبگرد هستند و باید در شب تغذیه شوند. رژیم غذایی آن ها شامل «خرچنگ زاهدان تجاری [غذا]؛ میوه، سبزیجات، آجیل و میگوی آب نمک» و همچنین «یک مکمل کلسیم برای کمک بـه حفظ سلامت اسکلت بیرونی انها» اسـت.

 

ممکن اسـت بخواهید بیش از یک خرچنگ گوشه نشین را درنظر بگیرید، اما آن ها در گروه هاي‌ دو یا چند نفره بهترین عملکرد را دارند. فقط مطمئن شوید کـه انها را بـه تدریج بـه یک دیگر معرفی کنید. اگر دعوا کردند، آن ها را از هم جدا کن.

 

مخازن انها نیز بسیار کم تعمیر و نگه‌داری هستند. کف مخزن خودرا با لایه اي از بستر «ماسه و الیاف نارگیل موجود در بازار» بپوشانند کـه بـه اندازه کافی عمیق باشد تا ازبدن ظریف خرچنگ گوشه نشین هنگام حفاری، سوراخ کردن و پوست اندازی محافظت کند.

 

و صحبت از پوست اندازی، خرچنگ هاي‌ گوشه نشین در طول این فرآیند بـه مدت چهار تا هشت هفته مدفون می‌مانند. این کاملاً طبیعی اسـت، اما “مطمئن شوید کـه آن ها را نگیرید زیرا می تواند منجر بـه آسیب کشنده شود.”

 

10. میمون های دریایی

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

اگر لاک پشت ها و خرچنگ هاي‌ گوشه نشین حال و هوای شـما نیستند، یک حیوان آبزی کم نگه‌داری را درنظر بگیرید: میمون هاي‌ دریایی! “آن ها عملا حیوانات خانگی بدون نیاز بـه نگه‌داری هستند.”

 

چگونه تخم مرغ هاي‌ آن ها در فریزر خشک می شوند، بنابر این تنها کاری کـه باید انجام دهید این اسـت کـه یک بسته از یک فروشنده بخرید، یک مخزن یا ظرف شیشه اي رابا آب دمای اتاق پر کنید، آب را هوا دهید، دریک دستگاه تصفیه آب بریزید و اجازه دهید 24 ساعت بماند و سپس تخم مرغ ها را داخل ان بریزید.

 

پس از ان؛ تنها کاری کـه باید انجام دهید این اسـت کـه مخزن را دریک مکان سایه دار قرار دهید، هفته اي یک قاشق غذا بـه ان اضافه کنید ودر صورت نیاز آب تازه اضافه کنید.

 

بیشتر بخوانید: سگ های خانگی مناسب ماه تولد شما + عکس

 

11. حلزون

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

آیا می توانید یک حیوان خانگی ساده تر از یک حلزون را تصور کنید؟ در بیشتر موارد، این حیوان خانگی اسـت کـه شـما مشاهده میکنید «نیازی بـه پیاده روی روزانه یا زمان بازی نیست!». حلزون ها باید دریک تراریوم شفاف نگه داری شوند و می توانید چندین حلزون رابا هم، با یک تا دو اینچ خاک نگه‌داری کنید.

 

رژیم غذایی آن ها شامل تکه هاي‌ کوچک سیب، هویج و خیار با گچ، پوسته تخم مرغ یا استخوان دهنه برای «تقویت پوسته حلزون ها» اسـت. بـه غیر از این، فقط باید تراریوم حلزون هاي‌ خودرا حداقل یک‌بار در هفته تمیز کنید، دیوارها رابا آب و حوله کاغذی اسپری کنید تا مسیرهای مخاطی پاک شود. ساده!

 

12. قورباغه کوتوله

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

هنوز در جستجوی دوزیست کوچک کامل هستید؟ قورباغه کوتوله آفریقایی ممکن اسـت حیوان خانگی شـما باشد! انها فقط بـه طور متوسط یک و نیم اینچ رشد می کنند و تا پنج سال عمر می کنند. از نظر غذا، رژیم غذایی آن ها شامل کرم هاي‌ خونی، میگوی آب نمک و میگوی میسیس منجمد اسـت. انها دریک آکواریوم زندگی می کنند، جایی کـه کیفیت آب باید حداقل یک‌بار در هفته بررسی شود و هردو تا چهار هفته یکبار تعویض شود.

 

بـه عنوان یک امتیاز، اگر بیش از یک نوع حیوان خانگی می خواهید، قورباغه هاي‌ کوتوله میتوانند با ماهی هاي‌ فرمانبردار – مانند یک بتا – هماهنگ زندگی کنند.

 

13. مورچه ها

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

نگه‌داری از مورچه ها روشی سرگرم کننده و جالب برای کودکان خردسال اسـت تا احساس کنند “حیوان خانگی دارند”؛ بدون این کـه والدین وادار باشند زمان زیادی را صرف “مراقبت” از حیوانات خانگی کنند. با مزرعه مورچه ها، مورچه ها بیشتر کار را انجام می دهند. مورچه هاي‌ معمولی شـما در دمای اتاق بهترین عملکرد را دارند و رژیم غذایی آن ها شامل آب قند یا آب عسل و احتمالاً قطعات کوچک میوه مانند سیب یا گلابی اسـت.

 

مراقب باشید وقتی مورچه ها تونل هاي‌ خودرا ساختند، مزرعه مورچه ها را جابه جا نکنید، زیرا ممکن اسـت باعث فروریختن مورچه ها شود کـه می تواند مورچه ها را بکشد یا مجروح کند.

 

14. طوطی طوطی

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

طوطی طوطی ها عضوی از خانواده طوطی ها هستند. این پرندگان فوق‌العاده اجتماعی، کـه بـه نام طوطی‌هاي‌ طوطی نیز شناخته میشوند، حیوانات خانگی دوست‌داشتنی هستند کـه نیاز بـه نگه داری کمی دارند، اگر میخواهید با کسی «صحبت کنید».

 

“انها اغلب رفتارها را یاد می‌گیرند و صداها و لحن ها را تقلید می کنند، و با تمرین، برخی طوطی ها واژگان بیش از 100 کلمه را یاد میگیرند.”.

 

“آن ها بـه اندازه تعداد زیادی از گونه هاي‌ طوطی دیگر پر سر و صدا نیستند” و برای شاد بودن نیازی بـه چیزهای زیادی ندارند – قفسی با تخته، نور ماوراء بنفش و تعدادی اسباب بازی پرندگان. شـما باید یکبار در روز آب و غذا را بیرون بیاورید و یکبار در هفته قفس انها را تمیز کنید.

 

15. موش صحرایی

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

همسترها تنها جوندگانی نیستند کـه بـه اسانی می توانید برای خانه خود درنظر بگیرید. در حالی کـه ایده موش ها عکسهای نگران کننده اي از فاضلاب ها و گوشه هاي‌ تاریک را بـه نمایش میگذارد، انها چیزی جز حیوانات کثیف هستند. انها در واقع خودرا اصلاح می کنند و غذای خودرا بـه صورت انبوهی منظم مرتب می کنند و انها را بـه یکی از تمیزترین حیوانات خانگی تبدیل می کنند کـه می توانید داشته باشید.

 

موش‌هاي‌ نروژی رایج ‌ترین گونه موش‌هاي‌ خانگی هستند، زیرا طول ان‌ها تنها 9 تا 11 اینچ اسـت. انها ترجیح می دهند در جفت ها یا گروه هاي‌ همجنس نگه‌داری شوند و واقعاً فقط بـه قفس و غذا و آب روزانه نیاز دارند.

 

16. چینچیلا

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

شاید زیباترین جونده اي کـه می توانید داشته باشید چینچیلا باشد. این موجودات شایان ستایش “بـه خاطر انرژی بالا و خز نرم خود شناخته شده اند.” چینچیلاها در واقع ترجیح میدهند آن قدر در آغوش نگیرند، بنابر این اگر بـه دنبال حیوان خانگی هستید کـه می توانید در طول دست نگه دارید، اما همان‌ گونه عاشق ان هستید، این ممکن اسـت برای شـما مناسب باشد.

 

مانند تعداد زیادی از جوندگان، انها بـه یک قفس بزرگ و فعال با مقدار زیادی یونجه تیموتی نیاز دارند. انها همچنین بـه یک ظرف کم عمق از ماسه حمام نیاز دارند. چینچیلاها باید حداقل 4 تا 5 بار در هفته حمام گرد و غبار بخورند تا روغن و کثیفی را از پوست خود پاک کنند و کت‌هایشان را تمیز نگه دارند.

 

انها بـه رژیم غذایی مخصوص چینچیلا نیاز دارند کـه میتوان ان را دریک فروشگاه حیوانات خانگی محلی، همراه با برخی سبزیجات و میوه هاي‌ پر فیبر خریداری کرد. همچنین باید توجه داشته باشید کـه چینچیلاها عاشق پریدن و بالا رفتن هستند، بنابر این آن ها بـه فضای امنی برای ورزش کردن در خارج از قفس خود نیاز دارند.

 

17. رتیل

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

اگر مخالف نگه‌داری عنکبوت بـه عنوان حیوان خانگی نیستید، رتیل ممکن اسـت مکمل خوبی برای خانواده شـما باشد. رتیل‌هاي‌ نر از 2 تا 10 اینچ رشد میکنند و اکثر گونه‌ها تنها تا هفت سال عمر میکنند. رتیل ها فقط بـه یک تراریوم مناسب برای پرسه زدن در اطراف نیاز دارند و حشرات زنده مانند جیرجیرک ها، کرم هاي‌ خوراکی، ابر کرم ها و سوسک ها را می‌خورند.

 

نکته اي کـه در مورد این موجودات باید بـه خاطر بسپارید این اسـت کـه آن ها باید در قسمت تاریک اتاق خود و دور از نور خورشید نگه داری شوند.

 

18. عقرب

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

اگر بـه خزنده هاي‌ خزنده علاقه دارید، ممکن اسـت یک عقرب خانگی را درنظر بگیرید. بـه گفته پتکو، این موجود تنها سه تا هشت اینچ رشد می کند و بین دو تا شش سال زندگی می کند. با یک عقرب بالغ، فقط باید یک روز در بین بـه ان غذا بدهید و رژیم غذایی ان شامل حشراتی مانند جیرجیرک، کرم هاي‌ کوچک خوراکی و کرم هاي‌ مومی اسـت.

 

نکته اي کـه باید در مورد عقرب ها بـه خاطر بسپارید دمای محیط آنهاست. برخلاف سایر حیوانات، عقرب‌ها بـه مخزن داغ‌تری نیاز دارند – از 80 درجه فارن هایت در خنک‌ترین تا 90 درجه در گرم‌ترین.

 

19. مارمولک پلنگی

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

اگر بـه فکر آوردن خزنده اي بـه خانه خود هستید، گکوهای پلنگی برای مبتدیان بسیار عالی هستند، زیرا آن ها “مشروط و آسان هستند” و دارای روحیه ملایمی هستند. آن ها همچنین از نظر مراقبت نیاز زیادی ندارند. یک مخزن 15 تا 20 گالنی می تواند بـه اسانی دو تا سه گکو پلنگ را در خود جای دهد و انها یک رژیم غذایی معمولی از جیرجیرک، کرم مومی و کرم آرد دارند.

 

نه تنها این، بلکه ان‌ها کرپوسکولار هستند «بیشترین فعال در هنگام سحر و غروب»؛ «بنابر این اغلب در طول روز زیر سنگ‌ها پنهان می شوند یا در زیر لایه ‌ها حفر میکنند» – اگر مشغله‌اي داشته باشید، گزینه‌اي دیگر برای کم‌بازرسی هستند.

 

20. مار ذرت

حیوانات خانگی که نگهداری آسانی دارند

مارها فنجان چای همه ی نیستند، اما حیوان خانگی اي هستند کـه مراقبت از آن ها آسان اسـت. مارهای خانگی مبتدی خوب شامل مار ذرت، شاه مار کالیفرنیا، رز بوآ، مار گوفر و پیتون توپ هستند.

 

محبوب ترین انها احتمالاً مار ذرت اسـت، زیرا آن ها نسبتا فرمانبردار هستند و بـه این اندازه بزرگ نمی‌شوند – طول حداکثر دو تا پنج فوت. از نظر رژیم غذایی، مارهای ذرت در درجه اول جوندگان را میخورند و همچنین میتوانند در تخم بلدرچین یک خوراکی خوشمزه پیدا کنند.

 

بیشتر بخوانید: معرفی بزرگترین حیوانات اهلی و خانگی در دنیا

 

در پایان

همیشه بـه یاد داشته باشیم کـه ما حافظ حیوانات هستیم نه مالک انها. در روابط انسان با حیوان همانند روابط انسان با انسان “مالکیت” معنایی ندارد.