خرید و فروش در اینترنت

زیباترین سگ های میکس پودل + 35 نژاد

زیباترین سگ های میکس پودل + 35 نژاد

هر فردی تعریف متفاوتی از زیباترین نژاد سگ دارد، مخصوصاً وقتی صحبت از انتخاب بین یک سگ کوچک و مو بلند یا یک سگ نگهبان می شود. این ترکیب پودل مالتیپو پر از عشق اسـت. دراین قسمت از مجله تالاب برای شـما همراهان عزیز زیباترین سگ های میکس پودل را منتشر کرده ایم.

 

زیباترین نژادهای سگ میکس پودل

پودل ها یکی از نژادهای سگ مورد علاقه آمریکا هستند، اما مخلوط کردن همه ی چیز ضرری ندارد. مخلوط‌هاي‌ پودل در اشکال و اندازه‌هاي‌ مختلف وجوددارد و بسیاری از ویژگی‌هاي‌ پودلی را کـه می‌شناسید و دوست دارید با سایر نژادهای سگ شگفت‌انگیز ترکیب میکند.

 

ژن ها شانس قرعه کشی هستند، بنابر این نمی‌توان کیفیت دقیق یک نژاد مخلوط را پیشبینی کرد. بـه طور کلی، این نژادهای مخلوط، توپ‌هاي‌ سرگرم‌کننده و کم‌حساسیت هستند، اما این‌ها بهترین مخلوط‌هاي‌ پودل هستند کـه میتوانید تهیه کنید.

 

1. آکیپو

نژاد سگ میکس پودل

سایز: 45-120 پوند

خلق و خوی: سرزنده، بازیگوش، خوشرو

امتیاز جذابیت: 6 «از 10»

 

آکیتا یکی از نخستین نژادهای سگ اسـت کـه برای انسان شناخته شده اسـت. منشا ان سیبری اسـت و هنوز هم پوششی ضخیم و کرکی برای خود دارد. آکیتا رابا پودل ترکیب کنید، یک آکیپو خواهید داشت. انها هردو بسیار فعال و بسیار بامزه هستند و تمایل دارند بیشتر شبیه والدین آکیتای خود باشند تا والدین پودل خود.

 

گوش‌هاي‌ ان‌ها میتواند شل و یا صاف باشد، اما خز ان‌ها تقریبا همیشه کرکی اسـت. اغلب انها مشکی با لهجه هاي‌ قهوه اي و سفید هستند. از نظر شخصیتی، انتظار یک سگ ماجراجو، دمدمی مزاج و شجاع را داشته باشید کـه تقریبا بـه یک عیب وفادار اسـت.

 

✅ مطالب مشابه: بهترین سگ برای متولدین هر ماه

 

2. Aussiedoodle

زیباترین نژاد سگ میکس پودل

سایز: 25-70 پوند

خلق و خوی: برونگرا، بازیگوش، سرسخت

امتیاز ناز: 8

 

Aussiedoodles پر از شخصیت هستند. انها مانند یک شلاق باهوش هستند، از دو نژاد والدین باهوش – پودل و چوپان استرالیایی – و طبق معمولً دوستانه و مشتاق خوشحالی هستند. با این حال، از آنجایی کـه آن ها بسیار درخشان هستند، اگر بـه آن ها آموزش اطاعت مداوم داده نشود، می توانند یک خط سرسخت ایجاد کنند. آن ها طعمه بالایی دارند، بنابر این آن ها را از حیوانات خانگی کوچک دور نگه دارید تا در سمت امن باشند.

 

3. باستودل

نژاد باستودل

سایز: 20-40 پوند

خلق و خوی: برون گرا، شاد، مهربان

امتیاز ناز: 5

 

Bassetoodles یکی از ترکیب‌هاي‌ کمتر رایج پودل اسـت، اما ما نمی دانیم چرا. سگ هاي‌ باست و پودل هردو شخصیت هاي‌ دوست داشتنی دارند، اما ظاهر بسیار متفاوتی دارند. این‌که باستودل کرکی باشد یا سیمی، بحثی نیست، اما بیشتر آن ها گوش‌هاي‌ بلند و پوزه‌اي با طول متوسط دارند.

 

آن ها حس بویایی بسیار هماهنگی دارند کـه بـه لطف سمت سگ شکاری باستشان، پس درنظر داشته باشید کـه هنگام رفتن بـه محل کار، یک تکه از لباس خودرا با انها بگذارید تا از اضطراب جدایی جلوگیری کنید.

 

4. برندودل

نژاد برندودل

سایز: 70-90 پوند

خلق و خوی: محبت آمیز، بازیگوش، ملایم

امتیاز ناز: 7

 

پرندودل‌ها خلق و خوی احمق و خوش شانس خودرا از سمت سگ کوهستانی برنیز و هوش خودرا از سمت سگ پودل دریافت می کنند. انها با بچه ها شگفت انگیز هستند و عاشق در آغوش گرفتن هستند. و با توجه بـه اندازه آن ها چیزهای زیادی برای در آغوش گرفتن وجوددارد. اگر سگ‌هاي‌ کوهستانی برن را می‌پرستید، اما ریزش آن ها را دوست ندارید، برندودل‌ها تمایل بـه ریختن بسیار کمتری دارند.

 

5. بیچپو

نژاد سگ بیچپو

سایز: 9-13 پوند

خلق و خوی: بازیگوش، محبت آمیز، حساس

امتیاز ناز: 10

 

بیچپوها مانند پسرعموهای کوتاه قد پودل هاي‌ کوچک هستند. اگر آن ها ساختار خودرا از سمت فریز بیشون بـه ارث ببرند، شبیه یک توپ جمع و جور و کرکی از عشق هستند. اندازه آن ها بستگی بـه پدر و مادر دارد و این‌که آیا انها ترکیبی از یک بیچون و یک اسباب بازی یا یک پودل مینیاتوری هستند، اما همه ی انها سگهای کوچک با وزن کمتر از 20 پوند هستند.

 

انها اغلب سفید هستند، اما رنگ ها بسته بـه رنگ والدین پودل می تواند متفاوت باشد. صرف نظر از رنگ، آن ها بسیار مهربان، برون گرا و بسیار باهوش هستند. آن ها ترجیح می‌دهند 24 ساعته در نزدیکی شـما بمانند، بنابر این اگر برای ساعات طولانی از خانه دور هستید، یکی از اعضای خانواده را تبدیل نکنید.

 

6. سگ بولونودل

سگ بولونودل

سایز: 8-15 پوند

خلق و خوی: سرگرم کننده، کنجکاو، دوستانه

امتیاز ناز: 10

 

در نگاه اول، ممکن اسـت کسی متوجه نشود کـه Bolonoodle اصلاً یک ترکیب اسـت. آن ها بسیار شبیه یک سگ پشمالوی معمولی هستند، بـه جز این‌که خزهای فرفری بیشتری دارند. اندازه آن ها بستگی بـه این دارد کـه بولونی با پودل مینیاتوری یا اسباب بازی مخلوط شده باشد، اما در هر صورت، آن ها بسیار کوچک هستند.

 

بولونودل ها طبق معمول محتاط و مراقب هستند، اما وقتی بـه خوبی اجتماعی می شوند، بـه حشرات با اعتماد بـه نفس و خوش رفتار تبدیل می شوند. مزیت اصلی Bolonoodle این اسـت کـه تفاوت زیادی در ظاهر و شخصیت وجود ندارد. شـما میدانید کـه قرار اسـت چه چیزی بدست آورید. بنابر این اگر ایده یک سگ کوچک، فوق‌العاده کرکی و ضد حساسیت را دوست دارید، سگ رویایی خودرا پیدا کرده اید.

 

7. Boxerdoodle

تصاویر نژاد سگ میکس پودل

سایز: 20-70 پوند

خلق و خوی: مسخره، خوش شانس، دوستانه

امتیاز ناز: 8

 

باکسردودل ها شخصیت فعال و احمقانه خودرا از هردو والدین بـه ارث می‌برند. انها همچنین تمایل بـه ارث بردن تمایلات حساس دارند، بنابر این مالکان باید قوانین رابا دستی ملایم اجرا کنند. زمانی کـه با تقویت مثبت و ستایش فراوان آموزش ببینند، رشد می کنند.

 

حساسیت آن ها همچنین بـه انها کمک می کند تا احساسات همراهان انسانی خودرا درک کنند، و بـه طور غریزی سعی می کنند وقتی چیزی خراب اسـت، صاحبانشان را راحت کنند. آن ها همراهان فوق العاده اي برای خانواده هاي‌ دارای فرزند نیز هستند، بـه شرطی کـه والدین مراقب باشند تا زمانی کـه بوکسردودل انها دارای مواردی از زوم اسـت، قدم هاي‌ اولیه را از راه دور نگه دارند.

 

8. کایرنودل

سگ کایرنودل

اندازه: 12-20 پوند

خلق و خوی: محبت آمیز، حساس، وفادار

امتیاز ناز: 7

 

تلاقی بین کایرن تریر و پودل مینیاتوری، Cairnoodle اساسا ترکیبی از دو تا از محبوب ترین سگ هاي‌ لپتاپ اسـت. آن ها یکی از ضد حساسیت ترین نژادهای مخلوطی هستند کـه تا بـه حال اختراع شده اند، و با شخصیتی سرزنده و مشتاق برای بوت کردن. اجازه ندهید اندازه کوچک انها شـما را فریب دهد. کایرن تریر بـه عنوان یک سگ شکاری کوچک پرورش داده شد در حالی کـه پودل بـه عنوان یک سگ شکاری بـه دنیا آمد.

 

Cairnoodle بـه همان اندازه پرهیجان و سخت کوش اسـت. این ترکیب درخشان و شیک زمانی بهترین عملکرد را دارد کـه محرک ذهنی و خروجی هاي‌ زیادی برای انرژی فیزیکی انها باشد. در غیر این صورت، آن ها خسته می شوند و انرژی اضافی خودرا با ترساندن کوسن هاي‌ مبل شـما صرف می کنند.

 

9. کاواپو

تصاویر نژاد سگ کاواپو

اندازه: 9-25 پوند

خلق و خوی: مهربان، اجتماعی، خوش اخلاق

امتیاز ناز: 5

 

تا بـه حال در مورد کاواپو چیزی شنیده اید؟ این ترکیبی اسـت بین اسپانیل کاوالیر کینگ چارلز و پودل مینیاتوری یا اسباب بازی. حفره ها بـه دلیل طبیعت ملایم، صمیمیت و هوش، نخستین سگ ایده آلی هستند کـه صاحبشان می شوند. آموزش دادن آن ها آسان اسـت و تا زمانی کـه پیاده روی زیادی داشته باشند، از زندگی در فضاهای کوچک بدشان نمی‌آید. انها رنگ هاي‌ زیادی دارند، اما قرمز یکی از محبوب ترین آنهاست.

 

10. سگ چیپو

عکس نژاد سگ چیپو

اندازه: 5-20 پوند

خلق و خوی: پرانرژی، نشاط آور، برون گرا

امتیاز ناز: 10

 

برای کسانی کـه بـه دنبال یک ترکیب پودل کوچک هستند، کوچک تر از چیپو نیستند. چیپو ترکیبی بین چیهواهوا و پودل فنجانی چای، تقریبا همیشه بـه اندازه اسباب بازی اسـت و طبق معمولً حداکثر وزن ان کمتر از 10 پوند اسـت.

 

از آنجایی کـه آن ها هم هوش پودل و هم ادویه چی‌هواهوای کوچک را دارند، میتوانند تا حدودی خلق و خو و تمرین کردن چالش برانگیز باشند. آن ها می توانند دوست داشتنی و بسیار بـه صاحبان خود وفادار باشند، اما برای خانواده هایي با فرزندان کوچک توصیه نمیشوند.

 

11. کاکائو

نژاد سگ کاکائو

سایز: 12-24 پوند

خلق و خوی: فعال، برونگرا، باهوش

امتیاز ناز: 10

 

دلیلی وجوددارد کـه کوکاپو یکی از محبوب ترین مخلوط هاي‌ پودل اسـت. کوکر اسپانیل ها و پودل ها بـه طرز باورنکردنی شیرین هستند. ترکیب این دو چیزی را ایجاد می کند کـه اساساً یک سگ رویایی اسـت. کم ریزش، دوست داشتنی، رنگ هاي‌ مختلف، وفادار بـه یک خطا و آموزش بسیار آسان.

 

12. کورگیپو

عکس نژاد سگ کورگیپو

سایز: 12-30 پوند

خلق و خوی: شیرین سرشت، باهوش، مراقب

امتیاز ناز: 4

 

کورگیپوها کـه کورگیدودل نیز نامیده می شوند، کوچک، بازیگوش و سرسخت هستند. انها سطل هاي‌ انرژی دارند، احتمالاً بـه همین دلیل اسـت کـه انها یکی از رایجترین مخلوط هاي‌ پودل نیستند. نگه داشتن یک کورگیپو می تواند کار زیادی باشد، بـه خصوص در پارکی کـه سنجاب هاي‌ فراوانی دارد.

 

برای یک خانواده فعال، آن ها مناسب هستند. کورگیپوها از نظر ظاهری بسیار متفاوت هستند، زیرا این دو نژاد دربخش ظاهر بسیار متفاوت هستند، بنابر این هرگز نمی‌دانید کـه قرار اسـت چه چیزی بـه دست آورید. مهم نیست کـه کورگیپو شـما بـه کدام سمت متمایل اسـت، با این حال، آن ها مطمئناً بسیار زیبا خواهند بود.

 

13. اسکیپو

عکس نژاد سگ اسکیپو

اندازه: 10-20 پوند

خلق و خوی: پرانرژی، بازیگوش، حساس

امتیاز ناز: 10

 

اگر floof، floof و floof بیشتر ایده شـما از سگ کامل اسـت، اسکیپو راهی برای رفتن اسـت. اسکیپوها بسیار دوست داشتنی و وفادار هستند و خوشحالند کـه هر کجا کـه می روند خانواده خودرا همراهی می کنند. 

 

آن ها تمایل بـه اضطراب جدایی دارند، بنابر این اسکیپوها برای صاحبانی مناسب هستند کـه می توانند زمان زیادی رابا توله سگ مورد علاقه خود بگذرانند. ان‌ها می توانند سرسخت باشند، اما شیطنت‌هایشان سرگرمی بی‌وقفه‌اي را در بسته ‌بندی فوق‌العاده کرکی فراهم می کند.

 

14. سگ فودل

سگ فودل

اندازه: 4-15 پوند

خلق و خوی: محبت آمیز، با روحیه، باهوش

امتیاز ناز: 10

 

نه، غذاخوری ترکیبی بین پودل و شام نیست. فودل تلاقی بین فاکس تریر و پودل اسـت. کوچک‌ ترین آن ها مخلوطی بین فاکس تریر اسباب بازی و پودل اسباب بازی اسـت. آن ها می توانند کت هاي‌ صاف یا سیمی داشته باشند کـه طبق معمولً ترکیبی از سفید، قهوه اي و سیاه هستند.

 

انها طبق معمولً ملایم و وفادار هستند، اما می توانند محافظ باشند ودر صورت عبور غریبه ها مستعد پارس کردن هستند. در حالی کـه شخصیت نژادهای مختلط یک حول و حوش اسـت، هر دوی این نژادها را می‌توان سگ هاي‌ ولکرو درنظر گرفت، بنابر این انتظار داشته باشید کـه فودل کوچک شـما شبانه روز درکنار شـما باشد.

 

15. بودل فرانسوی

عکس بودل فرانسوی

سایز: 16-25 پوند

خلق و خوی: محبت آمیز، با اراده، سرگرم کننده

امتیاز ناز: 5

 

بودل فرانسوی یک ترکیب پودل بسیار غیرمعمول اسـت، اما چیزهای زیادی برای دوست داشتن این نژاد غیرمعمول وجوددارد. بودل هاي‌ فرانسوی نسبت بـه بسیاری از مخلوط هاي‌ پودل فعالیت کمتری دارند، اما این بدان معنا نیست کـه آموزش انها آسان اسـت. ماهیت سرسخت بولداگ فرانسوی صبر و آموزش سخت کوش را الزامی می کند. اگر بتوانید از عهده ان برآیید، این سگ خانواده دوست داشتنی و اجتماعی را دوست خواهید داشت.

 

16. گلدودل

عکس سگ بازیگوش و شیطون

سایز: 50-90 پوند

خلق و خوی: باهوش، پرانرژی، آموزش آسان

امتیاز ناز: 9

 

گلدودل ها بـه دلیل وفاداری و طبیعت بچه پسندشان بسیار محبوب هستند. انها پر از انرژی هستند و بسیار بزرگ می شوند، بنابر این بـه خاطر داشته باشید کـه توله سگ کوچک و کرکی کـه بـه خانه می آورید بـه یک آفت غول پیکر و دم تکان تبدیل می شود.

 

آفت کلمه قوی اسـت، اما گلدودل ها اگر در اوایل آموزش و اجتماعی نباشند، می توانند بیش از حد و مستعد پریدن بـه سمت بالا شوند. جنبه مثبت انرژی آن ها این اسـت کـه تا بزرگسالی مانند توله سگ باقی می‌مانند و دوست دارند با بچه ها و سگ هاي‌ دیگر بازی کنند.

 

✅ مطالب مشابه: عکس های جالب و دیدنی از دنیای سگ ها

 

17. دانودل عالی

عکس سگ دانودل عالی

سایز: 75-100 پوند

خلق و خوی: آرام، دوست داشتنی، وفادار

امتیاز ناز: 8

 

اگر می خواهید بیشترین ابله‌اي را کـه احتمالاً میتوانید دریک سگ داشته باشید، می خواهید، شکست دادن دانودل بزرگ سخت اسـت. گریت دانودل ترکیبی از گریت دین و پودل استاندارد، یک غول خوش اخلاق اسـت. آن ها دارای کت هاي‌ متراکم و موج دار هستند کـه در تعدادی رنگ وجوددارد و تقریبا بـه اندازه یک گریت دین معمولی ریزش ندارند.

 

از آنجایی کـه انها بسیار بزرگ هستند، انها دریک خانه بزرگتر با حیاط مناسب بهترین عملکرد را دارند، اما برای چنین نژاد بزرگی، آن ها فقط نیاز بـه فعالیت متوسط دارند. یک پیاده روی 30 دقیقه اي تا یک ساعته در روز باید کافی باشد. فراتر از ان؛ آن ها تنبل هستند و عاشق حشرات در آغوش گرفتن هستند.

 

18. groodle

عکس سگ بازیگوش و شیطون

اندازه: 10-20 پوند

خلق و خوی: دوست داشتنی، نوازشگر، باهوش

امتیاز ناز: 6

 

groodle کـه بیشتر با نام پوتالیان شناخته میشود، بدنی لاغر با خزهای سیمی، چشم‌هاي‌ دکمه‌اي و گوش‌هاي‌ فلاپی دارد. پوتالیایی‌ها کـه ترکیبی از سگ‌هاي‌ پودل و تازی ایتالیایی هستند، انتخاب خوبی برای خانواده‌هایي با بچه‌ها یا سگ‌هاي‌ دیگر نیستند، زیرا ماهیتی مستقل و مستقل دارند.

 

انها قدردانی نمیکنند کـه بچه‌هاي‌ نوپا از ان‌ها بالا بروند یا توله‌سگ‌ها اذیتشان کنند، اما برای بزرگسالان مجرد یا خانواده‌هاي‌ مسن‌تر کـه نژادی آرام، باهوش و کم هزینه می خواهند، انتخابی عالی هستند.

 

19. هاسکی دودل

عکس سگ هاسکی دودل

سایز: 40-60 پوند

خلق و خوی: بازیگوش، باهوش، سرسخت

امتیاز ناز: 8

 

هاسکی دودل ها کـه هاسکیپو نیز نامیده می شوند، یک سگ طراح هستند کـه قصد دارند بهترین هاسکی و پودل رابا هم ترکیب کنند. در حالی کـه ترکیب دقیق صفات متفاوت اسـت، هاسکی دودل ها نسبت بـه هاسکی هاي‌ اصیل بسیار کمتر از بین می روند.

 

انها روشنایی خودرا از هردو طرف دریافت می کنند، اما بـه دلیل رگه هاي‌ مستقل خود، اغلب برای تمرین چالش برانگیز هستند. انها بـه ورزش زیادی نیاز دارند و صاحبان می توانند انتظار داشته باشند کـه مکالمات زیادی با هاسکیپو خود داشته باشند.

 

20. لابرادودل

تصاویر سگ بازیگوش و شیطون

سایز: 30-45 پوند

خلق و خوی: دوستانه، باهوش، بازیگوش

امتیاز ناز: 7

 

شبیه بـه گلدودل، لابرادودل یک سگ خانوادگی ایده آل اسـت. سمت پودل انها مواد آلرژی زا را بـه حداقل میرساند و کت هاي‌ مجعد آن ها شایان ستایش و کم رنگ اسـت. لابرادودل ها سگ هایي با جثه متوسط هستند ودر هر رنگی کـه قابل تصور اسـت وجود دارند. انها عاشق شنا، دویدن و بازی کردن هستند و با کمال میل مالکان را در دویدن روزانه یا دوچرخه سواری همراهی می کنند. انها همچنین با بچه ها و سایر حیوانات خانگی، حتی کوچک، عالی هستند.

 

21. سگ مالتیپو

تصاویر سگ بازیگوش و شیطون

اندازه: 5-20 پوند

خلق و خوی: ملایم، متین، شاد

امتیاز ناز: 10

 

اگر تا بـه حال یکی از آن ها را دیده باشیم، مالتیپو ریزه کوچک یک حشره در آغوش گرفتن اسـت. افراد زیادی وجود ندارند کـه مالتیپو را دوست نداشته باشند. آن ها نمی ریزند و بـه اندازه کافی بازیگوش هستند، اما اندازه کوچک آن ها انها را بـه کاندیدای محکمی برای خانه هاي‌ بدون حیاط تبدیل می کند.

 

تنها عیب عمده انها این اسـت کـه انها بـه سمت گیجی گرایش دارند، بـه خصوص وقتی تنها میمانند. با این حال، بـه طور کلی، آموزش آن ها آسان اسـت، همراهان دوست داشتنی و دوست داشتنی.

 

22. پیت بودل

سگ پیت بودل

سایز: 40-70 پوند

خلق و خوی: باهوش، نترس، پرانرژی

امتیاز ناز: 5

 

گودال بیشتر شبیه بـه یک موت بـه نظر میرسد تا یک سگ طراح معمولی، اما ظاهر ناهموار ان دوست‌داشتنی اسـت. پیت بول و پودل از نظر ظاهری آن قدر متفاوت هستند کـه هیچکس نمی‌تواند حدس بزند از کدام نژاد منشا گرفته اند، اما بسیاری از ویژگی هاي‌ شخصیتی هردو را دارند.

 

پیت بودل ها سازگار هستند، بـه اسانی آموزش داده می شوند و بـه اسانی مرتب می شوند. برای هر شخصی کـه نگران شایعات پرخاشگری اسـت، بـه خاطر داشته باشید کـه پیت بول ها زمانی بـه عنوان سگ دایه شناخته می‌شدند، زیرا ذاتاً مهربان هستند. اگر با یک گودال با عشق فراوان رفتار کنید، در ازای ان چیزی جز همان انتظار ندارید.

 

23. پوماپو

عکس سگ بازیگوش و شیطون

اندازه: 5-15 پوند

خلق و خوی: باهوش، خجالتی، وفادار

امتیاز ناز: 6

 

پوماپوها توپ هاي‌ کرکی سرگرم کننده هستند. ترکیبی از پومرانین و پودل اسباب‌بازی، پومپوها برای هر شخصی کـه سگ ایده‌آل اسـت، کوچک، پشمالو اسـت و بـه ورزش زیادی نیاز ندارد، انتخابی مناسب اسـت.

 

پوماپوها از نظر ظاهری متفاوت هستند، برخی از آن ها بیشتر شبیه پودل هاي‌ ژولیده هستند در حالی کـه برخی دیگر شبیه روباه هاي‌ کوچک هستند. در هر صورت، کت هاي‌ ضخیم آن ها نیاز بـه مسواک زدن روزانه و سفر های منظم بـه آرایشگر دارند. بیشتر آن ها بسیار دوستانه هستند، اگر چه می توانند با غریبه ها خجالتی باشند.

 

24. پوگاپو

عکس سگ پوگاپو

اندازه: 11-25 پوند

خلق و خوی: آواز، بازیگوش، فعال

امتیاز ناز: 5

 

پوگاپوها سگ هایي هستند کـه یا دوستشان دارید یا از انها متنفر هستید. اگر بـه ظاهر کوتاه پاگ علاقه دارید، اما رویای یک مدل کرکی دارید، پوگاپوها سگ رویایی شـما هستند. صورت آن ها طبق معمولً مشخص‌تر از یک پاگ اسـت، اما بـه ندرت بـه اندازه یک سگ سگ اصیل بلند اسـت.

 

پوشش انها از نظر طول و بافت متفاوت اسـت، اما انها را کم رنگ و ضد حساسیت می‌دانند. ان‌ها درخشان و تند هستند، اما تا زمانی کـه برای آموزش تلاش نکنید، پوگاپوها حیوانات خانگی فوق‌العاده‌اي می‌سازند.

 

25. سگ سنت برددل

سگ سنت برددل

سایز: 110-200 پوند

خلق و خوی: خوش اخلاق، صبور، وفادار

امتیاز ناز: 7

 

سنت برددل ها تقریبا بزرگ ترین ترکیب پودلی هستند کـه می توانید تهیه کنید. آن ها واقعاً بزرگ هستند و شخصیت دوست داشتنی انها مناسب اسـت. آن ها دوست دارند عضوی از یک خانواده تنومند باشند و اگر بـه آن ها اجازه دهید با کمال میل برای یک ماراتن سینمایی روی مبل می پرند.

 

انها با بچه ها در هر سنی عالی هستند، اما اندازه بزرگ آن ها بـه این معنی اسـت کـه باید در مورد بچه هاي‌ کوچکی کـه بـه اسانی توسط تکان دادن دم سرگردان می توانند از بین بروند، احتیاط بیشتری کرد. تنها نقطه ضعف سنت بردلز این اسـت کـه اگر بـه حال خود رها شوند اغلب دچار اضطراب جدایی و رفتار مخرب می شوند.

 

26. اشنودل

سگ اشنودل

سایز: 25-75 پوند

خلق و خوی: باهوش، با اراده، دوست داشتنی

امتیاز ناز: 9

 

اشنودل ها بـه عنوان سگ هاي‌ خرس عروسکی شناخته می شوند و فهمیدن دلیل ان کار سختی نیست. ترکیبی بین پودل و اسکناوزر، این هیبرید فرفری می تواند در اندازه ها و رنگ هاي‌ مختلفی باشد. Schnauzers بسیار وفادار هستند و شورش برای تماشا هستند.

 

آن ها بازیگوش و سرگرم کننده هستند، اما برای خانواده هایي کـه بچه هاي‌ بزرگتر دارند بسیار مناسب هستند، زیرا آن ها در اطراف کودکان نوپا کـه بـه سرعت در حال حرکت هستند بداخلاق هستند. اسکنودل‌هاي‌ کوچک‌تر، سگ‌هاي‌ لپ‌سگ فوق‌العاده می‌سازند، در حالی کـه ان‌هاي‌ بزرگ تر با خوشحالی صاحبان را تا پارک سگ‌ها همراهی می کنند.

 

27. اسکودل

سگ اسکودل

اندازه: 10-20 پوند

خلق و خوی: محبت آمیز، وفادار، سرسخت

امتیاز ناز: 10

 

اسکودل یک ترکیب کوچک اسکاتلندی تریر-پودل با شخصیت بزرگ اسـت. انها طبق معمولً برای خانواده هایي با فرزندان بزرگتر کـه بـه مرزهای آن ها احترام می گذارند مناسب تر هستند، زیرا انها تمایل دارند کمی مراقب حرکات سریع باشند. آن ها با غریبه ها خجالتی هستند، بنابر این اجتماعی شدن زودهنگام ضروری اسـت.

 

انها بسیار وفادار و محافظ هستند و تمایل دارند با یک یا دو عضو خاص خانواده ارتباط نزدیک برقرار کنند. تا زمانی کـه بتوانید بیشتر روز رابا آن ها سپری نکنید، یک کلاهبرداری نگیرید، زیرا انها مستعد ابتلا بـه اضطراب جدایی هستند.

 

28. شیپدودل

سگ شیپدودل

سایز: 60-80 پوند

خلق و خوی: محبت آمیز، یکنواخت، شاد

امتیاز ناز: 10

 

سگ هاي‌ طراح خیلی پف دارتر از شیپدودل نمیشوند. این نژاد مخلوط ترکیبی از سگ گله انگلیسی قدیمی و سگ پودل، دو توله پشمالوی کرکی و فرفری اسـت. ویژگی‌هاي‌ ان‌ها بسته بـه این‌که بـه کدام سمت میروند متفاوت اسـت، اما برخی از انها در نهایت شبیه پانداها میشوند، با صورت‌هاي‌ سیاه و سفید و دماغه دکمه‌اي بزرگ در وسط.

 

بـه طور کلی، شیپدودل ها راحت، احمق و خوش اخلاق هستند. انها دوست دارند کـه همراهان سگ دیگری در اطراف داشته باشند، اما در عوض با خوشحالی با بچه ها یا بزرگسالان بازی می کنند.

 

29. Sheltidodle

تصاویر سگ باوفا و شیطون

سایز: 30-60 پوند

خلق و خوی: بازیگوش، خنده دار، اجتماعی

امتیاز ناز: 10

 

Sheltidoodles سطل هاي‌ سرگرم کننده هستند، بـه شرطی کـه انرژی کافی برای ادامه دادن داشته باشید. انها مانند یک شلاق سریع هستند و دوست دارند ترفندهای جدید یاد بگیرند. انها مشتاق هستند کـه وقتی کاری بـه آن ها داده می شود راضی و شکوفا شوند، حتی اگر ان کار دورهای طولانی را انجام دهد.

 

آن ها بـه طور بالفعل می توانند سگ هاي‌ نگهبان خوبی باشند، اما برای داشتن حیوانات خانگی فعال و راحت خانواده مناسب ترین هستند. شلتیدودل هاي‌ آرامتر می توانند سگ هاي‌ درمانی عالی نیز بسازند.

 

30. شی پو

تصاویر سگ شی پو

سایز: 7-20 پوند

خلق و خوی: دوست داشتنی، برون گرا، بازیگوش

امتیاز ناز: 7

 

وقتی یک پودل مینی رابا یک شیتزو ترکیب می‌کنید، یک شیه پو دریافت می‌کنید. شیه پو بـه ندرت از 20 پوند بالاتر میرود، و آن ها دسته هاي‌ سرگرم کننده هستند. در اصل، انها بـه گونه اي طراحی شده بودند کـه سگ لاپ داگ ایده آلی باشند، اما بـه عنوان یک همبازی سرزنده برای بچه ها عمل می کند. انها نیازهای آرایشی نسبتاً بالایی دارند، اما شخصیت سازگار و برونگرایانه انها ارزش تلاش بیشتر را دارند.

 

31. وستيپو

تصاویر سگ وستيپو

سایز: 20-35 پوند

خلق و خوی: اجتماعی، دوست داشتنی، وابسته

امتیاز ناز: 8

 

اجازه ندهید اندازه کوچک Westiepoo شـما را فریب دهد. این ترکیب از تریر سفید وست هایلند و پودل مینیاتوری سخت، قوی و رانده اسـت. گفته می شود، آن ها همچنین پروانه هاي‌ اجتماعی هستند کـه عاشق بودن درکنار مردم هستند. آن ها می توانند تقریبا در هر رنگی دارای خز مجعد یا صاف باشند و مسواک زدن مکرر ضروری اسـت.

 

Westiepoos دوست دارند یک دوست دیگر Westiepoo داشته باشند تا با آن ها همراه باشد، بـه خصوص اگر خارج از خانه کار میکنید. فقط انها را بـه عنوان یک همدم گربه نگیرید، زیرا غریزه طعمه آن ها احتمالاً منجر بـه تعقیب و گریز می شود.

 

32. Whoodle

زیباترین سگ های میکس پودل

زیباترین سگ های میکس پودل

 

سایز: 20-45 پوند

خلق و خوی: اجتماعی، بازیگوش، فعال

امتیاز ناز: 8

 

وودل، چه کسی؟ وودل کـه بـه عنوان گندمک نیز شناخته می شود، ترکیبی از پودل و تریر گندمی اسـت. طبیعتاً اجتماعی اسـت، وودل ها تقریبا با همه ی خوب کنار می‌آیند. بـه لطف ژن هاي‌ تریر خود، انها عاشق دویدن و تعقیب هستند و برای حفظ سطح انرژی و اجتناب از رفتارهای مخرب بـه ورزش فراوان نیاز دارند. اگر وقت دارید انها را بـه پیاده‌روی‌هاي‌ طولانی ببرید و روزانه آن ها را مسواک بزنید، حشره زمان خوبی اسـت کـه دوست‌داشتنی، پرانرژی و دم تکان میدهد.

 

33. سگ یوکیپو

سگ یوکیپو

اندازه: 3-14 پوند

خلق و خوی: وفادار، محبت آمیز، فعال

امتیاز ناز: 10

 

Yorkipoo، ترکیبی بین تریر یورکشایر و پودل اسباب‌بازی، ساخته شد تا یک همراه ایده‌آل برای مبتلایان بـه آلرژی باشد. یوکیپو بـه اندازه یک نیم لیتر طبق معمول با اعتماد بـه نفس، پرانرژی و یک سرگرم کننده بی وقفه اسـت. آن ها عاشق خودنمایی برای بازدیدکنندگان هستند و ترفندهای جدید را بـه اسانی یاد میگیرند.

 

متأسفانه، اعتماد بـه نفس آن ها بـه این معنی اسـت کـه اگر فرصتی بـه آن ها داده شود، با خوشحالی سگ هاي‌ بسیار بزرگتری را می پذیرند. انها همچنین عاشق پارس کردن هستند، بنابر این اگر سرعت شـما یک توله سگ آرام اسـت، از گرفتن یوکیپو خودداری کنید.

 

✅ مطالب مشابه: خرید و فروش سگ وحشی آدم خوار در ایران «عکس»

 

در پایان

هیچ نژاد سگ کاملی وجود ندارد، اما برخی از نژادهای سگ برای برخی افراد مناسب تر از سایرین هستند. قبل از این‌که نخستین سگ بامزه اي را کـه با ان برخورد می‌کنید بـه خانه بیاورید، در مورد این نژاد بـه طور کامل تحقیق کنید.

برچسب‌ها: