ماهی رنگین کمانی استرالیای غربی

ماهی رنگین کمانی استرالیای غربی

آشنایی با ماهی رنگین کمانی استرالیای غربی

 

ماهی رنگین کمانی استرالیای غربی ماهی ای صلح جو و اجتماعی است. مشخصه ی ماهیان رنگین کمانی، چشمان بزرگ آن ها و نوارهای سیاه یا نقره ای بر روی بدن آن ها است.

 

آکواریوم ماهی رنگین کمانی باید دارای گیاهان دسته دسته و فضای خالی در قسمت میانی تانک باشد. استفاده از سنگ های تیره در کف آکواریوم موجب می شود که رنگ زیبای ماهی بیشتر به چشم بیاید.

 

دمای ۲۲ تا ۲۵ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶٫۵ تا ۷٫۲ برای این ماهی مناسب است. نگهداری از این ماهی آسان است و آکواریوم این ماهی به نور زیادی نیاز دارد.

 

ماهی رنگین کمانی از جمله ماهیان تخم گذار است و در اطراف خزه های موجود در آکواریوم تخمگذاری می نماید. بهتر است که برای تکثیر این ماهی از آکواریومی مجزا استفاده شود.

 

ماهی رنگین کمانی استرالیای غربی

 

جنس نر شروع کننده ی معاشقه است و با نمایان کردن رنگ روشن و زیبای خود این کار را انجام می دهد. والدین پس از خروج لارو ها از تخم باید از آکواریوم خارج شوند.

 

نوزادان این ماهی در دمای ۲۵ درجه ی سانتی گراد پس از ۶ تا ۷ روز از تخم خارج می شوند.پس از ۲۴ ساعت از خروج لارو ها از تخم باید آن ها را با انواع غذاهای کوچک مانند نوزاد میگوی آب شور تغذیه نمود.

 

به علت ساختار ویژه ی دهان این ماهی باید از غذاهای باریک و کوچک برای تغذیه ی این ماهی استفاده شود.

 

ماهی رنگین کمانی با ماهیانی همچون دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی، دم شمشیری، انواع تترا، گورامی، بارب، دانیو، رازبورا و انواع لوچ سازگاری دارد.

 

جدیدترین مطالب سایت