ماهی کریدوراس فلفلی

ماهی کریدوراس فلفلی

ماهی کریدوراس فلفلی

زیستگاه کریدوراس فلفلی، شاخه های فرعی رودخانه های آمریکای جنوبی می باشد.ماهی ای صلحجو است که در سطح پایینی آکواریوم و در کف آن شنا می کند.دارای نقطه های مشکی و سبز تیره بر روی بدن می باشد.

این ماهی نیاز به یک آکواریوم گیاهی دارد تا فضای کافی برای پنهان شدن داشته باشد که بتواند خود را از نور مخفی کند.همچنین سطح کف آکواریوم نیز باید دارای سنگ ریزه های نرم باشد تا هنگامی که ماهی برای تغذیه، کف آکواریوم را تفتیش می کند به دهان آن آسیب نرسد.کریدوراس پاندا زندگی گروهی را ترجیح می دهد.

بنابراین یک گروه شش نفره یا بیشتر از آن می تواند بهترین گزینه برای نگهداری باشد.دمای مناسب برای نگهداری این ماهی در حدود ۲۲ تا ۲۶ درجه است.

برای تولید مثل این ماهی تعدادی از آن ها را درکنار هم نگهداری کنید و اجازه دهید که جفت مورد نظر، یکدیگر را پیدا کنند.پس از تخمریزی باید والدین از آکواریوم خارج شوند یا این که تخم ها به آکواریوم دیگری منتقل شوند.لارو ها پس از حدودا” ۵ روز از تخم خارج می شوند.در این زمان باید آن ها را با نوزاد میگوی آب شیرین تغذیه نمود.

این ماهی موجودی همه چیزخوار است، اما باید رژیم غذایی آن متعادل باشد و انواع غذاهای خشک، کرم منجمد و حتی غذای زنده به آن داده شود.

این ماهی با ماهی های گوپی، مولی، پلاتی، دمشمشیری، دیسکس، آنجل، رازبورا، گورامی و انواع تترا سازگاری دارد و با مسالمت در کنار آن ها زندگی می کند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت