چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

مهمانان وقتی کـه وارد خانه شـما می‌شوند و بوی بد بدن سگ را در خانه تان حس می کنند، اصلا خوشایند نیست و باعث ناراحتی مهمان هایتان میشود کـه این ناراحتی و نارضایتی روی شـما و په بسا روی سگ شـما تاثیر می‌گذارد. بدتر از آنکه، با گذشت زمان، ممکن اسـت حتی نتوانید تشخیص دهید کـه یک بوی بد در خانه تان وجوددارد.

 

دراین پست ابتدا ما طرز ازبین بردن بوی سگ ازبدن خود سگ را می‌گوییم و سپس ازبین بردن این بو از خانه را بـه شـما یاد می‌دهیم.

 

بوی بد بدن سگ ناشی از چیست؟

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

سگ را وقتی حمام نمی‌کنید بدنش بوی بد می دهد در حالی کـه سگ ها فقط بـه 4 تا 6 حمام درسال نیاز دارند. در بین زمان حمام هایشان، سگ ها عرق می کنند و آن ها در گوش خود موم ایجاد می کنند. و بـه این فکر کنید کـه سگ شـما از خزش عرق نمی‌کند – از پاهایش عرق می کند! سپس انها در سراسر خانه شـما راه می روند و روی مبلمان شـما می خزند. این بخشی از بو اسـت.

 

مقدار زیاد موم موجود در گوش هایشان بعد از مدتی بوی مخمر می دهد. سپس با پنجه هاي‌ عرق کرده گوش هاي‌ مومی خودرا می خارند و روی فرش میمالند. تعداد زیادی از ان روش سگ شـما برای علامت گذاری قلمرو تنها با ادرار نشان نمی گذارند بلکه سگ‌ها بوی کل خودرا از پوست چربشان میگیرند تا بوی بزاقشان در همه ی جا، بـه جا میگذارند.

 

همه ی این بوها باهم ترکیب میشوند و بوی سگ را ایجاد می کنند کـه همه ی از ان متنفرند. بـه اسانی می توانید ببینید کـه چگونه خانه شـما را پر می کند. مگر این کـه سگ شـما فقط دریک قسمت از خانه محدود باشد، هر کجا کـه برود، بویش رابا خود حمل می کند.

 

مهم اسـت کـه توجه داشته باشید کـه گوش‌هاي‌ کثیف می توانند منجر بـه عفونت گوش شوند کـه بوهایی را ایجاد می کنند کـه نمی توانید از شر ان خلاص شوید. دراین صورت، سگ شـما برای از بین بردن عفونت بـه آنتی بیوتیک نیاز دارد – فوراً بـه دامپزشک مراجعه کنید. همچنین ممکن اسـت لازم باشد بـه دامپزشک مراجعه کنید یا یک آرایشگر برای تخلیه غدد گرفتگی مقعد پیدا کنید تا از شر بوهای مداوم و غیرعادی قوی خلاص شوید.

 


بیشتر بخوانید: آموزش سگ تازه وارد


 

5 راه حل برای از بین بردن بوی بد بدن سگ

 سگ ها دوست دارند وارد چیزهایی شوند کـه بو می‌دهند. اگر بوی بدی داشت در ان غلت میزنند. سگ ها بوی تعفن را دوست دارند، اما انسانها ممکن اسـت آنقدرها بـه این بو علاقه نداشته باشند. نکات بهداشتی وجوددارد کـه بـه شـما کمک می کند بوی تازه و تمیزی را برای سگ شـما حفظ کند. 

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

1- سگ خودرا بـه طور منظم حمام کنید. هر 3 ماه یکبار چیزی اسـت کـه اکثر دامپزشکان توصیه می کنند زیرا حمام هاي‌ زیاد می‌تواند پوست سگ را خشک کند. شامپوهای مرکبات یا درخت چای برای مبارزه با بوها بهترین هستند.

 

2- سگ خودرا 2 تا 5 بار در هفته مسواک بزنید. یک مسواک زدن خوب روغن هاي‌ طبیعی را پخش می کند و از شر پوست مرده خلاص می‌شوید و ریزش را محدود می کند.

 

3- خز سگ خودرا با جوش شیرین یا نشاسته ذرت بعد از حمام کردن سریع خشک کنید. هر کدام بوها را خنثی می کنند.

 

4- بـه سگ خود غذای سگ با کیفیت بدهید، چراکه هضم بهتر میتواند گاز را کاهش دهد و بـه حفظ سلامت دندان ها و لثه ها کمک کند.

 

5- ملافه سگ خودرا بـه طور منظم بشویید. رخت خواب کثیف و بدبو میتواند منجر بـه بدبو شدن بدن سگتان شود.

 

6-یک راه سریع برای خوشبو کردن سگ و ملافه، بـه ان اسپریتز بدهید. برای درست کردن اسپریتز باید یک بطری اسپری رابا ¼ فندق و ¾ آب پر کنید و حدود 5 قطره اسانس اسطوخودوس را بـه مخلوط اضافه کنید. درصورت تمایل می توانید کمی اسانس بیشتری اضافه کنید، اما عطر را خیلی قوی نکنید زیرا سگ شـما احتمالا ان را دوست ندارد.

 

ازبین بردن بوی بد سگ از خانه

بعد از تمیز کردن و نگه داشن سگ نوبت بـه تمیز کردن خانه از بوی سگ می‌رسد، درکنار دلنشین بودن این حیون مهربون باید یک سری چیزها را تحمل کرد و برای حل این مشکلات چاره اي پیدا کرد. در ادامه ما برای شـما چند راه حل برای ازبین بردن این بوی بد از خانه تان ارائه می‌دهیم.

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

1- تمیز کردن فرش ها و مبل ها

شاید دلیل اصلی این کـه کل خانه شـما بوی سگ می دهد مبلمان و فرش شـما باشد. حتی اگر سگ شـما اجازه نداشته باشد روی آن ها برود ولی خز، پنجه‌ها، بزاقش بـه هر چیز دیگری مثل کف زمین یا فرش بخرد باعث بو گرفتن می‌شود. از بین بردن بوی سگ از مبلمان و فرش در سه مرحله ي جاروبرقی کشیدن و شستن و بوزدایی کردن انجام می‌شود. ابتدا باید همه ی جا را از جمله زیر کاناپه ها و پشت کابینت ها را جاروبرقی بکشید تا بوی سگ خنثی شود و توجه کنید کـه قبل از بخارشور کشیدن و شستن حتماً باید جاروبرقی بکشید وگرنه ان بوی بد را تجدید می‌کنید.برای شستن و یا بخار شور کردن و از بین بردن بوی بد هم می توانید از مواد شیمیایی استفاده کنید و هم می توانید از مواد خانگی کـه در زیر دستوالعمل ان گفته شده اسـت استفاده کنید

 

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

سرکه سیب و جوش شیرین – هنگام شستن روکش ها و ملافه هاي‌ خود، ¼ فنجان سرکه سیب رابا مواد شوینده خود مخلوط کنید. می توانید با مخلوط کردن یک بطری سرکه سیب با دو جعبه جوش شیرین با اندازه معمولی، ترکیب بزرگتری برای پاشیدن مکان ها و مبلمان مشخص شده ایجاد کنید.

سرکه سفید و جوش شیرین اسپریتز – برای پارچه ها بی خطر اسـت، این اسپریتز سرکه سفید، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید رابا یک قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب می‌کنید و هم می زنید تا کف کند و وقتی مخلوط جا افتاد، دو فنجان آب بـه ان اضافه کنید. یک بطری اسپری مه ریز بهترین عملکرد را دارد. ان رابا مخلوط پر کنید و خوب تکان دهید. در مرحله بعد، هوا، پارچه ها و مناطق مورد علاقه سگتان رابا اسپریتس مه آلود کنید.

 

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

 اگر می‌خواهید بوی سگ را بـه طور کامل از بین ببرید، باید کاملاً دقیق باشید و تمام علائم بویی مثل مدفوع کردن یا ادرار کردن و رها کردن رایحه خود حذف کنید. مثلاً با بلند کردن فرش‌هایتان و خاطرجمعی از این کـه پد زیر ان با ضایعات سگتان آغشته نشده اسـت، لایه‌هاي‌ فرش خودرا بررسی کنید. حتی کف زیر پد نیز ممکن اسـت بوی سگ بدهد. مطمئن شوید کـه ان نواحی را نیز کاملا تمیز کرده و بوی بد ان ها را از بین برده اید.

 

2- رختخواب خود را با جوش شیرین حمام کنید

هنگامی کـه خانه خودرا تمیز کردید و بوی سگ را از بین بردید باید تخت را دوباره درست و ملحفه هاي‌ کمد را جای گزین کنید و روی ان ها جوش شیرین بپاشید. کوسن ها را از روی کاناپه بلند کنید و زیر ان ها جوش شیرین بپاشید.

 

جوش شیرین یک جاذب بو طبیعی اسـت. رایحه اي اضافه نمی‌کند چراکه فقط بدبوها را از بین می‌برد. درصورت تمایل می توانید مقداری پودر خوشبو اضافه کنید یا جوش شیرین رابا روغن هاي‌ خوشبو آغشته کنید تا عطری بـه ان اضافه شود. کف تشک هاي‌ اتاق خواب خودرا جوش شیرین بپاشید، بـه خصوص اگر سگ شـما در اتاق شـما یا روی تخت با شـما یا بچه هایتان می خوابد.

 

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

پس از ریختن جوش شیرین می توانید از 12 ساعت تا یک روز آنجا بمانند و بعد جاروبرقی بکشید اگر این کا را بـه صورت هفتگی انجام دهید بوی بد کاملا از بین می‌رود.

یک جعبه جوش شیرین را باز کنید و ان را نزدیک محل بازی یا خواب سگ خود بگذارید و هنگامی کـه سگ شـما بهم ریخته اسـت، هنگامی کـه ان را تمیز می‌کنید، روی ان جوش شیرین بپاشید و اجازه دهید قبل از جاروبرقی کشیدن جوش شیرین بر روی بدنش خشک شود.

 

3- عوض کردن فیلتر های خانه

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

 چه سگ دارید یا نه بهتر اسـت فیلترهای خودرا حداقل دو بار درسال عوض کنید. وقتی سگ دارید باید ماهی یکبار اینکار را انجام دهید. فیلترها می توانند در طول زمان با گرد و غبار، شوره و خز انباشته شده باشند پس تمام فیلترهای خودرا بررسی کنید ودر صورت لزوم آن ها را تمیز و تعویض کنید.

 

4- مناطق استراحت سگ خود را تمیز کنید

گاهی اوقات، صاحبان سگ ممکن اسـت عادت بدی بـه تمیز کردن همه ی جا بـه جز محدوده ي شخصی سگ داشته باشند. اگر سگ شـما فضای مخصوص بـه خودرا دارد کـه تخت سگ و اسباب بازی هایش در ان قرار می‌گیرند، باید انها را هم هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

 

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

هر چیزی را کـه سگ شـما لمس میکند یا روی ان میخوابد، بوی سگ می دهد، از جمله ملافه‌ها و اسباب‌بازی‌هاي‌ سگ شـما. حتماً ملافه سگ خود و اسباب بازی هاي‌ قابل شستشو ان رابا اتومبیل لباسشویی بشویید.

 

5- مرتباً خانه تان را جاروبرقی بزنید

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

هیچ راهی برای تاکید بر اهمیت جاروبرقی مکرر برای جلوگیري از بوی سگ وجود ندارد. حداقل، تمیز کردن کف و مبلمان باید یک کار هفتگی باشد. اگر می‌خواهید بوی سگ خانگی خودرا از بین ببرید، کار بسیار زیادی اسـت، اما کاملاً ضروری اسـت. برای سگ هاي‌ پشمالو و سگ هاي‌ مو بلند، ممکن اسـت وادار باشید هرروز یا حداقل یک روز در بین جارو بکشید. 

 

6-خانه را هر هفته با سرکه تمیز کنید

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

فرش بـه اسانی بـه عنوان بوی سگ جذب کننده بخشی از خانه اسـت. ممکن اسـت فکر کنید چون کف چوبی یا سرامیکی اسـت مشکل بوی سگ ندارید. دوباره فکر کن ان بزاق و عرق کـه از پنجه هاي‌ سگ شـما خارج می‌شود بـه کف خانه شـما نیز می چسبد. حداقل باید هر هفته شستشو دهید تا بوی سگ از بین برود. 1 پیمانه سرکه را بـه 3 پیمانه آب اضافه کنید و سپس ان را بـه محلول پاک کننده خود اضافه کنید.

 

7- اجازه دهید هوای تازه وارد خانه شود

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

اگر می توانید چند پنجره را باز کنید. یکی از راه‌هاي‌ خارج کردن هوای بد این اسـت کـه هوای خوب وارد شود. البته، نمی توانید اینکار را همه ی جا یا همیشه انجام دهید، اما وقتی می توانید هوای تازه را وارد کنید، اینکار را انجام دهید. برای سلامتی همه ی بهتر اسـت.

 

8- خز بدن سگ را بعد از شستن کاملا خشک کنید

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

وقتی انها هنوز خشک نشده اند، حزهای انها مکان مناسبب برای رشد باکتریها اسـت پس بعد از تمام شدن حمام سگتان با یک حوله یا شاید یک سشوار مخصوص انها را کاملا خشک کنید. توجه کنید کـه با باد سرد سشوار خز ان را خشک کنید. خشک کردن پوست و خز سگ شـما بـه طور کامل باکتری هاي‌ روغن بدبو را از بین میبرد.

 

9- دندان های سگتان را مسواک بزنید

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

همه ی می‌دانند کـه سگ ها بوی بد دهان دارند. چه اتفاقی میوفتد وقتی آن ها خودشان را می لیسند یا شـما رابا ان زبان ها می لیسند؟ این بوی بد دهان پخش می‌شود و بـه بوی کلی سگ در خانه شـما می افزاید. می توانید بـه ان‌ها غذای سگ تمیزکننده دندان بدهید یا دندان‌هایشان را بـه‌طور دستی مسواک بزنید.

 

10- از شر لکه های بزاق که باعث ایجاد بوی بد می شود خلاص شوید

چگونه بوی بدن سگ را در خانه و از روی بدن آن از بین ببریم؟

 

تف سگ باعث ایجاد بو میشود. وقتی بزاق انها بر روی زمین میریزد باعث بد بو شدن خانه می‌شود. پی با استفاده از لکه بر می توانید این لکه و بوی بد را از بین ببرید.

 

بیشتر بخوانید: نکاتی در مورد نگهداري سگ


 

در پایان

قبل از خرید و گرفتن سگ حتماً شرایط زنگی خود و موقعیت خانواده خودرا بسنجید و بعد تصمیم درست را بگیرید چراکه حیوانات درکنار مهربانی و دوستداشتنی بودنشان نگه داری سختی دارند. ممکن اسـت شـما این حیوان را بـه خانه تان بیاورید و بعد از گذشت زمان بفهمید کـه توان نگه داری ان را ندارید و وادار بـه واگذاری ان میشوید با اینکار نه تنها خودتان ضربه ي روحی میبینید بلکه خود حیوان بزرگ ترین ضربه را میبیند.

برچسب‌ها: ,
جدیدترین مطالب سایت