20 گیاه آپارتمانی که در تمام سال گل دارند چیست ؟

20 گیاه آپارتمانی که در تمام سال گل دارند چیست ؟

20 گیاه آپارتمانی که در تمام سال گل دارند چیست ؟ این گیاهان آپارتمانی با قابلیت مراقبت آسان و کم نور برای مبتدیان عالی هستند. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز گلچینی از گل های‌ آپارتمانی همیشه گلدار را کـه بـه مراقبت کمی نیاز دارند را منتشر کرده ایم.

 

20 گیاه گلدار برای داخل خانه شما در تمام طول سال

همه یک گیاه سبز برگی را دوست دارند «هیولا، درخت پول و رشته قلب چند مورد مورد علاقه هستند»؛ اما گاهی اوقات شـما کمی رنگ بیشتری میل می‌کنید کـه واقعا می‌تواند فضای شـما را جذاب کند. فهرست ما از بهترین گیاهان گلدار داخل خانه اسـت. از برگ های‌ جذاب و جوانه های‌ ظریف بنفشه آفریقایی گرفته تا جذابیت جذاب یک کاکتوس کریسمس و ارکیده باشکوه.

 

1. آنتوریوم

آنتوریوم

این شکوفه های‌ قلبی شکل نیاز بـه نور متوسط تا روشن دارند ودر شرایط مرطوب رشد می‌کنند و آن ها را بـه گیاهان داخلی عالی تبدیل میکند. آن ها در سایه های‌ مختلف وجود دارند: صورتی، اسطوخودوس و سفید، و ارتفاع انها بین دو تا سه فوت خواهد بود.

 


مطالب مشابه: کدام گیاهان آپارتمانی نماد پول، سلامت و عشق هستند ؟+ عکس


 

2. تاج خار

تاج خار

تاج خار دارای گل های‌ کوچک و رنگارنگی اسـت کـه بـه اسانی قابل انطباق اسـت و بـه رنگ های‌ قرمز، زرد، صورتی، ماهی قزل آلا و سفید می باشد. آن ها را در یا نزدیک پنجره قرار دهید تا نور زیادی دریافت کنند. و اگر بیش از حد مشغول بـه آبیاری انها هستید، نگران نباشید – آن ها فقط زمانی باید آبیاری شوند کـه خاک کاملاً خشک شود.

 

3. آماریلیس

آماریلیس

با توجه بـه شکوفه های‌ بزرگ ترومپت مانند، گیاهان آماریلیس هر بخشی از فضای شـما را زنده میکند. آن ها شاد هستند، برای زمستان مناسب هستند ودر نقاط گرم و آفتابی رشد می‌کنند. بـه علاوه، ساقه انها می‌تواند تا 36 اینچ رشد کند.

 

4. اگزالیس

اگزالیس

بـه دنبال یک هدیه سرگرم کننده در روز سنت پاتریک هستید؟ با برگ های‌ شبدر مانندشان، این گیاهان شبدری باید در فهرست شـما باشند. انها گلهای سفید ظریف تولید می‌کنند اما بـه دلیل شاخ و برگ بنفش خود نیز شناخته شده اند. خاطرجمعی حاصل کنید کـه خاک را بـه طور یکنواخت مرطوب نگه دارید و انها را در نور متوسط تا روشن بگذارید.

 

5. کلیویا

کلیویا

اگر چه گیاهان کلیویا شبیه بـه آماریلیس هستند، اما شکوفه های‌ کوچکتری بـه شکل ترومپت دارند کـه شاخ و برگ خودرا در تمام طول سال حفظ می‌کنند. در برخی از فرهنگ ها، انها بـه عنوان نماد شادی و فراوانی شناخته می شوند. آن ها را بـه طور منظم در تابستان آبیاری کنید اما در زمستان کمتر. انها را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.

 

6. لیلی صلح

لیلی صلح

نیلوفرهای صلح کـه نماد زندگی تازه و تولد دوباره هستند، بـه خاطر گل های‌ قاشقی شکل و مراقبت آسان خود شناخته شده اند. آن ها را در نور کم تا متوسط نگه دارید و مطمئن شوید کـه در خاک مرطوب هستند. اگر می‌بینید کـه آویزان هستند، این نشانه ان اسـت کـه آن ها بـه آبیاری نیاز دارند.

 

7. سیکلامن

سیکلامن

20 گیاه آپارتمانی که در تمام سال گل دارند

با یک گیاه سیکلامن در خانه خود رنگی بـه ان روزهای دلگیر زمستانی اضافه کنید. آن ها سرگرم کننده، معاشقه و برای هدیه روز ولنتاین عالی هستند، بـه خصوص برای برگ های‌ قلبی شکلشان کـه شبیه بال های‌ پروانه اسـت. آن ها برای رشد بـه نور روشن و غیرمستقیم خورشید نیاز دارند تا در اواخر بهار خوابیده شوند.

 

8. افرا گلدار

افرا گلدار

شکوفه های‌ قرمز، زرد، صورتی یا هلویی افرای گلدار آن ها را در میان گیاهان آپارتمانی شـما برجسته می‌کند. آن ها حتی مانند فانوس های‌ جشن آویزان هستند. انها را بـه صورت عمودی یا دریک سبد آویزان پرورش دهید و آن ها را در نور شدید خورشید با خاک یکنواخت مرطوب نگه دارید.

 


مطالب مشابه: این 7 گیاه در آپارتمان فضایی پر انرژی می سازد


 

9. بروملیاد

بروملیاد

بروملیادها کـه بخشی از خانواده آناناس هستند، دارای شاخ و برگ های‌ استوایی هستند کـه بـه اندازه کافی برای تزئین تعطیلات مناسب هستند. شکوفه ها می توانند تا شش ماه با مراقبت مناسب دوام بیاورند: نور روشن غیر مستقیم را فراهم کنید، گیاهان را مرطوب نگه دارید و شرایط هوای مرطوب را حفظ کنید.

 

10. گیاه مرکبات کالاموندین

گیاه مرکبات کالاموندین

این گیاهان معطر بـه نور شدید خورشید نیاز دارند. انها در تمام طول سال شکوفا می شوند و قد آن ها بین 15 تا 22 اینچ اسـت. در اواخر زمستان یا بهار، گل‌های‌ سفید و میوه‌های‌ نارنجی را خواهید دید کـه ماه‌ها ماندگاری دارند.

 

11. گیاه گاردنیا

گیاه گاردنیا

گاردنیاها عاشق خورشید هستند، بنابر این بهترین کار این اسـت کـه انها را در نور مستقیم و روشن خورشید نگه دارید. این گیاهان کـه بـه عنوان پیام مخفی عشق بین زوج ها شناخته می شوند، در دمای 55 تا 64 درجه فارن هایت در داخل خانه رشد میکنند و بـه زهکشی مناسب و خاک مرطوب نیاز دارند.

 

12. خانه نشینی درخت لیمو مایر

خانه نشینی درخت لیمو مایر

اگر میخواهید درخت لیموی خودرا در داخل خانه نگه دارید، ان را روی پنجره اي قرار دهید کـه بیشترین نور خورشید را دریافت میکند یا از چراغ های‌ رشد استفاده کنید «هشت ساعت زمان توصیه شده اسـت». اگر احساس می‌کنید خاک خشک اسـت، حتماً هفته اي یکبار آبیاری کنید تا رطوبت یکنواخت داشته باشد. صرف نظر از گلدانی کـه برای درخت مرکبات خود انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید کـه سوراخ های‌ زهکشی بزرگی دارد.

 

13. گیاه خال خال صورتی

گیاه خال خال صورتی

این گیاهان ممکن اسـت گل نداشته باشند، اما برگ هایشان ان را جبران می‌کند! برگ های‌ خال خالی آن ها در سایه های‌ سفید، صورتی تند و صورتی کم رنگ متفاوت اسـت. بـه نور روشن و غیرمستقیم خورشید بچسبید، بـه خصوص کـه پرتوهای تندتر خورشید می‌تواند رنگ آن ها را محو کند.

 

14. کاکتوس کریسمس

کاکتوس کریسمس

این گیاهان محبوب در زمستان در داخل خانه شکوفا می شوند و برای هدیه دادن بسیار مناسب هستند. ظاهر زرق و برق دار خودرا با دمای 65 درجه حفظ کنید. هنگامی کـه جوانه ها شروع بـه تشکیل شدن کردند، هردو هفته یکبار از کود پر پتاسیم استفاده کنید و هر سال پس از گلدهی انها را مجدداً بکارید.

 

15. گیاه آزالیا

گیاه آزالیا

گیاه آزالیا، بخشی از خانواده رودودندرون، از ژاپن منشاء می‌گیرد. انها گل هایي بـه شکل زنگ دارند ودر طیف وسیعی از رنگ های‌ زنده هستند. برای خاطرجمعی از زیبا ماندن آن ها «و رشد تا 16 اینچ»؛ آن ها را در نور غیر مستقیم خورشید نگه دارید و خاک مرطوب را حفظ کنید.

 

16. گیاه شکوفه کالا صورتی

گیاه شکوفه کالا صورتی

نیلوفرهای کالایی کـه بخشی از خانواده نیلوفرهای صلح هستند، دارای برگ های‌ پهن ضخیم و شاخ و برگ های‌ شمشیری مانند هستند. رنگ سفید کلاسیک در مراسم عروسی مورد علاقه اسـت، اما شکوفه های‌ ان بـه رنگ های‌ قهوه اي تیره، زرد، نارنجی، صورتی، رز و اسطوخودوس نیز می باشد. مطمئن شوید کـه آن ها در دسترس نور طبیعی خورشید هستند و مخلوط گلدان خودرا مرطوب نگه دارید.

 

17. ارکیده

ارکیده

در مقایسه با برخی از گزینه های‌ دیگر گیاهان داخلی، مراقبت از ارکیده کمی سخت تر اسـت. انها دارای ماندگاری طولانی و رنگ منحصر بـه فردی هستند و بـه حداقل آبیاری نیاز دارند. آن ها را در دسترس نور مستقیم خورشید قرار ندهید ودر محیط های‌ گرم و مرطوب نگه‌داری کنید.

 

18. بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی

20 گیاه آپارتمانی که در تمام سال گل دارند

 

این گیاهان آسان برای رشد بـه دلیل شکوفه های‌ تمام سال و برگ های‌ مبهم ودر عین حال مخملی محبوب هستند. استفاده از گلدان خودآبیاری را درنظر بگیرید و انها را در ماه های‌ سردتر در فضاهای گرم نگه داری کنید. شـما دوست خواهید داشت از انها بـه عنوان میزهای مرکزی یا تزئینات روی قفسه ها استفاده کنید.

 

19. گیاه کالانکوئه

گیاه کالانکوئه

گیاه کالانکوئه فقط یکبار درسال شکوفا می‌شود، اما گل ها برای چند ماه باقی می‌مانند. از آنجایی کـه آن ها گیاهانی آبدار هستند، نور روشن و آبیاری کم را ترجیح میدهند.

 

20. ایکسورا

ایکسورا

گیاه ایکسورا بـه خاطر رنگ قرمز خیره کننده اش کـه نه تنها از نظر بصری دلپذیر اسـت، بلکه از دست دادن ان سخت اسـت، شناخته شده اسـت. این سبزی های‌ براق کـه «شعله جنگل» نیز نامیده می‌شود، بـه صورت خوشه های‌ صورتی، قرمز، نارنجی یا زرد رشد می‌کنند. آن ها را در نور روشن نگه دارید و از خاک با زهکشی خوب استفاده کنید تا ببینید انها بـه حداکثر پتانسیل خود میرسند – برخی از آن ها تا 10 فوت رشد میکنند.

 


مطالب مشابه: شناخت کامل گیاهان خانگی آفتاب دوست


 

در پایان

اگر چه گیاه شناسان محدودهٔ رده‌بندی گیاهان را تعریف کرده‌اند، مرزهای تعیین کنندهٔ اعضاء رده‌بندی گیاهان بسیار اختصاصی تر از تعریف‌ های متعارف گیاه هست. اغلب گیاهان آپارتمانی در نور غیر مستقیم آفتاب زندگی بهتری دارند ولی بعضی مثل همه وقت استثنا میباشند!

جدیدترین مطالب سایت