بروزرسانی : 2 آبان 1402

25 نژاد گربه خانگی + معرفی و عکس

25 نژاد گربه خانگی + معرفی و عکس

دراین قسمت از مجله تالاب بـه معرفی 25 نژاد گربه خانگی خواهیم پرداخت کـه شـما را شگفت زده میکند.

25 گربه ی نرم و خانگی

1. بابتیل آمریکایی

بابتیل آمریکایی

چه یک باباتیل آمریکایی مو بلند یا مو کوتاه داشته باشید، یک گربه بسیار جسور، دوستانه و بسیار باهوش خواهید داشت. آن ها در رنگ هاي‌ متنوع و دراماتیک مانند دارچینی، قهوه اي شکلاتی، سمور و اسطوخودوس می آیند. رنگ کت انها نیز تنها چیزی نیست کـه آن ها را متمایز می کند، زیرا خز آن ها می تواند دریک الگو یا طرح منحصر بـه فرد باشد.

این گربه ها فقط باید یک یا دو بار در هفته مرتب شوند تا کتشان صاف و قابل بازرسی باشد. حتی ممکن اسـت بتوانید آن ها را در حالی کـه در بغل شـما نشسته اند مسواک بزنید زیرا آن ها نیز بسیار مهربان هستند.


مطالب مشابه: دانستنیهای جالب در مورد گربه ها


2. کرل آمریکایی

کرل آمریکایی

خز کرل آمریکایی کوتاه یا متوسط با بافتی ابریشمی و صاف اسـت. از آنجایی کـه خز آن ها نیمه بلند اسـت، نه بلند، آن ها از گرفتن برخی از گره هاي‌ وحشتناکی کـه برخی دیگر از گربه ها وادار بـه مقابله با ان هستند، اجتناب می کنند. از هر شخصی بپرسید، چیزهای خوبی در مورد گربه کرل آمریکایی خواهید شنید. آن ها با مردم، حیوانات خانگی خوب هستند و شخصیت خوش اخلاقی دارند.

گوش هاي‌ فر شده آن ها انها را منحصر بـه فرد می کند و بدن کرکی آن ها انها را فراموش نشدنی می کند. بـه علاوه، وقتی گربه آمریکایی کرل دارید، هرگز خسته نخواهید شد.

3. مو کوتاه آمریکایی

مو کوتاه آمریکایی

گربه هاي‌ مو کوتاه آمریکایی رقبای قوی برای دریافت جایزه بهترین شخصیت همه ی جانبه هستند – اگر چنین جایزه اي وجود داشت. انها ملایم با یک خط مستقل هستند. ان‌ها با مو هاي بلند و طیف رنگ‌هایي کـه دارند، گربه‌اي خوش‌قیافه هستند، اگر چه رنگ خاکستری رنگی اسـت کـه بیشتر با آن ها مرتبط اسـت.

اگر نرمی یک اسباب بازی مخمل خواب دار و گربه اي با شخصیتی شبیه سگ را میخواهید، گربه مو کوتاه آمریکایی برای شـما مناسب اسـت.

4. بالیایی

بالیایی

گربه‌هاي‌ بالی با گربه‌هاي‌ سیامی ارتباط نزدیکی دارند – بنابر این شـما می توانید هوش، مردم دوستی و بازیگوشی را بـه دست آورید کـه با یک سیامی اما با یک کت کاملاً نرم و پردار بـه دست می‌آورید. این دم گربه بالی اسـت کـه بهترین ویژگی فیزیکی آنهاست، زیرا دارای یک پره بسیار متمایز اسـت. «بـه یک پوم پوم روی کلاه بافتنی فکر کنید.»

چیزی بسیار آرامبخش در باربری سلطنتی یک گربه بالیایی وجوددارد کـه بـه شـما اجازه می دهد بدانید کـه همه ی چیز در دنیای شـما خوب اسـت.

5. بیرمن

بیرمن

گربه هاي‌ بیرمن بسیار محبوب هستند. انها قبلا توسط کشیشان برمه اي نگه‌داری میشدند. اینروزها برای لذت بردن از این زیبایی ها لازم نیست دریک فضای مقدس باشید. سبک زندگی مورد علاقه انها سبکی اسـت کـه در ان می‌توانند با انسان هاي‌ خود معاشرت کنند و فقط خنک شوند. بـه طور کلی، انها بدنی رنگ روشن دارند و رنگ صورتشان تیره تر و پررنگ تر اسـت.

کرک هاي‌ بیرمن با دم و پنجه هاي‌ پرپشت خود وارد عمل میشوند. انها یک پوشش ویژه دارند کـه دریک لایه قرار دارد بـه طوری کـه طبق معمولً مات یا گره نمیخورد. شانه کردن می تواند یک عمل مراقبه باشد کـه بـه شـما کمک می کند وقتی انها را شانه می کنید تا مو هاي مرده آن ها را از بین ببرید آرام شوید. می تونی بگی “اومم؟”

6. مو کوتاه بریتانیایی

مو کوتاه بریتانیایی

اگر گربه مو کوتاه بریتانیایی برای شـما آشنا بـه نظر می رسد، بـه این دلیل اسـت کـه وی را در برخی کتاب هاي‌ افسانه اي مانند “گربه چکمه پوش” و “آلیس در سرزمین عجایب” دیده اید. کت متراکم با طول متوسط آن ها شـما را بـه یاد مواد نرم حیوان عروسکی مورد علاقتان می اندازد. این گربه ها صبور، وفادار و بسیار باهوش هستند، علاوه بر این‌که بـه طرز شگفت انگیزی زیبا هستند.

گربه هاي‌ مو کوتاه بریتانیایی در مورد دنیای اطراف خود کنجکاو هستند. ودر حالی کـه انها با شـما خوب هستند کـه دستان خودرا از میان کتهای باشکوهشان بگذرانید، فقط انها را بلند نکنید.

7. برمیلا

برمیلا

گربه‌هاي‌ برمیلا میدانند کـه کاملاً زیبا هستند، اما این بدان معنا نیست کـه انها گیر کرده‌اند. انها با همه ی خیلی خوب کنار می آیند. انها می‌توانند هم مستقل و هم بـه طور باورنکردنی وفادار باشند. این گلوله هاي‌ کرکی دارای کت موی نیمه بلند بـه رنگ سفید برفی با لکه هاي‌ نقره اي هستند.

لمس کت گربه Burmilla بـه عنوان احساس ابریشمی در لمس توصیف شده اسـت. داشتن چنین گربه زیبایی ممکن اسـت مانند یک اسراف بـه نظر برسد، اما هر شخصی سزاوار کمی ظرافت و همراهی گربه در زندگی خود اسـت.

8. مو کوتاه عجیب و غریب

مو کوتاه عجیب و غریب

یک نژاد فرعی از مو هاي کوتاه عجیب‌وغریب وجوددارد کـه بـه درستی بـه ان Exotic Longhair می‌گویند. آن ها ترکیبی از گربه هاي‌ مو کوتاه ایرانی و بریتانیایی هستند، بـه این معنی کـه مو هاي آن ها بـه اندازه یک ایرانی بلند نیست اما بـه همان اندازه مجلل اسـت بدون این‌که بـه همان میزان نظافت نیاز داشته باشد.

Exotic Longhair دارای دسته هاي‌ بلند و روان از مو هاي نرم اسـت کـه در لمس نرم هستند. خز و شخصیت آن ها بـه خوبی باهم هماهنگ اسـت زیرا انها گربه هایي آرام، ملایم و صلح آمیز هستند.

9. هیمالیا

هیمالیا

وقتی از یک سیامی با پارسی عبور می کنید چه چیزی بدست می آورید؟ پاسخ یک گربه هیمالیا اسـت! این گربه ها عاشق گذراندن وقت با مردم خود هستند. در واقع، آن ها بهترین روز را دارند کـه میزان محبت، ورزش و آرایش مناسب را از والدین خزشان دریافت کنند. کت‌هاي‌ متراکم ان‌ها بـه رنگ سفید یا کرم اسـت و چشم‌هاي‌ آبی عمیقی دارند. اما ضریب کرکی ان‌ها با دم‌هاي‌ کرکی و پرزهای خزدار و ضخیم دور گردنشان بالا میرود.

10. بابتیل ژاپنی

بابتیل ژاپنی

گربه باب دم ژاپنی بهترین هم اتاقی اسـت کـه می توانید داشته باشید بـه دلیل طبیعت دوست داشتنی اش و بـه دلیل این‌که زندگی با آن ها بسیار آسان اسـت. ان‌ها دم زیادی ندارند – از این رو نام ان‌ها برمی‌گردد، اما کرکی بودن دم اندازه ان را جبران می کند. نوازش انها نه تنها شـما را آرام می کند و شـما را بـه محل سعادت خود می‌برد، بلکه اعتقاد بر این اسـت کـه گربه هاي‌ باب دم ژاپنی نیز خوش شانس هستند.

11. لاپرم

لاپرم

LaPerm یک نام غیرمعمول برای یک گربه بی نظیر اسـت! ظاهر چشمگیر آن ها نتیجه یک جهش طبیعی اسـت. طول کت انها متفاوت اسـت ودر همه ی رنگ ها و طرح ها موجود اسـت. خز انها می تواند کوتاه یا بلند باشد و تمام بدن را از سر تا دم آن ها را می پوشاند و ظاهری تا حدی پشمالو بـه انها می دهد.

گربه لاپرم همان طور کـه کنجکاو و دوستانه و دوست داشتنی اسـت، از سوار شدن بر روی شانه هاي‌ انسان خود لذت میبرد، از پنجه هاي‌ خود برای باز کردن اشیا و آرام کردن مستقیم استفاده می کند.

12. مین کون

مین کون

عاشق نشدن گربه هاي‌ مین کون سخت اسـت زیرا آن ها بسیار بزرگ و پشمالو با شیرین ترین خلق و خو و مهربان ترین طبیعت هستند. اگر راهشان را داشتند، همیشه درکنار انسان‌هایشان بودند تا نصیحت کنند یا پنجه کمکی بـه انها بدهند. مین کون ها گربه هاي‌ واقعی هستند زیرا بسیار دوست داشتنی و محافظ هستند. بی شباهت بـه گربه مین کون نیست کـه پنجه خودرا بیرون بیاورد تا مطمئن شود کـه انسانش در نزدیکی اسـت.

مین کون ها دارای دو لایه مو هاي بلند هستند، بنابر این میتوانند در سردترین آب و هوا گرم بمانند. انها بـه نظافت دائمی نیاز دارند تا خاطرجمعی حاصل شود کـه کتشان بدون گره خوردن و مانند ابریشم صاف می ماند، اما این هزینه کمی برای این گربه هاي‌ شگفت انگیز اسـت.


مطالب مشابه: عکس های گربه ناز و ملوس


13. مانکس

مانکس

گربه هاي‌ مانکس ممکن اسـت دم نداشته باشند، اما این بدان معنا نیست کـه انها با کت هاي‌ مخملی خود هیچ جذابیت کرکی ندارند. اگر یک گربه سرگرم کننده و همچنین یک گربه شیرین و دوست داشتنی می‌خواهید، Manx برای شـما مناسب اسـت. انها هر چیزی هستند کـه دریک سگ گربه مانند میخواهید، زیرا آن ها دوست دارند همه ی بازی ها را انجام دهند، از جمله بازی کردن، تعامل با افراد خود و بـه طور شگفت انگیزی، پاشیدن در آب.

گربه هاي‌ مانکس خاص هستند و با ظاهر متمایز، شخصیت دلپذیر و با روحیه خود، استعداد بیشتری بـه خانواده شـما می بخشند.

14. گربه جنگلی نروژی

گربه جنگلی نروژی

گربه‌هاي‌ جنگلی نروژی ممکن اسـت پادشاه جنگل نباشند، اما یقیناً خانواده‌هاي‌ سلطنتی کرکی هستند. وقتی نوبت بـه کتشان می رسد، این گربه‌ها با یک کت دولایه، دم پرپشت، یال پر، سینه‌هاي‌ پشمی، پاهای پشمالو و اگر این برای شـما کرک کافی نیست، دسته‌هاي‌ خز بین انگشتان پا و بیرون آمدن ان‌ها بیشتر هستند.

هنگامی کـه یک توپ کرکی بـه این بزرگی دارید، نظافت منظم ضروری اسـت، بـه خصوص اگر میخواهید از خز مات و خرخره خودداری کنید. نظافت آن ها چالش برانگیز اسـت، بنابر این توصیه می‌شود از یک نظافتچی حرفه اي برای گربه جنگلی نروژی خود بازدید کنید.

15. Ocicat

Ocicat

Ocicat ها بـه معنای دقیق کرکی نیستند، اما کت هاي‌ مشخص آن ها بسیار نرم و مخملی اسـت، کـه مهم اسـت. خز آن ها براق، کرک دار و مجلل اسـت. آن ها بـه قدری اهل مردم هستند کـه وقتی برای مدت طولانی از خانواده خود دور هستند، ممکن اسـت ناراحت شوند. مانند گربه هاي‌ وحشی کـه شبیه آن ها هستند، اوسیکات ها ورزشکار و بسیار باهوش هستند.

وقتی یک Ocicat را نوازش می کنید، مانند هر گربه دیگری، با کاهش فشار خون، کاهش استرس و توجه بـه تنفس خود، کاری سالم برای خود انجام می‌دهید.

16. مو بلند شرقی

مو بلند شرقی

با گربه‌هاي‌ مو بلند شرقی، متوجه میشویم کـه ظاهر میتواند فریبنده باشد، زیرا بـه نظر میرسد گربه‌هاي‌ مو کوتاه هستند اما همانگونه کـه از نامش پیداست مو هاي بلندی دارند. این گربه‌هاي‌ باحال فوق‌العاده دوستانه، محبت‌آمیز و بـه‌طور شگفت‌انگیزی قابل آموزش هستند. انها همچنین در بیان خود با صدا و زبان بدن خود خوب هستند.

کت ابریشمی براق ان‌ها طیف گسترده‌اي از رنگ‌ها و طرح‌ها را دارد، اما ان‌ها بـه دم صاف خود افتخار میکنند.

17. فارسی

فارسی

گربه‌هاي‌ پرشین نمونه‌هاي‌ بارز گربه‌هاي‌ کرکی هستند و برای بسیاری از مردم، این گربه‌ها هستند کـه در مورد کرکی بودن بـه ان فکر می کنند. کتهایشان بلند و روان، خزهای ساتنی نرم و رفتارشان آرام و آرام اسـت. مظهر ظرافت، گربه هاي‌ ایرانی نیاز بـه نظافت منظم دارند. ما حداقل یکبار در روز صحبت میکنیم.

با این حال، نظافت گربه خود مزایای بیشتری دارد – زیرا سطح محبت آن ها در واقع در ارتباط مستقیم با دفعات نظافت گربه افزایش می‌یابد.

18. Pixiebob

Pixiebob

کدام گربه شبیه بابکت اسـت اما مانند یک توله سگ دوستانه رفتار می کند؟ Pixiebob، این همان کسی اسـت! این نژاد بـه دلیل ارادت خود بـه خانواده خود شناخته شده اسـت. آن ها دوست دارند با بچه ها خوش بگذرانند زیرا آن ها خیلی بیشتر از بیشتر گربه ها مانند بچه گربه می‌مانند و میتوانند فوق العاده فعال یا آرام باشند.

کت دوتایی ضخیم آن ها بافت پشمی و بسیار نرمی دارد و مو هاي صورتشان مانند ریش بلند بـه سمت پایین رشد می کند. وقتی ان‌ها را لمس میکنید، احساس می کنند کـه بالشتک پوشیده‌اند، و برای کمی پف کردن، دم پرده‌شان وجوددارد.

19. راگامافین

راگامافین

تعداد کمی از گربه ها وجود دارند کـه نه تنها بـه شـما اجازه میدهند مانند یک نوزاد انها را در آغوش خود نگه دارید، بلکه در حالی کـه آن ها را در آغوش می‌گیرید، کاملاً آرام میشوند – اما راگامافین ها بـه این شکل غلت می زنند. آن ها عشق هاي‌ بزرگی هستند کـه بـه امید جلب توجه شـما را تحت الشعاع قرار می‌دهند.

فاکتور کرک دراین گربه‌ها زیاد اسـت، زیرا آن ها طولانی‌ترین، کرکی‌ترین و نرم‌ترین خز را دارند کـه می توانید دوست داشته باشید و لمس کنید. وقتی صحبت از گربه هاي‌ شیرین، مهربان و مو بلند می‌شود، راگامافین ها بسته کاملی هستند.

20. راگدول

راگدول

Ragdolls بسیار شیرین و زیبا هستند. سخت اسـت کـه کاملاً تحت تأثیر آن ها قرار نگیریم. ان‌ها آن قدر از خود راضی هستند کـه وقتی انها را می گیرند، لنگ میزنند – بـه این ترتیب بـه انسان‌هایشان اعتماد دارند.

راگدال ها برای در آغوش گرفتن، در آغوش گرفتن و آرامش کامل هستند. مو هاي نیمه بلند انها ابریشمی و ساتنی اسـت و نوازش کت مجلل آن ها استرس را تضمین می کند. وقتی با گربه Ragdoll یکی از دوستانتان ملاقات می کنید، بلافاصله یکی از گربه هاي‌ خودرا میخواهید.

21. اسکاتلندی فولد

اسکاتلندی فولد

گوش‌هاي‌ اسکاتلندی فولد ان‌ها را متمایز می کند، اما خز مخملی و تیره ان‌ها اسـت کـه ان‌ها را بسیار نازک می کند. کت هاي‌ آن ها در رنگ ها، طرح ها و قدهای زیادی وجوددارد. ان ها نیاز بـه کرکی بلندتر در قسمت بالای پاها، نوک انگشتان پا، دم پف کرده و پشم گوش دارند.

این گربه ها باهوش هستند و اسباب بازی هاي‌ چالش برانگیز و محرک را ترجیح می‌دهند. انها همچنین بسیار خوشایند هستند و ترجیح میدهند با انسان هاي‌ خود معاشرت کنند تا این‌که وقت خودرا صرف کنند. گفته می‌شود کـه گربه هاي‌ اسکاتلندی فولد همه ی چیز هستند!

22. سلکرک رکس

سلکرک رکس

سلکرک رکس ممکن اسـت بـه نظر برسد کـه در سمت اشتباهی از تخت گربه از خواب بیدار شده اسـت، اما این بـه دلیل خز بلند آن ها اسـت. خز انها ظاهری کمی ژولیده بـه آن ها می دهد، اما اجازه ندهید ظاهر شـما را گول بزند. خز انها نرم، ابریشمی و متراکم اسـت مانند یک فرش شگ عمیق.

واقعیت جالب: آن ها با سبیل‌هاي‌ مجعد بـه دنیا می آیند و سبیل‌هایشان همین‌طور باقی می ماند، حتی اگر موهای شان صاف شود. در حالی کـه مسواک زدن مکرر توصیه نمیشود، از سوی دیگر، در آغوش گرفتن توصیه می‌شود.

23. سیبری

سیبری

آینه آینه روی دیوار، چه کسی کرکی ترین و مجلل ترین کت را دارد؟ چرا، این گربه سیبری اسـت با خز بلند و زیبایش! این گربه‌ها قرن‌هاست کـه وجود داشته‌اند، و شـما میتوانید بـه خاطر تمام گربه‌هاي‌ مو بلند افسانه‌اي کـه امروزه وجود دارند، بـه انها اعتبار دهید.

شخصیت آن ها بـه همان اندازه کـه پوست آن ها شگفت انگیز اسـت، وفادار، دوست داشتنی و اجتماعی هستند. آن ها تقریبا با همه ی دوستانه هستند، اما وقتی صحبت از خانواده شان میشود، تمایل زیادی بـه سرمایه گذاری عاطفی دارند. آن ها ان‌ها را دنبال میکنند و منتظر فرصتی هستند تا در کنارشان بغل شوند.

24. سومالی

سومالی

گربه هاي‌ سومالیایی ممکن اسـت مو هاي فوق العاده بلند نداشته باشند، اما هنوز هم بسیار کرکی هستند. انها زرق و برق یک گربه مو بلند را دارند کـه با اعتماد بـه نفس یک گربه ورزشی آمیخته شده اسـت. هر چیزی کـه ممکن اسـت از یک سومالیایی انتظار داشته باشید، آن ها با استعداد خود در شیطنت شـما را سرپا نگه می دارند.

این گربه‌هاي‌ باهوش، کنجکاو و سرگرم‌کننده باید هفته‌اي چند بار شانه شوند تا خز زیبای ان‌ها مات یا درهم نرود، در حالی کـه برای لذت بردن شـما مانند یک گول گول بازی عمل می کنند.

25. آنگورای ترکی

آنگورای ترکی

با نام آنگورا، میدانید کـه این گربه ها نرم ترین خزهای اطراف را دارند. در عین حال، سرتاسر انها کرکی هستند – بلندترین خز انها دور گردن و سینه آنهاست. اگر بـه دنبال کرک اضافی هستید، از دم پر شده آن ها با کرک طبیعی خود فراتر نروید.

بـه عنوان والد حیوان خانگی در آنگورای ترکی، باید انعطاف پذیر، صبور و شوخ طبع باشید، زیرا ان ها جنبه گیج کننده اي دارند. آن ها هوس بازی، تعامل دارند و دوست دارند کارهایی مانند پریدن از مکان هاي‌ بلند و باز کردن درها را بـه تنهایی انجام دهند.


مطالب مشابه: عکس های دیدنی و بامزه از گربه های خندان


در پایان

حدود 600 میلیون گربه امروزه در سراسر دنیا پراکنده‌اند و تقریبا در هر جایی کـه انسان‌ها زندگی می کنند، بودو باش دارند. برای گربه‌ها زندگی در نزدیکی انسان کاملاً بـه صورت یک همزیستی درآمده و این نتیجه هزاران سال تکامل تدریجی این حیوان اسـت.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت