خرید و فروش در اینترنت

30 افسانه در مورد گربه سیاه که هرگز نمی دانستید

30 افسانه در مورد گربه سیاه که هرگز نمی دانستید

در این جا با 30 خرافات، افسانه و حقیقت درباره گربه ها «30 افسانه در مورد گربه سیاه که هرگز نمی دانستید» آشنا خواهید شد و سپس خودتان تصمیم بگیرید کـه آیا گربه سیاه نشانه خوبی اسـت یا بد؟

 

عجایب جالب در مورد گربه سیاه

گربه هاي‌ سیاه. هیچ گربه دیگری چنین شهرتی ندارد. خز سیاه مایل بـه جوهری و چشم‌هاي‌ زرد ان‌ها برخی از افراد را بیرون می‌کشاند و بـه همان اندازه دیگران را بـه داخل می‌کشاند. از آشنایان جادوگر گرفته تا حیوانات خانگی یک الهه، یک چیز مطمئن اسـت: گربه‌هاي‌ سیاه نقش بزرگی در تاریخ، رمز و راز و فولکلور دارند.

 

1. گربه های سیاه اغلب حیوانات خانگی جادوگران هستند

عکس گربه سیاه - 30 افسانه در مورد گربه سیاه که هرگز نمی دانستید

تا زمانی کـه داستان هایي در مورد جادوگران وجود داشته اسـت، گربه هاي‌ سیاه با انها مرتبط بوده اند. این “حیوانات خانگی” کـه بـه انها آشنا می گویند، طبق معمولً ارتباطی با شیطان بودند و اغلب هدیه‌اي از طرف او بـه جادوگر بودند. در برخی از داستان ها، اعتقاد بر این بود کـه آن ها واقعا شیاطین هستند کـه از خون خود جادوگر تغذیه می کنند.

 

✅ مطالب مشابه: عکس بچه گربه های کوچولو و ناز 2023

 

2. گربه های سیاه با الهه مصری مرتبط هستند

عکس گربه مشکی

باستت «کـه اغلب باست نامیده می شود» یک الهه مصری، دختر ری، خدای خورشید اسـت کـه اغلب بـه شکل یک گربه سیاه دیده می شود. وی را برای چیزهای خوب می پرستیدند، الهه خانه بودن، باروری، اسرار زنان، گربه ها و زایمان.

 

او خانه را از شر، از جمله بیماری محافظت کرد. در باست، گربه سیاه بـه عنوان چیز بدی تلقی نمی شد، بلکه یک فال خوب اسـت و اگر بخواهید فرزندی داشته باشید و آنهایی کـه در خانه خود هستند سالم بمانید، بـه ان احترام می‌گذارید.

 

3. اگر گربه سیاه روی تخت یک بیمار بنشیند، فال بد محسوب می شود

عکس گربه مشکی - 30 افسانه در مورد گربه سیاه که هرگز نمی دانستید

در ایتالیا در طول قرن شانزدهم، گربه هاي‌ سیاه بـه عنوان خوش شانس شناخته نمی شدند. در واقع، اگر یک گربه سیاه روی تخت کسی کـه بیمار بود بپرد، اعتقاد بر این بود کـه ان فرد بـه زودی خواهد مرد.

 

4. گربه های سیاه شوهران خوب را جذب می کنند

عکس گربه مشکی

حداقل، ژاپنی ها فکر می کنند کـه دارند! در ژاپن، گربه هاي‌ سیاه «همراه با بقیه» نماد خوش شانسی هستند. و اگر شـما یک زن مجرد هستید، تصور می شود کـه داشتن یک گربه سیاه باعث جذب یک مرد معتبر برای شوهر شـما می شود.

 

5. گربه های سیاه ولگرد شانس خوبی به ارمغان می آورند

عکس گربه سیاه

در اسکاتلند، اگر یک گربه سیاه ولگرد تصمیم بگیرد بـه خانه شـما بیاید، اعتقاد بر این اسـت کـه شـما خوش شانس خواهید بود. بنابر این، ممکن اسـت زمان خوبی باشد کـه مقداری غذای گربه بیرون بیاورید تا در ایوان جلوی خود بگذارید… چه کسی می داند من از چه گربه‌اي در مسیر شـما عبور میکنم؟

 

6. گربه های سیاه روی ایوان ها به فال نیک می گیرند

عکس گربه مشکی به مناسبت روز گربه

جای تعجب نیست کـه در ایرلند همسایه، یک گربه سیاه کـه در ایوان شـما نشسته اسـت نیز نشانه خوش شانسی اسـت. این فقط یک دلیل دیگر برای داشتن اخلاقی خوش طعم اسـت کـه گربه هاي‌ خوش شانس را بـه ایوان شـما جذب می کند.

 

7. کشتی های غرق گربه سیاه

عکس گربه مشکی به مناسبت روز گربه

 

در حالی کـه گربه سیاه ممکن اسـت در ایوان شـما مورد استقبال قرار گیرد، برای کسانی کـه در دریا هستند، گربه سیاه پیش درآمدی برای عذاب بود. بسیاری از دریانوردان بر این باور بودند کـه اگر یک گربه سیاه بر روی یک کشتی پیاده شود، کشتی در دریا غرق می شود.

 

8. اما نه گربه های سیاهی که در کشتی زندگی می کنند

عکس گربه مشکی به مناسبت روز گربه

خوب، گربه سیاهی کـه در کشتی می‌رود و می‌آید می‌تواند نشانه بدی باشد، اما دیگران معتقدند گربه سیاهی کـه در کشتی زندگی می کند خوش شانس اسـت. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، انها جمعیت جوندگان را دور نگه می دارند و از آنجایی کـه جوندگان حامل بیماری هستند، ممکن اسـت در واقع برای خدمه خوش شانسی بـه ارمغان بیاورند!

 

9. اگر یک گربه سیاه از مسیر شما عبور کند بدشانسی است

عکس گربه مشکی به مناسبت روز گربه

در اروپا، عبور یک گربه سیاه از مسیر شـما بدشانسی اسـت… حداقل انها معتقد بودند کـه در طول طاعون سیاه بوده اسـت. در ان زمان، انها بر این باور بودند کـه اگر گربه سیاهی از مسیر کسی عبور کند، بـه این معنی اسـت کـه شـما بـه زودی از طاعون خواهید مرد. گفته می شود، ممکن اسـت این خرافه بـه این دلیل بـه وجود آمده باشد کـه گربه‌ها از موش‌ها پیروی میکنند کـه حامل طاعون هستند.

 

10. اما در آمریکا می توان از این بدشانسی جلوگیری کرد

عکس گربه بامزه - 30 افسانه در مورد گربه سیاه که هرگز نمی دانستید

کسانی کـه در آپالاچی ها زندگی می‌کردند نیز معتقد بودند کـه گربه سیاهی کـه از مسیر شـما عبور می کند مانند اجداد اروپایی انها بد اسـت. با این حال، آن ها معتقد بودند کـه اگر قبل از این کـه گربه از مسیر شـما عبور کند، سه “X” را در هوا بکشید، می‌توانید از هر بدشانسی کـه با آن ها بـه ارمغان آوردند جلوگیری کنید.

 

11. در واقع، این بستگی به این دارد که گربه از چه جهتی می آید

خصوصیات گربه سیاه

خوب، این گربه واقعاً باید تصمیم بگیرد کـه در کدام سمت جاده بماند! با این حال، کشور دیگری در مورد عبور گربه‌هاي‌ سیاه از مسیر شـما چیزهایی دارد … اما انها هنگام تعیین این کـه آیا این گربه‌ها خوش شانس هستند یا بد، رویکرد متفاوتی دارند. در کشور آلمان، جهتی کـه گربه از مسیر شـما عبور میکند، خوب یا بد بودن ان را تعیین می کند: اگر از راست بـه چپ عبور کند، این نشانه بدی اسـت، اما از چپ بـه راست، شـما خوش شانس هستید!

 

12. گربه های سیاه آب و هوا را پیش بینی می کنند

خصوصیات گربه سیاه

شرط می‌بندیم این ضرب‌المثل را شنیده‌اید: «باران گربه‌ها و سگ‌ها می‌بارد». خوب، این را دریافت کنید، در اساطیر نورس، جادوگران در هنگام طوفان سوار جاروهای خود می‌شدند و چون گربه داشتند، نشانه آمدن باران شدید بود. در ولز نیز اعتقاد بر این بود کـه اگر گربه‌اي را ببینند کـه مشغول شستن گوش‌هایش اسـت، باران می‌بارد.

 

13. گل مژه دارید؟ گربه سیاه بگیر

خصوصیات گربه سیاه

آیا گل مژه روی پلک خود دارید؟ نیازی بـه تماس با پزشک نیست، فقط یک گربه سیاه بگیرید! طبق افسانه هاي‌ آپالاچی، مالیدن دم گربه سیاه بر روی ان؛ گل مژه را از بین میبرد.

 

14. پرستش گربه شیطان

خصوصیات گربه

در اسکاتلند، سنگ بزرگی بـه نام گربه Clach Tagniarn nan یا The Stone of the Devil Cat وجوددارد. فولکلور اسکاتلندی بیان می کند کـه گروهی از گربه هاي‌ سیاه وحشی هرساله در هالووین برای استقبال و شاید حتی پرستش گربه شیطان بزرگ سیاه در این جا ظاهر میشوند.

 

15. گربه سیاه خود را در ضلع شمالی خانه خود در رختخواب قرار دهید

عکس گربه بامزه

در چین، گربه سیاه نشانه خوبی اسـت. حتی برخی از مردم چین بر این باورند کـه گربه باید در سمت شمالی خانه بخوابد تا شر را دفع کند.

 

✅ مطالب مشابه: عکس های گربه ناز و ملوس

 

16. کت یک گربه سیاه می تواند توسط خورشید سفید شود

خصوصیات گربه مشکی به مناسبت روز گربه

ممکن اسـت گربه‌هاي‌ سیاهی را در بیرون دیده باشید کـه «برجسته‌هاي‌» قرمز یا مسی دارند. این ها موهایی هستند کـه در اثر نور خورشید کم رنگ یا سفید شده اند. همین اتفاق برای سایر گونه هاي‌ حیوانات با کت سیاه از جمله سگ و اسب نیز میوفتد.

 

17. گربه‌های سیاه برای جادوگران، روح‌های دیگری هستند

خصوصیات گربه مشکی به مناسبت روز گربه

در فولکلور مجارستان، گربه سیاه بـه عنوان یک جادوگر یا دوگانه آن ها تصور می شد. طبق “دایره المعارف جادوگری” اغلب اعتقاد بر این بود کـه شـما نمی‌توانید تشخیص دهید کـه کدام جادوگر و کدام گربه اسـت.

 

18. بمبئی تنها نژاد گربه تمام سیاه است

خصوصیات گربه مشکی

در حالی کـه بسیاری از نژادهای گربه میتوانند یک بچه گربه سیاه تولید کنند، بمبئی تنها نژاد گربه اي اسـت کـه تماماً سیاه اسـت. این نژاد شبیه یک پلنگ کوچک ایجاد شده اسـت.

 

19. حتی گربه های سیاه هم موهای سفید می گیرند

خصوصیات گربه مشکی

مو هاي سفید روی یک گربه سیاه و جوان در واقع می‌تواند نشانه اي از بیماری باشد، پس ان را بررسی کنید! اما برخی فرهنگ ها معتقدند کـه هر گربه سیاه یک موی سفید دارد و اگر بتوانید ان را بدون خراشیدگی بیرون بیاورید، میتوانید روی یک ازدواج موفق حساب کنید. اوم، ما بـه شـما اجازه میدهیم ان را امتحان کنید و بـه ما بگویید کـه آیا کار می کند یا خیر!

 

20. Maneki Neko می تواند یک گربه سیاه باشد

خصوصیات گربه مشکی

همانگونه کـه قبلا ذکر شد، ژاپنی ها فکر می کنند همه ی گربه ها، از جمله گربه هاي‌ سیاه، خوش شانس هستند. در واقع، “گربه اشاره گر” مشهور انها، Maneki Neko، اغلب بـه عنوان یک گربه سیاه دیده می شود. گفته می شود کـه سیاه‌پوستان نه‌تنها خوش‌آمد و خوش شانس هستند، بلکه شر را نیز دفع میکنند. قرار دادن این مجسمه در خانه یا محل کار خود مطمئناً برای شـما خوش شانسی می آورد یا حداقل روز شـما را هر بار کـه بـه چهره ناز او نگاه می‌کنید روشن می کند!

 

21. 21 نژاد گربه شناخته شده گربه سیاه دارند

افسانه در مورد گربه سیاه

در حالی کـه بمبئی ممکن اسـت تنها نژاد گربه تمام سیاه باشد، 21 نژاد دیگر کـه توسط انجمن گربه سانان بـه رسمیت شناخته شده اند نیز بـه رنگ سیاه هستند.

 

این ها عبارتند از کرل آمریکا، باباتیل آمریکایی، بوبوتیل ژاپنی، مو کوتاه آمریکا، کورنیش رکس، سلکرک رکس، دوون رکس، مو کوتاه بریتانیایی، سیبری، عجیب‌وغریب، لاپرم، مانکس، مین کون، گربه جنگلی نروژی، ایرانی، شرقی، راگاموفین، اسکاتلندی فولد ؛ Sphynx و Angora ترکی.

 

22. گربه های سیاه در تئاتر

افسانه در مورد گربه سیاه

این تئاتر بـه داشتن خرافات بسیار مشهور اسـت، از جمله مشهور «پا بشکن». چیزی کـه ممکن اسـت ندانید این اسـت کـه در واقع داشتن یک گربه سیاه در تئاتر شـما خوش شانسی اسـت – تا زمانی کـه در سراسر صحنه ندوید، پس بدشانسی اسـت. و یقیناً گربه را لگد ندهید؛ نه تنها بد اسـت، بلکه شر نیز بـه دنبال شـما خواهد آمد.

 

23. چیزی قرضی، چیزی قدیمی، چیزی … سیاه؟

در انگلستان، دادن یک گربه سیاه بـه عروس بـه عنوان هدیه عروسی، برای زوج جدید خوش شانسی می آورد. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، تازه عروس ها دورهای گرم و موش هاي‌ کمتری خواهند داشت!

 

24. گربه های سیاه می توانند چشم های زرد یا سبز داشته باشند

خصوصیات گربه مشکی به مناسبت روز گربه

در حالی کـه بیشتر گربه هاي‌ سیاه چشمان زرد دارند، میتوانند چشم هاي‌ سبز نیز داشته باشند. زردی چشم‌ها بـه دلیل ملانین زیاد ایجاد می شود، کـه بـه آن ها کت مشکی مجلل می دهد.

 

25. گربه سیاه به معنای ثروت است

خصوصیات گربه مشکی به مناسبت روز گربه

در جنوب فرانسه، گربه هاي‌ سیاه قطعا خوش شانس هستند. در واقع، اگر با کسی با احترام رفتار کنید، ممکن اسـت فقط با اقبال خوب، از جمله ثروت، پاداش دریافت کنید! این «گربه‌هاي‌ پولی» یا ماتاگوت‌ها دوست دارند نخستین لقمه شام بـه آن ها داده شود و یک مکان خوب برای خوابیدن.

 

26. گربه های سیاه گنج پیدا می کنند

خصوصیات گربه مشکی به مناسبت روز گربه

یکیدیگر از داستان‌هاي‌ عامیانه فرانسوی می گوید کـه اگر یک گربه سیاه را در چهارراهی قرار دهید کـه در ان پنج جاده بـه هم می رسند «نه چیزی کـه اغلب پیدا می شود!»؛ آنگاه بـه گنج منجر میشود. ما فکر میکنیم پیدا کردن یک تقاطع پنج‌راهی سخت‌تر از گنج باشد، اما شاید قرن‌ها پیش اینطور نبود.

 

27. گربه های سیاه در فیلم ها و نمایش ها محبوب هستند

افسانه در مورد گربه مشکی

اگر داشتن یک گربه در تئاتر شـما شانس خوبی اسـت، داشتن یک ستاره در نمایش شـما باید ان را بـه یک موفقیت فوری تبدیل کند! هالیوود قطعا دوست دارد از گربه هاي‌ سیاه استفاده کند.

 

28. گربه های سیاه تعطیلات خاص خود را دارند

افسانه در مورد گربه مشکی

یکیدیگر از چیزهای جالب در مورد گربه هاي‌ سیاه، چه فکر میکنید آن ها خوش شانس هستند یا بدشان، این اسـت کـه آن ها تعطیلات خودرا دارند! در ایالات متحده، 17 آگوست روز قدردانی از گربه سیاه و ماه اکتبر ماه آگاهی از گربه سیاه اسـت. در انگلستان، روز ملی گربه سیاه 27 اکتبر اسـت.

 

29. خواب دیدن گربه های سیاه می تواند نشانه ترس باشد

افسانه در مورد گربه سیاه

تصور می شود کـه دیدن گربه هاي‌ سیاه در خواب بـه این معنی اسـت کـه شـما ترس را تجربه میکنید. این الزاماً بـه معنای بدشانسی یا بد نیست، اما بـه این معنی اسـت کـه باید با ترس هاي‌ خود روبه‌رو شوید، بـه خصوص اگر گربه سیاه بـه شـما حمله می کند.

 

30. در طول فصل برداشت، شیر گربه‌های سیاه فریا را کنار بگذارید

افسانه در مورد گربه سیاه

فریا یک الهه نورس اسـت کـه با باروری، عشق، زیبایی و جنگ مرتبط اسـت. او اغلب در حال رانندگی ارابه اي کـه توسط گربه هاي‌ سیاه و سفید بزرگ کشیده شده اسـت بـه تصویر کشیده می شود. یک برداشت خوب میخواهید؟ سپس باید یک کاسه شیر برای گربه‌سان‌هاي‌ پر جنب و جوش او بگذارید کـه بعد از میان‌وعده‌هاي‌ خوشمزه‌شان بـه شـما برکت بدهد.

 

✅ مطالب مشابه:  بهترین گربه متولدین هر ماه

 

در پایان

هر نژاد گربه ویژگی هاي‌ منحصر بـه فردی دارد و برخی از والدین حیوانات خانگی بیشتر از دیگران بـه سمت شخصیت هاي‌ گربه سانان خاص گرایش دارند.