آزمایش موفق موتور سنگین ماهواره بر سوخت جامد | سردار حاجی زاده

مجموعه : هوا و فضا
آزمایش موفق موتور سنگین ماهواره بر سوخت جامد | سردار حاجی زاده

 آزمایش موفق سردار حاجی زاده موتور سنگین ماهواره بر سوخت جامد با بدنه غیرفلزی کامپوزیتی!

در این پست از سایت تالاب میخواهیم به بررسی خبر جدید در زمینه هوافضا یعنی ازمایش موفقی که سردار حاجی زاده از ان خبر داد بپردازیم. ازمایش  موتور سنگین ماهواره بر سوخت جامد با بدنه غیرفلزی کامپوزیتی یکی از افتخارات جدید برای ما شد. همراه سایت تالاب باشید.

 

 سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده از موفقیت نیروی هوافضای سپاه در آزمایش موتور سنگین ماهواره‌بر با سوخت جامد و بدنه غیر فلزی کامپوزیتی و توانمندی تغییر بردار تراست با نازل متحرک خبر داد و تاکید کرد: اگر جنگ ۸ ساله استکبار جهانی علیه ایران در سال ۱۴۰۰ رخ می‌داد در کمتر از هشت روز به پایان می‌رسید.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد، ضمن ارائه گزارشی از آخرین پیشرفت‌های دفاعی و نظامی کشور بویژه در حوزه هوا و فضا، گفت: اخیرا آزمایش موتور سنگین ماهواره‌بر با سوخت جامد و بدنه غیر فلزی کامپوزیتی که توانمندی تغییر بردار تراست با نازل متحرک را دارا است، با تلاش دانشمندان ایرانی و متخصصان نیروی هوافضای سپاه با موفقیت انجام دادیم.

 

آزمایش موفق موتور سنگین ماهواره بر سوخت جامد | سردار حاجی زاده

 

توضیحاتی کامل درباره این فناوری :

وی ضمن تبریک این موفقیت راهبردی به ملت ایران، با بیان اینکه در حوزه فضایی دو عامل مهم، یکی ماهواره و دیگری ماهواره بر است که کار ساده‌ای هم نیست، افزود: ما دو سال پیش اولین پرتاب ترکیبی مایع و جامد را انجام دادیم که موتور اول مایع و دوم و سوم جامد بود.

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه این دستاورد سبب افزایش بیشتر انرژی موشک و صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد، خاطرنشان کرد: این فناوری فقط در چهار کشور جهان وجود دارد در تمام حوزه‌های مرتبط به هوافضا تولید قدرت ادامه دارد و ایران به قدری در مسئله هوافضا و ماهواره پیشرفت کرده است که این اقتدار با ترور، تهدید و تحریم از بین رفتنی نخواهد بود.

 

آزمایش موفق موتور سنگین ماهواره بر سوخت جامد | سردار حاجی زاده

فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز این امکان فراهم شده است با موتور‌های ارزان ماهواره‌های زیادی را در مدار قرار دهیم.
سردار حاجی زاده با بیان اینکه امروز قدرتی داریم که اگر صدام همین امروز و در سال ۱۴۰۰ جنگ را بر ما تحمیل می‌کرد، به جای هشت سال هشت روزه جنگ را تمام می‌کردیم و این معیار توانمندی ماست، اظهار داشت: امروز به جایی رسیده‌ایم که فرمانده سنتکام می‌گوید در شرایطی که ما تحریم‌های اقتصادی فلج کننده را به اجرا گذاشتیم، ایران یک موشک بالستیک درجه یک ساخت و با پهباد‌های ایرانی برتری هوایی آمریکا را با چالش مواجه کرده است.

وی تصریج کرد: آمریکایی‌ها توان موشکی ایران را وحشتناک توصیف می‌کنند و عملیات عین الاسد را شاهد این توانمندی می‌دانند که این مسئله نشان دهنده عجز آن‌ها در برابر ایران است.

 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پیشرفت‌های به‌دست آمده را محصول هدایت‌ها و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا دانست و خاطرنشان کرد: در مجموعه نیرو‌های مسلح و سپاه این تدابیر جدی گرفته می‌شود و نتیجه آن بحمدالله این قدرت امروز در کشور متولد شده است.

 

 تبدیل جنگ هشت ساله به جنگ هشت روزه

سردار حاجی زاده افزود: اگر می‌خواستیم دنباله روی آن‌ها (دشمنان) باشیم سالیان سال زمان می‌گذشت تا به پیشرفت‌های محدود دست یابیم، اما امروز با راه‌های میان بر، با کسری از هزینه‌های خارجی‌ها به چندین برابر قدرت دست یافته‌ایم و این می‌تواند الگویی برای سایر بخش‌ها باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه فضایی اولین بار بعد از ده سال، جلسه شورای عالی فضایی به ریاست رییس جمهور محترم تشکیل شد، گفت: ایشان شش ساعت برای جلسه و بازدید از توانمندی‌های حوزه فضایی کشور وقت گذاشت و مسیر آینده را روشن، هموار، تصویب و مشخص کرد و ان شاء الله در آینده شاهد موفقیت‌های خوبی خواهیم بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن مقایسه وضعیت امروز دفاعی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران با قبل از انقلاب اسلامی، گفت: در جنگ جهانی اول بر اثر قحطی که انگلیسی‌ها بر ملت ایران تحمیل کردند، حدود هشت میلیون نفر جان خود را از دست دادند و این یک هولوکاست واقعی است که متاسفانه مطالبه نمی‌کنیم.

 

آزمایش موفق موتور سنگین ماهواره بر سوخت جامد | سردار حاجی زاده

 

سردار حاجی زاده با بیان اینکه در حوزه فضایی دو عامل ماهواره و ماهواره‌بر بسیار مهم است، ادامه داد: در دوسال گذشته آزمایش‌های  ماهواره‌بر های ایرانی با استفاده از سوخت مایع انجام می‌گرفت و از این به بعد ایران با موتورهای ارزان ماهواره‌های زیادی را به فضا پرتاب خواهد کرد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ماهواره برهای جدید ایرانی از بدنه غیرفلز و جنس کامپوزیت است و پیشران آن نیز غیرمحترک است که سبب افزایش بیشتر انرژی موشک و صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه این فناوری فقط در چهار کشور جهان وجود دارد، بیان داشت: در تمام حوزه‌های مرتبط به هوافضا تولید قدرت ادامه دارد و ایران به قدری در مساله هوافضا و ماهواره پیشرفت کرده که با ترور، تهدید و تحریم از بین رفتنی نخواهد بود.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: به اعتراف فرمانده سنتکام آمریکا، ایران با توسعه پهبادها برتری هوایی را از آن خود کرده اند و رییس شورای آتلانتیک در غرب آسیا نیز تصریح کرده که در سال 2020 ناوهای آمریکایی مستقر در آب‌های پیرامونی خلیج فارس نتوانستند ایران را از آزمایشات موشکی و حمله به پایگاه عین الاسد منصرف کنند.

دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد با شعار «رسالت حوزه‌های علمیه در تحقق و دفاع از اهداف و آرمان های انقلاب»  امروز با سخنرانی ویدیو کنفرانسی رییس جمهور در قم برگزار شد.

چهار کمیسیون «رسالت حوزه‌های علمیه در تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی»، «رسالت حوزه‌های علمیه در تحقق خودسازی، فرهنگ سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی»، «رسالت حوزه‌های علمیه در ترویج و تحقق اقتصاد مقاومتی و معیشت جامعه» و «رسالت حوزه‌های علمیه در استفاده از فرصت‌ها و مواجهه با چالش‌ها و تهدیدات انقلاب اسلامی» به همین منظور تشکیل شده‌بود.

آزمایش موفق موتور سنگین ماهواره بر سوخت جامد | سردار حاجی زاده

 

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت