خطرناک ترین موشک روسیه با نام روز قیامت (عکس)

مجموعه : هوا و فضا
خطرناک ترین موشک روسیه با نام روز قیامت (عکس)

موشک روز قیامت روسیه

روسیه برای کسب برتری موشکی و رقابت سخت با کشور آمریکا از موشک جدید خود به نام روز قیامت رونمایی نمود. این موشک یکی از موشک هاي‌ جدید و پیشرفته روسیه میباشد که آزامایش موفقیت آمیزی را داشته است. روسیه میگوید موشک جدیدی رابا موفقیت آزمایش کرده که قادر است از تمامی سپرهای ضد موشکی عبور کند. این موشک جدید که دیروز با موفقیت آزمایش شده در کلاس موشک‌هاي‌ فراصوت “آوانگارد” قرار داشته و وزارت دفاع روسیه نام ” پوزئیدون ” Poseidon- «روز قیامت» را روی ان گذاشته است.

 

به گزارش تالاب این موشک که 20 برابر “صوت” سرعت دارد، دیروز با حضور “ولادیمیر پوتین” رییس جمهوری روسیه با موفقیت آزمایش شده است.

 

این موشک از پایگاه موشکی “دومباروسکی” در جنوب کوه‌هاي‌ اورال روسیه پرتاب شده و پس از طی مسافتی حدود 6 هزار کیلومتر در نقطه هدف در منطقه ” کامچاتکا” روسیه، فرود آمده است.

 

خطرناک ترین موشک روسیه با نام روز قیامت (عکس)

نظارت پوتین بر آزمایش موشکی جدید روسیه

 

روسیه با این موشک جدید

پوتین پس از آزمایش موفق این موشک در سخنانی گفت:” از سال 2019 نیروهای مسلح روسیه، این سامانه قاره‌پیمای جدید را در اختیار خواهند داشت.”

 

او با تاکید بر این که کشورش به نوع جدیدی از سلاح استراتژیک دست یافته، این واقعه را لحظه مهمی در حیات نیروهای مسلح و کشور روسیه دانست. او موشک جدید را یک هدیه سال نو میلادی به ملت روسیه دانست.

 

رییس جمهوری روسیه تاکید کرد، این موشک جدید می تواند هر نقطه جهان را هدف قرار داده و از سپر موشکی ایالات امریکا نیز عبور کند. او با اشاره به این که رهگیری این موشک ناممکن است، تاکید کرد که این موشک میتواند امنیت دفاعی کشورش را در دهه‌هاي‌ آتی تضمین کند.

 

خطرناک ترین موشک روسیه با نام روز قیامت (عکس)

قدرت تخریب موشک روز قیامت

به گزارش تالاب بر اساس گزارش‌ها موشک جدید روسیه دارای قدرت چاشنی هسته اي معادل 100 مگاتن است و این میزان دو برابر بیشتر از قدرتمندترین بمب اتمی که جهان تاکنون تجربه کرده است.

 

پوتین برای اولین بار در مارس سال جاری میلادی طی مراسمی این موشک رابه همراه بخش دیگری از ادوات نظامی جدید تولیدی روسیه، رونمایی کرده و تاکید کرده بود این موشک جدید تنها در اختیار روسیه است.

 

روسیه در حالی موشک جدید فراصوت خودرا آزمایش کرده که در هفته‌هاي‌ گذشته اختلافات این کشور با کشور آمریکا بر سر حفظ پیمان “منع موشک‌هاي‌ هسته‌اي میان‌برد” «INF» بالا گرفته است.

 

خطرناک ترین موشک روسیه با نام روز قیامت (عکس)

 

واکنش آمریکا به ساخت موشک توسط روسیه و چین

دونالد ترامپ اخیرا اعلام کرده کشورش را از این پیمان خارج میکند چون به گفته او دیگر کشور های جهان از جمله چین و روسیه درحال توسعه موشک‌هاي‌ میانبرد هسته‌اي هستند و این مساله برای امنیت ملی ایالات امریکا یک تهدید محسوب میشود.

 

مقامات روسیه نیز می گویند توسعه فناوری‌هاي‌ موشکی و هسته‌اي خودرا در واکنش به استقرار سامانه‌هاي‌ دفاع ضد موشکی کشور آمریکا در اطراف روسیه و تلاش واشنگتن برای کاستن از قدرت بازدارندگی هسته‌اي مسکو، انجام می دهند.

 

موشک جدید روز قیامت روسیه

 

خطرناک ترین موشک روسیه با نام روز قیامت (عکس)

 

آزمایش موشک روز قیامت روسیه

 

خطرناک ترین موشک روسیه با نام روز قیامت (عکس)

 

جدیدترین مطالب سایت