انواع آنتن ها برای ارتباط ماهواره ای

انواع آنتن ها برای ارتباط ماهواره ای

انواع آنتن ها برای ارتباط ماهواره ای

 

patch panel

horn

yagi

omni

flat

colinear

sector

 

آنتن ها ی چهار گوش

آنتن های چهار گوش از روش منحصر به فردی جهت دریافت سیگنالها استفاده میکنند. شکل خاص آن جابجایی و حمل و نقل و اختفای آنتن را ممکن ساخته و همچنین قدرت گیرندگی بالای آن مزید علت شده که اخیرا از این نوع آنتن ها استقبال شود .اندازه آن۵۰ در ۵۰ سانتی متر است و کارایی معادل دیش های ۶۰ سانتی دارد در ضمن آنتن چهار گوش همانند دیش های معمولی قابلیت دریافت سیگنالهای آنالوگ و دیجیتال را دارد.

 

آنتن arcon sweety

این آنتن بسیار کوچک و سبک میباشد و براحتی قابل حمل است اندازه قطر آن ۴۳ سانتی متر است ولی قابلیت های دیش های ۶۰ سانتی را دارامی باشد.

 

آنتن SpaceLine Toroidal

ویژگی این دیش دریافت چند جهت با استفاده از یک دیش می باشد اندازه این دیش ۹۰ سانتی متر بوده و قابلیت دریافت همزمان ۵ جهت بر روی یک دیش میباشد حتی اگر فاصله بین دوجهت بیش از ۶۰ درجه باشد.

 

آنتن GLOBESAT SATELLITE DISH + MASTH

این دیش فوق العاده قدرت مند بوده و به راحتی قابل نصب می باشد اندازه قطر آن ۵۷ سانتی متر است اما کارایی دیش های ۸۰ سانتی معمولی را دارد.

 

دیش مکعبی شکل

این دیش مخصوص ماهواره های دیجیتال میباشد و زیبایی و زرافت خاصی در آن به کار رفته . و برای نصب در ایوانها و بالکنها بسیار مناسب است . ویژگی ای منحصربه فرد این دیش شکل مکعبی و جمع وجور آن است . همچنین محافظ استفاده شده در این دیش از خیس شدن و یا آسیب دیدن مبدل (lnb) جلوگیری میکند. این آنتن از نوع آنتن های تخت میباشد و نوع LNB آن یونیورسال NF=0.6db می باشد.

 

دیش به شکل چراغ معبر

یکی از ویژگی ها این دیش رعایت اصل زیبایی شناسی و کوچک بودن درآن است این دیش به صورت چراغ های معبر طراحی شده که ضمن انجام کارهای یک دیش معمولی به عنوان وسیله ای برای تزیین معابر استفاده میگردد نور نئونی پر قدرتی دارد واندازه دیش داخل لامپ ۴۵ سانتی متر می باشد در عین حال در دریافت سیگنال فوق العاده قوی می باشد.

 

دیش لوله ای شکل LX2000 Pipe Antenna

این دیش عجیب الشکل انقلابی در صنعت آنتن های ماهواره ایجاد کرده و به زودی جایگزین آنتن های معمولی خواهد شد و در کشور هایی مثل ایران که محدودیت و ممنوعیت در استفاده از نصب آنتن و استفاده از ماهواره وجود دارد بسیار مفید و قابل استفاده خواهد بود زیرا بسیار جمع وجور و کوچک است.

 

این دیش برروی میله های معمولی آنتن های تلوزیونی قابل نصب بوده ودر واقع این تمهید فوق العاده ای برای استفاده از دیش در کشورهایی که ممنوعیت وجود دارد میباشد . اگر شما آرزو داشتید که روزی کانال های ماهواره ای را دریافت کنید این رویای شما با LX2000 به واقعیت تبدیل شده.

 

سکتور sector

 

آنتن های سکتور ۹۰ و ۱۲۰ درجه

این نوع آنتن ها جهت استفاده در WISP ها در شهر های با وسعت بالا جهت پوشش قرار دادن مناطق زیادی از محوطه شهرها و شرکتهای بزرگ و محوطه معادن و…. مورد استفاده قرار می گیرد با استفاده از توان بالای این نوع آنتن ها براحتی می توان تا فواصل ۲ الی ۵ کیلومتری بدون آمپلی فایر(بسته به فضای فرکانسی منطقه) با استفاده از یک رادیو و آنتن بسیار ارزان قیمت به شبکه مرکزی یا اینترنت WISP متصل شد.

 

آنتهای سکتور اصل برخلاف سایر آنتهای سکتور تقلبی یا ارزان قیمت چینی که همان آنتن Omni(آنتن omni داخل یک قاب) می باشند بصورت برد مدار چاپی تهیه و ساخته شده است دلیل کیفیت خوب و قدرت بالای این نوع آنتن سکتور مربوط به نحوه طراحی و ساخت این آنتن مربوط می باشد.

 

جدیدترین مطالب سایت