بهترین برند های چراغ قوه برای خرید کدام اند؟

بهترین برند های چراغ قوه برای خرید کدام اند؟

با کمک چراغ قوه هنگامی کـه برق قطع می‌شود یا هنگام قدم زدن در جنگل ها و محیط هاي‌ کم نور میتوانید بـه اسانی راه خودرا پیدا کنید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب بـه مناسبت روز چراغ قوه مقاله اي را در مورد بهترین برندهای چراغ قوه را منتشر کرده ایم. 

 

چراغ قوه چیست و چه استفاده ای می شود؟

چراغ قوه یک وسیله ضروری اسـت کـه می تواند در شرایط مختلف، از جمله کمپینگ، پیاده روی، شکار و حتی استفاده روزانه مفید باشد. با این حال، باوجود انواع مختلف چراغ قوه در بازار، انتخاب بهترین گزینه می تواند دشوار باشد. دراین مقاله، ما ویژگی هاي‌ بهترین چراغ قوه را بررسی خواهیم کرد و چند نمونه از بهترین چراغ قوه هاي‌ موجود در بازار را معرفی خواهیم کرد.

 

چراغ قوه ها را می‌توان بر اساس انواع مختلف، از جمله دستی، پیشانی و قابل حمل طبقه بندی کرد. نوع چراغ قوه اي کـه انتخاب می کنید بـه کاربرد ان بستگی دارد. بـه عنوان مثال، اگر بـه یک چراغ قوه برای کمپینگ نیاز دارید، یک چراغ قوه دستی یا قابل حمل ممکن اسـت بهترین گزینه باشد. اگر بـه یک چراغ قوه برای کارهای دستی نیاز دارید، یک چراغ قوه پیشانی ممکن اسـت بهترین گزینه باشد.

 

نکات مهمی که در هنگام خرید یک چراغ قوه باید به آنها توجه کرد

نکات مهمی که در هنگام خرید یک چراغ قوه باید به آنها توجه کرد

در هنگام خرید یک چراغ قوه باید ابتدا باید نوع نیاز خودتان را مشخص کنید و بدانید کـه برای چه کاری ان را میخواهید، سپس باید مشخصات دیگری را مدنظر قرار دهید کـه یک چراغ قوه خوب و باکیفیت را تهیه کنید. در ادامه بـه مهم‌ترین نکات خرید یک چراغ قوه اشاره می‌کنیم.

 


مطالب مشابه: حل مشكل سياه شدن صفحه تلویزیون با یک چراغ قوه!


 

مشخصات ظاهری

مشخصات ظاهری

نخستین چیزی کـه در هنگام خرید یک چراغ قوه مدنظر قرار میگیرد مشخصات و ویژگی هاي‌ ظاهری مانند شکل ظاهری و جنس بدنه یک چراغ قوه اسـت. همچنین وزن و اندازه یک چراغ قوه برای حمل کردن ان در شرایط مختلف اهمیت بالایی دارد، بـه عنوان مثال اگر چراغ قوه خیلی سنگین باشد.

 

در حمل کردن و نگه داشتن ان دچار مشکل خواهید شد. همچنین اگر میخواهید از چراغ قوه در مکان هایي مانند رودخانه برای ماهیگیری استفاده کنید، بهتر اسـت مدل ضد آب ان را تهیه کنید تا درصورت خیس شدن یا افتادن در آب خراب نشود.

 

نوع لامپ و حالت های نوردهی

نوع لامپ و حالت های نوردهی

دومین موردی کـه در انتخاب یک چراغ قوه باید بـه ان دقت کنید نوع لامپ و تعداد لامپ هایي اسـت کـه روی ان قراردارند. در حال حاضر برای تولید اکثر چراغ قوه ها از لامپ هاي‌ LED استفاده می‌شود کـه نور قوی و خوبی دارند و دارای برد نور قابل قبولی هستند و برخی از چراغ قوه ها نیز از لامپ هاي‌ SMD و COB برای نوردهی استفاده می کنند.

 

بـه صورت کلی قدرت نوردهی یک چراغ قوه نیز با میزان توان خروجی کـه واحد ان “وات” اسـت نشان داده می‌شود و هر چقدر توان یک چراغ بالاتر باشد، قدرت نوردهی ان بیشتر خواهد بود.

 

چراغ قوه هاي‌ دستی و پلیسی با یک لامپ در مرکز چراغ تولید می‌شوند اما مدل هاي‌ دیگری نیز هستند کـه دارای چراغ اضطراری در زیر بدنه یا حتی چراغ خطر در قسمت پشتی هستند.

 

همچنین نوع حالت هاي‌ نوردهی چراغ قوه و قابلیت تنظیم نور یکیدیگر از نکاتی اسـت باید بـه ان توجه شود. چراغ قوه هاي‌ خوب و باکیفیت طبق معمول دارای قابلیت تنظیم نور ثابت در حالت هاي‌ ضعیف بـه قوی و حالت هاي‌ چشمک زن و خطر هستند کـه برای شرایط مختلف کاربرد دارند.

اکثر چراغ قوه هاي‌ موجود در بازار از لامپ هاي‌ با رنگ نور سفید یا مهتابی استفاده می کنند کـه میزان روشنایی خوبی دارند. همچنین در برخی مدل هاي‌ دیگر از رنگ نور زرد یا آفتابی نیز استفاده می‌شود.

 

برد نوری و قابلیت زوم

برد نوری و قابلیت زوم

برد نور یکیدیگر از عوامل مهم در چراغ قوه اسـت کـه میزان فاصله نوردهی چراغ را مشخص میکند. برد نور چراغ قوه با توجه بـه نوع چراغ قوه و تجهیزات استفاده شده در ان با یک دیگر فرق می‌کند و هر چقدر کـه برد نور بلندتر باشد، چراغ قوه فاصله دور تری را می تواند پوشش دهد.

 

البته دراین مورد اکثر تولید کننده ها اغراق می کنند و برای چراغ قوه هاي‌ خود برد نوری 800 یا 1000 متر و بالاتر را عنوان می کنند کـه بیشتر بازی تبلیغاتی اسـت و نباید بـه ان توجه کرد. در برخی چراغ قوه ها مانند اکثر چراغ قوه هاي‌ پلیسی شاهد قابلیت تنظیم کانون و زوم نور روی یک نقطه هستیم و با استفاده از امکان زوم میتوانید نور را بـه یک نقطه مشخص متمرکز کنید یا این کـه شعاع پخش نور را تغییر دهید.

 

باتری و مدت زمان شارژدهی

باتری و مدت زمان شارژدهی

منبع تغذیه و میزان شارژدهی یک چراغ قوه نقش بسزایی در قیمت و مدت زمان کارایی ان دارد. امروزه اکثر چراغ قوه ها دارای باتری داخلی قابل شارژ هستند و جای مدل هاي‌ باتری خور را گرفته اند. در هنگام خرید چراغ قوه حتماً بـه این موضوع دقت کنید کـه ظرفیت باتری داخلی چراغ قوه چه مقدار اسـت و مهم تر از ان چند ساعت قابلیت شارژ دهی دارد.

 

اکثر چراغ قوه هاي‌ ارزان قیمت دارای باتری زیر 1000 میلی آمپر ساعتی هستند کـه شارژدهی قوی و بالایی ندارند اما برای استفاده هاي‌ عادی و نه چندان طولانی مناسب هستند. در صورتیکه یک چراغ قوه برای طبیعت گردی یا کوه نوردی میخواهید بهتر اسـت کـه بـه سراغ مدل هاي‌ با ظرفیت باتری بالا بروید کـه قابلیت شارژدهی طولانی تری داشته باشند.

 

همچنین بـه اتصالات و درگاه شارژ چراغ قوه نیز دقت کنید، زیرا برخی از چراغ قوه ها علاوه بر سوکت برق دارای درگاه Micro USB برای شارژ هستند و این می تواند در مواقع اضطراری بسیار کاربردی باشد. علاوه بر این، چراغ قوه هاي‌ خوب و باکیفیت یک درگاه USB برای شارژ سایر دستگاه ها دارند و انها را تبدیل بـه یک پاوربانک برای شارژ موبایل و دستگاه ها در شرایط اضطراری میکند.

 

قابلیت حمل و آویز

قابلیت حمل و آویز

چراغ قوه ها بـه دلیل این کـه برای مدت نسبتا طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید دسته اي برای حمل کردن یا امکاناتی برای حمل و آویختن داشته باشند.

 

بـه عنوان مثال اکثر چراغ قوه هاي‌ دستی کـه وزن نسبتا سنگینی دارند دارای یک دسته برای حمل خود هستند، یا چراغ هاي‌ فانوسی و اضطراری دارای آویز هستند تا روی یک جسمی یا دیوار آویخته شوند، همچنین برخی از چراغ قوه ها تر نیز دارای بند هستند کـه می‌توان انها رابا بندشان حمل کرد. بنابر این در هنگام خرید بـه قابلیت حمل چراغ قوه مدنظر خود نیز توجه کنید.

 

انواع چراغ قوه دستی

انواع چراغ قوه دستی

همانگونه کـه قبلا بـه شـما گفتیم، چراغ قوه ها در مدل هاي‌ مختلفی عرضه میشوند. از این رو دراین قسمت قصد داریم تا شـما رابا انواع چراغ قوه موجود در بازار و کاربرد انها آشنا کنیم تا بتوانید در هنگام خرید بهترین چراغ قوه رابا شرایط و استفاده خود انتخاب کنید.

 

چراغ قوه پلیسی

چراغ قوه پلیسی

بهترین چراغ قوه هاي‌ پلیسی یا لیزری چراغ قوه هایي هستند کـه با چراغ هاي‌ LED طراحی شده اند کـه همان طور کـه از نام ان پیداست برد بسیار بالایی دارند. برد چراغ قوه پلیسی بسته بـه برند و اصل بودن محصول از 1 تا 3 کیلومتر متغیر اسـت. این چراغ قوه ها بـه دلیل برد زیاد طرفداران زیادی دارند.

 

لازم بـه ذکر اسـت کـه این نوع چراغ قوه پرکاربرد اسـت و با نام هاي‌ مختلفی از جمله چراغ قوه پلیسی، چراغ قوه شکاری، چراغ قوه غارنوردی، چراغ قوه نظارتی، چراغ قوه زوم در بازار بـه فروش می‌رسد. علاوه بر این، این چراغ قوه ها دارای سه حالت روشنایی «پایدار، لیزری و چشمک زن» هستند. هر کدام کاربردهای زیادی دارند.

 

چراغ قوه پیشانی

چراغ قوه پیشانی

چراغ هاي‌ پیشانی کـه بـه پیشانی بسته می‌شوند و کاربردهای زیادی دارند، این نوع اغلب با چراغ هاي‌ LED طراحی میشوند کـه از فناوری لیزر بهره میبرند. مانند چراغ قوه هاي‌ لیزری دارای سه حالت روشنایی «پایدار، لیزری و چشمک زن» هستند.

 

چراغ قوه قابل حمل

چراغ قوه قابل حمل

چراغ قوه هاي‌ قابل حمل بـه دلیل وزن سبک و نور مناسب اغلب در نورپردازی چادر و کمپینگ استفاده میشوند. چراغ قوه هاي‌ قابل حمل در بازار وجوددارد کـه وزنی بین 15 تا 35 گرم دارند و می‌توانید این چراغ قوه ها را بـه اسانی در جیب خود حمل کنید. بنابر این اگر بـه دنبال خرید بهترین چراغ قوه برای چادر خود هستید، این نوع بهترین اسـت.

 

چراغ قوه آویز

چراغ قوه آویز

چراغ هاي‌ آویزی اغلب قابلیت تنظیم نور را دارند و همچنین می‌توانید این چراغ ها رابا کابل USB و بـه کمک پاوربانک، شارژ فندکی خودرو روشن کنید. بیشتر این چراغ قوه ها برای چادرهای مسافرتی، تعمیر خودرو، پیاده روی در شب و اتاق هاي‌ بدون برق طراحی شده اند.

 

بهترین مارک چراغ قوه دستی

بهترین مارک چراغ قوه دستی

مارک‌هاي‌ مختلف چراغ قوه دستی را تولید میکنند و بسته بـه نیاز شـما و کاربری کـه از ان می کنید، بهترین مارک ممکن اسـت متفاوت باشد.

 

در عین حال، برخی از مارک‌هاي‌ محبوب چراغ قوه دستی عبارتند از: اسمال سان «Small Sun» ؛ ویداس «WEiDASi» ؛ دی پی «DP» و… برای انتخاب بهترین مارک، بهتر اسـت قبل از خرید، نیازهای خودرا بـه دقت بررسی کرده و بر اساس ان؛ برند و مدل مناسب را انتخاب کنید. بـه علاوه، بررسی نظرات و تجارب کاربران در مورد محصولات مختلف نیز می تواند بـه شـما در انتخاب مناسب کمک کند.

 • مارک اولایت؛
 • مارک ویداس؛
 • مارک اسمال سان؛
 • مارک دی پی؛
 • مارک استریم لایت؛
 • مارک فونیکس؛
 • مارک شورفایر؛

 

معرفی 8 مدل از چراغ قوه های باکیفیت بازار

حال کـه با مشخصات یک چراغ قوه و ویژگی هاي‌ مهم ان آشنا شدیم، وقت ان اسـت کـه بـه معرفی 8 مدل از چراغ قوه هاي‌ خوب و باکیفیت بازار بپردازیم.

 

1. چراغ قوه دستی دی پی DP.LED Light DP-7310

چراغ قوه دستی دی پی DP.LED Light DP-7310

چراغ قوه شارژی DP.LED Light DP-7310 یک نورافکن دستی قابل حمل اسـت کـه دارای یک منبع نور LED با توان 3 وات و دو حالت نوری قوی و ضعیف اسـت. تامین انرژی این چراغ قوه بر عهده یک باتری 1800 میلی آمپر ساعتی اسـت کـه می تواند با یکبار شارژ کامل بین 6 تا 12 ساعت شارژدهی داشته باشد.

 

روی بدنه DP-7310 نیز یک دسته تعبیه شده کـه می‌توان با استفاده از ان چراغ قوه را حمل کرد، علاوه بر ان برای اسانی بیشتر در حمل و نقل یک بند نیز همراه محصول قرار داده شده اسـت.

 

 • وزن: 470 گرم
 • نوع لامپ: LED
 • توان خروجی: 3 وات
 • رنگ نور: مهتابی
 • حالت نوردهی: قوی و ضعیف
 • ظرفیت باتری: 1800 میلی آمپر ساعت
 • مدت زمان شارژدهی: بین 6 تا 12 ساعت
 • قیمت: حدود 140 هزار تومان

 


مطالب مشابه: 10 تکنولوژی غیرمعمول عجیب اما کاربردی + عکس


 

2. چراغ قوه فانوسی GSH-9699

چراغ قوه فانوسی GSH-9699

چراغ قوه فانوسی دو کاره خورشیدی GSH-9699 یک چراغ قوه چندکاره اسـت کـه ابعادی کوچک و امکاناتی فراوان دارد و احتمالا یکی از بهترین چراغ قوه هاي‌ فانوسی بازار بـه شمار میرود.

 

طراحی این چراغ قوه بسیار خلاقانه بوده و دارای یک چراغ اصلی در مرکز و یک چراغ جانبی بـه صورت تاشو می باشد کـه می تواند بـه دو صورت نوردهی داشته باشد. رنگ نور چراغ قوه جلو آفتابی و چراغ جانبی مهتابی اسـت و توان خروجی هردو معادل 3 وات می‌باشد.

 

در زمینه قابلیت حمل و شارژدهی نیز GSH-9699 عملکرد خوبی داشته و دارای یک باتری 1600 میلی آمپری اسـت کـه هم از طریق برق شهری شارژ می‌شود و همچنین روی بدنه یک پنل خورشیدی دارد کـه می‌توان باتری را بـه وسیله نور خورشید نیز شارژ نمود.

 

این چراغ قوه دارای دسته و آویز برای حمل و آویزان کردن روی اجسام اسـت کـه برای استفاده در طبیعت و بیرون از خانه ایده آل بـه نظر میرسد. علاوه بر این، چراغ قوه آویزی GSH-9699 دارای یک پورت USB اسـت کـه در مواقع اضطراری می‌توانید از ان بـه عنوان یک پاوربانک برای شارژ گوشی خود استفاده کنید.

 

 • وزن: 425 گرم
 • نوع لامپ: LED
 • توان خروجی: 3 وات
 • رنگ نور: آفتابی و مهتابی
 • حالت نوردهی چراغ اصلی: قوی و ضعیف
 • حالت نوردهی چراغ جانبی: ثابت
 • ظرفیت باتری: 1600 میلی آمپر ساعت
 • مدت زمان شارژدهی: بین 10 تا 12 ساعت
 • قیمت: حدود 150 هزار تومان

 

3. چراغ قوه پیشانی هدلایت اسمال سان Small Sun ZY-H82

چراغ قوه پیشانی هدلایت اسمال سان Small Sun ZY-H82

چراغ قوه پیشانی شارژی Small Sun ZY-H82 از برند معتبر Small Sun اسـت کـه سابقه خوبی در زمینه تولیدات چراغ قوه دارد. این چراغ قوه دارای 2 عدد لامپ ال اي دی و یک عدد لامپ COB اسـت و دارای 3 حالت نوردهی ثابت و یک حالت چشمک زن با توان خروجی کلی 8 وات اسـت.

 

این چراغ هدلایت دارای یک محفظه باتری اسـت کـه دو باتری شارژی از نوع 18650 داخل ان قرار میگیرند کـه با دو باتری 2200 میلی آمپر ساعتی کـه خود شرکت در انها قرار داده میتوانند حدود 4 ساعت شارژدهی داشته باشند. بند قرار داده شده برای مدل ZY-H82 دارای خاصیت کشسانی اسـت و میتوان میزان ان را بـه دلخواه تنظیم کرد.

 

 • وزن: —
 • نوع لامپ: LED و COB
 • توان خروجی: 8 وات
 • رنگ نور: مهتابی
 • حالت نوردهی: ثابت و چشمک زن
 • ظرفیت باتری: 2 عدد باتری از نوع 18650
 • مدت زمان شارژدهی: حدود 4 ساعت
 • قیمت: حدود 220 هزار تومان

 

4. چراغ قوه فانوسی ویداسی WEIDASI WD-833

چراغ قوه فانوسی ویداسی WEIDASI WD-833

چراغ قوه فانوسی ویداسی WEIDASI WD-833 یک چراغ قابل حمل کوچک با دسته اي نسبتا بزرگ برای حمل کردن ان اسـت ودر مرکز ان یک لامپ 15 واتی با با قابلیت تنظیم نور وظیفه نوردهی را بر عهده دارد. روی دسته WD-833 یک قلاب تعبیه شده کـه برای آویزان کردن چراغ روی اجسام یا داخل چادر کاربرد دارد و Weidasi دسته این چراغ را بـه گونه اي طراحی کرده کـه قابلیت چرخش 360 داشته و بـه این وسیله میتوانید چراغ را در هر وضعیتی قرار دهید.

 

ظرفیت باتری چراغ قوه آویزی WEIDASI WD-833 معادل 1000 میلی آمپر اسـت و نهایتا می تواند تا 8 ساعت شارژ دهی داشته باشد. همچنین یک درگاه ورودی برای شارژ موبایل از طریق کابل یو اس بی نیز گنجانده شده تا در مواقع اضطراری از WD-833 بـه عنوان شارژر نیز استفاده شود.

 

 • وزن: 450 گرم
 • نوع لامپ: SMD
 • توان خروجی: 15 وات
 • رنگ نور: مهتابی
 • حالت نوردهی: ثابت بـه همراه کلید تنظیم نور
 • ظرفیت باتری: 1000 میلی آمپر ساعت
 • مدت زمان شارژدهی: حدود 4 تا 8 ساعت
 • قیمت: حدود 250 هزار تومان

 

5. چراغ اضطراری ویداسی Weidasi WD-857

چراغ اضطراری ویداسی Weidasi WD-857

چراغ اضطراری ویداسی Weidasi WD-857 با 36 لامپ SMD مناسب برای شرایط خاموشی و قطع برق اسـت. طراحی این چراغ مهتابی بـه گونه اسـت کـه می تواند بـه صورت عمودی و ثابت روی یک سطح بماند ودر مواقع قطعی برق میتوان از ان بـه عنوان روشنایی خانه استفاده کرد.

 

ویداسی چراغ قوه مدل WD-857 را به دیمر لمسی مجهز کرده و امکان این کـه میزان شدت نور را تغییر دهید در ان وجوددارد. علاوه بر این ها، این چراغ قوه مجهز بـه یک درگاه USB اسـت کـه می تواند بـه عنوان شارژر موبایل عمل کند و همچنین برای شارژ باتری خود از درگاه Micro USB استفاده می‌کند.

 

 • وزن: 600 گرم
 • نوع لامپ: SMD
 • توان خروجی: —
 • رنگ نور: مهتابی
 • حالت نوردهی: ثابت بـه همراه دیمر لمسی
 • ظرفیت باتری: 1500 میلی آمپر ساعت
 • مدت زمان شارژدهی: —
 • قیمت: حدود 280 هزار تومان

 

6. چراغ قوه پلیسی Escape Rescue P50

چراغ قوه پلیسی Escape Rescue P50

چراغ قوه پلیسی Escape Rescue P50 مجموعه اي از امکانات جانبی اسـت کـه می تواند در شرایط اضطراری ودر طبیعت گردی و کمپ زدن همراهی کارآمد باشد.

 

دربخش نوردهی، این چراغ قوه یک چراغ اصلی و یک چراغ جانبی در داخل بدنه دارد کـه بـه صورت تلسکوپی باز می‌شود و هردو چراغ دارای حالت هاي‌ نوردهی ثابت و چشمک زن متنوعی هستند. باتری تعبیه شده برای Escape Rescue P50 می تواند تا حدود 3 تا 6 ساعت شارژدهی داشته باشد و با یکبار شارژ کامل برای استفاده در کمپ هاي‌ شبانه مناسب اسـت.

 

جدای از بخش نوردهی، این چراغ قوه دارای امکانات جانبی جالب و کاربردی مانند چاقو و چکش اضطراری اسـت کـه در شرایط خاص بـه کار می‌آیند. همچنین در انتهای بدنه یک آهنربا قرار دارد کـه ان را روی سطوح فلزی بـه صورت ثابت نگه می دارد و بـه عنوان مثال میتوانید چراغ قوه را در یکجای ثابت قرار داده و از نور ان استفاده کنید.

 

داشتن بند برای آویزان کردن و یک شارژر یو اس بی برای شارژ اضطراری دستگاه ها جزو سایر امکانات چراغ قوه پلیسی Escape Rescue P50 اسـت کـه ان را بـه یکی از بهترین چراغ قوه ها برای طبیعت گردی و کمپینگ تبدیل می‌کند.

 

 • وزن: 260 گرم
 • نوع لامپ: LED
 • توان خروجی: چراغ اصلی 20 وات و چراغ جانبی 5 وات
 • رنگ نور چراغ اصلی: مهتابی
 • رنگ نور چراغ جانبی: مهتابی، آبی و قرمز
 • حالت نوردهی: ثابت و چشمک زن
 • ظرفیت باتری: —
 • مدت زمان شارژدهی چراغ اصلی: حدود 3 تا 6
 • مدت زمان شارژدهی چراغ جانبی: حدود 4 تا 8
 • قیمت: حدود 350 هزار تومان

 

7. چراغ قوه پلیسی اسمال سان Small Sun ZY-T685

چراغ قوه پلیسی اسمال سان Small Sun ZY-T685

چراغ قوه شارژی Smal Sun ZY-T685 محصولی باکیفیت از کمپانی Small Sun اسـت و جزو دسته چراغ قوه هاي‌ حرفه اي قرار میگیرد. این چراغ قوه دارای ابعادی کوچک و سبک با بدنه اي باکیفیت و مقاوم از جنس آلیاژ آلومینیوم اسـت کـه با ضربه و افتادن هاي‌ عادی آسیبی بـه ان وارد نمیشود.

 

برد نوری ZY-T685 حدود 200 متر با شار نوری 8000 لومن و قابلیت تنظیم زوم اسـت کـه برای شکار و طبیعت گردی ان را بـه گزینه اي عالی تبدیل میکند. همچنین تامین انرژی چراغ پلیسی ZY-T685 توسط 4 باتری از نوع 18650 انجام میشود کـه میتوان انتظار شارژدهی بالایی از ان داشت.

 

 • وزن: 308 گرم
 • نوع لامپ: LED
 • توان خروجی: —
 • رنگ نور: مهتابی
 • حالت نوردهی: قوی، متوسط و ضعیف
 • ظرفیت باتری: 4 عدد باتری از نوع 18650
 • مدت زمان شارژدهی: —
 • قیمت: حدود 380 هزار تومان

 

8. چراغ قوه دستی YAJIA YJ-2886

چراغ قوه دستی YAJIA YJ-2886

آخرین مورد از فهرست راهنمای خرید چراغ قوه، چراغ قوه شارژی 2 حالته YAJIA YJ-2886 اسـت کـه مناسب برای کمپینگ، طبیعت گردی و نگهبانی اسـت. داخل بدنه پلاستیکی این چراغ قوه یک چراغ LED با توان 5 وات و 22 لامپ SMD در زیر چراغ بـه عنوان چراغ اضطراری وجود دارند کـه از یک باتری 7000 میلی آمپری قوی تامین انرژی می کنند.

 

بنابر این با توجه بـه حجم بالای باتری باید انتظار شارژدهی طولانی را داشته باشیم. وزن چراغ قوه YAJIA YJ-2886 حدود 963 گرم اسـت کـه وزن زیادی محسوب شده و علت ان احتمالا باتری سنگین و بدنه پلاستیکی باکیفیت ان اسـت.

 

اما این همه ی امکانات چراغ قوه یاجیا مدل YJ-2886 نیست ودر پشت ان دو پورت برای اتصال و روشن کردن لامپ و یک پورت USB برای شارژ موبایل نیز وجوددارد. برای شارژ باتری این نورافکن دستی میتوان از آداپتور همراه ان استفاده کرد یا این کـه با وصل کردن پنل خورشیدی نیز می‌توان اقدام بـه شارژ باتری کرد.

 

 • وزن: 963 گرم
 • نوع لامپ: LED و SMD
 • توان خروجی: 5 وات
 • رنگ نور: مهتابی
 • حالت نوردهی: ثابت
 • ظرفیت باتری: 7000 میلی آمپر ساعت
 • مدت زمان شارژدهی: —

 

ضرورت خرید چراغ قوه دستی

ضرورت خرید چراغ قوه دستی

چراغ قوه وسیله اي کاربردی و یکی از ضروریات طبیعت و مواقع اضطراری مانند مسافرت، کوهنوردی، شکار و زلزله اسـت. در جایی کـه منبع نور وجود ندارد، چراغ قوه بـه عنوان منبع نور متحرک بـه کمک شـما می‌آید. این وسیله الکترونیکی برای انتشار نور استفاده می‌شود، باتری، لامپ، بدنه و کلید چهار قسمت اصلی چراغ قوه هستند.

 

چراغ قوه با توجه بـه اندازه و وزن سبکی کـه دارد در منزل، باغ، مسافرت، طبیعت و گردشگری، کمپینگ و کوهنوردی، اقامت شبانه، مواقع اضطراری و غیرمنتظره و … کاربرد دارد و بـه اسانی در کیف یا کوله پشتی جا میشود. و حمل ان آسان اسـت ودر محیط هاي‌ باز و بسته قابل استفاده اسـت.

 


مطالب مشابه: ۱۲ وسیله ی مهم که نباید در سفر جا بگذاریم


 

در پایان

اگر شـما یک کوهنورد، طبیعت گرد، راننده، باغبان و… هستید، قطعا بـه یک چراغ قوه عالی و مناسب نیاز خواهید داشت تا بتوانید در دل تاریکی شب بـه اسانی فعالیت هاي‌ خودتان را انجام دهید.

جدیدترین مطالب سایت