'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

دیالوگ‌های عجیب و غریب ربات‌های فیسبوک

دیالوگ‌های عجیب و غریب ربات‌های فیسبوک

دیالوگ‌های غریب ربات‌های فیسبوک!

ربات شرکت فیسبوک دو ربات انسان‌نمای خود که از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌بردند را به علت مکالمات عجیب غریبی که با یکدیگر داشتند و تنها خودشان متوجه آن می‌شدند، از کار انداخت.

 

به گزارش تالاب: و به نقل از رویترز، “هان” ربات انسان نمایی هست که توسط شرکت “هانسون رباتیک” طراحی شده و توسعه یافته و چهره آن به دستورات فرستاده شده از طریق موبایل واکنش نشان میدهد در نمایشگاه بین‌المللی بهاری هنگ‌کنگ در سال 2015 رونمایی شد.

 

این دو ربات سخنگو برای تعامل بهتر با یکدیگر، زبان انگلیسی را تغییر دادند اما به گونه‌اي که افرادی که مسئولیت مراقبت از آن ها را بر عهده داشتند متوجه این زبان نمی‌شدند.

 

دیالوگ‌های عجیب و غریب ربات‌های فیسبوک

 

این دیالوگ‌هاي عجیب و غریب از آنجایی پدید آمد که فیسبوک این ربات‌ها را به چالش کشید تا با یکدیگر در اساس تجارت و تلاش برای مبادله کالاهایی مثل کلاه‌ها، توپ‌ها و کتاب‌ها مذاکره کنند. اما این مذاکرات به سرعت تبدیل به مکالمه اي شد که فقط خود ربات‌ها آن را متوجه می‌شدند و درک آن برای انسان‌ها تقریبا غیرممکن بود.

 

با وجود این که مکالمات انها با همان زبان عجیب و غریب با موفقیت خاتمه یافت، اما سبب پدید آمدن زبان بیگانه‌اي شد که فیسبوک را به غیرفعال کردن آن ها وادار کرد.

 

برچسب‌ها:

دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
ساخت دستگاه تشخیص رسیده بودن سیب (+عکس) دستگاه جیبی برای تشخیص رسیده بودن سیب‌   سیب‌ ها در  طول سال در فروشگاه‌های مواد غذایی در دسترس هستند اما فقط در فصول خاصی رشد می‌کنند  به همین دلیل اطلاع از ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

زنی که با 5 شوهرش زندگی میکند (+عکس)
مشاهده بیشتر