ساخت پیشرفته ترین دست مصنوعی دنیا (+عکس)

ساخت پیشرفته ترین دست مصنوعی دنیا (+عکس)

دانش و تکنولوژی به کمک معلولان می آید. دست مصنوعی همه فن حریف همه را شگفت زده کرد.

 

به گزارش تالاب به نقل از دیلی میل، چهار سال پیش، جیمز یانگ در اثر سقوط به زیر قطار رفت و دست و پای خود را از دست داد و همچنین دچار آسیب از نواحی ریه، جمجمه، صورت و شکستگی دنده شد.

 

پزشکان وی را برای حفاظت از مغز و نگهداشتن در حالت تثبیت ۱۲ روز در حالت کما نگه داشتند. جراحان در ابتدا بافت‌های مرده و آلوده به گرد و خاک و روغن قطار را برداشتند، اما در نهایت مجبور به قطع دست چپ وی شدند.

ساخت پیشرفته ترین دست مصنوعی دنیا (+عکس)

پزشکان برای بازسازی صورت و بدن این جوان که در آن زمان ۲۲ ساله بود ناچار به انجام ۱۲ عمل جراحی شدند.

 

بعد از گذشت سه ماه و نیم در بیمارستان او با یک پا و بازوی مصنوعی از بیمارستان مرخص شد. اما این بازو قابلیت‌های محدودی داشته و به جای دست از یک قلاب در آن استفاده شده بود.

 

این پروتزها توسط تسمه‌ها و رشته‌های خاص حرکت می‌کرد که بسیار آزار دهنده بود.

 

یک سال پیش، زندگی جیمز بار دیگر تغییر چشمگیری کرد و این بار برای نصب یک بازوی مصنوعی نامزد شد.

ساخت پیشرفته ترین دست مصنوعی دنیا (+عکس)

جیمز که از طرفداران بازی‌های ویدئویی بود در یک بازی آنلاین موفق به پاسخ یک سوال از شرکت سازنده بازیهای کونامی شد که به دنبال آزمایش یک عضو مصنوعی بر روی افرادی دچار قطع عضو بودند.

 

این بازوی رباتیک به اعصاب و عضلات شانه متصل می‌شد. سیگنال‌های عضلانی این بازو با حسگرهایی که به پوست شانه‌های او متصل شده بود شناسایی می‌شدند.حسگرهایی که به بالای شانه متصل بوده و عامل حرکت بازو و دست بودن همگی توسط باتری کار می‌کردند.

 

این دست مصنوعی بسیار شبیه دست واقعی بوده و می‌تواند هوشمندانه انتخاب اجسام خیلی کوچک مانند یک سکه را کنترل کند.

ساخت پیشرفته ترین دست مصنوعی دنیا (+عکس)

این بازو همچنین دارای یک نور لیزر، یک مشعل، یک پورت USB بر روی مچ دست برای شارژ تلفن همراه، یک ساعت مچی و حتی یک پهپاد است که در یک پانل در خارج از شانه نصب شده است.

 

به گفته سازندگان این فناوری، دست مصنوعی جدید مانند یک ماشین نیاز به سرویس منظم دارد و در زمان استراحت و یا فعالیتهایی نظیر حمام کردن باید این دست مصنوعی را از شانه باز کرد.

 

جدیدترین مطالب سایت