فناوری هوشمند در نردبان ها

فناوری هوشمند در نردبان ها

فناوری جدید و هوشمند در نردبان ها

 

 طراحی این فناوری این هست که گذشته از اینکه نردبان سقوط کند، کاربر از عدم ثبات آن مطلع شده یک استارتاپ استرالیایی به نام “بالکو لایف استایل”«Balco Lifestyle» در تلاش هست تا با توسعه یک فناوری اخیر ایمنی بهرهگیری از نردبان را برای افراد بالا ببرد.

 

به گزارش تالاب و به نقل از گیزمگ، این فناوری هوشمند اخیر موسوم به “گام هوشمند”««Step-Smart، یک ابزار برای زمانی هست که نردبان شروع به از دست دادن ثبات خود کرده و به کاربر هشدار می دهد.

 

این ابزار هوشمند به پایین نردبان و به موازات پله‌ها متصل شده و کاربر با بهرهگیری از سطح الکترونیکی یکپارچه آن، میتواند از ثبات نردبان و اینکه نردبان به سمت یک طرف مایل نشده یا در شیب قرار نگرفته هست اطمینان حاصل میکند.

 

“اسمارت استپ” مجهز به یک صفحه نمایش ال‌.اي‌.دی هست که تمام موارد را به کاربر نشان می دهد.

 

هنگامی که فرد از نردبان بالا رفته و شروع به حرکت می کند، احتمال دارد که نردبان به طرفین یا به سمت عقب برگردد به خصوص اگر روی یک سطح نرم قرار گرفته باشد. در این صورت، سنسورها این اوضاع را تشخیص داده و یک زنگ هشدار را برای اخطار به کاربر به صدا در می‌آورد.

 

ایده طراحی این فناوری این هست که گذشته از اینکه نردبان سقوط کند، کاربر از عدم ثبات آن مطلع شده و آن را در اوضاع مناسب قرار دهد.

 

گفته می شود که با یکبار شارژ باتری این دستگاه آلومینیومی، می توان در حدود 70 ساعت از آن بهرهگیری کرد.

 

در حال حاضر اسمارت استپ برای حمایت مالی در وبسایت Kickstarter قرار گرفته و اگر همۀ چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، تا فوریه آینده روانه بازار خواهد شد.

 

جدیدترین مطالب سایت