هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

سلاح هارپ را بیشتر بشناسید !

فیلم هارپ

 

آیا شایعه هاي زمين لرزه هاي اخیر با هارپ حقیقت دارد ؟ آیا هارپ زمين لرزه بوجود می آورد ؟

 

هارپ چیست ؟ نظریات توطئه زیادی درمورد هارپ اینروزها مطرح است از انتشار پرتوهای مرگ تا ایجاد زمين لرزه‌هاي پی در پی، نظارت شرایط آب و هوایی زمین وهمچنین نظارت ذهن انسان!

 

به گزارش تالاب هارپ یک طرح پژوهشی است که درسال ۱۹۹۳ توسط ایالات امریکا برای بررسی و تحقیق درموردٔ لایهٔ یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF تأسیس شد بنابر این برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا را «هارپ» می گویند. که حدود دو دهه ساخت آن طول کشید و ۲۵۰ میلیون دلار هزینه‌ آن شد.

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

اما یونوسفر چیست؟

یونوسفر دورترین و ناشناخته‌ترین بخش جو زمین است. دانشمندان با طرح علمی هارپ تغییراتی را در یونوسفر ایجاد می کنند تا امکان مطالعه در مورد آنرا پیدا کنند و آن رابه صورت یک آزمایشگاه طبیعی درمی‌آورند.

 

هارپ از یک مجموعه آنتن‌هاي مخصوص حاوی ۱۸۰ برج آنتن آلومینیومی به ارتفاع ۵۰/۲۳ متر تشکیل شده که بر روی زمین پهناوری به مساحت ۲۳٬۰۰۰ متر مربع در آلاسکا نصب شده‌است. این آنتن‌ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF رابا ۳٫۶ مگاوات ERP ساخت کرده و به یونوسفر می‌فرستند.

 

بخشی از این امواج در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین جذب شده و باعث افزایش شتاب الکترون‌ها در آن منطقه ودر نتیجه گرم شدن یونوسفر میشوند.

 

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

*شایعاتی که درمورد هارپ مطرح است

تئوری‌هاي توطئه مختلفی در مورد هارپ مطرح شده است؛ از انتشار پرتوهای مرگ تا بازرسی ذهن و ایجاد وقوع زمین لرزه‌هاي متعدد در مناطق مختلف دنیا، تا نظارت آب و هوا، ده‌ها ادعای مختلف در مورد طرح هارپ عنوان شده است.

 

سرشناس ترین این نظریات توطئه از طرف گزارش روزنامه پراودا در روسیه و نیز هوگو چاوز درسال ۲۰۱۰ مطرح شد که مدعی شده بود ایالات امریکا با این تأسیسات زمين لرزه هائیتی را خلق کرد.

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

به گزارش تالاب گزارش یک وب‌سایت ونزوئلایی رابه نقل از منبعی روسی با عنوان ناوگان شمالی روسیه بعنوان یک گزارش تأیید نشده نقل کرد که نیروی دریایی ایالات امریکا نیت داشته با استفاده از طرح هارپ زمين لرزه‌اي را در ایران ایجاد کند که «اشتباهاً هائیتی مورد اصابت امواج زمين لرزه‌ساز آن قرار گرفت.

 

دراین گزارش به تئوری‌هاي توطئه متعدد دیگری که در مورد هارپ مطرح شده از جمله تماس آن با زمين لرزه سیچوان در چین و زمين لرزه ۶٫۵ ریشتری کالیفرنیا اشاره کرده بود.

 

مشابهاً، بعضی نیز مدعیند که توفان کاترینا توسط تأسیسات نظیر روس‌ها ساخته شده تا به ایالات امریکا خسارت بزند.

 

حتی پیش از شروع ساخت هارپ بحث‌هایي در مورد این‌که چنین تأسیساتی برای چه منظور ساخته و استفاده خواهد شد درگرفت. تد استیونس سناتور وقت آلاسکا دریک کنفرانس خبری درسال ۱۹۹۰ گفت که با این تأسیسات انرژی شفق شمالی به زمین آورده میشود و مشکل کمبود انرژی زمین حل خواهد شد که ادعای او با موجی از تمسخر همراه شد.

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

پسر یک نماینده دیگر آلاسکا هم گفت که هارپ در واقع یک سیستم دفاع موشکی است. به گفته نیکلاس پاپادولوس از مؤسسان هارپ، این اشتباهات به این علت بود که یکی از مشاوران شرکت سازنده هارپ قابلیت‌هاي احتمالی بسیار عجیبی را در مورد این اختراع به ثبت رسانده بود.

 

برای مثال این‌که از تکنولوژی نظیر هارپ میتوان بعنوان یک سپر دفاعی برای مبدل گاز طبیعی به میکروویو استفاده کرد که می توانند موشک‌هاي شوروی را ساقط کنند.

 

به گفته پاپادوپولوس این ادعا حتی در گروه مشورتی دفاعی جیسون مورد بررسی قرار گرفت ودر انتها بعنوان «چرندیات» کنار گذاشته شد.

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

*سناریوهای عجیب

هارپ در زمان جنگ سرد با این هدف راه‌اندازی شد که روش‌هایي را برای تماس با زیردریاییهای مجهز به سلاح اتمی کشف کند. این زیردریایی‌ها در آن زمان اهمیت استراتژیکی فراوانی داشتند.

 

آن ها با رفتن به زیر آب، خودرا از شناسایی پنهان میکردند اما با اینکار امکان تماس با آن ها کم میشد. یکی از راهکار‌هایي که برای این مشکل پیشنهاد شد استفاده از الکتروجت‌ها بود. یعنی انتشار ذرات آبستن در یونوسفر مثل یک آنتن واقعی عمل کرده و امکان فرستادن پیام به زیردریایی‌ها را فراهم میکند.

 

با فروپاشی شوروی اهمیت تماس با زیردریایی‌ها کاهش یافت و حامیان تأسیس هارپ کاربردهای دیگری را برای این طرح مطرح کردند تا توجیهی برای ادامه ساخت آن باشد.

 

برای مثال پیشنهاد شد در مورد قابلیت امواج برای نقشه‌نگاری سنگرهای زیرزمینی دشمن هم چون سنگرهایی که کره شمالی ازآن استفاده میکند، مطالعه شود.

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

درسال ۲۰۰۲ نیز پیشنهاد شد تا در مورد امکان استفاده از تأسیسات هارپ برای مقابله با تأثیرات منفی یک انفجار اتمی در ارتفاع بالای جو زمین مطالعه شود. چنین انفجاری با آزاد کردن الکترون‌هاي با انرژی بالا ماهواره‌هاي نزدیک به زمین را در خطر قرار خواهد داد.

 

یک سناریوی عجیب این است که اگر کره شمالی در جریان یک بلبشوی نظامی اقدام به شلیک موشکی با کلاهک اتمی کند که در ۱۲۰ کیلومتری زمین منفجر شود.

 

دراین صورت اتمسفر پر از الکترون‌هاي قاتلی می شود که در طول چند روز سیستم الکترونیکی تمام ماهواره‌هاي نزدیک به زمین را از بین می برند و این به معنای خسارتی چند صد میلیارد دلاری است. در چنین حالتی آیا با انتشار امواج رادیویی می توان این الکترون‌ها را از اتمسفر خارج کرد یا نه.

 

به گفته مدیر برنامه هارپ با دقت به کمبود داده‌ها دراین حوزه هیچ‌کس نمیتواند با خاطرجمعی بگوید آیا چنین کاری ممکن است یا خیر چون این تئوری جلوتر از مشاهدات عملی است.

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

یک گروه از دانشمندان نیوزیلندی هم در مقاله‌اي درسال ۲۰۰۶ نوشتند که هر نوع تلاشی برای از بین بردن آثار رادیواکتیو انفجار اتمی در جو به اختلال بیشتر در سیستم‌هاي ارتباطی و ناوبری منجر میشود. بعضی نیز معتقدند مقابله با انفجار اتمی در جو کاری غیرواقعی است.

 

فیلیپ کویل از مدیران سابق آزمایشگاه لایومور و از آزمایش‌کنندگان ارشد سلاح‌ها در دوره بیل کلینتون میگوید: «به عقیده من تحقیقات علمی برای فهم بهتر از یونوسفر تلاشی با ارزش است اما کسی نمیداند چقدر انرژی برای انتقال الکترون‌ها لازم است یا تزریق چنین انرژی عظیمی چه تغییراتی در یونوسفر ایجاد خواهد کرد.»

 

به گزارش تالاب درسال ۲۰۰۲ هم ۹۰ نماینده دومای روسیه تقاضای کرده بودند تا ممنوعیتی برای انجام طرح‌هاي ژئوفیزیکی عظیم هم چون هارپ وضع شود چون این برنامه قادر خواهد بود به یک سلاح تمام و کمال نظامی مبدل شود که با انتشار حجم عظیمی از امواج رادیویی فرکانس بالا قدرت تأثیرگذاری بر کل کره زمین را دارد.

 

به گفته آن‌ها این جهش نظامی از نظر کیفی قابل مقایسه با جهش بشر از سلاح‌هاي فلزی به سلاح‌هاي آتشین یا سلاح‌هاي شایع به بمب اتمی خواهد بود.

 

به ادعای آن‌ها این برنامه نظامی قادر به تخریب ارتباطات رادیویی، و تجهیزات فضاپیماها و راکت‌ها است، احتمال وقوع تصادفات خطرناکی در شبکه‌هاي الکتریکی و خط لوله‌هاي نفت و گاز را بالا می برد و میتواند تأثیر منفی بر سلامتی مردم تمام مناطق بگذارد.

هارپ چگونه عمل میکند ؟+ فیلم

هارپ چگونه عمل میکند !

جدیدترین مطالب سایت