تفاوت استانبول آسیایی و استانبول اروپایی!

تفاوت استانبول آسیایی و استانبول اروپایی!

برای اینکه بتوانید یک سفر متفاوت به استانبول را تجربه کنید، خارج از لطف نیست که قدری از موقعیت جغرافیایی این کشور بدانید. همان‌طور که در جریان هستید استانبول سومین کشوری است که در جهان به جذب توریست شهرت دارد.

 

این منطقه جغرافیایی مهم در دنیا به دلیل آب‌وهوای بکر، موقعیت مکانی متفاوت، سبک‌های جذاب توریستی و مکان‌های تاریخی با پیشینه قدیمی بسیار مورد استقبال این روزها قرار گرفته است.

 

در همین ابتدا اگر بخواهیم از موقعیت مکانی این کشور برای شما بگویم باید به این مهم اشاره شود که تنگه‌ای استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم کرده است.

 

برای سفر به این کشور توریستی پیش از خرید بلیط تهران استانبول بهتر است قدری در موردعلاقه‌مندی‌های خود با شناخت مناطق گردشگری اطلاعات لازم را کسب کنید. با ما همراه شوید؛ چون قرار است با شما در مورد استانبول آسیایی و استانبول اروپایی با دو سبک پذیرایی و گردشگری متفاوت برای شما بگویم.

 

همه چیز در مورد دسته‌بندی استانبول اروپایی و آسیایی

 بدون شک شما هم کنجکاو شده‌اید که بدانید استانبول چگونه به دو بخش تقسیم شده است و هر کدام از بخش‌ها چه تفاوت‌ها و چه شباهت‌هایی با یکدیگر دارند.

 

بخش آسیایی استانبول را بهتر بشناسیم

برای اینکه بتوانید به یک مکان با قدمت تاریخی بالاتر سفر داشته باشید. بهتر است خرید بلیط تهران استانبول خود را به سمت آسیایی استانبول دنبال کنید. در قسمت آسیایی شما شاهد بافت قدیمی‌تری هستید؛ چون خیلی خبری از دکوراسیون‌های مدرن و ساخت‌وسازهای اروپایی در این بخش نیست. از سوی دیگر شما شاهد مکانی خلوت‌تر با جمعیتی کمتر به‌مراتب نسبت به بخش اروپایی هستید. پس اگر به دنبال ریلکس کردن در طی سفر به ترکیه هستید به شما توصیه می‌کنیم به بخش آسیایی استانبول سفر داشته باشید. البته باید به این مهم اشاره شود که در این بخش هم خدمات رفاهی مناسبی نسبت به بخش اروپایی در پیش روی شما قرار دارد. فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول در بخش آسیایی قرار دارد و شما خرید بلیط به مقصد آسیایی را برای این فرودگاه می‌توانید در نظر داشته باشید.

استانبول آسیایی

مناطق گردشگری مهم در بخش آسیایی

در هر دو قسمت برای شما جاذبه های گردشگری متمایزی در نظر گرفته شده است. برای معرفی بیشتر کافی است بدانید در بخش آسیایی می‌توانید به خیابان بغداد، بازار تاریخی هزار رنگ، چنگلکوی و عمارت‌های باشکوه کنار دریای آن، رصدخانه کاندیلی و قسمت آسیایی تنگه بسفر سری بزنید.

 

خدمات رفاهی برای پذیرایی از مهمان‌ها در هر دو بخش با وجود هتل‌های محبوب و مشهور استانبول یکسان است؛ اما بااین‌وجود بخش اروپایی طرف‌داران بیشتری دارد.

 

بخش اروپایی استانبول و خدمات مدرن

همان‌طور که می‌دانید بخش اروپایی استانبول نسبت به بخش آسیایی شلوغ‌تر است و جذب توریست در این منطقه جغرافیایی جدی‌تر دنبال می‌شود.

 

چون خدمات رفاهی و تفریحات گردشگری در شهرها و روستاهای بخش اروپایی شکل جدی‌تری را به خود گرفته است. ازآنجایی‌که این بخش قدری شلوغ‌تر است شما می‌توانید مراکز آموزشی، درمانی و دانشگاه‌های معتبری را در این میان شاهد باشید.

 

پس برای خرید بلیط تهران استانبول می‌توانید به مقصد جدیدترین فرودگاه استانبول که در منطقه آرناوت کوی واقع شده است  پرواز خود به مقصد ترکیه را تجربه کنید.

 

 معرفی مکان‌های گردشگری مهم در بخش اروپایی استانبول

سبک ساخت‌وساز در بخش اروپایی قدری جدی‌تر دنبال شده است. از همین رو مکان‌های توریستی گردشگری بیشتری برای گردشگران در این بخش از استانبول مهیا شده است.

 

میدان معروف تکسیم، گالاتاپورت، برج گالاتا، کاخ توپکاپی، خیابان استقلال، نیشانتاشی، کاخ دولما باغچه، پارک مینیاتوری، قلعه روملی حصار، مسجد سلطان احمد، مسجد سلیمانیه، مسجد ایاصوفیه، محله ببک و بشیکتاش، آب انبار باسیلیکا، بازار بزرگ استانبول، برج دختر و قسمت اروپایی تنگه بسفر هم  تنها بخشی از جاذبه‌های گردشگری اروپایی استانبول محسوب می‌شود.

 

بخش اروپایی شاید وسعت کمتری داشته باشد؛ اما شما شاهد رشد چشم گیرتری در این بخش از استانبول هستید. این امر را شما از بدو ورود به این منطقه به‌راحتی می‌توانید مشاهده کنید.

استانبول اروپایی

 وجه تمایز بخش اروپایی و آسیایی استانبول در چیست؟

بخش اروپایی نسبت به بخش آسیایی ارتفاع کمتری دارد.

تعداد دانشگاه‌ها در بخش آسیایی نسبت به بخش اروپایی  کمتر است.

مدارس نظامی و پادگان‌ها در بخش آسیایی بیشتر است.

در بخش آسیایی اولین شهرک در استانبول واقع شده است.

قبرستان بزرگ‌تری در بخش آسیایی قرار دارد.

تعداد اتوبان‌ها در بخش آسیایی بیشتر از بخش اروپایی است؛ چون این منطقه بزرگ‌تر است.

خط ساحلی و آثار تاریخی به ترتیب در آسیا و اروپا بیشتر است.

هتل‌های 5 ستاره در بخش آسیایی نسبت به بخش اروپایی به‌مراتب کمتر است.

مراکز خرید، مراکز ورزشی و جاهای دیدنی در قسمت اروپایی بیشتر است.

بخش اروپایی سرزنده‌تر و بخش آسیایی سرسبزتر است

 

کلام آخر در مورد دو بخش مجزای استانبول

همان‌طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید استانبول به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم شده است. شما در بخش آسیایی به دلیل بافت قدیمی می‌توانید تجربه گردشگری در بافت سنتی شهر را تجربه کنید و در بخش اروپایی درست در نقطه مقابل می‌توانید زندگی مدرن‌تری  را شاهد باشید.

 

در این میان باید بگویم همه خدمات رفاهی به‌صورت یکسان در این دو بخش برای توریست‌ها و گردشگران در نظر گرفته شده است.

 

شما اگر به دنبال کسب تجربه‌های جدید و مشاهده زندگی مدرن‌تری هستید باید به بخش اروپایی سری بزنید. از سوی دیگر برای بازدید از مکان‌های تاریخی و تجربه یک مسافرت سنتی باید به بخش آسیایی بروید.

 

خرید بلیط تهران استانبول این بار با انتخاب دو موقعیت مکانی متفاوت برای شما بر اساس سلیقه و توجهتان در نظر گرفته شده است.

جدیدترین مطالب سایت