17 عبادتگاه فوق العاده ای که در طبیعت ساخته شده اند

17 عبادتگاه فوق العاده ای که در طبیعت ساخته شده اند

17 عبادتگاه فوق العاده ای که در طبیعت : آویزان شدن از کناره‌هاي‌ کوه یا معلق در جنگل، این ها برخی از ماهرانه‌ترین نمونه‌هاي‌ معماری مقدس هستند. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از عبادتگاه هایي کـه در کوهستان ساخته شده اسـت را منتشر کرده ایم.

 

عبادتگاه های فوق العاده ای که در طبیعت ساخته شده اند

 

1. کلیسای رسول اندرو «پریوزرسکی ریون، روسیه»

کلیسای رسول اندرو «پریوزرسکی ریون، روسیه»

تنها دو ساعت در شمال سنت پترزبورگ، جزیره سنگی کوچکی را در دریاچه Vuoksa خواهید دید کـه کلیسای رسول اندرو را در خود جای داده اسـت. کلیسای ارتدکس روسیه کـه توسط آندری روتینوف طراحی شده اسـت، هیچ مراسمی برنامه ریزی شده ندارد، اگر چه می توان ان را برای مراسم عروسی و غسل تعمید رزرو کرد. این کلیسا کـه از طریق یک پل قابل دسترسی اسـت، بـه نام قدیس حامی ماهیگیران نامگذاری شده اسـت.

 


مطالب مشابه: شگفت انگیزترین کلیسا های دنیا + عکس


 

2. پناهگاه مدونا دلا کورونا «اسپیاتزی، ایتالیا»

پناهگاه مدونا دلا کورونا «اسپیاتزی، ایتالیا»

اگر در حال سفر بـه اطراف ورونا هستید، فرصت بازدید از پناهگاه مدونا دلا کورونا را کـه در صخره‌هاي‌ بالدو در بالای رودخانه آدیجه قرار دارد، از دست ندهید. این سایت کـه درسال 1530 ساخته شده اسـت، یک مکان زیارتی محبوب اسـت کـه اکنون در تمام طول سال برای کسانی کـه می خواهند در سکوت مدیتیشن یا دعا کنند باز اسـت. در حالی کـه ممکن اسـت بـه نظر برسد کـه سازه در دامنه کوه آویزان اسـت، اما در واقع روی یک قفسه سنگی قرار دارد.

 

3. کلیسای صلیب مقدس «سدونا، آریزونا»

کلیسای صلیب مقدس «سدونا، آریزونا»

این کلیسای ساخته شده در صخره هاي‌ قرمز سدونا توسط یک مجسمه ساز و دامدار محلی، Marguerite Brunswig Staude ساخته شده اسـت. استود، با الهام از ساختمان تازه ساخته امپایر استیت، در ابتدا با لوید رایت، پسر فرانک لوید رایت، برای ساختن معبد در بوداپست کار کرد. شروع جنگ جهانی دوم این پروژه را متوقف کرد و Staude تصمیم گرفت کلیسا را در زادگاه خود، جایی کـه کلیسا توسط آگوست K. Strotz طراحی شده بود، بسازد.

 

4. معبد لاس لاخاس «ایپیالس، نارینو، کلمبیا»

معبد لاس لاخاس «ایپیالس، نارینو، کلمبیا»

این کلیسای بـه سبک گوتیک در کلمبیا یک مکان زیارتی محبوب برای مسیحیان در آمریکای جنوبی اسـت زیرا در مکانی ساخته شده اسـت کـه ظاهراً مظهر مریم باکره در آنجا ظاهر شده اسـت. طبق این داستان، یک مادر و دخترش کـه ناشنوا بود، دریک طوفان در منطقه گرفتار شدند ودر زیر تخته‌هاي‌ سنگی نزدیک کـه از دامنه تپه سنگی بیرون زده بود، پناه گرفتند.

 

در آنجا، دختر گفت کـه مادر عیسی وی را صدا می کند و او بـه سمت یک شبح کـه با رعد و برق بالای یکی از تخته ها روشن شده بود اشاره کرد. این کلیسا بین سال‌هاي‌ 1916 تا 1949 دراین مکان ساخته شد و نام ان؛ لاس لاجاس، بـه انگلیسی بـه «اسلب‌ها» ترجمه میشود.

 

5. Paro Taktsang «دره پارو، بوتان»

Paro Taktsang «دره پارو، بوتان»

این معبد کنار صخره در بوتان در اطراف غاری ساخته شده اسـت کـه گورو پادماسامباوا «یا گورو رینپوچه» در ان مدیتیشن میکرد و Vajrayana، شکلی از بودیسم تانتریک را آموزش می‌داد. از قرن یازدهم، بسیاری از قدیسان تبتی برای عبادت بـه این مکان آمدند کـه در 3000 فوت بالاتر از دره پارو قرار دارد.

 

6. Ad Deir «پترا، اردن»

Ad Deir «پترا، اردن»

این معبد باستانی در پترا، اردن، 154 فوت ارتفاع دارد و مستقیماً روی ماسه سنگ قرمز حک شده اسـت. این صومعه مانند بقیه شهر باستانی توسط نبطیان در قرن دوم ساخته شد. این نظریه وجوددارد کـه این بنا در زمان امپراتوری بیزانس بـه عنوان یک کلیسا تغییر کاربری داده شده اسـت.

 

7. کلیساهای گورمه «استان نوشهیر، ترکیه»

کلیساهای گورمه «استان نوشهیر، ترکیه»

این کلیساها در گورمه نتیجه مستقیم فوران کوه Erciyes بیش از دو میلیون سال پیش بودند. خاکستر و گدازه آتشفشان صخره‌هاي‌ نرمی را تشکیل میدهد و ساکنان بـه زودی متوجه شدند کـه این سنگ‌ها را میتوان بـه اسانی برای تشکیل کلیساها، صومعه‌ها و خانه‌ها تراشید. در داخل، بسیاری از کلیساها هنوز نقاشی هاي‌ دیواری بازسازی شده را بـه نمایش می گذارند.

 

8. Felsenkirche «Idar-Oberstein، آلمان»

Felsenkirche «Idar-Oberstein، آلمان»

Felsenkirche کـه بـه انگلیسی بـه «کلیسای صخره‌اي» ترجمه میشود، بین سال‌هاي‌ 1482 و 1484 ساخته شده اسـت، یک محله پروتستان اسـت کـه درکنار صخره‌اي در ایدار-ابرشتاین ساخته شده اسـت. افسانه ها حاکی از ان اسـت کـه یک شاهزاده کلیسا را برای کفاره مرگ برادر کوچکترش ساخته اسـت.

 

دو برادر ظاهراً عاشق یک زن شدند کـه در نهایت برادر کوچک تر از بین ان دو را انتخاب کرد. وقتی بزرگ تر متوجه شد، خواهر و برادرش را از کوه پرت کرد و بعدا کلیسایی را ساخت کـه برادرش در ان درگذشت. با این حال، هیچ مدرک واقعی مبنی بر وقوع این اتفاق وجود ندارد.

 

9. صومعه کیپینا «Kalarrytes، یونان»

صومعه کیپینا «Kalarrytes، یونان»

اگر خیلی سریع نگاه کنید، ممکن اسـت صومعه کیپینا را از دست بدهید. این سازه کـه درکنار کوه‌هاي‌ تزومرکا بر فراز رودخانه Kalarytikos قرار گرفته اسـت، در قرن سیزدهم توسط گروهی از راهبان ساخته شد کـه پس از اختلاف از صومعه Vyliza در ان نزدیکی فرار کرده بودند. این صومعه در اطراف یک غار با استفاده از سنگ هاي‌ مشابه سنگ هاي‌ کوه ساخته شده اسـت کـه باعث می شود از روی زمین بـه سختی متوجه ان شوید.

 


مطالب مشابه: 12 کلیسای مدرن و دیدنی جهان «عکس»


 

10. خانه درختی وزیر «کراسویل، تنسی»

خانه درختی وزیر «کراسویل، تنسی»

خانه درختی وزیر کـه بـه نام خانه درختی هوراس برگس نیز شناخته می شود، یک خانه درختی عظیم بود کـه در ارتفاع 100 فوتی در هوا بر روی هفت درخت در کراس ویل، تنسی ساخته شده بود. این سازه اتاق‌هاي‌ متعددی داشت، از جمله یک کلیسای کوچک با حلقه بسکتبال، قبل از این کـه در اکتبر 2019 بـه طور مرموزی سوخت.

 

برگس، سازنده، گفت کـه خداوند دریک رویا بـه سراغ او آمد و بـه او گفت کـه این سازه عظیم را بسازد. برای سالها، برگس، کـه یک وزیر منصوب نیز بود، خدماتی را دراین ملک هدایت می کرد.

 

11. نمازخانه Saint-Michel d’Aiguilhe «Aiguilhe، فرانسه»

نمازخانه Saint-Michel d’Aiguilhe «Aiguilhe، فرانسه»

برای رسیدن بـه این کلیسا کـه در بالای یک پله آتشفشانی 279 فوتی قرار دارد، باید 268 پله سنگ‌تراشی شده را بالا بروید. این کلیسا درسال 969 ساخته شده اسـت و بـه فرشته مایکل کـه حامی قدیس قله‌ها و مکان‌هاي‌ مرتفع اسـت تقدیم شده اسـت.

 

12. کلیسای سنت جورج «Lalibela، اتیوپی»

کلیسای سنت جورج «Lalibela، اتیوپی»

کلیسای سنت جورج معروفترین کلیسای از 11 کلیسای سنگی در لالیبلای اتیوپی اسـت. این سازه کـه صرفاً از توف آتشفشانی ساخته شده، بـه سمت پایین تراشیده شده اسـت و قدمت ان بـه اواخر قرن دوازدهم یا اوایل قرن سیزدهم می رسد. اعتقاد بر این اسـت کـه توسط پادشاه Gebre Mesqel Lalibela کـه میخواست اورشلیم را بازسازی کند، سفارش داده شده اسـت.

 

13. معبد معلق «داتونگ، چین»

معبد معلق «داتونگ، چین»

این معبد در نزدیکی داتونگ، چین، بـه دو دلیل قابل توجه اسـت: از کنار پرتگاهی در نزدیکی کوه هنگ در استان شانشی چین آویزان اسـت. و این تنها معبدی اسـت کـه سه فلسفه سنتی چینی کنفوسیوس، تائوئیسم و بودیسم را نشان می دهد.

 

این سازه توسط تیرهای متقاطع بلوط کـه در دامنه کوه تراشیده شده اند، حمایت می شود. دارای 40 تالار و غرفه اسـت و طبق افسانه، ساخت ان توسط یک راهب بـه نام لیائوران درسال 491 پس از میلاد آغاز شد.

 

14. کلیسای جامع نمک زیپاکویرا «بوگوتا، کلمبیا»

کلیسای جامع نمک زیپاکویرا «بوگوتا، کلمبیا»

این کلیسای کاتولیک رومی کـه در 660 فوت زیر زمین در داخل تونل هاي‌ یک معدن نمک ساخته شده اسـت، هر یکشنبه پذیرای 3000 بازدیدکننده اسـت. این کلیسا شامل سه بخش اسـت کـه تولد، زندگی و مرگ عیسی مسیح را نشان می دهد.

 

15. کوه های مرمر «دا نانگ، ویتنام»

کوه های مرمر «دا نانگ، ویتنام»

کوه هاي‌ مرمر در ویتنام مجموعه اي از پنج تپه آهکی و مرمری اسـت کـه هر کدام یکی از پنج عنصر خاک، آتش، آب، چوب و فلز را نشان می‌دهند. در داخل، کوه ها چندین غار، پناهگاه ها و معابد بودایی و هندو را در خود جای داده اند.

 

16. کلیسای سنت گیلداس «بریتانی، فرانسه»

کلیسای سنت گیلداس «بریتانی، فرانسه»

در امتداد سواحل رودخانه Blavet در بریتانی، فرانسه، کلیسای سنت گیلداس را خواهید دید کـه مستقیماً در زیر یک رخنمون بزرگ گرانیتی ساخته شده اسـت.

 

داستان از این قرار اسـت کـه سنت گیلداس، یک راهب برجسته ایرلندی، با سنت بیوزی در غاری در همین نقطه زندگی می کرد ودر قرن ششم مسیحیت را برای جمعیتی کـه عمدتاً بت پرست بودند، تبلیغ میکرد. کلیسای کوچک فعلی درسال 1837 ساخته شد ودر تابستان برای بازدیدکنندگان باز اسـت.

 

17. صومعه سوملا «ترابزون، ترکیه»

صومعه سوملا «ترابزون، ترکیه»

این صومعه ارتدکس یونانی در ترکیه بـه افتخار مریم باکره در کوه هاي‌ پونتیک ساخته شده اسـت. این سازه احتمالاً بین سال‌هاي‌ 375 و 395 پس از میلاد ساخته شده اسـت. در حالی کـه صدها سال برای اهداف مذهبی خدمت می کرد، اکنون عمدتاً یک جاذبه گردشگری اسـت کـه توسط دولت ترکیه تأمین مالی میشود.

 


مطالب مشابه: مکان های دیدنی بهترین کلیساهای دنیا


 

در پایان

تمایل انسان بـه ساختن مکان هایي برای عبادت اغلب منجر بـه برخی از نفس گیرترین شاهکارهای معماری موجود شده اسـت. از مکان هاي‌ تاریخی مانند اهرام جیزه یا پارتنون تا شگفتی هاي‌ مدرن مانند معبد نیلوفر آبی در دهلی نو یا کنیسه جوبیلی در پراگ، بشریت بهترین نسخه از خودرا در ایجاد فضاهایی برای تکریم، دعا و عبادت نشان داده اسـت. 

جدیدترین مطالب سایت