بروزرسانی : 8 فروردین 1398

آتشکده ای که 1500 سال است خاموش نشده است + عکس

آتشکده ای که 1500 سال است خاموش نشده است + عکس

آتشکده ی معروف یزد

این آتشکده بیش از 10 قرن است که خاموش نشده است این آتشکده در یزد واقع شده است برای خبر های بیشتر با سایت تالاب همراه باشید.

یزد که در لغت به معنای پاک و مقدس است، نام شهری در منطقه فلات مرکزی ایران بوده که اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان پس از ونیز ایتالیاست.

استان یزد از سرزمین های کهن و تاریخی ایران زمین است که به «عروس کویر»، «دارالعلم»، «شهر دوچرخه ها»، «حسینیه ایران» و «شهر بادگیرها» شهرت دارد.

قبه دوازده امام یزد

به گزارش تالاب بقعه دوازده امام یزد از بناهای دوره سلجوقی است که گنبد آجری آن جزء آثار مهم هنر سلجوقی به شمار می رود. بنابر اسناد تاریخی، این قبه قدیمی ترین بنای این شهر بوده که در محله فهادان آن واقع شده است.

“آرتور اپهام پوپ” محقق و ایران‌شناس مجرب در کتاب “طرح هنر ایران“؛ چندین بار از این بنای تاریخی یاد کرده است.

مجموعه میدان امیرچخماق
 
“امیر‌چخماق” نام میدانی در شهر یزد است. مجموعه ای از بازار، تکیه، مسجد و دو آب‌انبار که قدمتشان به دوره تیموریان بازمی گردد. از این مجموعه تکیه و مسجد آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این میدان یکی از شاخص‌ترین مجموعه های تاریخی و گردشگری در شهر یزد محسوب می شود.

آتشکده زرتشتیان 
  
از جمله مکان های دیدنی شهر یزد، آتشکده زرتشتیان این شهر است که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است.  نکته حائز اهمیت درباره این مکان؛ آتش درون آتشکده است. این آتش بیش از 1500 سال است که روشن مانده و خاموشی را به خود ندیده است.

آتشکده ی یزد 

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت