معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

بهترین پیست اسکی برفی در ایران

در فصل زمستان هستیم و یکی از فعالیت ها و تفریحات مفرح زمستانه رفتن به پیست هاي اسکی و اسکی سواری در زمین هاي برفی است در ادامه می‌توانید با معرفی استاندارترین پیست هاي اسکی در ایران تالاب را دنبال نمایید .

به گزارش تالاب نزدیک ترین و شلوغ ترین پیست اسکی تهران، توچال است که در سه کیلومتری تجریش ودر منطقه شمیرانات قرار دارد. همچنین این پیست مرتفع ترین پیست کشور نیز به شمار می‌آید که مجهز به ۳ خط تله کابین، ۳ خط تله سیژ، یک خط تله اسکی با مجموع ۷۵۰۰ متر است که با طولانی ترین تله کابین هاي سایر نقاط دنیا رقابت میکند.

این مجموعه سه پیست مجزا داراد که اولی در قله، دومی در دامنه غربی و سومی در ایستگاه ۷ به ۵ آن قرار دارد. این پیست مجهز به باشگاه تنیس، باشگاه تیر و کمان، باشگاه بانجی جامپینگ، اسکیت، پینت بال است و نیز امکاناتی چون کوهنوردی و پیاده روی نیز در آن وجوددارد.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

نزدیک ترین و شلوغ ترین پیست اسکی تهران، توچال است

پیست اسکی خوشاکو

پیست اسکی خوشاکو، در منطقه رازان ودر ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه، قرار گرفته است و تنها پیست اسکی استان آذربایجان غربی است که در مکانی خوش آب و هوا در منطقه راژان قرار دارد. این پیست که یکی از کانون‌هاي ورزش‌هایي زمستانی در شمال‌غرب ایران به شمار می‌رود دارای امکانات بالفعل‌اي از قبیل کوه‌هاي با شیب مناسب، چشم ‌انداز زیبا و … است ولی بدلیل نبود زیرساخت این امکانات بالفعل نشده است. خوشاکو با ۵۰ هزار متر مکعب در فصل تابستان نیز امکان پیست روی چمن را نیز دارا میباشد. این مجموعه دارای کوه هایي با شیب مناسب و با چشم انداز زیبا است .

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی خوشاکو، در منطقه رازان ودر ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه، قرار گرفته است

پیست اسکی نسار بیجار

پیست اسکی نسار بیجار، در دامنه کوه نسار در شهر بیجار استان کردستان قرار دارد. این مکان, یکی از ۵ تفریح گاه اصلی مسافرانی است که به این استان سفر میکنند.

از جمله امکانات این مجموعه دیدنی، تله کابین، تله سیژ، پارکینگ عمومی و هتل و رستوران است. یکی از دلایل اهمیت این پیست اسکی، دسترسی راحت به آن و نیز مشرف بودنش به شهر است. طول و شیب مناسب این پیست، امکان برگزاری مسابقات داخلی و بین المللی را به اسانی فراهم می آورد.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی نسار بیجار، در دامنه کوه نسار در شهر بیجار استان کردستان قرار دارد

پیست اسکی چلگرد

پیست اسکی چلگرد، یکی از شناخته شده ترین پیست هاي اسکی واقع در زاگرس است که در شهر چلگرد در مجاورت تونل اول کوهرنگ در قسمت شرقی کوه کارکنان قرار گرفته است. طول پیست حدود 800 متر با شیب 20% میباشد، و دارای سه محوطه ي جداسازی شده جهت خانواده، آقایان و خانم ها بوده و بدلیل طولانی بودن فصل سرما و آرامش اکثر روز ها در تمام فصل زمستان قابل استفاده است.

به گزارش تالاب جالب آن است که در بیشتر روزهای زمستان، دراین منطقه, هوا آفتابی است ودر حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر، سالانه ازآن بهره برداری میکنند. و از طریق منطقه زاگرس می توان به آن دسترسی پیدا کرد. اگر به این منطقه سفر کردید حتماً از آبشار کوهرنگ که در نزدیکی همین پیست قرار دارد نیز دیدن کنید.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی چلگرد، از شناخته شده ترین پیست هاي اسکی واقع در زاگرس است

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک، بعد از دیزین ، بزرگ ترین پیست اسکی ایران به شمار می رود که در ۵۷ کیلومتری شمال شرقی تهران واقع شده است و به روستای شمشک از توابع رودبار قصران شهرستان شمیرانات بسیار نزدیک است. مسیرهای رسیدن به این پیست عبارت از لشکرک ، زردبند و کرج، گچسر «البته فقط در فصل تابستان» هستند. امکانات این مجموعه شامل, دو دستگاه تله سیژ, دو دستگاه تله کابین بشقابی ، و دو دستگاه اسکی چکشی، دو هتل و ۴ رستوران که یکی از این رستوران ها در قله کوه قرار گرفته است . بهترین زمان هاي پیشنهادی برای استفاده از این پیست ، از اوایل آذر تا اواسط فروردین است که البته تماشای مناظر زیبای آن در تمام فصل ها بی نظیر است.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی شمشک، بعد از دیزین ، بزرگ ترین پیست اسکی ایران به شمار می‌رود

پیست اسکی سهند

پیست اسکی سهند در جنوب شرقی تبریز قرار دارد به عبارتی از پلیس راه تبریز – تهران حدودا” 27 کیلومتر فاصله دارد و حدود 40 دقیقه از شهر تبریز فاصله دارد. این منطقه در زمستان علاقه مندان به ورزش مفرح اسکی را به خود جذب میکند کسانی هم که اسکی را آموزش ندیده اند با تیوب هاي بزرگ برای خودشان شادی می آفرینند.

در حال حاضر دو بالابر تله اسکی به طول 1200 متر و دو دستگاه مبتدی به طول 100 متر دراین پیست وجوددارد. عمق برف هاي پودری این پیست گاهی تا 4 متر میرسد اما با این حال، این پیست بهمن گیر نیست و فضای مناسبی برای انجام هر گونه ورزش زمستانی دارد. شما میتوانید در شش ماه از سال برف هاي این پیست را مشاهده کنید و تا آخر ارديبهشت براي اسكي رفتن برف دارد .

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی سهند در جنوب شرقی تبریز قرار دارد

پیست اسکی کاکان

این پیست که دسترسی به آن از طریق دامنه هاي زاگرس و قله دنا در ۱۸ کیلومتری یاسوج، امکانپذیر است در استان کهگیلویه و بویراحمد ودر نزدیکی دهستان کاکان است. از تله اسکی بشقابی این پیست بعنوان دستگاه بالابر استفاده میشود و امکانات قابل استفاده در آن شامل خوابگاه و رستوران است و از اوایل دی تا اواخر ماه اسفند قابل استفاده است. جشنواره ساخت آدم برفی از مراسمی است که هر سال دراین پیست برگزار میشود.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی کاکان، در استان کهگیلویه و بویراحمد ودر نزدیکی دهستان کاکان است

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین، نه تنها از مهم‌ترین پیست هاي داخلی است بلکه معتبرترین پیست منطقه خاورمیانه است که در شمال تهران واقع شده است. پیست اسکی دیزین، نخستین پیست اسکی ایران است که با دارا بودن تایید فدراسیون جهانی اسکی، جهت برگزاری مسابقات رسمی استفاده و عنوان بین المللی را به خود گرفته است. برای اسکی در دیزین باید راهی کوه هاي شمالی تهران و منطقه گاجره ، مکانی در ۱۲۳ کیلومتری مسیر جاده چالوس و ۷۱ کیلومتری شمشک شوید. این پیست بین المللی ۳ تله کابین، ۲ تله اسیژ، ۷ تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی دارد. بهترین زمان برای اسکی دراین پیست با ارتفاع ۲۶۵۰ تا ۳۶۰۰ متری, اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت است. امکانات موجود در آن شامل ۲ هتل، ۱۹ کلبه، و ۵ رستوران است و برای سفر های جمعی مکان بسیار مناسب به شمار می‌آید.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی دیزین، نه تنها از مهم‌ترین پیست هاي داخلی است بلکه معتبرترین پیست خاورمیانه است

پیست اسکی پولادکف

پپیست اسکی بین الملی پولادکف در ۸۸ کیلومتری شمال شیراز و کیلومتر ۱۵ جاده سپیدان به آبشار مارگون قراردارد. پیست پولادکف دارای هتل چهار ستاره، ۴ واحد غذاخوری، تله کابین به طول ۲ کیلومتر، ۲ دستگاه تلی اسکی ویژه اسکی بازان به طول ۱۶۰۰ متر و ۸ دستگاه موتور برفی است. در نزدیکی پیست اسکی پولادکف، پیست اسکی کوچک تری وجوددارد که به پیست اسکی سپیدان شناخته میشود. بارش سنگین برف در فصل زمستان یکی از زیبا ترین جاذبه هاي استان فارس دراین منطقه محسوب میشود. این مجموعه با استقبال بی نظیر مردم و علاقمندان به ورزش اسکی در ایام زمستان روبه‌رو است و با توجه به قرار گرفتن در مسیر آبشار زیبای مارگون از موقعیت ویژه اي برخوردارمی باشد. وجود امکانات اقامتی و تفریحی مناسب و متنوع باعت شده این پیست در سایر فصول هم قابل استفاده باشد بطوریکه در فصل تابستان امکان پرداختن به ورزش مفرح اسکی روی چمن نیز دراین مجموعه وجوددارد و تله کابین آن در تمام ایام سال فعال است. مجموعه پولادکف بعنوان دومین پیست بین المللی اسکی کشور مطرح گردیده و هر سال شاهد حضور پرشور اسکی بازان و عموم مردم می‌باشد.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پپیست اسکی بین الملی پولادکف در ۸۸ کیلومتری شمال شیراز قراردارد

پیست اسکی فریدون شهر

پیست اسکی فریدون شهر، واقع در ۱۸۰ کیلومتری غرب استان اصفهان و ۳ کیلومتری مرکز شهرستان فریدون شهر، مرتفع ترین پیست اسکی فلات ایران به شمار می‌آید که شیب تند حدود ۳۵ درجه آن، این پیست را در جزو ۲۲ پیست ممتاز کشور قرار داده است. درحدود ۲۲ گردشگر، در روزهای عادی و حدود ۳ هزار نفر، در روزهای زمستانی از این مکان دیدن میکنند.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی فریدون شهر، مرتفع ترین پیست اسکی فلات ایران به شمار می‌آید

پیست اسکی پاپایی زنجان

پیست اسکی پاپایی با وسعت ۸۰ هکتار، با ظرفیت پذیرش ۵ هزار گردشگر، در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی زنجان واقع شده است. تجهیزات چون، تله اسکی، برف کوب، سوئیت، رستوران، کافی شاپ، پارکینگ و مدرسه اسکی با ۲۰ مربی که در طول زمستان فعال است، از امکانات این مجموعه به شمار می‌رود. عدم تابش مستقیم نور آفتاب به این پیست، زمان یخبندان را در آن طولانی تر میکند اما دارا بودن شیب نه چندان تند، جهت استفاده اسکی بازان آماتور نیز بکار برده میشود.

معرفی استاندارد ترین پیست های اسکی در ایران

پیست اسکی پاپایی، در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی زنجان واقع شده است

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت