برای سفر به تایلند به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

برای سفر به تایلند به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

نکاتی در مورد سفر به تایلند 

 

تایلند یکی از کشور های گردشگری در آسیا است که هر ساله میلیونها نفر از ایرانیان به این کشور توریستی سفر می‌کنند . 

 

سفر به تایلند , تایلند مکانی است با آب و هوای معمولی و گرمسیری که در جنوب واقع شده است در مرکز و جنوب تایلند در طول سال شما تغییرات زیاد آب و هوایی نخواهید دید.

 

دوران سفر به تایلند
 یکی از مهم‌ترین عوامل تصمیم گیری برای سفر به تایلند موقعیت آب و هوایی مقصد و جایی که به آنجا سفر میکنید می باشد.

 

تایلند مکانی است با آب و هوای معمولی و گرمسیری که در جنوب واقع شده است در مرکز و جنوب تایلند در طول سال شما تغییرات زیاد آب و هوایی نخواهید دید و این در حالیست که در شمال این کشور آب و هوای موسمی بیشتری نسبت به جنوب خواهیم دید.

 

متوسط دمایی که شما در طول سال دراین کشور خواهید دید چیزی بین 18 درجه تا 35 درجه سانتی گراد می‌باشد که سردترین ماه هاي سال از دسامبر تا فوریه و گرمترین ماه هاي سال از اپریل تا ژون می‌باشد.

 برای سفر به تایلند به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

بانکوک، پایتخت کشور تایلند است

 
باران هاي موسمی در تایلند
بیشترین میزان بارندگی هاي موسمی در جنوب غربی تایلند که از اویل ما مه تا اواخر ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر « شهریور تا اوایل آبان ماه » ادامه دارد مشاهده می‌شود.

 

در طول این دوره هوا مرطوب و آسمان ابری است , تنها 6 ساعت در شبانه روز خورشید قابل ملاحظه خواهد بود. سواحل غربی و جزایر آندامان  بیشترین میزان بارندگی را دارند.

 

برترین دوران برای سفر به کشور تایلند چه هنگام است؟
آب و هوای موسمی واقع در شمال شرقی، که از ماه نوامبر آغاز و تا اواسط آپریل ادامه دارد هرچند، هوای شدیدا مرطوب در شمال کشور که حاوی chaing mai که در شمال غرب می‌باشد ماه هاي زودتری این آب و هوا را تجربه می کنند. دراین منطقه دما بین 13 تا 29 درجه سانتی گراد در نوسان می باشد.

 

به گزارش تالاب : بارش باران در ماههای سپتامبر و دسامبر تاثیر زیادی بر آب و هوای سواحل شرقی تایلند به مخصوصاً بر جزایر سامویی و پنانگ در جنوب این کشور میگذارد.

 

یک خبر خوب برای کسانی که نیت سفر به سواحل جنوب را دارند این است که، آن ها اگر می‌خواهند در طول سفر باران نداشته باشند باید به سواحل شرقی و غربی سفر کنند.

 

آب و هوای پایتخت تایلند
بانکوک « پایتخت کشور تایلند است. بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با شهر های دنیا است» برترین مکان گردشگری تایلند در فصل سرما است که از اویل نوامبر تا فوریه می باشد بعد از هوای موسمی و قبل از هوای آغاز هوای گرم که در آغاز ماه مارچ می باشد.

برای سفر به تایلند به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

بیشترین میزان بارندگی هاي موسمی در جنوب غربی تایلند است

 

ماه هاي آوریل، می و ژوئن به طور جهنمی داغ هستند, اگر دراین فصول سوار بر موتورسیکلت باشید مثل این است که سوار بر طوفان آتش هستید.