11 اداره پست دیدنی در سراسر جهان + عکس

مجموعه : نکات مهم سفر
11 اداره پست دیدنی در سراسر جهان + عکس

از الجزایر تا آریزونا، دراین ساختمان‌هاي‌ منحصربه‌فرد می توانید بسته‌هاي‌ شگفت‌انگیز معماری را تحویل بگیرید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از اداره پست هاي‌ جهان با معماری خاص را منتشر کرده ایم.

 

اداره پست های دیدنی در سراسر جهان بیاندازید

 

1. الجزایر، الجزایر

الجزایر، الجزایر

اداره پست مرکزی الجزایر کـه توسط معماران ژول وونو و ماریوس تودویر طراحی شده اسـت، درسال 1910 ساخته شد. این ساختمان یک نمونه قابل توجه از معماری مورها اسـت، این ساختمان درسال 2015 توسط دولت محلی بـه موزه اي در مورد تاریخ پست و مخابرات در الجزایر تبدیل شد.

 


مطالب مشابه: بناهای تاریخی معروف در اروپا


 

2. شهر هوشی مین، ویتنام

شهر هوشی مین، ویتنام

نمای زرد و کرکره هاي‌ سبز اداره پست مرکزی سایگون در هوشی مین، این ساختمان را نه تنها بـه یک اداره پست، بلکه بـه یک جاذبه توریستی محبوب تبدیل کرده اسـت. این سازه توسط آلفرد فولهو در اواخر دهه 1880 زمانی کـه ویتنام بخشی از هندوچین فرانسه بود طراحی شد و از این رو عناصر بسیاری از سبک هاي‌ معماری رنسانس، گوتیک و دیگر سبک هاي‌ معماری فرانسوی را در خود دارد.

 

3. مکزیکو سیتی، مکزیک

مکزیکو سیتی، مکزیک

Palacio de Correos de México کـه بیشتر شبیه یک کاخ سلطنتی اسـت تا یک اداره پست، در مرکز تاریخی مکزیکو سیتی واقع شده اسـت. ساختمان 1907 بـه سبک التقاطی طراحی شده اسـت کـه ترکیبی از عناصر روکوکو اسپانیایی، هنر نوو، پلاترزک و احیای گوتیک اسـت. در داخل، تذهیب و قالب‌گیری پیچیده، لمس پیچیده‌اي را برای افراد محلی و بازدیدکنندگان هنگام تحویل بسته‌ها ارائه می دهد.

 

4. لس آنجلس، کالیفرنیا

لس آنجلس، کالیفرنیا

درسال 1937؛ اداره پیشرفت کار، یک آژانس نیو دیل کـه آمریکایی‌ها را برای پروژه‌هاي‌ کارهای عمومی استخدام میکرد، کلود بیلمن را مأمور طراحی یک اداره پست در لس‌آنجلس کرد. نتیجه: یک شاهکار سبک آرت دکو کـه در امتداد دو بلوار نمادین شهر، غروب و هالیوود واقع شده اسـت. این بنا نسبت بـه زمانی کـه برای نخستین بار طراحی شد تا حد زیادی بدون تغییر باقیمانده اسـت و اکنون در لیست ملی اماکن تاریخی ثبت شده اسـت.

 

5. مادرید، اسپانیا

مادرید، اسپانیا

این ساختمان شیک کـه Palacio de Comunicaciones نامیده می شود – کـه بـه «کاخ ارتباطات» ترجمه می شود – مطمئناً نامه ها را دریک سازه بزرگ مرتب می کرد و تحویل می داد. این ساختمان قبلاً اداره پست اصلی شهر بود، اگر چه اکنون بـه عنوان مرکز فرهنگی و تالار شهر عمل میکند.

 


مطالب مشابه: 7 ساختمان زیبا و مرتبط با هم در مسکو + تصاویر


 

6. کلمبوس، ایندیانا

کلمبوس، ایندیانا

این اداره پست کـه در کلمبوس، ایندیانا قرار دارد، توسط کوین روش طراحی شده اسـت، نخستین اداره پستی در کشوری بود کـه هزینه هاي‌ معمار بـه صورت خصوصی تامین می شد. این سازه بخشی از یک پروژه طولانی مدت کـه توسط شرکت موتور کامینز رهبری میشود، یکی از بسیاری از ساختمان‌هاي‌ مدرنیستی اسـت کـه توسط معماران معروف شهر طراحی شده اسـت.

 

همانگونه کـه نانسی کریپلن درکتاب خود J. Irwin Miller: The Shaping of an American Town توضیح می دهد، لازم بود یکی از اعضای کنگره از ایندیانا با لابی ژنرال ارشد وقت بـه شهر کوچک هوزیر اجازه دهد سنت ها را بشکند و بـه یک شرکت خصوصی اجازه دهد تا بودجه عمومی را تامین کند. 

 

7. شهر نیویورک، نیویورک

شهر نیویورک، نیویورک

در کتیبه اداره پست جیمز A. Farely در شهر نیویورک آمده اسـت: «نه برف، نه باران، نه گرما و نه تاریکی شب، این پیک‌ها را از تکمیل سریع دورهای تعیین‌شده خود بازمی‌دارد». این نقل قول کـه از تاریخچه هاي‌ هرودوت آمده اسـت، اغلب بـه عنوان شعار رسمی سرویس پستی ایالات متحده اشتباه گرفته می شود. در حالی کـه از نظر فنی مورد تایید دولت نیست، تاثیر ان این حکم را بـه یک اعتقاد غیررسمی تبدیل کرده اسـت.

 

8. راگوزا، ایتالیا

راگوزا، ایتالیا

نمای متقارن و باشکوه این اداره پست کـه در راگوزا، سیسیل واقع شده، نمونه بارز معماری امپراتوری اسـت. فرانچسکو فیچرا این ساختمان را طراحی کرد، در حالی کـه کورادو ویگنی مسئول 9 مجسمه بالای ان بود. این سازه در حال حاضر بـه عنوان یک سایت میراث فرهنگی سیسیلی تعیین شده اسـت.

 

9. بن، آلمان

بن، آلمان

این اداره پست زرد رنگ کـه در میدان Münsterplatz، می دانی در بن قرار دارد، پر از جذابیت اسـت. این اداره کـه بـه عنوان اداره پست اصلی شناخته می شود، از سال 1877 تا 2008 اداره پست اصلی شهر بود. قبل از ان بـه عنوان یک کاخ شهری برای فرانتس اگون فون فورستنبرگ-استامهایم استفاده می شد. در واقع، برخی هنوز این ساختمان را کاخ فورستنبرگ می‌نامند. درست در مقابل این سازه مجسمه یکی از معروفترین ساکنان بن قرار دارد: لودویگ ون بتهوون.

 

10. کلکته، هند

کلکته، هند

اداره پست عمومی کلکته بـه عنوان اداره پست مرکزی کلکته و اداره پست اصلی بنگال غربی، مسئول بیشتر پست هاي‌ ورودی و خروجی شهر اسـت. قدمت این ساختمان نئوکلاسیک بـه سال 1864 برمی گردد و توسط والتر بی گرنویل، کـه بـه عنوان معمار مشاور برای دولت هند کار می کرد، طراحی شد.

 

11. وینسلو، آریزونا

وینسلو، آریزونا

لوئیس آ. سیمون، معمار این اداره پست با الهام از خشت، بیشتر کار خودرا وقف کارهای عمومی کرد. او کـه در دفتر معمار ناظر خزانه داری ایالات متحده کار می کرد، بر روی چندین ساختمان قابل توجه در سراسر کشور کار کرد، از جمله ساختمان IRS و کتابخانه و موزه ریاست جمهوری فرانکلین دی. روزولت.

 


مطالب مشابه: معماری های عجیب و دیدنی دنیا در سال 1402


 

در پایان

این دفاتر پست در سرتاسر دنیا با همه ی چیز از سبک هاي‌ معماری کلاسیک گرفته تا نقاشی هاي‌ دیواری و مجسمه هاي‌ دوران نیو دیل، بـه طرز شگفت انگیزی خیره کننده هستند.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت