اکتشاف گور ۳۵۰۰ ساله در مصر

اکتشاف گور ۳۵۰۰ ساله در مصر

گور ۳۵۰۰ ساله

گور 3500 ساله در مصر باستان شناسان پیروز به کشف یک گور باستانی متعلق به ۳۵۰۰ سال پیش در نزدیکی دره پادشاهان مصر شدند.

 

 

به گزارش به نقل از تلگراف، وزارت آثار تاریخی مصر از کشف یک گور باستانی همراه با جسد مومیایی یک زرگر، زن و دو فرزندش در شهر کهن «اقصر» در نزدیکی دره پادشاهان و در یک گورستان متعلق به مقامات و نجیب زادگان خبر داد که قدمت آن به دودومان هجدهم مصر و حدود قرن ۱۵ گذشته از میلاد میرسد.

 

این گور شامل یک اتاق کوچک در سطح زمین و یک اتاق در عمق ۸ متری هست که ۴ مومیایی در آن قرار داده شده هست و در کنار آن ها نیز اسکلت، آثار باستانی مرتبط با مراسم تشییع جنازه شامل ۱۵۰ مجسمه اوشابتی، چهار تابوت چوبی، جواهرات و سکه‌هاي ویژه مراسم تدفین کشف شده هست.

 

در این گور دو مجسمه نشسته از این زرگر و به همراه همسرش نیز کشف شده و تصویری از پسر انها نیز بین انها نقاشی شده هست.

 

اکتشاف گور ۳۵۰۰ ساله در مصر

 

«زاهی حواس» یکی از بهترین مصرشناسان و وزیر پیشین آثار تاریخ مصر می گوید: «کشف این گور که شامل مومیایی یک نجیب‌ زاده هست، میتواند از اهمیت فراوانی برخوردار باشد.»

 

این خبر میتواند خبر خوبی برای صنعت گردشگری مصر باشد که در تلاش برای احیای شرایط ایده آل خود هست. صنعت گردشگری مصر که زمانی یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد ارزی این کشور بود، از سال ۲۰۱۱ و بروز ناآرامی‌هایي که به خلع قدرت از حُسنی مبارک انجامید، وارد بحران شد و بهبود این صنعت حیاتی در مصر هر زمان با برور بحرانی اخیر به تعویق می‌افتاد.

 

با گذر از این دوران بحرانی، مقامات گردشگری مصر حالا از بهبود قابل دقت گردشگری در این کشور خبر می دهند و این اکتشافات جذاب باستان شناسی نیز می تواند، نقش مهمی در بازگردندن مجدد توریست‌ها به این کشور تاریخی داشته باشد.

 

اکتشاف گور ۳۵۰۰ ساله در مصر

اکتشاف گور ۳۵۰۰ ساله در مصر

 

جدیدترین مطالب سایت