تصاویری از غار وحشتناکی در جزیره سیپادان

تصاویری از غار وحشتناکی در جزیره سیپادان

عکس های غاری بسیار زیبا و دیدنی اما کشنده

جزیره سیپادان در آنسوی جزیره بورنئو که این جزیره ۶۰۰ متر از کف دریا بالاتر هست و در طی هزاران سال توسط مرجان هاي زنده اي که بر روی مخروط هاي آتشفشانی رشد میکنند.

شکل گرفته هست.در اوایل دهه ۱۹۸۰، ناخدایی مشهور به همراه تیمی به سمت جزیره سیپادان در آنسوی جزیره بورنئو رفت تا فیلمی مستند درمورد آب هاي زلال و شفاف این جزیره تهیه کند. یکی از قسمت هاي جذاب این فیلم یک غار اسرارآمیز در زیر دریا بود که در داخل آن استخوان ها و اسکلت لاک پشت هاي دریایی زیادی دیده می شد.

 این تیم توضیحی مناسبی برای این اتفاق نداشتند و به همین علت حدس زدند که احتمالا لاک پشت هاي پیر به داخل این غار می‌روند تا در آنجا در آرامش بمیرند.

تصاویری از غار وحشتناکی در جزیره سیپادان

غاری بسیار زیبا و دیدنی اما کشنده

 

اما واقعیت این هست که لاک پشت ها به صورت کاملا اتفاقی وارد غار میشوند و در تونل هاي پر پیچ و خم آن راه را گم میکنند، آنها نمیتوانند راه خروج را پیدا کنند و در نهایت غرق میشوند. جزیره سیپادان در دریای سلب «Celebes» در آنسوی سواحل شرقی ایالت صباح قرار دارد و تنها جزیره مالزی هست که از فعالیت هاي آتشفشانی به وجود آمده.

 

این جزیره ۶۰۰ متر از کف دریا بالاتر هست و در طی هزاران سال توسط مرجان هاي زنده اي که بر روی مخروط هاي آتشفشانی رشد می‌کنند شکل گرفته هست. جزیره سیپادان در قلب محل اتصال اقیانوس هند و آرام قرار دارد و متنوع ترین موجودات آبزی جهان در آب هاي آن زندگی می‌کنند.

این جزیره که برای غواصان مانند بهشت میماند یکی از مشهور ترین مکان هاي جهان برای مشاهده لاک پشت هاي دریایی هست و اکثر وقت ها این لاک پشت هاي سبز و منقار دار را می‌توانید بر روی آب هاي اطراف آن مشاهده نمایید.

 

تصاویری از غار وحشتناکی در جزیره سیپادان

غار وحشتناکی در جزیره سیپادان

 

اگر به غواصی در آب هاي زلال این جزیره بروید چند متر زیر آب در کناریک دیوارسنگ آهگی بزرگ راه ورودی غار را پیدا میکنید. تابلوی بزرگی در قسمت ورودی غار هشدار داده که غواص هاي بی تجربه و کسانی که تجهیزات مناسب ندارند نباید وارد غار شوند. این غار ۶۰۰ متر تا کف دریا عمق دارد و دهانه آن در عمق ۲۰ متری سطح آب قرار گرفته هست.

 

همین که وارد غار شوید راهروها و دالان هاي پرپیچ و خمی را می‌بینید که کف آنها پر از شن هاي سفید هست و بر روی شن ها بقایای چندین لاک پشت بزرگ خودنمایی میکند.
لاک پشت هاي بیچاره اي که یا برای استراحت و یا برای مخفی شدن از دست حیوانی دیگر و یا شاید هم از سر کنجکاوی به داخل غار رفته اند اما در تاریکی غار راه را گم کرده و در داخل غار گیر کرده اند.

 

تصاویری از غار وحشتناکی در جزیره سیپادان

غاری بسیار زیبا و دیدنی اما کشنده

 

با توجه در گوشه و کنار این غار می‌بینید که لاک پشت ها تنها جانور هوازی اي نیستند که در داخل این غار راه خود را گم کرده اند چون در گوشه ي دیگری از غار میتوانید اسکلت دست نخورده ي یک دولفین را هم مشاهده نمایید. تمام این جانوران در این غار مخوف زندگی خود را از دست داده اند.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت