بروزرسانی : 13 شهریور 1400

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

معرفی رستوران های غیرعادی جهان

رستوران ها در هنگام گشت و گذار طبق معمول نخستین انتخاب ما هستند جایی کـه حتی خوردن یک وعده ي کوچک در ان می‌توانند مانند یک جشن کوچک لذتبخش باشه در این مطلب قصد داریم 10 تا از غیر عادی ترین رستوران هاي‌ جهان را برایتان نام ببریم.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

با این حال اگر چه رستوران هاي‌ معمولی و دنج با غذا هاي خوشمزه نیز می توانند یک تجربه ي خوب را رقم بزنند رستوران هایي نیز در جهان وجود دارند کـه فراموش نشدنی هستند.

گاهی همه ی چیز درباره قیمت و کیفیت غذا نیست اگر چه این دو موارد مهمی محسوب می شوند اما رستوران هایي کـه چیزهای جدیدتری نیز برای ارائه دارند حسابشان جداست.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

در این جا درباره غیرعادی ترین یا بـه یاد ماندنی ترین رستوران هاي‌ جهان صحبت می‌کنیم.

 رستوران ایتا در مالدیو

ایتا بـه معنای «مادر مروارید» نام یک رستوران در مالدیو اسـت کـه بخاطر موقعیت مکانی و معماری و غذا هاي فوق العاده اش مشهور و مقام اول فهرست را بـه خود اختصاص داده اسـت.

این رستوران شگفت انگیز کـه حدود 5 متر زیر دریای زیبای مالدیو ساخته شده هر بار حداکثر 14 مهمان میپذیرد کـه با پایین رفتن از پله هاي‌ مارپیچ می‌توانید بـه ان برسید.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

این رستوران منظره اي فراموش نشدنی از گونه هاي‌ حيرت آور ي ماهی و صخره ها برای مهمانان فراهم خواهد کرد.

 بار و رستوران ورتیگو در بانکوک

این رستوران در بالای یک آسمان خراش واقع شده و بخشی از یک هتل اسـت کـه باوجود یکبار در ان؛ می توانید هم زمان با خوردن نوشیدنی تان از حس شناور بودن نیز لذت ببرید

رستوران ویستا در کامبوج

این رستوران در مرکز مجمع الجزایر کورونگ در کامبوج واقع شده و بخشی از یک هتل خصوصی اسـت

مهمانان در این هتل می توانند با قدم زدن بر روی پلی واقع بر آب هاي‌ زلال و گسترده ي اقیانوس بـه هتل برسند

سرآشپزهایی کـه در این رستوران حضور دارند با ترکیب غذا هاي غربی و طعم هاي‌ محلی غذاهایی خوشمزه و تازه تهیه می‌کنند.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

کافه دیزستر در اسپانیا

دیزستر بـه معنای فاجعه نام رستورانی عجیب در یرت د مار اسپانیاست ؛ این کافه رستوران علاوه بر طراحی شگفت انگیز ؛ ایده جالبی نیز دارد

افرادی کـه در این جا غذا می‌خورند می توانند بـه طور کاملا ایمن هر از گاهی زمين لرزه هایي با مقیاس 7.8 ریشتر تجربه کنند

 رستوران گروتو در تایلند

پنجمین رستوران جالب فهرست ما در تایلند واقع شده و با نام دیگرش یعنی “کیو داینینگ” نیز شناخته می شود.

معمار در طراحی این رستوران از یک غار کمک گرفته و غذا در غاری در ساحل مشهور “فراننگ” سرو می شود کـه مهمانان هم زمان علاوه بر لذت بردن از مناظر از تخصص سرآشپزان در سرو غذا هاي دریایی نیز لذت می برند.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

 رستوران لانه ی پرنده در تایلند

این رستوران منحصربفرد دریک اقامتگاه واقع شده و یکی از جالب ترین رستوران هاي‌ جهان اسـت.

افرادی کـه برای نخستین بار این رستوران را می‌بینند بسیار حيرت زده می‌شوند چرا کـه همانند اسم ان؛ رستوران واقعا مانند لانه ي پرنده و حدود 5 متر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته اسـت.

در این رستوران نه تنها از وعده هاي‌ غذایی لذت خواهید برد بلکه عاشق تماشای مناظر از این ارتفاع خواهید شد ؛ برای سرو غذا در این رستوران از نوعی سیستم زیپ لاین استفاده می شود.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

هووافن فوشی در مالدیو

این اقامتگاه کـه دریک جزیره خصوصی در مجموعه جزایر شمالی آتل واقع شده از محبوبیت بسیار زیاد و همچنین امتیاز پنج ستاره برخوردار اسـت و باوجود استخر بزرگ و شیک ان یک تجربه منحصر بفرد را ایجاد می‌کند.

در این رستوران مهمانان می‌توانند درکنار ساحل ودر خانه هایي شخصی یک غذای باشکوه بخورند.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

رستوران آبشار در فیلیپین

این رستوران کـه در شهر سن پابلو در فیلیپین واقع شده بخشی از اقامتگاه ویلا اسکودرو می باشد کـه غذا هاي اصیل ان بسیار خوشمزه و فوق العاده هستند و روی میزهای بامبو سرو می‌شوند.

در این رستوران مهمانان هنگام غذا خوردن از فرو بردن پاهایشان در آب زلال لذت می‌برند و علاوه بر ان از منظره ي آبشار شگفت انکیز لاباسین کـه همانند یک تهویه کننده ي طبیعی عمل می کند نیز لذت می‌برند.

اغلب در این رستوران موسیقی سنتی و نمایش هاي‌ مربوط بـه رقص نیز انجام می‌شود.

رستوران سنگی در زنگبار

زنگبار یک جزیره محبوب اسـت کـه در اقیانوس هند واقع شده ؛ اگر عاشق آب زلال و سواحل ماسه اي هستید عاشق این رستوران خواهید بود.

آب و هوای این منطقه بسیار مطبوع و دارای اقامتگاه هایي جذاب اسـت اما علاوه بر اینها رستورانی جالب در این منطقه وجوددارد کـه توجه توریست ها را جلب می‌کند.

این رستوران بـه شکل یک صخره در آب ساحل واقع شده و می توان با سوار شدن بـه قایق یا شنا بـه ان رسید اما فقط ظاهر این رستوران نیست کـه توجه ها را جلب کرده بلکه غذا هاي شگفت انگیز ان نیز دست کمی از ظاهر ان ندارند.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

رستوران یخی در عربستان

عربستان بـه دلایل زیادی یکی از محبوب ترین مکان هاي‌ گردشگری در دنیاست پس قرار گرفتن یکی از رستوران هاي‌ ان در این فهرست نیز چندان جای تعجب ندارد.

شاید برایتان عجیب باشد کـه در عربستان یک رستوران یخی وجوددارد ولی باید باور کنید کـه این رستوران تماما از یخ ساخته شده و برای فضای داخلی از چیزی جز یخ استفاده نشده اسـت.

10 رستوران غیر عادی و شگفت انگیز در جهان

بنابر این افراد برای بازدید از ان همیشه باید لباس گرم بـه همراه داشته باشند ؛ این رستوران بـه دلیل معماری و طراحی منحصربفرد خود محبوب شده اسـت.

شاید بـه دلیل سرمای زیاد نتوان زیاد در ان حضور داشت اما در هر صورت یکی از بـه یاد ماندنی ترین لحظات برای هر توریست محسوب می شود.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت