بهترین رستوران گیاهخواری در استانبول کجاست ؟ (12 رستوران)

بهترین رستوران گیاهخواری در استانبول کجاست ؟ (12 رستوران)

بهترین رستوران گیاهخواری در استانبول کجاست ؟ ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب 12 تا از بهترین رستوران هاي‌ استانبول را فهرست کرده ایم کـه عاشق سرو گیاه خواران و وگان ها هستند. برخی از این‌ها گزینه هاي‌ گیاهخواری را بـه عنوان حسن نیت ارائه می دهند و برخی دیگر بـه شدت مخالف استثمار حیوانات هستند.

 

بهترین رستوران های گیاهخواری ترکیه

ترکیه کـه بـه عنوان خانه کباب تبلیغ می شود، واقعیت این اسـت کـه ترکیه دارای غذا هاي غنی اسـت کـه میتواند هر شخصی را تامین کند.

 

ترکیه در بین 10 کشور برتر از نظر بیشترین مصرف سبزیجات برای هر نفر در جهان قرار دارد. بیشتر غذا هاي سنتی ترکی همگی دارای نسخه zeytinyağlı «روغن زیتون» هستند کـه بدون گوشت و طبق معمولً گیاه‌خوار هستند. با این حال، اگر ردیف‌هاي‌ مکان‌هاي‌ دونر کباب باعث می شود کـه قلب شـما غرق شود و اگر بـه دنبال رستوران‌هاي‌ گیاه‌خواری در استانبول هستید، از این مقاله دورتر نگاه نکنید.

 


مطالب مشابه: بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی هند + 10 غذا


 

1. آشپزخانه جامعه وگان

آشپزخانه جامعه وگان

میان کنیسه اي خیره کننده و پارکی جذاب، آشپزخانه وگان جامعه ان حس بازگشت بـه طبیعت را دارد. هرروز از نیمه صبح «11 صبح» تا عصر «9 شب» باز اسـت. این مکان مانند غار پری طراحی شده اسـت. انها بر روی دیوار دوشاخه دارند، بنابر این اگر کاری برای تکمیل دارید، سعی کنید ان را بیرون بیاورید.

 

منوی همیشه در حال تغییر از ابتدا توسط یک میزبان دوست داشتنی ایجاد می شود. این غذاخوری دنج حال و هوای خانوادگی دارد. شاید این خیابان هاي‌ هنری باریک اطراف ان یا یکی از ان بچه گربه هاي‌ زیبای خزدار باشد کـه در حین غذا خوردن بـه سمت شـما می‌آیند.

 

اگر کمی احساس تنهایی می‌کنید، با سرآشپز صحبت کنید. صاحب سرآشپز Cansu، کـه حال و هوای مادر طبیعت دارد، با خوشحالی غذاها و ترکیبات را توصیه می کند. بـه نظر می‌رسد این چشم انداز همه ی چیز در مورد آوردن طعم هاي‌ معمولی غذا هاي خیابانی ترکیه بـه دهان وگان ها باشد. اگر لاماکون هاي‌ گیاهی وی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، کیک گدازه اي شکلاتی فوق العاده خوش طعم وی را امتحان کنید.

 

2. لوکانتا کرو

لوکانتا کرو

این یکی برای بازدید با همراهان اسـت. رنگ سبز تیره در مرکز توجه قرار می‌گیرد و بـه شـما این احساس را می‌دهد کـه دریک میخانه کلاسیک تالکین هستید. بالای یک پیانوی عمودی یک شمع‌دان با شمع‌هاي‌ روشن‌نشده نشسته اسـت. بالای ان یک تخته سیاه سبز با منو اسـت.

 

بالاتر از ان نوعی دکوراسیون اسـت کـه شور و حال برداشت را ایجاد می کند. بـه طور خلاصه، این مکان حال و هوای رویایی دارد. حس «سوناتای مهتاب» کمی شبیه قلعه دراکولا اسـت اما بدون خون آشام وحشتناک.

 

در واقع، ممکن اسـت زمانی کـه سرآشپزها بـه اندازه دراکولا پیر نیستند، شوکه شوید. شـما فکر می‌کنید این نوع طعم را فقط میتوان فردی با قرن ها تجربه در آشپزخانه ایجاد کرد. با این حال، این نتیجه دیدگاه یک سرآشپز جوان و جاه طلب اسـت کـه غذا هاي گوشتی رابا گزینه هاي‌ گیاهی سرو می کند.

 

3. باستا! Neo Bistro

باستا! Neo Bistro

یک رستوران سرآشپز واقعی اما بدون تکبر. چه کسی می‌خواهد بـه گوردون رمزی در مورد این مکان پرماجرا ودر عین حال زیبا بگوید؟ بـه همان اندازه کـه ظروف ممکن اسـت جسورانه باشند، انها سطحی از محدودیت برای لذت بردن دارند اما غرق در انها نیستند. سر و صدای خیابان اصلی می‌تواند آزاردهنده باشد، اما غذا هاي خوشمزه همه ی چیز را از بین میبرد. فهرست شراب نیز در Basta گسترده اسـت! Neo Bistro.

 

Derin و Kaan بنیانگذاران برند Basta هستند. این دو سرآشپز تجربه کار در رستوران هاي‌ دارای ستاره میشلن در خارج از کشور را دارند. تلفیق تخصص خارجی خود با کانون آناتولی، باستا! Neo Bistro ممکن اسـت در مقایسه با یک رستوران گیاهی متوسط کمی گران باشد. با این حال، با درنظر گرفتن تجربه سرآشپز، این بیشتر شبیه یک غذاخوری خوب اسـت کـه برای کسانی کـه دارای بودجه اعتماد نیستند، قابل دسترسی اسـت.

 

4. کافه ماهاتما

کافه ماهاتما

گیاهخواران مراقب باشید: این تنها نقطه اي اسـت کـه شـما را وادار می کند بگویید: «اوه. من خداوند. این اسـت. سوو جذاب!” این تجربه اي اسـت کـه باید دید. حتی ممکن اسـت گوشتخواران کمی حسادت کنند. از بیرون بـه داخل، این مکان بـه اندازه جشنواره رنگ هند «هولی» رنگارنگ اسـت.

 

حتی منو نیز قابل ستایش اسـت کـه اگر «اووو» را شروع نکنید، ممکن اسـت با صدای بلند تری صحبت کنید. بشقاب ها هم دوست داشتنی هستند. فقط از نظر ظاهری، این مکان برای رها کردن فرزند درونی شـما فوق العاده اسـت.

 

اما غذا چیز دیگری اسـت. غذا هاي تلفیقی 100٪ وگان هستند. یک رویکرد خوشمزه برای پخت و پز، هر غذا رنگ خیره کننده خودرا دارد. اگر تا بـه حال کنجکاو شده اید کـه طعم صبحانه ها یا شیرینی هاي‌ مشهور ترکی را بدانید، اما بیش از حد وگان هستید کـه نمیتوانید انها را امتحان کنید، این نقطه شماست.

 

این نقطه بـه گونه اي طراحی شده اسـت کـه شبیه آشپزخانه یک همسایه باشد. میتوانید تابش خیره‌کننده شدید سرآشپز را در حالی کـه ابروهایش را فرو میکند ودر حالی کـه هر غذا را راهنمایی می کند کـه چگونه یک نیروانا آشپزی باشد، ببینید.

 

با این حال، لحظه اي فراغت با او داشته باشید، و او بسیار دوستانه اسـت. بـه حدی کـه حتی پس از ترک شـما، اگر نقدی را بـه صورت آنلاین ارسال کنید، احتمالاً با تعداد زیادی از ایموجی هاي‌ دوست داشتنی پاسخ خواهد داد.

 

5. یوزو

یوزو

ژاپن: کشور ذن و رژیم غذایی اوکیناوا. طول عمر در ظروف انها تزریق می شود. این رستوران ناخودآگاه بـه سمت صلح آمیز ژاپن میرود. واقع دریک محله شیک در سمت آناتولی، بـه ندرت میتوان یک مکان آسیایی کاملا گیاهی در استانبول پیدا کرد. با این حال، سوشی آن ها برای مردن اسـت. بله، درست شنیدید، سوشی وگان. اگر سوشی هرگز مورد علاقه شـما نبوده اسـت، سالاد، کاری، نودل و پد تای دارند.

 

با این حال، تنها چیزی کـه ممکن اسـت شـما را غافلگیر کند، نان هاي‌ آنهاست. شـما سه انتخاب دارید: ریحان، چغندر یا اسفناج. انها در سه رنگ مختلف عرضه می شوند و این ظروف زیبا در بشقاب هاي‌ پر جنب و جوش سرو می شوند.

 

سس ها برای ایجاد یک اثر هنری مدرن ریخته می شوند. هر ظرف را میتوان بـه طرز شگفت انگیزی با لاته سویا جفت کرد، کامبوچای سالم تری نیست. همه ی چیز رابا یک دسر مجلل با طعم هاي‌ مختلف از نارگیل گرفته تا ماچا دنبال نمایید.

 

دراین مکان می توانید مواد آسیایی بخرید یا با استفاده از چاپستیک تمرین کنید. اگر میخواهید در ان غذا بخورید، ظاهر بامبوی درون ان مفهوم ذن را دارد. یک باغ با نیمکت هاي‌ پیک نیک وجوددارد. در داخل یا خارج، هیچ مشکلی برای مدیتیشن قبل از آمدن غذا نخواهید داشت.

 

اگر چه مفهوم صلح آمیز اسـت، اما ممکن اسـت در عصرها ان را بیش از حد شلوغ ببینید. مورد علاقه مردم محلی، ممکن اسـت بخواهید زمانی کـه همه ی سر کار هستند بـه آنجا بروید.

 

6. استانبول وگان

استانبول وگان

فست فودهای ترکیه کـه مردم محلی از ان لذت می برند، تمایل دارند وگان ها را کنار بگذارند. خوب، هیچکس وگان ها را در گوشه اي قرار نمی‌دهد! میتوانید کباب‌هاي‌ بدنام، لاماکون، مانتی و سایر غذا هاي فست فود مبتنی بر گوشت را در بهترین شکل وگان در این جا پیدا کنید.

 

آن ها سالاد دارند، اما چرا با فهرست بی پایان از گزینه هاي‌ مجلل در منو خودرا خسته کنید؟ دوستان گوشتخوار خودرا ببرید، حواس انها را در ورودی پرت کنید، و متوجه خواهید شد کـه آن ها نمی‌توانند تفاوت را تشخیص دهند، بـه خصوص کـه حال و هوای سنتی رستوران دونر کباب را دارد.

 

فرض کنید وسوسه شده اید کـه غذا هاي گیاهی یا سبک زندگی را امتحان کنید. دراین صورت، این رستوران متعلق بـه خانواده، مکان خوش‌آمدگویی برای کسانی اسـت کـه از نگرش‌هاي‌ سخت «شـما حیوانات را میکشید» کـه برخی از سرآشپزهای وگان استفاده میکنند، احساس ترس می کنند. آن ها با افتخار اعلام می کنند کـه هیچ قضاوتی وجود ندارد.

 

در وگان استانبول همه ی مواد با مواد سالم درست می شوند. اگر از غذا هاي سنتی تازه بر پایه روغن زیتون لذت می‌برید، می توانید یک بطری روغن زیتون بکر از مغازه انها بخرید. این رستوران وگان ترکیبی از بازار، رستوران و کافه اسـت. بعد از این کـه کیک بدون گلوتن آن ها را امتحان کردید، ممکن اسـت بخواهید یک خامه گیاهی یا یک شیشه مربای خانگی برای بردن بـه خانه بگیرید. این مکان در چند دقیقه دورتر از میدان تقسیم، نظافتی دارد کـه زنان خانه دار ترک بـه ان شهرت دارند.

 


مطالب مشابه: فواید و مضرات گیاه‌ خواری و خام خواری چیست؟


 

7. Aman da Bravo Bistronomique

Aman da Bravo Bistronomique

در بین ناکجاآباد، این جواهر مخفی با فضای سبز احاطه شده اسـت و فضایی آرام دارد. شـما ممکن اسـت مانند شاهزاده اي در زیبای خفته احساس کنید کـه درختچه ها را می شکند تا بـه گنجی پنهان برسید.

 

اگر چه این غذاخوری تمایل دارد بین دهه‌هاي‌ 30 تا 40؛ جمعیت جهانگرد، فرهنگی و شیک را جذب کند، اما از هر شخصی استقبال میکند. آمان دا براوو با شام هاي‌ شمعی خود حال و هوای فوق العاده باکلاسی دارد و حال و هوای رمانتیک بـه منوی ان می‌رسد.

 

ظروف فیوژن تم ایده آلیستی دارند. تا زمانی کـه ماهی رابا پوره سیب سبز امتحان نکنید، ممکن اسـت تعجب کنید کـه وزوز چیست. این مکان پرماجرا دارای فضای ناهار خوری باکلاس اسـت، بنابر این ممکن اسـت با انتخاب شراب ها و کوکتل هاي‌ ان شگفت زده شوید. هرروز بـه جز دوشنبه ها از ساعت 12 تا 12 باز اسـت، این مکان غذاخوری مکانی برای یک ناهار فوق العاده طولانی یا حتی یک شام طولانی تر اسـت.

 

8. نهارخوری شماره 19

نهارخوری شماره 19

بـه مدت هفت ساعت در روز، بـه جز دوشنبه ها، هر بشقاب در No 19 Dining با نقاشی هاي‌ توماس کول رقابت می کند. بـه شکل کارگاه یک دانشمند بینا یا یک هنرمند نابغه، یک فضای هنری غیر قابل انکار ودر عین حال تا حدی نوستالژیک وجوددارد. در این جا میتوانید سفال بخرید، و اگر حداقل دو شاگرد داشته باشید، کلاس‌هاي‌ آشپزی ارائه میدهند.

 

موضوع “غذا هاي خانگی از زنان سنتی ترکیه” اسـت. بنابر این، این کسب و کار تحت رهبری زنان همان محیطی را ایجاد می کند کـه ممکن اسـت در خانه یک خاله نوازنده پیدا کنید. اگر بـه داستان‌ها علاقه دارید، از کارکنان انگلیسی زبان بخواهید کـه منشا هر غذا را روایت کنند. برای گوشتخوار سرسخت، گزینه هاي‌ گوشتی وجوددارد. منوی مشخصی وجود ندارد زیرا غذاها با توجه بـه محصولات فصلی و همچنین خلق و خوی آشپزها تغییر می کند.

 

9. غذاهای هیلین

غذاهای هیلین

رستوران‌هاي‌ وگان طبق معمولً از ان دکور «مرتب» بزرگسالان رنج میبرند. این رستوران سرزنده و سرسبز احساسی را در وسط یک جنگل بارانی بـه شـما تلقین می کند. بچه‌هایي کـه عاشق تینکربل در پیتر پن بودند یا آنهایی کـه عاشق پوره‌ها، پری‌ها و ساتیرهای ادبیات یونان باستان و ایرلند هستند، فقط از تزئینات ان مملو از شادی می شوند. ما هنوز بـه غذا هم نرسیدیم. بشقاب ها زیبا هستند، اما غذای واقعی – رنگ ها فوق العاده زنده هستند.

 

تمرکز انها بر روی غذای سالم اسـت، بنابر این در حالی کـه مرغ «بدون آنتی بیوتیک» میفروشند، سبزیجات ارگانیک، نمک هاي‌ هیمالیا، بدون گلوتن و گزینه هاي‌ شکر را ترجیح می دهند. بـه عبارت دیگر، این جا خانه ابر غذاهاست. این مکان دقیقاً در رژیم غذایی شـما قرار میگیرد، چه رژیم غذایی حاوی پروتئین، کتو، گیاهخواری یا آفت خواری داشته باشید.

 

وقتی بـه منو نگاه می‌کنید، احساس میکنید کـه در بهشت هستید. غذا هاي آیورودا، فرنی خام کاکائو، موز کاراملی، بستنی گیاهی، فلافل، رشته فرنگی کـه رژیم غذایی شـما را خراب نمی‌کند، غذا هاي گیاهی مدیترانه اي و خاورمیانه، و یک منوی کامل از دسرهای لذیذ تنها یک سوال باقی میگذارد: این رستوران کجا بوده اسـت. تمام زندگی شـما؟

 

10. هلوتیا

هلوتیا

این رستوران ساده دریک کوچه باریک قرار گرفته اسـت و با معماری و رستوران‌هاي‌ گوشتی باشکوه احاطه شده اسـت. دکوراسیون سنتی حالت «سیندرلا درکنار شومینه نشسته» دارد. هر ظرف رنگی گرم و نارنجی دارد کـه انگار در کلبه اي دست ساز ساخته شده اسـت. آن ها غذا هاي سنتی گیاهی ترکیه را سرو می کنند، کـه باعث می شود تعجب کنید: اگر ترک ها چنین غذا هاي گیاهی و گیاهی فوق العاده اي دارند، چرا بیشتر ان را تبلیغ نمیکنند؟

 

این جا جایی اسـت کـه میتوانید طعم‌هاي‌ مختلف رابا قیمتی باهم ترکیب کنید و کیف پولتان را مانند قبل از ورودتان سنگین کند. اگر شـما یک مادر ترک میخواهید، این آشپزی او خواهد بود. هر غذای سالمی کـه با عشق آماده شده اسـت باعث می شود در کریسمس مانند یک کودک لبخند بزنید. هیچ راهی وجود ندارد کـه بتوانید فقط یکبار بازدید کنید. خوشبختانه، اگر پول نقد شـما تمام شود، آن ها کارت را قبول می کنند.

 

11. گوویندا

گوویندا

چه کسی غذا هاي هندی را دوست ندارد؟ این رستوران رنگارنگ کـه زمانی میزبان ستاره راک کانادایی برایان آدامز و خدمه اش بود، در مرکز یوگا گورانگا قرار دارد. انها غذا هاي خودرا بر اساس اصول آیورودا و ساتویک تهیه می کنند.

 

بـه عبارت دیگر، اگر یک متخصص در تمرین آیورودا بـه شـما رژیم غذایی داده اسـت کـه باید از ان پیروی کنید، این رستورانی اسـت کـه می‌خواهید از ان بازدید کنید. برای کسانی کـه در مورد آیورودا، یوگا یا حتی هاره کریشنا کنجکاو هستند، این مکان همچنین میزبان برنامه ها، جلسات و سمینارها اسـت.

 

کـه توسط نخستین شاگردی کـه هارا کریشنا را بـه ترکیه آورده اسـت، تأسیس شده اسـت، از طرفداران فروتنی کـه روز خودرا با جلسات مدیتیشن طولانی شروع می کنند و با عشق آشپزی می کنند، بـه شـما خدمت می کنند. هندوئیسم، بودیسم، پیروان هاره کریشنا و جینیسم همگی عدم خشونت را نسبت بـه حیوانات تشویق می کنند. اگر با انها موافق هستید، سر بزنید.

 

12. بی نوی دلی

بی نوی دلی

آن ها باهم یک زوج قهرمان هستند کـه سعی می کنند غذا هاي بدون ظلم را بـه آگاهی ترک ها معرفی کنند. در رستوران سبک نوردیک خود، لذت‌هاي‌ بدون گناه و خوراکی سرو می کنند.

 

بلکیس، سرآشپز آشپزخانه، دارای چندین گواهینامه در زمینه تغذیه اسـت و همه ی چیز در مورد تغذیه گیاهی، غذا هاي خام و سلامتی کل نگر حوزه اوست. از سوی دیگر، اوزگه مغز تجاری اسـت کـه بر اساس اصول پایداری محیطی زندگی می کند. بـه قول اوزگه: «جوری رفتار نکنید کـه انها را نمی‌بینید، دست کمک بگیرید و از انها محافظت کنید.»

 

تجارتی کـه توسط زنان اداره می شود، تعهد آن ها بـه غذا هاي وگان مثال زدنی اسـت. بـه جای غذا هاي ناسالم وگان معمولی، انتخاب هاي‌ رنگارنگ ودر عین حال سالم پیدا خواهید کرد. گستره انتخاب دیوانه کننده اسـت، و پرشورترین گوشتخواران تا حدودی خودرا فروگذار خواهند دید.

 

بـه خصوص با جای گزین هاي‌ گیاهی برای مورد علاقه انها. حتی بهتر از ان؛ آن ها گزینه هاي‌ بدون گلوتن، بدون آجیل و حتی بدون روغن دارند. بیسکوییت شکلاتی بدون آرد همراه با کامبوچای تمشک سالم بـه شـما کمک می کند کـه آرزو کنید اي کاش در همسایگی زندگی می‌کردید.

 


مطالب مشابه: جدیدترین دستور رژیم غذایی با لیست غذایی مفید «رژیم 1500 کالری»


 

در پایان

اگر وگان یا گیاهخوار هستید، استانبول بهترین شهر شماست. ما 12 مکان مورد علاقه خودرا برای غذا خوردن در استانبول فهرست کرده ایم، جایی کـه گیاهخواران و وگان ها میتوانند غذاهایی بیابند کـه هوس هاي‌ آن ها را برآورده کند. در استانبول، غذا هاي سنتی ترکی گیاهی را نیز در منوی اکثر رستوران ها خواهید دید کـه اگر بـه دنبال غذای گیاهی سریع هستید، گزینه هاي‌ عالی هستند.

جدیدترین مطالب سایت