بهترین سفرهای جاده ای در جهان (19 سفر)

بهترین سفرهای جاده ای در جهان (19 سفر)

در اینبخش از مجله تفریحی تالاب بهترین سفر های جاده‌ای جهان را بدون ترتیب خاصی با نکات برجسته، مسافت، زمان ایده‌آل و زمانی که باید سفر کنید، آورده شده اسـت. از مواردی که بـه نظرتان جالب تر اسـت یادداشت کنید تا در نهایت بتوانید بـه بهترین سفر های جاده ای در جهان بروید.

 

19 سفر جاده ای لیست نهایی در جهان

رفتن بـه جاده باز یک راه عالی برای کشف گوشه هاي‌ پنهان، غوطه ور شدن در مناظر خوش منظره، توقف در پیت برای چشیدن غذا هاي لذیذ محلی، تجربه ماهیت شهر های گذرا، یا جابجایی در افکارتان اسـت. با میلیون ها مایل جاده در حال چرخش در سراسر جهان، اکنون بیش از هر زمان دیگری بهترین زمان برای غرش و حرکت دادن ان موتور برای یک سفر جاده‌ای اسـت.

 

1. مسیر 66

مسیر 66

آیا نام مسیر 66 بـه صدا در می‌آید؟ آیا موزیک مشهور Get your kicks on route sixty and six از Nat King Cole را شنیده اید؟ همان طور که متن ترانه می‌گوید، جاده “باد از شیکاگو بـه لس آنجلس، بیش از دو هزار مایل در تمام طول مسیر” در سراسر هشت ایالت آمریکا «کالیفرنیا، آریزونا، نیومکزیکو، تگزاس، اوکلاهما، کانزاس، میسوری، ایلینوی» و سه- محدوده هاي‌ زمانی.

 

این سفر جاده‌ای که بـه‌عنوان «جاده مادر» شناخته میشود، شما را بـه غواصی‌ها و غذاخوری‌هاي‌ کلاسیک، ماشین‌هاي‌ قدیمی، و جاذبه‌هاي‌ کنار جاده‌ای نزدیک‌تر می کند – مجموعه‌هاي‌ شهر های آمریکای میانی. در دوران رکود بزرگ، مردم برای مهاجرت از شرق بـه غرب بـه این مسیر متکی بودند که از نظر تاریخی ان را مهم میکرد.

 


مطالب مشابه: چگونه ماشین خود را برای سفرهای جاده ای تابستانی آماده کنیم ؟


 

2. جاده کمربندی

جاده کمربندی

اگر بـه دنبال سفر بـه ایسلند هستید، هیچ چیز مانند جاده کمربندی دریک سفر جاده ای نیست. این مسیر از ریکیاویک شروع میشود و با گردش بسیاری از جاذبه‌هاي‌ طبیعی، این فرصت را بـه شما می دهد تا هر گوشه و کنار کشور را کشف کنید.

 

شما با آبشارهای آبشاری، آبفشان هاي‌ طبیعی، حیات وحش کمیاب، یخچال هاي‌ طبیعی، مناظر آتشفشانی- مزارع گدازه و دهانه ها، سواحل شنی سیاه، آبدره هاي‌ آبی رنگارنگ و خیلی چیزهای دیگر رانندگی خواهید کرد!

 

3. مسیر باغ

مسیر باغ

نوک جنوب غربی آفریقای جنوبی یکی از دیدنی ترین مکان هاي‌ این منطقه اسـت. مسیر باغ بـه دلیل پوشش توپوگرافی هاي‌ متضاد – پوشش گیاهی متنوع، تالاب ها، دریاچه ها، کوه ها، جنگل ها و سواحل مشهور اسـت.

 

سفر جاده ای ساحلی از پورت الیزابت بـه کیپ تاون شما را بـه تحسین مناظر منظره از گیاهان، جانوران و حیات وحش متنوع خواهد برد! انتظار داشته باشید که فوک ها، نهنگ ها، دلفین ها، فیل ها و گونه هاي‌ مختلف پرندگان را ببینید.

 

4. پاس تیکلیو

پاس تیکلیو

این گذرگاه کوهستانی مرتفع کوردیلرا مرکزی در آند پرو تقریبا در ارتفاع 15807 فوتی از سطح دریا در بالاترین نقطه خود قرار دارد. این مسیر تقریبا از 100 کیلومتری شمال شرقی لیما شروع می شود و از پیچ‌هاي‌ آند می‌گذرد و لاماهای وحشی دراین منطقه زیبا پراکنده هستند.

 

از آنجایی که این منطقه مستعد رانش زمین و ریزش تخته سنگ اسـت، توصیه می شود قبل از برخورد بـه مرتفع ترین جاده آسفالت شده در آمریکای جنوبی، شرایط آب و هوایی را بررسی کنید. این اجلاس همچنین نشانه تقسیم قاره ای آمریکای جنوبی اسـت.

 

5. جاده اقیانوس اطلس

جاده اقیانوس اطلس

جاده اقیانوس اطلس در شمال غربی نروژ یک جاده منحصر بـه فرد اسـت که شما را بـه لبه اقیانوس میبرد. هشت پل در طول 8274 متر این مسیر را بـه یکی از زیباترین مسیرهای رانندگی در جهان تبدیل کرده اسـت. شما می توانید انتخاب کنید که سواری خودرا از Karvag در جزیره Averoy شروع کنید و بـه سمت Vevang در سرزمین اصلی یا برعکس رانندگی کنید.

 

پل Storseisundet که بـه صورت منحنی بر فراز آب خمیده اسـت، خیره کننده اسـت! مناظر ساحلی، صخره‌هاي‌ لخت، فرهنگ‌ها و تاریخ‌ها، و فوک‌ها و نهنگ‌ها را در کوتاه‌ترین از بهترین سفر های جاده‌ای در جهان تجربه کنید!

 

6. جاده ترانس گاراسان

جاده ترانس گاراسان

جاده Transfagarasan از دو قله بلند رومانی عبور می کند و یکی از ترسناک ترین سفر های جاده ای اسـت که میتوان انجام داد! این امتداد در کوه‌هاي‌ آلپ ترانسیلوانیا از میان تونل‌هاي‌ تاریک، زیگزاگ‌هاي‌ بی‌پایان، و پیچ و خم‌ها، سبزه‌هاي‌ سرسبز و مراتع با گله‌هاي‌ گوسفند می‌گذرد.

 

این کشش Cartisoara، Curtea de Arges، ترانسیلوانیا و Muntenia را پوشش می دهد. صعود بـه قله Moldoveanu «کوه هاي‌ فاگاراس»؛ در ارتفاع 2042 متری از سطح دریا، برای هر طرفدار خودرو ضروری اسـت.

 

7. جاده اقیانوس بزرگ

جاده اقیانوس بزرگ

جاده اقیانوس بزرگ استرالیا که درست خارج از ملبورن شروع می شود، شهرت جهانی دارد. بـه صخره‌هاي‌ دریایی چشمگیر، جنگل‌هاي‌ بارانی، اقیانوس‌ها، سواحل ایده‌آل، شهر های خواب‌آلود و صخره‌هاي‌ باشکوه فکر کنید. مناظر خیره کننده پارک ملی و حیات وحشی که در انها زندگی می‌کنند، تور جاده اقیانوس بزرگ از ملبورن را بـه گزینه خوبی برای فرار از شلوغی زندگی شهری با دوستان، خانواده ها یا فقط بـه صورت انفرادی تبدیل کرده اسـت!

 

8. جاده ساحلی آمالفی

جاده ساحلی آمالفی

جاده‌هاي‌ کنار صخره پر از آب‌هاي‌ نیلگون، خانه‌هاي‌ پاستلی رنگ، دهکده‌هاي‌ ماهیگیری عجیب، کلیساهای تاریخی، و خط ساحلی بکر، جاده ساحلی آمالفی را بـه یکی از نمادین‌ترین مسیرهای رانندگی در جهان تبدیل کرده اسـت. سنجاق سر از سورنتو بـه راولو خم میشود، رانندگی را مودار می کند و نقطه‌ای از ماجراجویی را بـه این مسیر خوش منظره اضافه میکند!

 

برای تحسین زیبایی هاي‌ زیبای مدیترانه از رانندگی استراحت کنید. چند ساعتی را برای سفر با قایق کنار بگذارید تا صخره را از زاویه ای دیگر ببینید ودر فرهنگ این منطقه مشهور غوطه ور شوید.

 


مطالب مشابه: بهترین سفرهای جاده ای در هند «12 مکان»


 

9. ساحل غربی و میلفورد ساوند

ساحل غربی و میلفورد ساوند

جزیره جنوبی نیوزلند بـه خاطر مناظر متنوعش مشهور اسـت. ساحل غربی دارای یخچال‌هاي‌ طبیعی، سواحل و جنگل‌هاي‌ بارانی اسـت، اما امتدادی که برجسته اسـت، رانندگی از Te Anau بـه سمت Milford Sound بـه پارک ملی Fiordland اسـت. این مسیر با ارتفاع بالا از میان صخره‌ها، جنگل‌هاي‌ بارانی، قله‌هاي‌ پوشیده از برف «کوه‌هاي‌ ایلسا»؛ آبشارها، و ذخایر دریایی محل زندگی پنگوئن‌ها، دلفین‌ها و فوک‌هاي‌ خز می‌گذرد.

 

10. جنگل سیاه

جنگل سیاه

جنگل سیاه در ایالت بادن-وورتمبرگ کشور آلمان نام خودرا از تاج پوشش همیشه سبزی که کف جنگل را پوشانده اسـت گرفته اسـت. این یک فرصت منحصر بـه فرد برای تجربه جنگل هاي‌ انبوه کاج، مراتع، قلعه ها و روستاهای افسانه مانند با خانه هاي‌ چوبی سنتی و دریاچه ها اسـت.

 

این سفر جاده ای شما را از میان شهر های جذابی مانند بادن-بادن «مشهور بـه شهر آبگرم»؛ کالو، فرایبورگ و کینزیگ و دره گوتاچ «مشهور بـه ساعت هاي‌ فاخته» می‌برد. این زیبایی رابا دسر جنگل سیاه پر کنید و حواس خودرا با این سفر جاده ای پانوراما که بادن-بادن را بـه فرایبورگ متصل می کند، مسحور کنید.

 

11. جاده کوهستانی گروسگلاکنر

جاده کوهستانی گروسگلاکنر

برای یک تجربه کوهستانی منحصر بـه فرد، بـه جاده کوهستانی گروسگلاکنر با پیچ هاي‌ تند صعود کنید که از ارتفاع 3000 فوتی در کمتر از 50 کیلومتر بالا می‌روند! همانگونه که کشش در ایالت هاي‌ اتریش سالزبورگ و کارینتیا منحنی می شود، بـه طور هماهنگ با چشم انداز ترکیب می شود. این ماجراجویی بی‌نظیر با مناظری از عقاب‌ها و کرکس‌هایي که دور قله‌هاي‌ آلپ می چرخند، بر حواس شما غلبه میکند. بنشینید و از گردش در طبیعت وحشی، با نام پارک ملی هوه تاورن لذت ببرید.

 

پارک ملی هوه تاورن قدیمی ترین و بزرگ ترین ذخیره‌گاه طبیعی در کوه‌هاي‌ آلپ اتریش اسـت. برای لذت بردن از سفر خود بـه آرامی سوار شوید. غوطه ور شدن در مناظر ادلوایس-اسپیتزه، فوشر تورل، و قیصر-فرانتس-ژوزف-هوهه که در مسیر هستند

 

12. آیس فیلدز پارک وی

آیس فیلدز پارک وی

Icefield Parkway دریاچه لوئیز را بـه جاسپر در آلبرتای کانادا متصل می کند. این مسیر نفسگیر، سوارکاران را از میان تقریبا 100 یخچال باستانی، قله کوه هاي‌ صخره ای، آبشارها، میدان هاي‌ یخی، دریاچه هاي‌ زمرد و دره هاي‌ وسیع فراگیر می‌برد که همگی پر از جنگل هاي‌ کاج و کاج اروپایی اسـت.

 

طبیعت بکر پارک ملی بنف و پارک ملی جاسپر را ببینید. همچنین میتوانید پیاده‌روی بـه سمت مناظر خیره‌کننده را انتخاب کنید یا در هر قدمی از شکوه و عظمت طبیعت لذت ببرید.

 

13. بزرگراه کاراکورام

بزرگراه کاراکورام

بزرگراه قراقورام که بزرگراه دوستی چین و پاکستان نیز نامیده می شود، مرتفع ترین جاده بین المللی آسفالت شده در جهان اسـت. همان طور که مار در سراسر کوه هاي‌ آسیای مرکزی در دو طرف پاکستان و چین می گذرد، نوید مناظر بیابانی در ارتفاع بالا، دره هاي‌ بت، کوه هاي‌ پوشیده از برف، دره ها و رودخانه ها را می دهد. باوجود پیچ‌هاي‌ متعدد و ریزش‌هاي‌ خطرناک، این بزرگراه حسن ابدال «نزدیک راولپندی» را بـه کاشغر چین غربی متصل می کند و امتدادی بـه بهشت اسـت.

 

14. بزرگراه له – منالی

بزرگراه له - منالی

هنگام عبور از بزرگراه Leh-Manali، یکی از پرماجراترین جاده هاي‌ هند، زیبایی و خامی زندگی را تجربه کنید. با شروع از مانالی، در ایالت هیماچال پرادش هند، این رانندگی ماجراجویانه شما را سرپا نگه می دارد. از میان مناظر در حال تغییر، گذرگاه هاي‌ کوهستانی با ارتفاع بالا، رودخانه ها و دره ها رانندگی کنید. دراین مسیر با برخی از دوستانه ترین افراد محلی روبه‌رو خواهید شد. بسته شدن جاده دراین مسیر رایج اسـت، بنابر این حتماً از قبل بررسی کنید.

 

15. جاده ابریشم

جاده ابریشم

با رانندگی دراین مسیر باستانی که هزاران سال پیش توسط تاجران و کاروان‌ها مورد استفاده قرار میگرفت، زیبایی گم شده مسیر ابریشم را کشف کنید. مسیر ابریشم که زمانی بزرگراه جهان بود، شما را در بین بیابان ها، مناظر نیمه خشک، مقبره ها و بناهای تاریخی باشکوه در شهر های تاریخی مانند سمرقند، بخارا و خیوه میبرد. کاوش در بازارهای شلوغ این جا بـه شما این امکان را می دهد که مهمان نوازی و فرهنگ هاي‌ محلی را تجربه کنید.

 

16. کویر گوبی

کویر گوبی

اگر بـه دنبال یک ماجراجویی بی نظیر هستید، پاسخ یک سفر جاده ای فراتر از تپه هاي‌ شنی عظیم صحرای گوبی، مغولستان اسـت. بـه زمین‌هاي‌ خیره‌کننده فکر کنید: تپه‌هاي‌ شنی، زمین‌هاي‌ پرتگاه دره، صخره‌هاي‌ قرمز رنگی که فسیل‌ها را پنهان کرده‌اند، دره‌هاي‌ سوخته از آفتاب، و یوزهای مغولی.

 

رانندگی از اولان‌باتور، پایتخت مغولستان، از میان سرزمین‌هاي‌ بیابانی که از زمان امپراتوری مغول بـه سختی تغییر کرده‌اند، آغاز میشود. هیجان این سفر یافتن نزدیکترین روستای مغولی برای پایان دادن بـه روزتان اسـت.

 

17. ساحل اسکلت

ساحل اسکلت

نام ساحل اسکلت برگرفته از زباله ها و استخوان هایي اسـت که در طول چند صد سال گذشته در امتداد دریا شسته شده اند. تعجبی ندارد که ملوانان پرتغالی بـه این منطقه خصمانه، از ویندهوک تا ساحل اسکلت «پارک ملی» لقب «دروازه جهنم» دادند. برای مدت طولانی، تنها چیزی که میبینید کشتی هاي‌ شکسته و استخوان هاي‌ سفید شده توسط خورشید از فوک ها، نهنگ ها و برخی انسانها اسـت.

 

یکی از معدود مکان‌هاي‌ روی زمین که در ان صحرا با اقیانوس تلاقی می کند، تپه‌هاي‌ ماسه‌ای کوهستانی، اسکلت‌ها و حیات وحش این مکان را جذاب، غیر قابل مقاومت و دلهره‌آور کرده اسـت. مراقب مستعمره Cape Cross Seal دراین ساحل باشید. این بزرگ ترین مستعمره فوک هاي‌ سرزمین اصلی در جهان اسـت.

 

18. Carretera Austral

Carretera Austral

در مسیر 7 یا Carretera Austral شیلی بـه انتهای جهان سفر کنید. از شهر بندری پورتو مونت تا ویلا اوهیگینز، روستایی کوچک، امتداد دارد و ماجراجویی هاي‌ پاتاگونیایی یک عمر را در خود جای داده اسـت. این درایو شامل سه قایق سواری در بین ان ها برای عبور از آبدره هایي اسـت که Carretera Austral را قطع می کند.

 

برگ هاي‌ ریواس بـه اندازه انسان، آبدره ها، حیات وحش زنده مانند دلفین ها، آبشارها و دریاچه هاي‌ آبشاری، یخچال هاي‌ طبیعی، گیاهان گرمسیری و غارهای مرمر توجه شما را دراین مسیر خیره کننده فریاد خواهند زد.

 

19. مدار باسک

مدار باسک

پیست باسک با دویدن 480 کیلومتر در شمال اسپانیا، رانندگی منظره‌ای را از طریق بیلبائو، پامپلونا، پیرنه‌ها ودر امتداد ساحل ارائه می کند. این مدار همچنین بـه شما امکان می دهد بخش کوچکی از بیاریتز در فرانسه را کاوش کنید.

 

توصیه می شود این مسیر را از کشور باسک بـه سمت پامپلونا و پیرنه‌هاي‌ زیبا شروع کنید. این بـه شما اجازه می دهد تا سفر خودرا با چشم اندازهای خیره کننده ساحلی بـه اتمام برسانید. هنگام گشت و گذار در جغرافیای ناهموار، تپه هاي‌ جنگلی و دشت هاي‌ اسپانیا، غذا، طبیعت و فرهنگ را کاوش کنید.

 


مطالب مشابه: بهترین جاده های کشور برای سفر


 

در پایان

شما مسیرها را مشخص کرده‌اید، باک بنزین پر اسـت و برای ماجراجویی بزرگ بعدی خود آماده هستید. اما قبل از شروع یک سفر جاده ای یک عمر، ضروری اسـت که مطمئن شوید وسیله نقلیه شما برای رانندگی طولانی آینده آماده اسـت.

جدیدترین مطالب سایت