بهترین سفرهای جاده ای در هند (12 مکان)

بهترین سفرهای جاده ای در هند (12 مکان)

از شمال ناهموار گرفته تا تپه هاي‌ سرسبز جنوب، هند یک سفر جاده اي حماسی برای همه دارد. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین سفرهای جاده ای در هند را منتشر کرده ایم.

 

بهترین سفرهای جاده ای در هند

برای من، آفرود در هیمالیا باید سفر جاده اي مورد علاقه من در هند باشد. بـه یاد دارم کـه ساعت 4 صبح یک شال را در صندلی عقب ماشین انداختم و از چاندراتال بـه سمت دهلی در دمای -7 درجه سانتیگراد حرکت کردم. سرمای لرزان، از دست دادن خواب، و هر سازش دیگری برای تجربه سفر جاده اي از طریق جاده هاي‌ باریک مارپیچ کـه راه خودرا از میان بلندترین کوه هاي‌ جهان می گذرانند، ارزشش را داشت.

 

اما این تنها سفر جاده اي فراموش نشدنی نیست کـه هند در اختیار دارد. از مناطق ناهموار شمالی لاداخ تا تپه هاي‌ سرسبز کرالا در جنوب، این کشور پهناور برای هر نوع مسافری چیزی دارد. بـه من اعتماد کنید: برای کشف این سرزمین با فرهنگ پر جنب و جوش، غذا هاي لذیذ، فرهنگ غنی و مردم پذیرایی بهتر از راه رفتن وجود ندارد. کمربندهای ایمنی خودرا ببندید و شروع بـه برنامه ریزی برای این سفر های جاده اي غیر قابل فراموشی در هند کنید.

 

1. مدار مثلث طلایی

مدار مثلث طلایی : بهترین سفرهای جاده ای در هند

با شروع از دهلی – پایتخت ملی و خانه برخی از لذیذترین غذا هاي هند – مرحله اول سفر شـما را بـه نمادی با حسن نیت می برد: تاج محل در آگرا. سپس بپیچید و بـه سمت غرب بـه سمت جیپور حرکت کنید تا شاهد صحراهای طلایی و فرهنگ منحصر بـه فرد راجستان باشید. ضلع آخر مثلث، جاده بازگشت بـه دهلی اسـت: زمانی را برای توقفی مجلل در بین محیط سلطنتی کاخ Neemrana Fort بگذارید.

مسافت: 447 مایل

 


مطالب مشابه: با جاذبه های دیدنی کشور هند بیشتر آشنا شوید


 

2. مدار راجستان

مدار راجستان : بهترین سفرهای جاده ای در هند

از یک سافاری در صحرا زیر نور مهتاب گرفته تا نمایش عروسکی کـه با موسیقی محلی راجستانی اجرا می شود، می توانید دراین مسیر سفر جاده‌اي کـه چهار شهر بزرگ این ایالت را لمس میکند، تجربه کنید: جیپور، جیسالمر، جودپور و اودایپور. همچنین می توانید ان را یک سفر جاده‌اي خوراک‌شناسی بـه خاطر غذا هاي متنوعی کـه می توانید در سراسر ایالت مصرف کنید، بنامید: قوار، کاچوری، دال بااتی چورما و غیره.

مسافت: 1087 مایل

 

3. شیملا به دره اسپیتی

شیملا به دره اسپیتی

معرفی بهترین سفرهای جاده ای در هند

اگر کودک کوهستانی یا طرفدار آفرود هستید، نمیتوانید رانندگی از شیملا بـه اسپیتی را از دست بدهید. این سفر شـما را در امتداد جاده هاي‌ خاکی پر از دست انداز ودر عین حال زیبای هیماچال پرادش می برد کـه با درختان پر از سیب احاطه شده اند. برنامه دوربین خودرا باز نگه دارید تا از قله هاي‌ پوشیده از برف، آسمان آبی و رودخانه هاي‌ شفاف عکس بگیرید.

مسافت: 263 مایل

 

4. گواهاتی به تاوانگ

گواهاتی به تاوانگ

بخش شمال شرقی هند کـه توسط هیمالیاهای قدرتمند احاطه شده اسـت، هنوز یک جواهر دستکم گرفته شده اسـت. از دره‌هاي‌ سرسبز گرفته تا آرامش صومعه‌هاي‌ بودایی، این سفر جاده‌اي بهترین انتخاب برای استراحت و فرار از جمعیت اسـت. همچنین فرصتی برای تماشای فرهنگ هاي‌ بومی قبایل مانند مونپا، تکپا، کربی و میری، از جمله جشنواره هاي‌ محلی سنتی و فرم هاي‌ رقص مانند بیهو اسـت.

مسافت: 318 مایل

 

5. بمبئی به گوا

بمبئی به گوا : بهترین سفرهای جاده ای در هند

این سفر جاده اي کـه بـه دلیل بازی در یکی از بهترین فیلم هاي‌ بالیوود، “Dil Chahta Hai” مشهور اسـت، شـما را در امتداد ساحل زیبای غربی هند می برد. جاده هاي‌ بمبئی بـه گوا بسیار هموار هستند و توسط درختان نخل بلند و سرسبز احاطه شده اند. سواحل مکرر برای آفتاب گرفتن و غذا هاي محلی باورنکردنی فراوان در روستاها و شهر های کوچک در امتداد ساحل کنکان وجوددارد.

مسافت: 365 مایل

 

6. چنای به پوندیچری

چنای به پوندیچری

هند شهر فرانسوی خودرا دارد: پوندیچری. اگر دربخش جنوبی کشور هستید، سفر جاده اي از چنای بـه آنجا را از دست ندهید. شـما نه تنها در معماری الهام گرفته از فرانسه، بلکه در بسیاری از دهکده هاي‌ ماهیگیری عجیب‌وغریب و سواحل بکر نیز سفر خواهید کرد ودر طول مسیر از غذا هاي دریایی لذیذ و آب نارگیل تازه پذیرایی خواهید کرد.

مسافت: 93 مایل

 


مطالب مشابه: پسری عجیب که الهه مقدس در هند است «+عکس»


 

7. احمدآباد به کوچ

احمدآباد به کوچ

این سفر جاده اي تماماً در مورد ملاقات با مردم اسـت: مردم محلی دوست آباد احمدآباد، صنعت گران ماهر در روستاهای کوچ و قبایل عشایری کـه در صحرا پرسه میزنند. سفر خودرا بین اکتبر و فوریه زمان‌بندی کنید تا جشنواره پر جنب و جوش Rann Utsav را در صحرای کوچ با ماسه سفید تجربه کنید – رویداد پرواز بادبادک در فوریه بسیار دیدنی اسـت.

مسافت: 248 متر

 

8. میسور به هامپی

میسور به هامپی : بهترین سفرهای جاده ای در هند

مکان های دیدنی هند

در قلب ایالت کارناتاکا رانندگی کنید و از فرهنگ و تاریخ غنی در مسیر خود لذت ببرید. جاده توسط مجموعه اي از میراث باستانی و شگفتی هاي‌ معماری اجرا می شود: قلعه چیترادورگا، معبد Ranganathaswamy در سریرانگاپاتنا، کاخ Dariya Daulat… بـه کلیشه ژست گرفتن برای سلفی تسلیم شوید: خود آینده شـما از شـما برای خاطرات تشکر خواهد کرد.

مسافت: 265 مایل

 

9. بنگالورو به اوتی

بنگالورو به اوتی

اگر میل بـه نوشیدن یک فنجان چای و هوای تازه دارید، روی صندلی راننده بنشینید و عازم یک سفر جاده اي بنگالرو بـه اوتی شوید. این مسیر شـما را از میان گات‌هاي‌ سرسبز وسترن می برد، جایی کـه میتوانید چای تازه از مزرعه بنوشید. برای تحسین آبشارهای عظیم و زیبای Chunchi و Shivanasamudra وقت بگذارید.

مسافت: 168 مایل

 

10. چنای به منار

چنای به منار

مزارع چای در مسیر خارج از چنای کـه در منطقه وسیعی پراکنده شده اند، شـما را شگفت زده خواهند کرد. این مسیر شـما را از پناهگاه‌هاي‌ حیات وحش و پشت‌آب‌هاي‌ آرام عبور میدهد: ممکن اسـت توسط طیف متنوعی از گیاهان و جانوران دراین منطقه غافلگیر شوید. از محیط‌هاي‌ دیدنی گرفته تا تنوع فرهنگی، این رانندگی بدون توجه بـه آنچه در سفر جاده‌اي بـه دنبال ان هستید، چیزی در انبار دارد.

مسافت: 395 مایل

 

11. چیلپی به کانها

چیلپی به کانها

با عبور از جنگل سرسبز و انبوه سال مادیا پرادش، این سفر جاده اي یکی از بهترین سفرها برای کشف مرکز هند اسـت. نقطه شروع، چیلپی، درست در مرز چاتیسگار و مادهیا پرادش واقع شده اسـت، در حالی کـه کانها خانه یکی از بزرگ ترین پارک هاي‌ ملی هند اسـت. در طول جاده احتمال زیادی وجوددارد کـه با گله اي از آهو یا گاومیش کوهان دار، گروهی از میمون ها یا سایر حیوانات وحشی کـه در اطراف قدم میزنند، برخورد کنید.

مسافت: 59 مایل

 

12. باگدوگرا به دارجلینگ

باگدوگرا به دارجلینگ : بهترین سفرهای جاده ای در هند

این سفر هیجان انگیز شـما را در جاده هاي‌ پر پیچ و خم کـه بـه سمت تپه هاي‌ سرسبز بالا میروند، می برد. در طول مسیر می توانید در روستاهای کوچک توقف کنید یا در داخل مزارع چای پاپ بزنید. چرخش هاي‌ گاه بـه گاه سنجاق سر ممکن اسـت شـما را دچار نفس نفس کند، بنابر این اجازه ندهید مناظر خیره کننده هیمالیاهای قدرتمند و معماری ویکتوریایی شـما را از بستن کمربند ایمنی منحرف کند.

مسافت: 43 مایل

 


مطالب مشابه: برزوهوم نام مکانی تاریخی در کشمیر هند


 

در پایان

هند و مکان هاي‌ تاریخی و دیدنی ان شـما را مجذوب خود خواهد کرد. بـه هند کشور همسایه سفر کنید و لذت ببرید. صخره‌هاي‌ بزرگ سنگی در برزوهوم نشان میدهد کـه قدمت این منطقه بـه «دوران نوسنگی» در عصر حجر میرسد.

جدیدترین مطالب سایت