جستجو در تالاب

بهترین مکان های دیدنی اروپا + 20 مکان شگفت انگیز

بهترین مکان های دیدنی اروپا + 20 مکان شگفت انگیز

کشور های اروپایی مملو از شهر های پر جنب و جوش پر از فرهنگ و مناظر دیدنی هستند کـه از حومه هاي‌ فرانسه و ایتالیا گرفته تا جزایر یونان و اسپانیا را شامل می‌شود. باوجود مکان‌هاي‌ بسیار زیبا کـه دارای شگفتی‌هاي‌ طبیعی و دیدنی‌هاي‌ ضروری هستند، جای تعجب نیست کـه تصمیم‌گیری برای بازدید از کدام نقاط در اروپا دشوار باشد.

 

ما برای کمک بـه شـما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین مکان هاي‌ دیدنی تفریحی اروپا را منتشر کرده ایم.

 

بهترین مکان های دیدنی اروپا

 

1. جاده گلنفینان، اسکاتلند

جاده گلنفینان، اسکاتلند

طولانی‌ترین پل راه‌ آهن اسکاتلند، پل راه‌آهن گلنفینان، تنها بـه دلیل حضور در مجموعه فیلم‌هاي‌ هری پاتر، شناخته شده نیست. این پل دارای بیست و یک طاق چشمگیر اسـت کـه قطارها را از طریق یک خط راه آهن – صد فوتی بالاتر از رودخانه فینان – عبور می دهد! نکته شگفت آور این واقعیت اسـت کـه هیچ تقویت کننده فلزی در پل وجود ندارد. حالا این چیزهای جادویی واقعی اسـت!

 

چرا بازدید؟ پل راهرو گلنفینان شاید یکی از شگفت انگیزترین شاهکارهای سازه هاي‌ بشری باشد کـه تا کنون ساخته شده اسـت. از قطار سواری بر فراز این راهروی باشکوه لذت ببرید و از خیره کننده ترین صحنه هایي کـه تا بـه حال دیده اید لذت ببرید!

 


مطالب مشابه: بناهای تاریخی معروف در اروپا


 

2. پل چارلز، پراگ، جمهوری چک

پل چارلز، پراگ، جمهوری چک

در مورد پل ها، پل چارلز بر روی رودخانه ولتاوا شاید یکی از قدیمی‌ترین پل هاي‌ جهان باشد. این پل در مجموع شانزده طاق دارد کـه حداقل 500 سال قدمت دارند، در حالی کـه برج هاي‌ بـه کار رفته در پل مربوط بـه قرن چهاردهم اسـت!

 

چرا بازدید؟ پل چارلز بـه دلیل طراحی خیره کننده گوتیک خود مشهور اسـت. مجسمه هاي‌ متعددی کـه بر روی پل با آن ها روبه‌رو خواهید شد، باید حتماً ببینید، زیرا در تمام اروپا چیزی شبیه بـه این پل را نخواهید دید!

 

3. ساحل دونا آنا، لاگوس، پرتغال

ساحل دونا آنا، لاگوس، پرتغال

ساحل دونا آنا کـه در نزدیکی لاگوس واقع شده اسـت، یکی از زیباترین سواحلی اسـت کـه تا بـه حال با ان برخورد کرده‌اید. چیزی کـه حتی شگفت‌انگیزتر و جذاب‌تر اسـت این اسـت کـه ساحل بسیار نزدیک بـه لاگوس شهری قرار دارد. صخره هاي‌ ناهموار از سازندهای غیر معمول و صخره هاي‌ رنگارنگ، طبقات، کـه در خط ساحلی پراکنده اند، بعد دیگری بـه زیبایی این ساحل می بخشند.

 

چرا بازدید؟ خوب، منتظر نباشید دریا بیشتر این خط ساحلی خیره کننده و صخره هاي‌ ناهموار را فرسایش دهد. ودر هر صورت، آیا حتی بـه دلیلی برای بازدید از یک ساحل خیره کننده نیاز دارید؟

 

4. ساگرادا فامیلیا، بارسلونا، اسپانیا

ساگرادا فامیلیا، بارسلونا، اسپانیا

بارسلونا شهری زیباست کـه بـه خاطر معماری شگفت انگیز و غول فوتبالش یعنی اف سی بارسلونا شناخته شده اسـت. با این حال، بازدید از بارسلونا کامل نخواهد بود مگر این کـه از ساگرادا فامیلیا دیدن کنید کـه توسط معمار آنتونی گائودی طراحی شده اسـت – یکی از بهترین طرح هاي‌ زیبای او. طراحی تخیلی با ظرافت دقیق ان باعث میشود تا دید خوبی داشته باشید.

 

چرا بازدید؟ ساگرادا فامیلیا شگفت انگیزی اسـت کـه هنگام بازدید از این شهر زیبا نمی توانید از دست بدهید. بـه این طراحی باورنکردنی نگاه کنید و برای مدتی آرام و آرام در نزدیکی کلیسا بنشینید.

 

5. گراند کانال، ونیز، ایتالیا

گراند کانال، ونیز، ایتالیا

کانال بزرگ ونیز یکی از زیباترین مسیرهای آبی اسـت کـه تا بـه حال دیده اید. این کانال با عرض سیصد فوت راه خودرا از طریق شهر بـه عنوان یک آبراه درون شهری باز می کند و بـه اسانی می‌تواند تا بیش از شش هزار قایق در روز داشته باشد!

 

چرا بازدید؟ گراند کانال دارای برخی از باورنکردنی ترین معماری هاي‌ ونیز در دو طرف آبراه اسـت کـه ان را بـه یکی از جذاب ترین آبراه هاي‌ جهان تبدیل کرده اسـت. همچنین، می توانید بیشتر این ساختمان هاي‌ بزرگ را تنها از طریق قایق سواری مشاهده کنید. قبل از این کـه آب بیشتر بـه پایه ها آسیب برساند، حتماً باید از این آبراه نمادین دیدن کنید!

 

6. دره‌های دو وردون، جنوب شرقی فرانسه

دره‌های دو وردون، جنوب شرقی فرانسه

دره دو وردون کـه توسط آب هاي‌ جاری رودخانه وردن حک شده اسـت، بیش از 25 کیلومتر طول دارد – کـه توسط اکثر یکی از زیباترین دره هاي‌ روی کره زمین بـه حساب می‌آید. آب آبی رودخانه ان را شبیه مکانی از دنیایی دیگر می کند، در حالی کـه دو هزار فوت ارتفاع دره ها حس هیبت و شیفتگی را بـه کل منظره می بخشد.

 

چرا بازدید؟ Gorges du Verdon مکان خوبی برای افزایش آدرنالین اسـت. از قایق رانی دراین تنگه زیبا لذت ببرید ودر زیبایی هاي‌ منظره زیبای پیشنهادی غوطه ور شوید.

 

7. صخره های موهر، شهرستان کلر، ایرلند

صخره های موهر، شهرستان کلر، ایرلند

صخره هاي‌ موهر واقع در ایرلند، سواحل غربی این کشور زیبا را تشکیل میدهند. صخره هاي‌ ناهموار بسیار طولانی، نزدیک بـه چهارصد فوت، با پایه شیب دار در اقیانوس اطلس در زیر ادغام شده اسـت. این صخره هاي‌ غول پیکر و شیب دار نه مایلی یکی از بهترین ساخته هاي‌ مادر طبیعت هستند.

 

چرا بازدید؟ همه ی ما دوست داشته‌ایم در لبه دنیا بایستیم اگر چیزی وجود داشت. خوشبختانه، وقتی در لبه ایرلند بایستید، می توانید این احساس را داشته باشید. همچنین، می توانید بـه نزدیک‌ترین میخانه بروید تا چند شات از کتاب گینس بگیرید.

 

8. مرداب آبی، شبه جزیره ریکیانس، جنوب غربی ایسلند

مرداب آبی، شبه جزیره ریکیانس، جنوب غربی ایسلند

تالاب آبی واقع در شبه جزیره ریکیانس ایسلند بی شک زیباترین آبگرم سیاره اسـت. لاجوردی خیره کننده آب این تالاب زیبا و دست ساز بـه طور مداوم توسط گدازه هاي‌ آتشفشانی کـه در زیر ان قرار دارد گرم میشود. بـه این واقعیت اضافه کنید کـه آب ها دارای موادمعدنی درمانی متعددی هستند کـه تعدادی از پوست و سایر مسائل دکتری را بهبود می بخشد.

 

چرا بازدید؟ اگر واقعاً در حال و هوای یک جلسه اسپا هستید، این جا جایی اسـت کـه ان را بـه سلطنتی ترین روش انجام دهید!

 

9. پریکستولن، نزدیک استاوانگر، نروژ

پریکستولن، نزدیک استاوانگر، نروژ

اسکاندیناوی یکی از زیباترین مکان‌هاي‌ جهان اسـت و Preikestolen شاید بهترین چشم ‌انداز ان باشد. این سازند صخره اي غول پیکر مستقیماً از یک حماسه CGI هالیوود بـه نظر می رسد کـه در جنگل هاي‌ نروژ واقع شده اسـت. این صخره‌هاي‌ دو هزار فوتی با نام مستعار صخره‌هاي‌ منبر هستند کـه مشرف بـه آب‌هاي‌ یخی Lysefjord هستند. هشتاد فوت مربع فلات بـه چشم انداز بیشتر می افزاید.

 

چرا بازدید؟ اگر واقعاً می خواستید از صخره‌اي بالا بروید و انچه را کـه همیشه میخواستید بگویید بـه دنیا فریاد بزنید، بـه نظر می رسد این بهترین نقطه برای انجام اینکار اسـت!

 

10. گاسادالور، جزایر فارو

گاسادالور، جزایر فارو

آبشار Gásadalur، همچنین بـه عنوان آبشار Múlafossur شناخته می‌شود، یکی از بهترین ساخته هاي‌ مادر طبیعت اسـت. این آبشار در روستایی بـه نام Gásadalur در جزایر فارو واقع شده اسـت. مناظر کاملاً نفسگیر ارائه شده در حین سقوط آب از صخره اي شیب دار حداقل ارزش یکبار دیدن در طول عمر را دارد. شـما همچنین می توانید پرندگان دریایی زیبا را در نزدیکی آبشار مشاهده کنید کـه اغلب توسط بسیاری بـه عنوان زیباترین آبشار در تمام اروپا شناخته میشود.

 

چرا بازدید؟ اگر واقعاً می‌خواهید در زیبایی هاي‌ اروپا غوطه ور شوید، آبشار Múlafossur مکانی برای رفتن بـه ان اسـت. با مکانی دور از هرج و مرج و سر و صدای شهر، این مکان منظره اي آرام و زیبا را ارائه می دهد.

 


مطالب مشابه: عکسهایی از مناظر کوهستانی و زیبای اروپا


 

11. پل لندواسر ویاداکت، فیلیسور، سوئیس

پل لندواسر ویاداکت، فیلیسور، سوئیس

یکیدیگر از پل‌هاي‌ راه‌ راهی در لیست ما، پل لندواسر در سوئیس، واقعاً یک شگفتی ساخته دست بشر اسـت کـه نمی توانید تماشای ان را از دست بدهید. این راه‌ راه کـه از یک خط راه‌ آهن تک مسیر تشکیل شده اسـت کـه از رودخانه لندواسر در ارتفاع حیرت‌انگیز بیش از 200 فوتی عبور میکند، اگر با ارتفاع چندان راحت نباشید، مطمئناً این راه‌ راه بـه شـما هیجان می دهد. این راهرو بیش از یک قرن پیش ساخته شده اسـت کـه ان را بسیار جذابتر می کند.

 

چرا بازدید؟ پل Landwasser Viaduct یک مکان عالی برای لذت بردن از زیبایی هاي‌ منظره دراین منطقه از سوئیس اسـت. رودخانه زیبا در زیر و صخره هاي‌ شیب دار درکنار ان بـه هیجان می افزاید. در یکی از قطارهایی کـه از این راهرو عبور می‌کنند، صندلی بگیرید و از این شگفتی ساخته دست بشر لذت ببرید!

 

12. Keizersgracht، آمستردام، هلند

Keizersgracht، آمستردام، هلند

Keizersgracht کـه با نام “کانال امپراتور” نیز شناخته می‌شود، عریض ترین کانال آمستردام با عرض بیش از صد فوت اسـت. این کانال، درست مانند کانال ونیز کـه قبلاً در مورد ان صحبت کردیم، با معماری فوق العاده در دو طرف کانال پر شده اسـت. در حالی کـه بسیاری از انها بـه آپارتمان هاي‌ لوکس بازسازی شده اند، نماهای اصلی دست نخورده باقیمانده اند.

 

چرا بازدید؟ آمستردام تعداد زیادی کانال دارد، بنابر این اگر واقعاً قصد دیدن یکی از انها را دارید، بـه سراغ بزرگ ترین کانال بروید! همچنین اگر اهل اسکیت هستید، می توانید در زمستان ها بـه جای قایق سواری، ان را اسکیت کنید.

 

13. دهکده هالشتات، اتریش

دهکده هالشتات، اتریش

دهکده هالشتات در نزدیکی دریاچه هالشتات در اتریش قرار دارد. پس زمینه با کوه هاي‌ ناهموار زیبا بـه نظر می رسد و می توانید بـه اسانی با قایق از این مکان دیدن کنید. این مکان با خانه‌هاي‌ رنگارنگ و خیابان‌هاي‌ سنگ‌ فرش‌شده‌اش کـه قدمت ان‌ها بـه اوایل قرن شانزدهم بازمی‌گردد، دست‌نخورده بـه نظر می رسد از هرج و مرج و سر و صدای مدرن دست نخورده اسـت.

 

چرا بازدید؟ بازدید از دهکده هالستات بـه شـما این احساس را می دهد کـه انگار از مکانی بازدید کرده‌اید کـه زمان دست نخورده اسـت. اگر واقعاً می‌خواهید در زمان سفر کنید، این مکان این حس را بـه شـما می دهد!

 

14. Vernazza، Cinque Terre، ایتالیا

Vernazza، Cinque Terre، ایتالیا

یکی از پنج شهر تحت سایت Cinque Terre یونسکو، Vernazza واقعاً شگفت انگیزی اسـت کـه حتماً باید از ان دیدن کنید. این شهر دارای یک بندر با اقامتگاه هاي‌ رنگارنگ و محله ماهیگیری اسـت کـه از شگفت انگیزترین چیزهایی اسـت کـه می توانید در این جا ببینید.

 

چرا بازدید؟ ورنازا مدتی پیش بـه دلیل سیل آسیب زیادی دیده بود. قبل از این کـه بیشتر آسیب ببیند باید ان را بررسی کنید. همچنین، اگر عاشق نوشیدنی هستید، نوشیدنی محلی مشهور بـه «ورناچیا» را دوست خواهید داشت.

 

15. قلعه نویشوانشتاین، جنوب غربی بایرن، آلمان

قلعه نویشوانشتاین، جنوب غربی بایرن، آلمان

قلعه Neuschwanstein در کشور آلمان بر روی یک تپه واقع شده اسـت و دره Hohenschwangau واقع در جنوب غربی بایرن را سایه می اندازد. اگر اهل قلعه ها و دژها هستید، این مکانی اسـت کـه نمی توانید از دیدن ان غافل شوید. این قلعه کـه در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد، سیستم‌هاي‌ گرمایشی و لوله‌کشی این قلعه در زمان ساخت ان یک شگفتی مدرن محسوب میشد. بـه لطف معماری شگفت انگیزش همان‌ گونه گردشگران را جذب می کند.

 

چرا بازدید؟ قلعه نویشوانشتاین توسط بسیاری بـه دلیل دیوارهای بیرونی ان کـه طراحی چند برجکی دارد، بـه عنوان «قلعه افسانه» شناخته میشود. ما نمیتوانیم در مورد این کـه آیا معماری قرار اسـت از یک افسانه الهام گرفته شود یا این کـه افسانه‌ها در واقع از این قلعه الهام گرفته‌اند، اظهار نظر کنیم، شـما میتوانید در هنگام بازدید از این قلعه تصمیم بگیرید.

 

16. اویا، سانتورینی، یونان

اویا، سانتورینی، یونان

دهکده اي کـه بسیار نزدیک بـه گدازه هاي‌ آتشفشانی زیر ان در سواحل یونان واقع شده اسـت، اویا دهکده اي اسـت کـه یکی از زیباترین مکان هاي‌ کل اروپاست. این دهکده در جزیره سانتورینی قرار دارد و بـه خاطر خانه‌هاي‌ سفید و آبی زیبای خود کـه چشم ‌انداز را پراکنده کرده‌اند، شهرت دارد. در حالی کـه ممکن اسـت شبیه مکانی بـه نظر برسد کـه اخیرا ساخته شده اسـت، این مکان دارای سابقه اي اسـت کـه بـه اوایل قرن یازدهم باز می‌گردد.

 

چرا بازدید؟ بیشتر معماری یونان یا ویران شده یا در حال تبدیل شدن بـه یک ویرانه اسـت. Oia یکی از معدود استثناها اسـت. از این دهکده جزیره اي سورئال دیدن کنید ودر زیبایی هاي‌ شگفت انگیز این مکان غوطه ور شوید.

 

17. آبشار Seljalandsfoss، ایسلند

آبشار Seljalandsfoss، ایسلند

آبشار Seljalandsfoss یکی از خیره کننده ترین آبشارهای جهان اسـت. آبشار Seljalandsfoss کـه در ایسلند قرار دارد، آب‌هاي‌ خودرا از ذوب یخچال‌هاي‌ طبیعی دریافت میکند، کـه بر فراز صخره‌اي شیب‌دار می‌افتد و قبل از حرکت در مسیر خود، بیش از 200 فوت سقوط می کند.

 

چرا بازدید؟ آبشار Seljalandsfoss یک غار در پشت خود دارد کـه بـه اسانی میتوان با پای پیاده بـه ان دسترسی داشت. میتوانید از این غار دیدن کنید و از پشت آبشار منظره‌اي بی‌نظیر بـه همراه عکس‌هاي‌ رنگین کمان دریافت کنید. همچنین در هیچ گوشه اي از این قاره زیبا نمی توانید چنین چیزی را پیدا کنید.

 

18. برج ایفل، آسمان، ابر، برج، آسمان خراش، ساختمان

برج ایفل، آسمان، ابر، برج، آسمان خراش، ساختمان

بلندترین سازه در شهر پاریس، حتی اگر بخواهید نمی توانید برج ایفل را از دست بدهید! این سازه فلزی هزار پا ارتفاع دارد – بر فراز شهر پر جنب و جوش پاریس. ساخت ان حدود دو سال طول کشید و برای نخستین بار در نمایشگاه جهانی 1889 در دسترس دید عموم قرار گرفت.

 

چرا بازدید؟ برج ایفل کـه یک بنای یادبود نمادین اسـت، یکی از شگفت‌انگیزترین شگفتی‌هاي‌ ساخت بشر در جهان اسـت. منظره اي کـه از سکوی رصدی دریافت می‌کنید واقعاً مسحورکننده اسـت.

 

19. آبشار هفت خواهر، گیرانگر، نروژ

آبشار هفت خواهر، گیرانگر، نروژ

آبشار هفت خواهر در نروژ واقع شده اسـت ودر واقع گروهی از هفت نهر کوچک اسـت کـه از صخره اي نزدیک بـه گیرانگر می ریزد. قطعا بلندترین آبشار کشور نیست، این آبشار دیدنی هنوز بیش از 800 فوت ارتفاع دارد. برای تکمیل ان؛ زیبایی منظره‌اي کـه این آبشار دارد واقعاً مسحورکننده اسـت و یقیناً مکانی اسـت کـه نمی توانید از دیدن ان در اروپا غافل شوید.

 

چرا بازدید؟ آبشار هفت خواهر از یک یخچال طبیعی در حال ذوب سرچشمه میگیرد. قبل از این کـه گرم شدن کره زمین این خلقت زیبای طبیعت را از روی زمین ببرد، از ان دیدن کنید!

 

20. پارک ملی دریاچه های پلیتویس، کرواسی

پارک ملی دریاچه های پلیتویس، کرواسی

پارک ملی دریاچه هاي‌ پلیتویس در کرواسی واقع شده اسـت و خلقت منحصر بـه فردی از طبیعت با مجموع شانزده دریاچه کـه بـه هم پیوسته اند، با آبشارهای زیبا و جنگل هاي‌ انبوه سبز بـه عنوان پس زمینه اسـت. پارک ملی دریاچه هاي‌ Plitvice بین Lička Plješivica دریک طرف و Mala Kapela از طرف دیگر قرار دارد. در سراسر جهان بـه خاطر مناظر خیره کننده اش شناخته شده اسـت ودر واقع نخستین مکانی بود کـه بـه پارک ملی کرواسی تبدیل شد!

 

چرا بازدید؟ ظاهر چشمگیر پارک ملی دریاچه هاي‌ پلیتویس را نمی‌توان با کلمات توصیف کرد. هک، حتی عکسها هم نمی‌توانند منظره و احساس مسحورکننده مکان را ثبت کنند. بـه ان سر بزنید و مطمئناً با ما موافقت خواهید کرد!

 


مطالب مشابه: بهترین مکان های مسافرتی با قطار در اروپا + عکس


 

در پایان

بـه عنوان مثال ایتالیا را درنظر بگیرید. می توانید از رم، یکی از توریستی ترین شهر های کره زمین دیدن کنید. سپس تنها 1 ساعت خارج از شهر سوار قطار شوید ودر آنزیو خواهید بود، یک شهر ساحلی آرام کـه اساساً هیچ گردشگر دیگری ندارد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
قبل از مرگ زندگی کن ! (فیلم)
قبل از مرگ زندگی کن ! (فیلم)