خرید و فروش در اینترنت

بهترین سرگرمی ها در آنتالیا ترکیه + 15 مکان

بهترین سرگرمی ها در آنتالیا ترکیه + 15 مکان

آنتالیا با سرعت گیج کننده اي در حال توسعه اسـت و مراکز خرید، هتل هاي‌ پر زرق و برق و کلوپ هاي‌ ساحلی در خط ساحلی شرق و غرب شهر شلوغ شده اند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهرین سرگرمی ها در آنتالیا ترکیه میتوان انجام داد را منتشر کرده ایم.

 

15 بهترین کار برای انجام در آنتالیا، ترکیه

آنتالیا کـه در سواحل مدیترانه قرار دارد، شهری زیبا با چیزهای زیادی اسـت کـه می توانید ببینید و انجام دهید. ریویرای ترکیه بیهوده بـه عنوان ساحل فیروزه اي شناخته نمیشود. چه بـه خاطر سواحل دوست داشتنی، انبوهی از مناظر تاریخی یا آبشارهای جادویی کـه در حومه شهر پراکنده شده اند، آنتالیا مطمئناً خاطرات مادام العمر یک سفر فوق العاده را برای شـما بـه ارمغان می آورد.

 

کاوش در مرکز تاریخی ان راهی لذت بخش برای آشنایی با شهر اسـت و اقامت برای نوشیدن یک قهوه ترکی و تماشای جهان تجربه اي بهشتی اسـت. این شهر شگفت‌انگیز کـه در تاریخ می‌چکد، شـما را نه تنها با ترکیه امروزی، بلکه با ثروت تمدن‌هایي کـه در طول اعصار از این گوشه از جهان عبور کرده‌اند، آشنا می کند.

 

15. تونک تپه ترکیه

تونک تپه ترکیه

بر فراز سمت غربی آنتالیا، تونک تپه تپه اي بزرگ اسـت کـه چشم اندازهای چشمگیر از شهر، خلیج آنتالیا و خط ساحلی را ارائه می دهد.

 

یکی از بهترین راه ها برای رسیدن بـه قله، استفاده از تله کابین در دامنه تپه اسـت. در بالا، یک رستوران و همچنین یک کلوپ شبانه وجوددارد، اگر می خواهید شب را در مکانی بـه یاد ماندنی رقصید. اگر کلابینگ مورد علاقه شـما نیست، تونک تپه فقط بـه خاطر چشم‌اندازهای باشکوهی کـه ارائه میدهد ارزش دیدن دارد.

 

✅ مطالب مشابه: 25 مکان زیبا و جذاب در ترکیه برای سفر + عکس

 

14. ساحل لارا

ساحل لارا - بهرین سرگرمی ها در آنتالیا ترکیه

ساحل لارا کـه درحدود ده کیلومتری شرق مرکز تاریخی قرار دارد، مکانی دوست‌داشتنی برای استراحت و استراحت در حین تماشای پرتوها اسـت. در حالی کـه دریای مدیترانه درکنار ساحل می چرخد ودر زیر نور آفتاب مینشینید، مکانی آرام با امکانات توریستی فراوان اسـت، بنابر این می توانید بـه اسانی یک نوشیدنی بنوشید یا در یکی از رستوران هاي‌ اطراف برای صرف غذا بنشینید.

 

کمی دورتر، اگر می خواهید هنگام اقامت در آنتالیا حتی بـه ساحل نزدیک‌تر باشید، می توانید تعداد زیادی هتل و گزینه‌هاي‌ اقامتی مختلف پیدا کنید.

 

13. مارینا قدیمی

مارینا قدیمی - ترکیه

«Old Marina» کـه دریک یاروی خوش منظره و زیبا واقع شده اسـت، در بین صخره‌هاي‌ پرتگاه قرار دارد و مملو از قایق‌هایي اسـت کـه روی آب‌هاي‌ فیروزه‌اي ان شناور هستند. با انبوهی از کافه‌ها و رستوران‌هاي‌ کوچک کـه درکنار ساحل قرار گرفته‌اند، این مکان مکانی جوی برای توقف اسـت، با خیابان‌هاي‌ کوچک و پرپیچ‌وخم کـه از مارینا فاصله دارند.

 

زمانی مرکز اصلی اقتصادی آنتالیا بود، امروزه مکان مناسبی برای خوردن یک قهوه یا غذا و تماشای مناظر زیبا اسـت. از این جا می توانید سفری با قایق داشته باشید و خط ساحلی نزدیک ترکیه را کشف کنید.

 

12. مناره یولی

مناره یولی

یکی از شناخته‌شده‌ ترین مکان‌هاي‌ دیدنی آنتالیا، مناره یولی بر فراز محیط اطراف ان قرار دارد، بنای تاریخی زیبایی کـه معماری سلجوقی را بـه‌خوبی بـه نمایش میگذارد. بخشی از مسجد قرن سیزدهم کـه هنوز هم تا بـه امروز مورد استفاده قرار می گیرد، Yivli در مرکز تاریخی واقع شده اسـت.

 

از بالا، مناظر زیبایی بر روی سقف هاي‌ قرمز رنگ در اطراف ان وجوددارد. Yivli کـه در زبان ترکی بـه معنای «مناره فلوت دار» اسـت، 38 متر ارتفاع دارد و اکنون موزه قوم نگاری آنتالیا را در خود جای داده اسـت کـه آثار قدیمی و جالبی دارد کـه می توانید آن ها را ببینید.

 

11. پارک Karaalioglu

پارک Karaalioglu

درست خارج از مرکز شهر، پارک Karaalioglu یک منطقه بزرگ اسـت کـه یک مکان عالی برای پرسه زدن در اطراف و مکانی عالی برای داشتن یک پیک نیک اسـت. برج باستانی Hidirlik در گوشه اي از پارک قرار دارد.

 

از قلعه رومی قدیمی، مناظر فوق‌العاده‌اي وجوددارد کـه بـه خلیج آنتالیا نگاه می کند – همچنین میتوانید بندر رومی قدیمی را ببینید. Karaalioglu کـه چندین مجسمه و بنای تاریخی را در خود جای داده اسـت، پارکی عالی اسـت کـه اگر می خواهید از همه ی جاهای دیدنی استراحت کنید، می توانید بـه آنجا بروید.

 

10. آبشارهای Kursunlu

آبشارهای Kursunlu

آبشارهای Kursunlu در 12 کیلومتری آنتالیا در پارک طبیعی بـه همین نام واقع شده اند و ارزش دیدن را دارند. آب کـه از رودخانه آکسو سرچشمه می گیرد، در سراسر حومه شهر جریان دارد و سپس بـه استخر زیبا و فیروزه اي رنگی کـه در زیر کورسونلو قرار دارد، می ریزد.

 

پوشش گیاهی سرسبز اطراف استخر را احاطه کرده اسـت و دیواره آب تنها بـه منظره عالی می افزاید. یک نقطه خلوت و آرام، حیات وحش فراوان اسـت و تقریبا احساس میکنید کـه دریک افسانه هستید، کمال نمایش اینچنین اسـت.

 

9. آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا - بهرین سرگرمی ها در آنتالیا ترکیه

یکی از بزرگ ترین مجتمع هاي‌ آکواریومی در کل جهان، آکواریوم فوق العاده آنتالیا بـه همان اندازه کـه سرگرم کننده اسـت، آموزشی اسـت. 40 آکواریوم مضمون ان مطمئناً یک روز سرگرم کننده را برای همه ی اعضای خانواده ایجاد می کند.

 

با طولانی‌ترین آکواریوم تونلی در جهان کـه می توانید از ان لذت ببرید، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجوددارد. خانه خزندگان استوایی نیز ارزش بررسی دارد. علاوه بر این، یک موزه دنیای برف و یخ نیز بخشی از مجموعه اسـت. می توانید با گلوله برفی مبارزه کنید ودر سرزمین عجایب یخی بازی کنید.

 

8. ترمسوس

ترمسوس

شهر باستانی ترمسوس کـه در دامنه کوه Solymos در ارتفاع بیش از 1000 متر قرار دارد، دیدنی اسـت. با مناظر شگفت انگیز اطراف و کوه هاي‌ دوردست توروس، کاوش در ساختمان هاي‌ قدیمی و بقایای ترمسوس تجربه جادویی اسـت. خیابان ستون دار و آگورا تنها دو مورد از نقاط برجسته ان هستند.

 

نه یونانی و نه لیکیایی، ساکنان پیسیدی، خشن و مستعد جنگ بودند. مکان منزوی این کشور بـه ان اجازه داد تا استقلال خودرا در برابر ارتش هاي‌ مهاجم حفظ کند. این تا حدی بـه همین دلیل اسـت کـه سایت در چنین تعمیر خوبی اسـت. با ارائه یک تئاتر زیبا و روباز نیز، بازدیدکنندگان ترمسوس هرگز از همه ی مناظر باورنکردنی کـه دیده‌اند ناامید نخواهند شد.

 

✅ مطالب مشابه: مکان یخی و قطبی زیبا پاموکاله در ترکیه

 

7. ساحل کنیالتی

ساحل کنیالتی

 

این ساحل سنگ‌ریزه‌اي خارق‌العاده کـه در غرب شهر قرار دارد، بیش از هفت کیلومتر امتداد دارد و اگر بـه دنبال استراحت در زیر نور خورشید هستید، مکانی عالی برای رفتن بـه ان اسـت. کافه‌ها، اسنک‌بارها و رستوران‌هاي‌ زیادی دراین نزدیکی وجوددارد کـه احساس خستگی میکنید، و پارک ساحلی آنتالیا درست در پشت ان نقاط سایه‌دار متعددی دارد، اگر میخواهید از نور خورشید خلوت کنید.

 

ساحل کنیالتی با کوه هاي‌ دیدنی بیداگلاری کـه پس زمینه اي دوست داشتنی را در دوردست ایجاد می کند، مکان مناسبی برای تماشای مناظر ساده در حین استراحت درکنار دریا اسـت. اگر کمی فعال‌تر هستید، چرا جت اسکی را امتحان نکنید یا از پارک آبی آکوالند کـه در فاصله چند قدمی اسـت دیدن نکنید.

 

6. پرگه

پرگه

پرگه در 15 کیلومتری آنتالیا، یک سایت باستانی شگفت انگیز اسـت کـه فقط باید از ان دیدن کنید. پایتخت سابق پامفیلیا درحدود 1000 سال قبل از میلاد تأسیس شد و تعداد زیادی خرابه باورنکردنی برای شـما وجوددارد کـه می توانید کاوش کنید. تئاتر خیره کننده رومی نقطه برجسته سفر های بسیاری از مردم اسـت.

 

علاوه بر مجموعه عظیمی از ساختمان‌هاي‌ در حال فرو ریختن، معابد نیمه ویران و ستون‌هاي‌ در حال پوسیده‌اي کـه بـه هر طرف نگاه می کنید، Perge همچنین یک استادیوم ارابه‌سواری شگفت‌انگیز دارد کـه میتوانید ببینید. در روزهای اوج خود می توانست 15000 تماشاگر را در خود جای دهد.

 

با توجه بـه این کـه همه ی چیز چقدر حماسی اسـت، گردشگران بسیار کمی در اطراف وجود دارند و این باعث میشود کـه در زمان بـه عقب برگردید و Perge رابا شکوه تمام تصور کنید.

 

5. موزه باستان شناسی آنتالیا

 

یکی از بهترین موزه هاي‌ مهم در کل ترکیه، موزه باستان شناسی آنتالیا مجموعه عظیمی از آثار باستانی از شهر و مناطق اطراف ان اسـت کـه نباید از دست داد.

 

عاشقان تاریخ، بخش هاي‌ باستان شناسی گسترده ان را کـه دارای موزاییک هاي‌ خیره کننده، جواهرات نقره، و مجسمه هاي‌ زیبا از Perge و بیزانس اسـت، کاملاً دوست خواهند داشت. این نمایشگاه‌ها کـه بیش از پنج هزار سال تاریخ را پوشش می دهند، ویرانه‌ها و مصنوعات شگفت‌انگیز از عصر برنز تا زمان روم و بیزانس را در بر می گیرند.

 

4. آسپندوس

آسپندوس

حیرت انگیز اسـت، آسپندوس باید دیده شود تا باور شود. اگر چه این شهر درحدود 40 کیلومتری آنتالیا واقع شده اسـت، اما مطمئناً برای دیدن منظره خیره کننده اي کـه بـه شـما خوش آمد می‌گوید، ارزش سفر را دارد.

 

یکی از برترین جاذبه‌هاي‌ گردشگری ترکیه، تئاتر رومی فوق‌العاده آسپندوس اسـت کـه بـه‌طور باورنکردنی بـه خوبی حفظ شده اسـت ودر حدود سال 155 پس از میلاد ساخته شده اسـت. درکنار یک تپه قرار دارد، برج هاي‌ ورودی بزرگ ان بالای سر شـما وقتی وارد می‌شوید. ذهن در بزرگی و مقیاس ان غرق میشود.

 

دور از تئاتر، تعدادی خرابه دیگر برای کاوش وجوددارد، مانند ویرانه هاي‌ بازیلیکا، قنات و آگورا. برجسته بی شک تئاتر شگفت انگیزی اسـت کـه مردم را از سراسر جهان بـه خود جذب می کند.

 

3. دروازه هادریان

دروازه هادریان

دروازه هادریان کـه بـه همان اندازه چشمگیر و دراماتیک اسـت، بنای تاریخی فوق العاده اي اسـت کـه بـه افتخار امپراتور روم هادریان کـه درسال 130 پس از میلاد از آنتالیا بازدید کرد، ساخته شده اسـت. طاق پیروزی بـه خوبی حفظ شده اسـت و هنوز هم بـه عنوان یکی از ورودی هاي‌ اصلی محله تاریخی Kaleici عمل می کند.

 

سه طاق با ستون ها ردیف شده اند و سقف درون ان حکاکی هاي‌ زیبایی دارد کـه می توانید بـه انها خیره شوید. دو برج قدیمی بـه خوبی دروازه هادریان را در دو طرف قاب می کنند. در حالی کـه دیوارهای دفاعی قدیمی هنوز بیشتر شهر را احاطه کرده اند، دروازه هادریان تنها دروازه ورودی اسـت کـه هنوز باقیمانده اسـت.

 

2. آبشار دودن

آبشار دودن

آبشارهای دودن کـه درحدود 12 کیلومتری مرکز شهر قراردارند، دیدنی هستند و دیدن گروهی از انها برای مردم محلی و گردشگران بسیار محبوب اسـت. این آب کـه از کوه‌هاي‌ توروس سرچشمه می گیرد، از میان حومه‌هاي‌ کارست اطراف آنتالیا می‌گذرد و سپس بـه طور چشمگیری در آبشارهای دودن پایین بـه دریای مدیترانه فرو می رود.

 

در حالی کـه آبشارهای پایینی بـه بهترین وجه در کشتی مشاهده میشوند، آبشارهای بالایی مکانی لذت بخش برای پیک نیک هستند. آن ها دریک تنگه کوچک خوش منظره قراردارند. در این جا، می توانید وارد غاری در پشت آبشار شوید، کـه تجربه‌اي مسحورکننده اسـت، زیرا آب از بالای صخره‌ي مقابل شـما می‌ریزد.

 

1. Kaleici

Kaleici ترکیه

مرکز تاریخی شهر مملو از عمارت هاي‌ قدیمی عثمانی و بناهای زیبا اسـت کـه قدمت انها بـه دوران روم و بیزانس میرسد. بـه این ترتیب، Kaleici لذت مطلق برای سرگردانی اسـت. خیابان هاي‌ وارن مانند ان مکان مناسبی برای گم شدن و لذت بردن از تمام مناظر و صداهای آنتالیا اسـت.

 

با تعداد بیشماری از رستوران ها، مغازه ها و کافه هاي‌ جوی کـه می توانید انتخاب کنید، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجوددارد. همچنین تعدادی گالری هنری کوچک و دوست داشتنی وجوددارد کـه می توانید از انها بازدید کنید. در بین خیابان‌هاي‌ باریک ساختمان‌هاي‌ شگفت‌انگیزی مانند مسجد Tekeli Mehmet Pasa قرن هجدهم و مناره زیبای Kesik وجوددارد، در حالی کـه زندگی در اطراف میدان اصلی زیبا میچرخد.

 

برای بسیاری از بازدیدکنندگان، Kaleici نقطه برجسته سفر انها اسـت. اگر می خواهید ترکیب مست کننده زندگی معاصر و سنتی ترکیه را تجربه کنید، نباید از دست بدهید.

 

✅ مطالب مشابه: سفرهای تابستانی به کشور ترکیه

 

در پایان

آنتالیا کـه بیشتر بـه خاطر سواحل زیبا، شگفتی هاي‌ باستانی و هتل هاي‌ مجلل شناخته شده اسـت، مکانی باشکوه برای دور شدن از ان و استراحت کردن اسـت. این تفرجگاه تفریحی محبوب کـه در سواحل جنوبی ترکیه پنهان شده اسـت، بخش هایي مساوی اسـت کـه بـه طور همیشگی زیبا و شیک اسـت.