دانستنی هایی در مورد شهر فوق پیشرفته برلین

دانستنی هایی در مورد شهر فوق پیشرفته برلین

برلین چه جاهای قشنگی دارد ؟ 

 

برلین یکی از شهر های بسیار زیبا موجو در دنیا می‌باشد در ادامه می توانید با دانستنی هایي در مورد شهر فوق پیشرفته برلین تالاب را دنبال نمایید. 

 

به گزارش تالاب برلین یکی از سبزترین شهر های اروپا است که تعداد پارک ها، باغ ها و مناطق جنگلی آن نسبت به هر شهر اروپائی دیگری بیشتر است. این شهر به معنای واقعی کلمه سبز است، اما سبز بودن به معنای دوستدار محیط زیست بودن نیست.

 

با درنظر گرفتن آب و هوای خشک این شهر، بی نظمی سیاست گذاری ها و فقر نسبی برلین نسبت به دیگر شهر های اروپائی و سایر شهر های کشور کشور آلمان، برلین از نظر یک شهر سبز دوستدار محیط زیست، بسیار ضعیف عمل کرده است.

 

به گزارش تالاب با همه این احوال، تاریخ بطور حتم بعضی از رویکردهای زیست محیطی مورد استفاده توسط محلی ها را در خود ثبت کرده است.

 

مثل تعداد زیادی از خصوصیت هایي که برلین رابه مکانی ناب مبدل می‌کنند، تمایل مردمان این شهر به استفاده از سبکهای زندگی دوستدار محیط زیست – از فضاهای سبز وسیع گرفته تا باغ ها- ریشه در گذشته ي پیچیده ي آن دارد که دراین پست به آن ها می‌پردازیم:

دانستنی هایی در مورد شهر فوق پیشرفته برلین

 

زمان بین جنگ ها

بعد از جنگ جهانی اول، برلین شهری منزوی قلمداد می شد. این بدان معنی بود که ساکنان این شهر ناگزیر باید از بسیاری جهات متکی به خودشان زندگی می‌کردند که ازآن جمله می‌توان به خودکفایی در پیدا کردن منابع خوراکی اشاره کرد.

 

در چنین شرایطی بود که تعداد زیادی از این فضاهای سبز به خاطر نقشی که در پرورش غذا و مواد مختلف بازی می‌کردند، مورد حمایت محلی ها قرار گرفته و ارزش زیادی رابه خود اختصاص دادند.

 

دراین میان باغ ها نیز گزینه اي لوکس نبوده و بعنوان مکانی برای پرورش غذا در جهت زنده نگه داشتن مردم، حیاتی قلمداد می‌شدند. تعداد زیادی از مردم پس از جنگ دست خالی بودند و بهمین علت، درست کردن لباسهای خودشان، راندن دوچرخه، خرید لباسهای قدیمی و … مبدل به فرهنگ ضرورت در برلین شدند؛ چرا که افراد توانایی خرید نداشته و حتی دسترسی به گزینه ي دیگری نیز نداشتند.

 

 دانستنی هایی در مورد شهر فوق پیشرفته برلین

 

فضاهای سبز

نتیجه ي آنچه گفته شد، وجود 2500 قطعه ي سبز است که تمامی انها به نوعی گوشه اي از طبیعت رابه شهر تقدیم کرده و بعنوان سکونتگاه حیات وحش به شمار میروند.

 

فضای سبز بزرگی به اسم تیرگارتن Tiergarten در برلین وجوددارد که رد آنرا میتوان تا سال 1527 میلادی دنبال کرد، سالی که این مکان نخستین بار بعنوان یک زمین شکار ساخته شد؛ بعد ها نیز بعنوان نمونه اي خیره کننده از زمان باروک پادشاهان پروسی شناخته شد.

 

تا پایان جنگ جهانی دوم، بزرگ ترین پارک مصنوعی برلین مبدل به تعدادی باغ و محدوده هاي زراعی شده و همینطور بعنوان منبعی برای هیزم بکار می رفت.

 دانستنی هایی در مورد شهر فوق پیشرفته برلین

 

نتیجه ي همبستگي دو برلین

پس از همبستگي برلین شرقی و غربی نیز پارک هاي دیگری دراین شهر ساخته شده و به روی عموم باز شدند. نوارهای مرزی حفاظت شده دور دیوار برلین مثل Gleisdreiec به فضاهای باز برای عموم تغییر کاربری دادند.

 

بعنوان مثال پارک طبیعی Südgelände قبلا فضایی مختص راه آهن بود که در آن سازه هاي قطارهای قدیمی با فضاهای سبز در هم آمیختند تا اختلاطی از فضاهای صنعتی و جنگل ایجاد شود.

 دانستنی هایی در مورد شهر فوق پیشرفته برلین

برلین دوستدار محیط زیست امروز

امروز، فقر نسبی برلین یک مضمون ي مثبت به همراه داشته و آن تعداد کمتر خودروها نسبت به دیگر شهرها در مسیرهای حمل و نقل و وجود یک سیستم حمل و نقل عمومی کارا می‌باشد.

 

علاوه بر این‌ها، مردم دریک سیستم بازپرداخت تشویق به بازیافت میشوند؛ سیستمی که بعنوان مثال افراد به ازای هر بطری پلاستیکی بازیافت شده 0.25 یورو پس میگیرند.

 

وقتی صحبت از مساحت فضای سبز می‌شود، برلین یکی از سبزترین شهر های دنیا است، اما مثل سایر بخش هاي دنیا برای حمایت درست از محیط طبیعی، همان‌ گونه راه درازی پیش رو دارد.

 

جدیدترین مطالب سایت