زیباترین خیابان های سراسر دنیا ( 53 خیابان)

زیباترین خیابان های سراسر دنیا ( 53 خیابان)

از سانفرانسیسکو تا بوئنوس آیرس، این جاده هاي‌ دیدنی ارزش سفر برای دیدن را دارند. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از زیباترین خیابان های سراسر دنیا را منتشر کرده ایم.

 

53 خیابان زیبای جهان

وقتی صحبت از خیابانها می شود، ناگفته نماند کـه همه ی یکسان خلق نشده اند. گذرگاه معمولی خودرا با چمن‌پوشان انتخاب کنید و ان رابا کامینیتو رنگارنگ مقایسه کنید کـه محله لا بوکا در بوئنوس آیرس را لنگر انداخته اسـت: این دومی نه تنها یک عکس پر جنب و جوش را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند، بلکه یادآور ریشه‌هاي‌ قرن نوزدهمی این محله اسـت.

 

1. Setenil de las Bodegas، اسپانیا

Setenil de las Bodegas، اسپانیا

Setenil de las Bodegas کـه در جنوب اسپانیا، مستقیماً بین سویا و مالاگا واقع شده اسـت، شهر کوچکی اسـت کـه تقریبا 3000 نفر جمعیت دارد. خانه هاي‌ سفید رنگ زیبا هستند، اما این چیزی نیست کـه این شهر را بسیار خاص می کند. این اسـت کـه سازه ها مستقیماً در صخره هاي‌ سنگی اطراف منطقه ساخته شده اند. نتیجه، صخره‌هاي‌ طبیعی زیبایی اسـت کـه بر روی خیابان‌ها آویزان شده‌اند و سایه و مناظر خیره‌کننده را فراهم میکنند.

 


مطالب مشابه: زیباترین جاده های ایران در شمال ایران « عکس»


 

2. خیابان بروکلین، نیویورک

بروکلین، نیویورک - زیباترین خیابان های سراسر دنیا

برای کسانی کـه در خیابان سنگفرش در محله دامبو بروکلین قدم میزنند، منظره ناگهانی پل منهتن ممکن اسـت شگفت انگیز باشد. در تقاطع خیابان واشنگتن و واتر استریت، مردم محلی و گردشگران می توانند زیبایی باشکوه طولانی‌ترین پل را کـه منهتن و بروکلین را بـه هم متصل میکند، تماشا کنند «طبقه‌اي کـه نام پل اول را دارد 866 فوت بیشتر از پلی اسـت کـه بـه نام دومی نامگذاری شده اسـت».

 

البته، ساختمان‌هاي‌ متقارن در دو طرف خیابان واشنگتن، چشم ‌انداز را چشمگیرتر می کنند و یکی از بهترین فرصت‌هاي‌ عکاسی معماری را دراین منطقه ایجاد می کنند.

 

3. رسیف، برزیل

رسیف، برزیل

رسیف شرقی ترین شهر بزرگ برزیل اسـت و زیبای Rua do Bom Jesus یکی از شرقی ترین بخش هاي‌ شهر را اشغال می کند. خیابان رنگارنگی کـه با درختان بلند نخل پوشیده شده، مملو از تاریخ اسـت. این خیابان کـه قدمت ان بـه قرن پانزدهم بازمی‌گردد، حاوی نخستین کنیسه ساخته شده در قاره آمریکا، کنیسه کاهال زور اسرائیل بود. این ساختمان هنوز برای بازدیدکنندگان وجوددارد.

 

4. پاریس، فرانسه

پاریس، فرانسه

در آغاز قرن، مونمارتر پاریس خانه برخی از بزرگ ترین نام هاي‌ فرهنگی در جهان بود. پیر آگوست رنوار، پابلو پیکاسو، و آمدئو مودیلیانی از جمله بسیاری از ساکنان مشهور این محله زمانی غیربوهمی بودند. امروز، در حالی کـه مون‌مارتر هنوز حس یک جامعه هنرمندان را دارد، فروشگاه‌هاي‌ شیک بـه این محله تبدیل شده‌اند و این محله را بـه یکی از جذاب‌ترین محله‌هاي‌ پاریس تبدیل کرده‌اند.

 

بـه طور خاص یکی از مسیرها، Rue de l’Abreuvoir و Rue des Saules، مقصدی اسـت کـه باید از ان بازدید کرد. ساختمان‌هاي‌ رنگارنگ و دیوارهای پوشیده از پیچک رویای هر عکاسی اسـت و می توان ان‌ها را درست در پشت بنای دیدنی Sacré-Cœur پیدا کرد.

 

5. میکونوس، یونان

زیباترین خیابان های سراسر دنیا

زیباترین خیابان های سراسر دنیا

قدم زدن در خیابان هاي‌ میکونوس بدون غافلگیر شدن از زیبایی دشوار اسـت. بیشتر این بـه خاطر خیابان هاي‌ سنگفرش شده اسـت کـه در اطراف خانه هاي‌ سفید کاری شده می پیچند. دربخش‌هاي‌ خاصی از جزیره، عابران پیاده در خیابانی می‌پیچند و مناظر بی‌نظیری از دریا دارند.

 

6. آگوئدا، پرتغال

آگوئدا، پرتغال

پروژه آسمان چتر Águeda درسال 2011 بـه عنوان بخشی از جشنواره سالانه هنر Ágitagueda شهر پرتغال آغاز شد. هر تابستان کـه دمای هوا افزایش می یابد، تعدادی از خیابان‌هاي‌ باریک آگوئدا دارای سایبان‌هایي از چترهای رنگارنگ هستند کـه برای عابران پیاده زیر سایه قرار میدهند.

 

7. پرتوریا، آفریقای جنوبی

پرتوریا، آفریقای جنوبی

اگر قصد سفر بـه آفریقای جنوبی را دارید، باید زمانی را در اواخر سپتامبر تا نوامبر درنظر بگیرید. این زمانی اسـت کـه درختان جاکاراندای زیبا و خیره کننده در آفریقای جنوبی شکوفا می شوند.

 

با آویزان شدن شاخه هاي‌ بنفش در خیابانها، هر رانندگی یا قدم زدن در پرتوریا «جایی کـه بـه نظر میرسد درختان درکنار ژوهانسبورگ در هر گوشه اي رشد می کنند» بـه یاد ماندنی خواهد بود. واقعیت جالب: جاکاراندا در واقع بومی برزیل اسـت و نخستین ان در اواخر قرن نوزدهم در آفریقای جنوبی کاشته شد.

 

8. شهر کبک، کانادا

شهر کبک، کانادا

خیابان های مشهور جهان

 

شهر کبک استدلال محکمی برای زیباترین منطقه کانادا بودن دارد. و خیابان‌هایي مانند Rue du Petit Champlain کـه شکست دادن ان را سخت می کند. این خیابان جذاب و با الهام از اروپا مملو از بوتیک‌ها و رستوران‌هاي‌ کوچک بی‌نظیر اسـت. این منطقه با تصویر عالی در هر فصلی از سال واقعا لذت بخش اسـت.

 

9. کولمار، فرانسه

کولمار، فرانسه

واقع در کولمار، فرانسه، در نزدیکی مرز با کشور آلمان، یکی از جذاب ترین شهر های اروپا اسـت. با این حال، مسلماً زیباترین منطقه در کولمار را می توان در حال سرگردانی در خیابان هاي‌ شهر قدیمی یافت. معماری کـه بـه نظر زمان دست نخورده بـه نظر می‌رسد، با ساختارهای چوبی رنگارنگ خود، زیبایی شناسی آلزاسی را در خود جای داده اسـت.

 

10. چنگدو، چین

زیباترین خیابان های سراسر دنیا

خیابان جینلی کـه در چنگدو چین قرار دارد در تمام طول سال زیبا اسـت. با این حال، هیچ زمانی بهتر از سال نو چینی برای دیدن جادوی این منطقه وجود ندارد. پس از ان اسـت کـه مردم محلی خیابانها رابا نقوش تشریفاتی و جلوه هاي‌ خیره کننده روشن می کنند.

 

11. سن میگل دی آلنده، مکزیک

سن میگل دی آلنده، مکزیک

خیابان تاریخی و رنگارنگ آلداما در سان میگوئل دی آلنده برای هر مسافری کـه بـه شهر مرکزی مکزیک می رود باید از ان دیدن کند. تقریبا 170 مایلی شمال مکزیکو سیتی، سان میگل دی آلنده توسط Travel + Leisure بـه عنوان “بهترین شهر جهان درسال 2013” انتخاب شد.

 

12. بوداپست، مجارستان

بوداپست، مجارستان

پرتاب سنگ بـه دور از رودخانه قدرتمند دانوب زیبای بوداپست اسـت. خیابان Zrinyi Utca. این خیابان عابر پیاده دارای برخی از بهترین مناظر کلیسای مشهور سنت استفان مجارستان اسـت.

 

13. تهران، ایران

تهران، ایران

رشته کوه هاي‌ البرز با شکوه در شمال تهران دریک پرتره عالی توسط ردیفی از ساختمان هاي‌ مسکونی و تونل مشهور توحید «سومین تونل طولانی خاورمیانه «نزدیک بـه دو مایل طول» قرار گرفته اسـت. این برج با ارتفاع حدود 1427 فوت در هوا، ششمین برج بلند جهان «و بلندترین سازه در ایران» اسـت.

 

14. بروژ، بلژیک

زیباترین خیابان های سراسر دنیا

علاوه بر آمستردام، بروژ، بلژیک توسط بسیاری بـه عنوان “ونیز شمال” شناخته می شود. همان طور کـه تصویر بالا نشان میدهد، این شهر تاریخی و بـه خوبی حفظ شده یک منظره دیدنی اسـت. بخش اعظم جذابیت ان از خیابان هاي‌ سنگفرش شده و همچنین ساختمان هاي‌ قرون وسطایی کـه در کانال ها منعکس شده اند نشات می‌گیرد.

 

15. بورانو، ایتالیا

بورانو، ایتالیا

در سواحل ونیز، در آب هاي‌ تالاب ونیزی، مجموعه اي از جزایر کوچک وجوددارد. مانند شهر مشهور ایتالیایی روی آب، بسیاری از این جزایر کوچک دارای کانال هاي‌ قابل تشخیصی هستند کـه در امتداد خیابان هایشان می گذرد. و شاید هیچ کجای خارج از ونیز این خیابانها زیباتر از بورانو نباشد.

 

با این حال، این کانال ها نیستند کـه این مکان را بـه چنین مقصدی تبدیل می کنند، بلکه ساختمان هاي‌ کوچک چند رنگی هستند کـه بـه نظر میرسد در هر قدمی بیرون می‌آیند.

 

16. کیوتو، ژاپن

کیوتو، ژاپن

خیابانی بـه طول 1.2 مایل بـه نام Tetsugaku no michi در شهر کیوتو ژاپن واقع شده اسـت. جاده پوشیده از درختان گیلاس بـه موازات یک کانال و از کنار معبد گینکاکو-جی، کـه میراث جهانی یونسکو اسـت، می گذرد. بهترین زمان برای بازدید از Tetsugaku no michi، آوریل اسـت، زمانی کـه درختان آویزان جاده در حال شکوفایی کامل هستند.

 

17. یورک، انگلستان

یورک، انگلستان

ساختمان‌هایي کـه درکنار Shambles قراردارند – خیابانی در یورک، انگلستان – در قرن چهاردهم ساخته شده‌اند. ساختمان‌هاي‌ چوبی جذاب خم میشوند و گاهی بر روی خیابان سنگ‌فرش شده پایین آویزان میشوند.

 

18. کوردوبا، اسپانیا

زیباترین خیابان های سراسر دنیا

Calleja de las Flores در شهر اندلس کوردوبا واقع شده اسـت، خیابان باریکی اسـت کـه درست بـه میدان میرود. با گل‌هاي‌ فراوان و دیوارهای سفیدش، خیابان جذاب اسپانیایی بسیار خاص این منطقه اسـت.

 

19. بوئنوس آیرس، آرژانتین

بوئنوس آیرس، آرژانتین

خانه‌هاي‌ رنگارنگی کـه در محله لابوکا در بوئنوس آیرس، آرژانتین قراردارند، هنوز بیشتر تاریخ اواخر قرن نوزدهم ان‌ها را منعکس می کنند. هنگامی کـه مهاجران اروپایی از شهر جنوا ایتالیا وارد شدند، بسیاری از انها کارگر بارانداز شدند، کـه با درآمد اندک یا بدون درآمد، خانه هاي‌ خودرا با تکه هاي‌ نازک ورق فلزی موجدار از اسکله ها کـه با رنگ باقی مانده پوشانده شده بود، می ساختند.

 

هنگامی کـه یک رنگ بـه ناچار تمام می شد، انها بـه سادگی از رنگ دیگری استفاده میکردند. و بدین ترتیب محله اي رنگارنگ متولد شد. امروزه، کامینیتو «نشان داده شده» با بازآفرینی یک هنرمند از خانه‌هاي‌ مسکونی قدیمی کـه در خیابان‌هاي‌ لابوکا قرار داشتند، زنده می شود.

 

20. خیابان سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

خیابان لومبارد سانفرانسیسکو بـه یکی از پربازدیدترین مکان هاي‌ شهر تبدیل شده اسـت. گردشگران اغلب گرد هم می‌آیند تا رانندگان را در پیچ هاي‌ سنجاق سر تماشا کنند. این خیابان کـه درسال 1922 تکمیل شد، برای کاهش سرعت خودروها در تپه شیب دار ان طراحی شد. بـه رانندگان توصیه می شود تا ساعت 5 بعد از ظهر اقدام کنند.

 

21. خیابان هاوانا، کوبا

هاوانا، کوبا

مهم نیست از نظر سیاسی در کجا ایستاده اید، همه ی می توانند موافق باشند کـه معماری کوبا بـه طرز خیره کننده اي زیبا اسـت. با ساختمان‌هاي‌ تاریخی کـه با پالت‌هاي‌ بی‌گمان آبی کبالتی، زرد موزی و صورتی‌هاي‌ آفتاب‌گرفته رنگ‌شده‌اند، گردشگران از سراسر جهان بـه این منطقه گرمسیری هجوم آورده‌اند.

 

برای کسانی کـه بـه دنبال ثبت بهترین نمونه‌هاي‌ معماری شگفت‌انگیز در کشور جزیره هستند، بـه خیابان‌هاي‌ اطراف پارک مرکزی هاوانا «یا پارک مرکزی» نگاه نکنید. آن جاست کـه عابران پیاده میتوانند با آرامش از کنار ساختمان‌هاي‌ استعماری تاریخی با طاق‌ها و بالکن‌هاي‌ رنگ‌آمیزی شده با رنگ‌هاي‌ روشن قدم بزنند.

 

22. شفشاون، مراکش

شفشاون، مراکش

خیابان‌هاي‌ شفشاون، شهری کوچک در شمال غربی مراکش، بـه دلیل رنگ‌هاي‌ مختلف آبی مشهور هستند. این شهر کـه درسال 1471 تأسیس شد، زمانی بـه عنوان قلعه اي برای تبعیدیان از اسپانیا استفاده می شد.

 

در طول قرن ها، بسیاری از یهودیان بـه شفشاون نقل مکان کردند و این باور باستانی رابا خود آوردند کـه استفاده از رنگ آبی قدرت خدا را بـه مردم یادآوری می کند. برای واضح‌ترین تجربه، بازدیدکنندگان باید در خیابان‌هایي مانند Al Hassan Onsar، Rue Outiwi، و پله‌هاي‌ تنگ منتهی بـه خیابان Bin Souaki قدم بزنند.

 

23. کیوتو، ژاپن

کیوتو، ژاپن

کیوتو کـه در 280 مایلی جنوب غربی توکیو قرار دارد، یکی از زیباترین شهر های خاور دور اسـت. بـه عنوان پایتخت سابق ژاپن، این شهر دارای جواهرات فرهنگی بسیاری اسـت. اما این مناظر طبیعی اسـت کـه گردشگران زیادی را بـه این شهر شلوغ می آورد.

 

بـه عنوان مثال، جنگل بامبو ساگانو از مسیرهایی تشکیل شده اسـت کـه بیش از حد زیبا بـه نظر می‌رسند کـه واقعی باشند. در روزهای آفتابی، پرتوهای نور از میان گیاهان متراکم می‌آیند و تجربه اي فراموش نشدنی را ایجاد می کنند.

 

24. خیابان لیسبون، پرتغال

لیسبون، پرتغال

لیسبون مکان‌هاي‌ خیره‌کننده زیادی دارد، اما شاید بهترین مکان برای بازدید از ان؛ در امتداد شهر مشهور Elevador da Bica باشد. عابران پیاده اي کـه بـه سمت بالای شیب تند پیاده روی می کنند «یا سوار می شوند» با مناظری چشمگیر از خیابان باریک، تله کابین هایي کـه در مسیر خود حرکت می کنند، ودر ادامه، رودخانه تاگوس استقبال می شوند.

 

بسیاری از ترامواها توسط هنرمندان خیابانی محلی نقاشی شده‌اند و زیبایی شهری و سنگ‌ریزه بیشتری را بـه این مکان دیدنی می‌بخشند.

 

25. خرز د لا فرونترا، اسپانیا

خرز د لا فرونترا، اسپانیا

خرز د لا فرانترا کـه در اندلس اسپانیا واقع شده اسـت شهری اسـت کـه بـه خاطر شراب نفیسش شناخته شده اسـت. در این جا، خیابانی در مرکز تاریخی با برگ هاي‌ انگور از درختان انگور کـه در امتداد دیوارهای اطراف رشدکرده اند، سایه می اندازد.

 

26. بن، آلمان

بن، آلمان

بـه مدت دو تا سه هفته در هر بهار، تونل جادویی کـه توسط درختان پوشیده از خیابان شکوفه هاي‌ گیلاس در بن کشور آلمان ایجاد شده اسـت، گردشگران و عکاسان را بـه یک اندازه جذب می کند.

 

27. لیجیانگ، چین

لیجیانگ، چین

یک مکان میراث جهانی یونسکو، شهر قدیمی 1000 ساله در لیجیانگ، چین، بـه دلیل کانال‌ها و مسیرهای پیاده‌روی منظمش مشهور اسـت. برای دیدن برخی از مناظر دیدنی‌تر خیابان، در امتداد کوچه Chongron خیابان Qiyi یا کوچه خیابان Wuyi Wenzhi قدم بزنید.

 

28. Ballymoney، ایرلند شمالی

Ballymoney، ایرلند شمالی

جاده Bregagh در Ballymoney، ایرلند شمالی، خیابانی سرسبز اسـت کـه در قرن 18 طراحی شده اسـت. جاده اي کـه با نام مستعار Dark Hedges شناخته می شود، فوراً برای طرفداران سریال HBO Game of Thrones قابل تشخیص خواهد بود.

 

29. پاریس، فرانسه

پاریس، فرانسه

شانزلیزه پاریس میتواند مشهور ترین خیابان دنیا باشد. درختان زیبای آراسته شده در خیابان بـه طول 1.2 مایل، کـه از میدان کنکورد تا طاق پیروزی «نشان داده شده» کشیده شده اسـت.

 

30. آمستردام، هلند

آمستردام، هلند

کانال‌هاي‌ متعدد آمستردام کـه با قایق‌ها و دوچرخه‌ها ردیف شده‌اند، گردشگران را در طول اعصار بـه خود جذب کرده‌اند. اما Brouwersgracht کـه در فاصله کمی بیش از نیم مایلی شمال غربی ایستگاه قطار مرکزی قرار دارد، ممکن اسـت زیباترین در پایتخت هلند باشد.

 


مطالب مشابه: عکس های دیدنی از جاده های رویایی و زیبا


 

31. سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

ردیفی از خانه‌ها در خیابان اشتاینر در نزدیکی میدان آلامو در سانفرانسیسکو کـه در فیلم‌هایي مانند خانم شک «1993» و نمایش‌هاي‌ تلویزیونی مانند فول هاوس «1987-1995» بـه شهرت رسیدند و هرساله هزاران گردشگر را بـه خود جذب میکنند. خانه هاي‌ ویکتوریایی و ادواردیایی بـه زیبایی با رنگ هاي‌ پاستلی مختلف رنگ آمیزی شده اند.

 

32. استانبول، ترکیه

استانبول، ترکیه

بالات، یک شهر غیرمتعارف در ترکیه، دارای مجموعه اي از خیابان هاي‌ سنگفرش شده باریک و شیب دار اسـت کـه مشهور ترین انها خیابان Kiremit اسـت. خانه‌ها و مغازه‌هایي با رنگ‌آمیزی‌هاي‌ رنگارنگ احاطه شده‌اند کـه این محله را جذاب‌تر میکنند. بلات کـه سابقاً محله یهودی‌نشین بود، اکنون ترکیبی از کلیساها، مساجد و کنیسه‌ها را در خود جای داده اسـت کـه همگی در بین کافه‌ها و بوتیک‌ها پراکنده هستند.

 

33. بوستون، ماساچوست

بوستون، ماساچوست

اگر فقط یک محله زیبا در بوستون وجود داشت، ان بیکن هیل بود. بیکن هیل کـه بـه‌خاطر خیابان‌هاي‌ باریک و شیب‌دارش با ردیفی از خانه‌هاي‌ ردیفی بـه سبک کلاسیک آمریکایی «و چند خانه ویکتوریایی» در ردیف‌هایش قرار گرفته‌اند، درسال 1795 ساخته شد. خیابان Acorn یکی از پر عکس‌ها در کل شهر اسـت – شاید بـه این دلیل کـه برداشتی شیک از بوستون استعماری اسـت. بـه علاوه، تنها چند دقیقه با باغ عمومی سرسبز بوستون فاصله دارد.

 

34. ساحل آمالفی، ایتالیا

ساحل آمالفی، ایتالیا

بـه محض این کـه دما از 70 درجه بالاتر می رود، سواحل آمالفی احتمالاً هرگز ایده بدی نیست. زمینی بـه طول 40 مایل در امتداد دریای تیرنین کـه از پونتا کامپانلا تا سالرنو امتداد دارد بـه اسانی یکی از زیباترین مسیرهای رانندگی در اروپا اسـت.

 

با دریای آبی دریک طرف و ساختمان‌هاي‌ پاستلی بالای تپه در طرف دیگر، بـه همان اندازه کـه شکمتان وجوددارد، می توانید چشمانتان را شاد کنید. از این گذشته، پیتزای فوق‌العاده ترد و غذا هاي دریایی فوق‌العاده تازه اساساً در امتداد ساحل آمالفی بی‌حریف هستند.

 

35. تلوراید، کلرادو

تلوراید، کلرادو

تلوراید درسال 1878 بـه عنوان یک شهر معدنی پر رونق تأسیس شد و سازه‌هاي‌ سقف مسطح دو و سه طبقه اصلی ان هنوز هم در خیابان‌هاي‌ زیادی قراردارند – یعنی خیابان اصلی کـه خیابان کلرادو نامیده می شود، جایی کـه مشهور‌ترین نقطه دیدنی شهر هنوز پابرجاست. هتل نیو شریدان، کـه درسال 1895 در خیابان 231 غرب کلرادو ساخته شد، بـه یک نقطه داغ در بین تازه واردان – کـه عمدتاً سرمایه‌داران تشنه طلا بودند – تبدیل شد ودر قلب صحنه اجتماعی تلوراید باقی ماند.

 

36. میامی بیچ، فلوریدا

میامی بیچ، فلوریدا

جذاب ترین خیابان های دنیا

 

جنبش طراحی آرت دکو ممکن اسـت در پاریس سرچشمه گرفته باشد، اما وقتی آمریکایی‌ها بـه معماری پاستلی رنگ با تأثیر هندسی سنگین فکر می کنند، Ocean Drive افسانه‌اي ساحل میامی بـه ذهن متبادر می شود. بـه موازات اقیانوس اطلس، Ocean Drive خیلی طولانی نیست – فقط 15 بلوک – اما از یک تاریخ کاریزماتیک پشتیبانی می کند کـه این خیابان رنگارنگ را برای بازدیدکنندگان «و حتی افراد محلی نیز» جذابتر می کند.

 

همه ی چیز با کارآفرین کارل فیشر آغاز شد کـه در اوایل قرن بیستم نخستین هتل مجلل محله و منطقه خرید نمادین جاده لینکلن را بـه ساحل جنوبی آورد. مدت کوتاهی پس از ان؛ هتل‌هاي‌ بوتیک بیشتری از جمله هتل کلونی، هتل و بار ساحلی کلیولندر ساوت بیچ، و هتل کاوالیر ساوت بیچ طراحی شده توسط روی اف فرانسه بـه وجود آمدند.

 

در دهه 1940؛ ساحل جنوبی یکی از محبوب ترین مقاصد در کشور بودو امروزه همه ی این هتل ها هنوز در Ocean Drive فعالیت می کنند.

 

37. سن خوان، پورتوریکو

سن خوان، پورتوریکو

Calle San Justo واقع در اعماق منطقه تاریخی سان خوان، خانه‌هایي بـه سبک گوتیک، رنسانس و باروک با قرن‌ها قدمت را در بر گرفته اسـت. پس از جنگ جهانی اول، سیاستمداران شهر قدیمی بی‌وقفه تلاش کردند تا خانه‌هاي‌ قرن هفدهم و هجدهم را خراب کنند، زیرا پس از سالها، از فروپاشی آن ها گذشته بود. ریکاردو الگریا، مردم شناس محلی، با ناراحتی آن ها، بـه نوعی دولت استانی را متقاعد کرد کـه ساختمان هاي‌ رنگارنگ دوران استعمار را حفظ کند.

 

اندکی پس از این کـه الگریا ادعای خودرا مطرح کرد، سرمایه هاي‌ دولتی شروع بـه سرازیر شدن بـه شهر کرد و بـه توسعه دهندگان انگیزه اي کاملاً قانونی برای بازسازی خانه هاي‌ موجود ارائه داد تا بـه عنوان مدلی برای ساخت و ساز جدید عمل کنند. درسال 1983؛ سن خوان قدیم رسماً بـه میراث جهانی یونسکو تبدیل شد و خانه‌هاي‌ رنگارنگ هنوز با افتخار درکنار خیابان‌هاي‌ سنگفرش آبی ایستاده‌اند.

 

38. Cotswolds، انگلستان

Cotswolds، انگلستان

مکان‌هاي‌ کمی در بریتانیا وجوددارد کـه زیباتر و جذاب‌تر از Cotswolds، منطقه‌اي حفاظت‌شده تاریخی با زیبایی‌هاي‌ طبیعی فوق‌العاده درسال 1966. این منطقه کـه شامل شهرهایی مانند Bourton-on-the-Water، Stow-on-the- اسـت.

 

وولد، و استرود، بـه‌خاطر جاده‌هاي‌ طولانی‌اش کـه از میان تپه ‌ها و دهکده‌هاي‌ باستانی عبور می کنند، شهرت دارند. یکی از این جاده ها، لانگ استریت، مملو از خانه هاي‌ سنگی یک و دو طبقه اسـت کـه حداقل چند صد سال در آنجا بوده اند.

 

39. آلپ باواریا، آلمان

آلپ باواریا، آلمان

دریاچه هاي‌ زیادی در کشور آلمان وجوددارد کـه کارشناسان نتوانسته اند تعداد دقیق ان را بـه درستی تعیین کنند، اما آن ها تخمین زده اند کـه این کشور اروپایی بین 15000 تا 30000 دریاچه در مرزهای خود دارد.

 

یکی از مشهور‌ترین توده‌هاي‌ آب شیرین، دریاچه سیلونشتین در لنگری، دارای یک پل با انحنای ملایم اسـت کـه این جاده را در فهرست قرار داده اسـت. بـه خصوص در ماه‌هاي‌ سردتر کـه برف کوه‌هاي‌ دوردست را می‌پوشاند، جاده بر فراز دریاچه سیلونشتین ارزش اینستاگرامی بیشتری دارد.

 

40. Hội An، ویتنام

Hội An، ویتنام

Hội An، یک بندر تجاری بسیار پررونق و همیشه شلوغ کـه بین قرن‌هاي‌ 15 و 19 فعال بوده اسـت، بـه چند دلیل، یک مکان پربازدید اسـت کـه از جمله مهمترین آن ها جشنواره فانوس ماهانه در Trần Phú اسـت. این جشنواره کـه ماه کامل را جشن میگیرد، شامل روشن کردن یک شمع و سوزاندن ان در پایین یک فانوس کاغذی رنگارنگ اسـت. ممکن اسـت خطر آتش سوزی بـه نظر برسد، اما مردم محلی ویتنامی قرن هاست کـه اینکار را بدون هیچ حادثه بزرگی انجام می دهند.

 

41. سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور سبک زندگی آینده‌نگر رابا آسمان‌خراش‌هاي‌ براق و حمل‌ونقل عمومی بسیار کارآمد بـه ذهن متبادر می کند، اما چند بخش از جزیره‌اي مستقل وجوددارد کـه بـه رویکرد سنتی‌تر زندگی ادای احترام می کند. یکی از این مناطق جاده کون سنگ اسـت کـه در محلی بـه عنوان رنگارنگ ترین خیابان سنگاپور شناخته می شود.

 

خانه‌هاي‌ مغازه‌اي با رنگ پاستلی کـه در مسیر جاده کون سنگ واقع شده‌اند، در دهه 1920 ساخته شده‌اند، کـه در اوایل دهه 1990 بـه دلیل قوانین حفاظت تحت حمایت دولت قرار گرفتند.

 

42. سیدی بو سعید، تونس

سیدی بو سعید، تونس

در نگاه اول، شهر آبی و سفید سیدی بو سعید، کـه بر روی دماغه اي مشرف بـه دریای درخشان مدیترانه قرار دارد، بـه اسانی میتواند با یک روستای جزیره اي جذاب در یونان اشتباه گرفته شود. بـه هرحال، تمام ویژگی هاي‌ یک جزیره یونانی، از جمله خیابان هاي‌ سنگفرش، ساختمان هاي‌ سنگی درخشان با رنگ سفید، و تعداد بی شماری کافه در فضای باز را دارد.

 

اما شهر تونس دارای عناصر منحصر بـه فرد خود اسـت کـه ارزش بازدید را دارد. حتی می توانید یک روز کامل را بـه سرگردانی در خیابان حبیب تیمور، گشتن در گالری‌ها، کافی‌شاپ‌ها و بوتیک‌ها بگذرانید.

 

43. اورو پرتو، برزیل

اورو پرتو، برزیل

شهر استعماری اورو پرتو از معماری باروک کـه در بین کوه‌هاي‌ Serra do Espinhaço در شرق برزیل واقع شده اسـت – با پل‌هاي‌ پیچیده، فواره‌ها و میدان‌هاي‌ شهر – دلیل کافی برای بازدید از این روستای عجیب اسـت. ناگفته نماند Rua Conde de Bobadela، خیابان اصلی شهر، کـه شاهکاری سنگفرش شده بر روی تپه اي شیب دار اسـت کـه راه را بـه سازه هاي‌ مشهور در سراسر شهر میرساند، از جمله Praça Tiradentes، میدان مرکزی، و کلیسای روکوکو قرن هجدهم سائو. فرانسیسکو دی آسیس

 

44. لندن، انگلستان

لندن، انگلستان

قبل از این کـه یکی از پربازدیدترین بازارهای خیابانی جهان باشد، جاده پورتوبلو لندن بـه طول یک مایل فقط یک مسیر روستایی قرن نوزدهمی بود کـه مزرعه پر رونق پورتوبلو را بـه کنسال گرین در شمال و محله رنگارنگ نوتین هیل در شمال وصل میکرد. جنوب. با این حال، در سراسر نیمه دوم دهه 1800؛ جاده در پاسخ بـه خانه‌هاي‌ وسیعی کـه در اطراف ان ظاهر می ‌شد، شروع بـه توسعه کرد.

 

45. توسکانی، ایتالیا

توسکانی، ایتالیا

پیانزا دهکده کوچک رنسانس در توسکانی اسـت کـه با مجموعه‌اي از ساختمان‌هاي‌ ماسه‌سنگ و آهکی قرن پانزدهمی، از جمله کلیسای جامع پینزا و کاخ پیکولومینی، کـه پاپ پیوس دوم تابستان‌هاي‌ خودرا در آنجا گذراند، قاب‌بندی شده اسـت.

 

این شهر باستانی کـه درسال 1996 بـه عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد، در سراسر کشور بـه‌عنوان چهار خیابان عشق بسیار رمانتیک شناخته می شود: Via dell’Amore، Via della Fortuna، Via del Buia، و Via del Bacio. آزادانه بـه “راه بوسه” ترجمه می شود.

 

46. ساوانا، جورجیا

ساوانا، جورجیا

ساوانا کـه در پتویی از خزه هاي‌ اسپانیایی پوشانده شده بود، بـه قدری زیبا بود کـه ژنرال شرمن از تخریب ان امتناع کرد، زمانی کـه ارتش اتحادیه در شرق گرجستان بـه راه افتاد.

 

در واقع، در 22 دسامبر 1864؛ او تلگرافی را بـه پرزیدنت آبراهام لینکلن ارسال کرد کـه در ان شهر درخشان را بـه عنوان هدیه اولیه کریسمس ارائه کرد. همچنین احتمالاً پس‌زمینه یکی از مشهور‌ترین صحنه‌هاي‌ فیلم اسـت: فارست گامپ در حال بازگویی وقایعی کـه وی را بـه ایستگاه اتوبوسی خاص در شهر عجیب جنوبی رساند.

 

برخلاف بسیاری از مناطق جنوب، ساوانا یک شهر پیاده‌روی اسـت و یکی از مکان‌هاي‌ بسیار زیبا برای قدم زدن، بالا و پایین خیابان بول اسـت کـه همه ی چیز از یک تئاتر تاریخی دهه 1940 گرفته تا یک کتاب‌فروشی قدیمی درکنار ان قرار دارد.

 

47. منهتن، نیویورک

منهتن، نیویورک

سنترال پارک غربی با نام مناسب در امتداد لبه غربی سنترال پارک از بالا بـه پایین «از خیابان 110 غربی تا 60 غربی» قرار دارد.

 

با فضای زیاد برای ماشین‌ها و عابران پیاده، با سفر بـه خیابان نمادین، مجموعه‌اي چشمگیر از سبک‌هاي‌ معماری اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، مانند نئو رنسانس، هنر دکو، نئوکلاسیک، هنرهای زیبا، و امپراتوری دوم در حالی کـه ساختمان ها بـه خودی خود چشمگیر هستند، نزدیکی بـه پارک مرکزی بـه این معنی اسـت کـه خیابان هر چند ماه یکبار ظاهر جدیدی پیدا می کند و ان را بـه یکی از بهترین مکان ها برای دیدن در تمام فصول نیویورک تبدیل می کند.

 

سنترال پارک وست همچنین بخشی از رژه سالانه روز شکرگزاری میسی اسـت کـه از خیابان 77 شروع می شود و 2.5 مایلی جنوب در امتداد سنترال پارک غربی، سنترال پارک جنوبی و خیابان ششم راهپیمایی می کند.

 

48. خیابان بارسلونا، اسپانیا

بارسلونا، اسپانیا

جای تعجب نیست کـه شهری با معماری خیره کننده مانند بارسلون، خانه خیابان هاي‌ زیبای متعددی نیز باشد. در سفر بعدی خود بـه شهر ساحلی، مطمئن شوید کـه مدتی را برای کاوش در محله گوتیک اختصاص دهید. این منطقه کـه از قدیمی ترین بخش‌هاي‌ شهر تشکیل شده، دارای پلان خیابانی هزارتویی با چند کوچه کوچک و گذرگاه‌هایي اسـت کـه بـه میدان‌هاي‌ عمومی باز میشوند.

 

مسلماً مشهور‌ترین انها، Carrer del Bisbe «کـه بـه خیابان بیشاپ ترجمه میشود» دارای Pont del Bisbe اسـت، یک پل سنگی کـه دو ساختمان را بـه هم متصل میکند.

 

49. وین، اتریش

وین، اتریش

زیباترین خیابان های جهان

 

شاید هیچ آهنگی مانند موزیک «Vienna» بیلی جوئل، زیبایی کاهش سرعت را نشان ندهد، و چه راهی بهتر از حضور در خیابان‌هاي‌ باورنکردنی پایتخت اتریش برای ارج نهادن بـه پیام موسیقی. اگر چه کول مارکت بـه هیچ عنوان از مسیری دور نیست، اما یکی از خیره کننده ترین جاده هاي‌ شهر اسـت و مملو از فرصت هاي‌ خرید لوکس اسـت.

 

پیاده‌روی در مسیر مناظر تماشایی از ورودی گنبدی بـه مجموعه کاخ امپراتوری نیز ارائه میکند. آهنگسازان ژوزف هایدن و فردریک شوپن هردو در طول زندگی خود در خیابان زندگی میکردند و ان را بـه مکانی خاص تر برای نوازندگان و طرفداران این هنر تبدیل میکرد. در طول فصل تعطیلات، خیابان با چراغ هاي‌ چشمک زن پوشانده می شود و فقط بـه زیبایی ان می افزاید.

 

50. چارلستون، کارولینای جنوبی

چارلستون، کارولینای جنوبی

خیابان هاي‌ سنگفرش، نسیم هاي‌ دریایی و کالسکه هاي‌ اسبی تنها چند مورد از مواردی هستند کـه چارلستون را بـه یکی از جذاب ترین شهر های ایالات متحده تبدیل می کند. خیابان کینگ کـه در منطقه تاریخی چارلستون واقع شده اسـت، ظاهراً تمام زیبایی‌هاي‌ جنوبی شهر را کـه بـه ان شهرت دارد، دریک نوار کامل قرار داده اسـت.

 

مملو از گزینه هاي‌ ناهار خوری و خرید – بـه غیر از تعداد انگشت شماری از فروشگاه هاي‌ طراحی داخلی و دکوراسیون منزل – مکانی خیره کننده برای گذراندن یک بعد از ظهر اسـت. هنگامی کـه در حال کاوش در شهر هستید، حتما سری Rainbow Row را کـه مجموعه‌اي از خانه‌هاي‌ تاریخی رنگارنگ پاستلی در امتداد خیابان شرقی اسـت، ببینید.

 

51. خیابان دوبرونیک، کرواسی

دوبرونیک، کرواسی

با دریای آدریاتیک اطراف شهر و کوه هاي‌ آهکی نفسگیر در پس زمینه، شهر قدیمی دوبرونیک در حال حاضر یک مکان خیره کننده اسـت. سقف‌هاي‌ قرمز بر فراز سازه‌هاي‌ سنگی در جامعه ساحلی کـه درسال 1979 بـه عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شد، پراکنده اسـت.

 

Stradun یا Placa، خیابان اصلی در شهر قدیمی دوبرونیک، نه تنها راهی مناسب برای دیدن نقاط مختلف شهر اسـت، بلکه همچنین در نوع خود زیباست این خیابان کـه از دروازه Pile – ورودی غربی منطقه تاریخی – تا بندر امتداد دارد، کاملاً پیاده‌روی شده و پر از مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها اسـت. Stradun قبلاً کانالی بود کـه جزیره اي را کـه شهر قدیمی بر روی ان ساخته شده اسـت از سرزمین اصلی جدا میکرد، اما بعدا برای خدمت بـه عنوان خیابان اصلی پر شد.

 

52. قاهره، مصر

قاهره، مصر

یکی از قدیمی ترین خیابان‌هاي‌ قاهره، خیابان Muizz متعلق بـه قرن دهم اسـت ودر زمان سلسله فاطمیان ساخته شده اسـت. بازارهای شهر دراین خیابان قرار داشتند و برجستگی ان الهام بخش حاکمان و نخبگان مصری برای ساخت بناهای مذهبی و خیریه بودو اکنون ان را بـه یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن معماری تاریخی اسلامی تبدیل کرده اسـت.

 

حدود 25 سال پیش، دولت مصر بازسازی هاي‌ گسترده اي رابا هدف تبدیل خیابان بـه یک “موزه قابل زندگی” انجام داد. خیابان بـه همان شکلی کـه در ابتدا بود بازسازی شد و هر ساختمان جدیدتری کـه بالاتر از بناهای تاریخی بود پایین آورده شد.

 

53. پراگ، جمهوری چک

پراگ، جمهوری چک

خیابان Celetná در پراگ کـه بـه نام نوعی نان بافته شده نامگذاری شده اسـت، میدان شهر قدیمی، میدان تاریخی شهر، را بـه دروازه پودر، برجی گوتیک کـه شهر قدیمی را از شهر جدید جدا می کند، متصل می کند. با شروع قرن چهاردهم، این جاده بـه بخشی از رژه تاجگذاری تبدیل شد، زمانی کـه خانواده سلطنتی جدید بر تخت سلطنت نشستند.

 

اینروزها این خیابان یک مرکز مرکزی پر از رستوران و مغازه اسـت کـه ان را بـه یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل کرده اسـت. بسیاری از جواهرات معماری قابل توجه را می توان در امتداد خیابان یافت، اگر چه خانه کوبیست مدونای سیاه ممکن اسـت معروف ترین انها باشد.

 


مطالب مشابه: دیدنی ترین جاده ها در دنیا «+عکس»


 

در پایان

بین خیابان‌هاي‌ زیبا، سفر های جاده‌اي خیره‌کننده، و قطارهای مسحورکننده، چیزی برای پیمودن این مسیر خوش منظره وجوددارد. این تجارب نه تنها یک سفر هیجان انگیز را رقم می‌زند، بلکه بـه ما یادآوری می کند کـه چیزهای خوب و زیبا در اطراف ما هستند – تا زمانی کـه برای یافتن انها وقت بگذاریم.

جدیدترین مطالب سایت