بروزرسانی : 24 مهر 1402

منزوی ترین استراحتگاه در جهان (18 مورد)

منزوی ترین استراحتگاه در جهان (18 مورد)

از استراحتگاهی خیره‌کننده در 2300 مایلی سواحل شیلی گرفته تا اقامتگاهی با طراحی زیبا در جنگل‌هاي‌ رواندا، این مکان‌ها مکان‌هایي هستند کـه درصورت نیاز بـه دور شدن از همه ی این مکان‌ها باید از ان دیدن کنید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از اقامتگاه هاي‌ دور افتاده «منزوی ترین استراحتگاه در جهان» را منتشر کرده ایم.

18 استراحتگاه دور افتاده در جهان

1. موراکا در جزیره رانگالی کنراد مالدیو «آتول آری جنوبی، مالدیو»

موراکا در جزیره رانگالی کنراد مالدیو «آتول آری جنوبی، مالدیو»

بسیاری از استراحتگاه‌ها کابین‌هایي روی آب ارائه میدهند، اما در زیر آب چطور؟ موراکا، بخشی از استراحتگاه جزیره کنراد رانگالی در مالدیو، یک اقامتگاه دو طبقه فوق‌العاده خصوصی با یک اتاق خواب اصلی اسـت کـه در عمق 16 فوتی زیر اقیانوس هند زیر یک گنبد شفاف اکریلیک فرو رفته اسـت. با مناظر دیدنی 180 درجه از پرتوهای مانتا، کوسه نهنگ و دیگر موجودات دریایی بـه خواب بروید. اقامت در موراکا همچنین شامل یک عرشه در فضای باز با استخر بی نهایت، دسترسی بـه قایق تندرو خصوصی و جت اسکی و استفاده از سرآشپز و پیشخدمت شخصی اسـت.


مطالب مشابه: بهترین هتل های یخی دنیا را اینجا مشاهده کنید !!+ عکس


2. کاوش در راپا نویی «Isla de Pascua، شیلی»

کاوش در راپا نویی «Isla de Pascua، شیلی»

خلوت تر از این تفرجگاه 30 اتاقه در بیش از 2300 مایلی سواحل شیلی نیست. اتاق‌هاي‌ Lodge Posada de Mike Rapu، کـه توسط معمار شیلیایی خوزه کروز اوواله طراحی شده اسـت، تلویزیون یا دسترسی بـه اینترنت ندارند. اما میتوانید از میان انواع فعالیت‌هاي‌ گروهی کوچک – مانند غواصی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری – یا پیاده‌روی بـه موآی، مجسمه‌هاي‌ سنگی مرموز جزیره، بروید.

همچنین می توانید از یک آبگرم مجلل لذت ببرید یا بـه سادگی در نوار ساحلی اقیانوس آرام و علفزارهای دست نخورده کـه در مقابل ملک قراردارند قدم بزنید.

3. دانتون هات اسپرینگز «دانتون، کلرادو»

دانتون هات اسپرینگز «دانتون، کلرادو»

در دهه 1880؛ دانتون یک شهر معدنی پررونق در کوه‌هاي‌ سان خوان کلرادو بود. امروزه این یک استراحتگاه مجلل با امکانات مدرن مانند درمان‌هاي‌ اسپا و اسکی هلی اسـت. اما محیطی روستایی با 12 کابین بازسازی شده با زحمت دارد کـه بـه نام معدنچیانی کـه انها را ساخته اند یا هدفی کـه آن ها خدمت می‌کردند نامگذاری شده اند. «یک کابین، فروشگاه عمومی سابق، دارای یک چشمه آب گرم خصوصی در تابستان اسـت.»

همچنین یک تاکستان، یک استودیوی یوگا – مستقر در فاحشه خانه قدیمی کمپ معدن – و یک سالن وجوددارد، کـه طبق گزارش ها، بوچ کسیدی پس از دزدی عطش خودرا برطرف کرد. 

4. مسافرخانه جزیره فوگو «بازوی جو بت، نیوفاندلند و لابرادور، کانادا»

مسافرخانه جزیره فوگو «بازوی جو بت، نیوفاندلند و لابرادور، کانادا»

زیتا کاب، کارآفرین کانادایی، پس از بزرگ شدن در جزیره فوگو، چندین دهه بعد بازگشت تا این اقامتگاه گران‌قیمت را کـه توسط معمار تاد ساندرز طراحی شده بود، افتتاح کند تا مناظر ناهموار جزیره را منعکس کند. 29 اتاق استراحتگاه بر فراز پایه‌ها قرار گرفته‌اند، طراحی سنتی ساختمان‌هاي‌ نیوفاندلند را نشان میدهند و پنجره‌هایي از کف تا سقف با چشم‌اندازی خیره‌کننده از اقیانوس اطلس شمالی ارائه می کنند.

اگر چه چهار برابر منهتن وسعت دارد، اما جزیره فوگو تنها در طول سال جمعیتی کمتر از 2500 نفر دارد – مکانی ایده آل برای تنهایی و تفکر. جای تعجب نیست کـه این مسافرخانه افراد مشهوری مانند گوئینت پالترو، دیوید لترمن و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا را بـه خود جذب کرده اسـت.

5. هتل ارمیتو «پارانو، ایتالیا»

هتل ارمیتو «پارانو، ایتالیا»

هتلدار مارچلو مورزیلی این صومعه قرن چهاردهمی را بـه یک واحه بوم گردی بدون اینترنت در دره اومبریا تبدیل کرد. هتل او یکی از معدود هتل هایي اسـت کـه منحصراً برای مسافران انفرادی اسـت: 21 اتاق – “سلوز” «سلول ها» کـه زمانی توسط راهبان استفاده می شد – دارای تخت هاي‌ یک نفره با پتوهای کنفی دست ساز هستند.

بیشتر نور در ارمیتو از نور شمع می‌آید ودر اشاره ای دیگر بـه ریشه هاي‌ رهبانی مسافرخانه، شام – غذا هاي گیاهی کـه از محصولات فصلی آماده میشود – در سکوت دریک میز مشترک خورده می شود.

6. Jade Screen Hotel «هوانگشان، چین»

Jade Screen Hotel «هوانگشان، چین»

برای رسیدن بـه این هتل بالای کوه در کوه‌هاي‌ هوانگشان چین، یک صعود 60000 پله‌ای اسـت—یا می توانید سوار تله‌کابین شوید و روی مناظر خیره‌کننده تمرکز کنید. «همچنین می توانید باربرها را استخدام کنید تا شـما را روی یک صندلی حصیری بلند کنند.» جید اسکرین «”یوپینگلو”» کـه درسال 1955 افتتاح شد، دارای 65 اتاق و همچنین اتاق ماساژ، سونا و دو رستوران اسـت کـه غذا هاي چینی و غربی سرو می کنند. 

اما این اقامتگاهی نیست کـه مسافران از سرتاسر جهان بـه ان می آیند. این مناظر اسـت – از قله لوتوس با ارتفاع 6100 فوت، بلندترین کوه منطقه، تا کاج خوشامدگویی مهمان، درختی 800 ساله کـه از شکافی در صخره شیر سبز رشد می کند. از کاج خوشامدگویی بـه مهمان، یک پیاده‌روی 90 دقیقه‌ای شیب‌دار تا قله آسمانی پایتخت، چالش‌برانگیزترین کوه در هوانگشان اسـت.

7. زادون ریتز-کارلتون «لس کابوس، مکزیک»

زادون ریتز-کارلتون «لس کابوس، مکزیک»

زادون کـه بـه خاطر تپه‌هاي‌ ماسه‌ای شیب‌دار روی ان‌ها قرار گرفته نام‌گذاری شده اسـت، یکی از تنها پنج ملک موجود در مجموعه فوق‌العاده انحصاری Ritz-Carlton Reserve اسـت – و نخستین ملک در مکزیک اسـت کـه در کمتر از یک ساعت از Cabo San Lucas خلوت و پیچیدگی را ارائه میدهد. این مکان کویری کـه بین کوه‌هاي‌ سیرا د لا لاگونا و دریای آبی آرام کورتز قرار دارد، توسط ABAX Arquitectos طراحی شده اسـت، با دکوری کـه هم صنایع دستی بومی و هم طراحی مدرن مکزیکی را بـه نمایش میگذارد.

هنگامی کـه وارد می‌شوید، یک توسوانی «ساقی خصوصی» شـما را بـه یکی از 115 اتاق کـه بسیاری از انها دارای تراس و استخر خصوصی هستند، می‌برد. بعد از این‌که بـه نتیجه رسیدید، یک جلسه صوت درمانی در اسپا آلکمیا رزرو کنید یا قبل از رفتن بـه رستوران Humo برای یک مهمانی مجلل کـه توسط سرآشپز آرژانتینی لوکاس لوپز آماده شده اسـت، چند دور در زمین هاي‌ گلف طراحی شده توسط گرگ نورمن و جک نیکلاوس بازی کنید.

8. مثلث طلایی کمپ چادری چهار فصل «چانگ رای، تایلند»

مثلث طلایی کمپ چادری چهار فصل «چانگ رای، تایلند»

یکیدیگر از ساخته‌هاي‌ بنزلی، این مکان دورافتاده در جنگل‌هاي‌ شمال تایلند، در محل تلاقی رودخانه‌هاي‌ مکونگ و رواک در جایی کـه بـه عنوان مثلث طلایی شناخته میشود، قرار دارد، جایی کـه تایلند، لائوس و میانمار همگی بـه هم میرسند.

فقط 15 “چادر” وجوددارد – کـه در واقع خانه هاي‌ ییلاقی مجلل با کف چوبی سخت، وسایل دست ساز و سقف هاي‌ کاهگلی سنتی هستند – بـه علاوه یک اقامتگاه کاوشگر دو خوابه. فعالیت‌هاي‌ موجود در محل شامل کلاس‌هاي‌ کوکتل و درمان‌هاي‌ ماساژ اسـت، اما بیشتر مهمانان برای ملاقات و حمام کردن با فیل‌هایي کـه منطقه را خانه میخوانند، می آیند.


مطالب مشابه: رمانتیک ترین اقامتگاه ها برای ماه عسل در خارج از کشور + عکس


9. Capella Ubud «بالی، اندونزی»

Capella Ubud «بالی، اندونزی»

نیروهای هلندی چندین بار در قرن هجدهم بـه بالی حمله کردند. انها در نهایت توسط بالیایی ها برگردانده شدند، اما این برخوردها بـه معمار مهمان نوازی افسانه ای، بیل بنزلی، ایده این مکان دوستدار محیط زیست را داد کـه توسط Capella درسال 2020 افتتاح شد.  همچنین بـه مأموریت بنزلی برای ایجاد اقامتگاه هایي با ردپای محیطی سبک پایبند اسـت.

او گفت: «ما اصلاً یک درخت را برای تشکیل توپوگرافی قطع نکردیم. Capella Ubud در Keliki، روستای صنعت گران واقع در بین مزارع برنج پلکانی، درختان نارگیل سبز و رودخانه مقدس Wos واقع شده اسـت. در حالی کـه کابین ها در امتداد تپه هاي‌ شیب دار قراردارند، بـه هر کدام یک خدمتکار 24 ساعته اختصاص داده می شود تا بـه نیازهای مهمانان رسیدگی کند و بـه انها کمک کند تا از زمین عبور کنند.

10. Islas Secas «چیریکی، پاناما»

Islas Secas «چیریکی، پاناما»

مجمع‌الجزایری با مالکیت خصوصی در 20 مایلی سواحل جنوبی پاناما، این اقامتگاه بوم‌گردی لوکس دورافتاده، خانه تنها هفت خانه با سقف کاهگلی اسـت کـه می توانند حداکثر 24 نفر را در خود جای دهند. «میهمانان از پاناما سیتی با هواپیمای خصوصی توچال بـه داخل می آیند.» پایداری برای مالک Islas Secas، لوئیس بیکن، با 14 جزیره کـه مجمع‌الجزایر را تشکیل می دهند، تا حد زیادی دست نخورده اسـت.

این استراحتگاه خود با انرژی خورشیدی کار می کند و از آبیاری آب قهوه ای و زباله هاي‌ کمپوست شده استفاده می کند. میهمانان می توانند بـه چشمه هاي‌ آب گرم سفر کنند، با کایاک سواری بـه جنگل هاي‌ حرا بروند یا بسته بـه زمان سال، از نهنگ هاي‌ گوژپشتی کـه در اقیانوس ظاهر میشوند شگفت زده شوند. پس از یک روز ماجراجویی، غذا هاي محلی تهیه شده توسط سرآشپز Saul Umana را در رستوران Terraza بنوشید.

11. MGallery Yen Tu «Uông Bí، ویتنام»

MGallery Yen Tu «Uông Bí، ویتنام»

بودیسم ویتنامی توسط امپراتور تران نهان تانگ تأسیس شد کـه درسال 1299 از تاج و تخت خود دست کشید و یک صومعه در کوه ین تو تأسیس کرد. Legacy Yen Tu در این جا، بیش از 3500 فوت بالاتر از سطح دریا، درسال 2018 افتتاح شد و خودرا بـه عنوان یک استراحت معنوی و استراحتگاه سلامتی معرفی کرد. بیل بنزلی، توسعه‌دهنده استراحتگاه مجلل، با مورخان ویتنامی همکاری نزدیکی داشت تا حال و هوای صومعه‌ای را در 133 اتاق هتل ایجاد کند.

بنزلی گفت: «ما از مواد ان دوران استفاده کردیم – پوسته برنج روی دیوارها، درهای چوبی بسته شده، کاشی‌هاي‌ سنگی از دره مجاور. «ما حتی شیشه‌ها را در پنجره‌ها فرو کردیم، زیرا در ان زمان شیشه نداشتند. انچه می بینید، کرکره‌هاي‌ چوبی سنتی بزرگ اسـت.»

البته همه ی چیز سخت نیست: پالت روشن در نوار لابی Thien Tra نشان دهنده لباس هاي‌ سلطنتی اسـت کـه راهبان بودایی در روزی کـه سفارشات خودرا دریافت می کنند می‌پوشند. قبل از صرف یک غذای ویتنامی اصیل در رستوران Tho Quang، از نوشیدنی و منظره کوه در بار لذت ببرید.

12. ماندارین شرقی کانوان «کانوان، سنت وینسنت و گرنادین ها»

ماندارین شرقی کانوان «کانوان، سنت وینسنت و گرنادین ها»

این استراحتگاه چهار ساله کـه در ساحل بکر و سفید گودال واقع شده اسـت، تنها دارای 26 سوئیت و 13 ویلا اسـت کـه هم حریم خصوصی و هم خدمات درجه یک جت‌ست‌ترها از ماندارین اورینتال را ارائه میدهد. از تنیس، پیاده‌روی یا غواصی در توباگو کی «جایی کـه دزدان دریایی کارائیب فیلم برداری شده اسـت» لذت ببرید.

و حتی اگر گلف نمیکنید، سیزدهمین سبزه در زمین گلف تفرجگاهی با طراحی تام فازیو بهترین غروب خورشید را در جزیره ارائه میکند. صندلی‌هاي‌ استراحت چیده شده‌اند تا بتوانید دراز بکشید ودر منظره‌هاي‌ کارائیب و اقیانوس اطلس غوطه‌ور شوید.

13. کومو اوما پوناخا «پوناکا، بوتان»

کومو اوما پوناخا «پوناکا، بوتان»

یکی از نخستین زنجیره هاي‌ لوکس در بوتان، کومو در سپتامبر 2012 Uma Punakha را افتتاح کرد. این اقامتگاه 10 اتاقه در دامنه تپه ای در نزدیکی Punakha Dzong یا “کاخ خوشبختی بزرگ” قرار گرفته اسـت و طراحی خودرا از قرن هفدهم گرفته اسـت. استراحتگاه مسافران معنوی را بـه خود جذب میکند — جلسات یوگا و مدیتیشن در محل ارائه میشود و صومعه Chorten Nyingpo در نزدیکی محل زندگی 50 راهب بودایی اسـت.

اما آن ها در تجملات هم کوتاهی نمیکنند – از تورهای هلیکوپتری در دره پوناخا گرفته تا غذا خوردن در بخاری، رستوران داخلی، کـه در ان منو از غذا هاي بوتانی و هندی تا غذا هاي بین‌ المللی مورد علاقه اسـت. «پادشاه بوتان برای خوردن همبرگر واگیو شناخته شده اسـت.»

14. منطقه حفاظت شده و استراحتگاه سلامتی بوشمانز کلوف «کلانویلیام، آفریقای جنوبی»

منطقه حفاظت شده و استراحتگاه سلامتی بوشمانز کلوف «کلانویلیام، آفریقای جنوبی»

از کیپ‌تاون تا این خلوتگاه مجلل در قلب کوه‌هاي‌ سدربرگ، سه ساعت با ماشین فاصله اسـت – بـه اندازه‌ای کـه نگرانی‌هاي‌ دنیای مدرن از بین برود. ساختمان‌هاي‌ سفید کوچک این مزرعه متعلق بـه قرن نوزدهم درحدود 19000 هکتار پراکنده شده‌اند کـه توسط پوشش دست‌نخورده، آبشارهای شفاف، و حیات‌وحشی مانند بز کوهی، وحشی و گورخرهای کوهستانی کمیاب احاطه شده‌اند.

Bushmans Kloof تنها 30 دقیقه از Clanwilliam، یکی از قدیمی ترین شهر های آفریقای جنوبی و خانه هنر باستانی بوته‌ها با قدمت 10000 سال اسـت. «همچنین تنها مکانی روی زمین اسـت کـه رویبوس در ان کشت میشود و بـه دلیل کفش‌هاي‌ چرمی دست‌سازش مشهور اسـت.» غذا خوردن دراین اقامتگاه متعلق بـه خانواده یک ماجراجویی واقعی اسـت – از یک ناهار در فضای باز در ماکانا کـه شامل سبزیجات و گیاهان دارویی میباشد.

باغ ارگانیک در محل، بـه غروب آفتاب «باربیکیو» در کادورو، کلبه چوپان بازسازی‌شده کـه با فانوس‌ها و آتش خروشان کمپ روشن شده اسـت. Bushmans Kloof فقط 17 اتاق و کت و شلوار دارد کـه اکثر آن ها دارای پاسیو و شومینه هستند. علاوه بر این، دو ویلا منزوی، Koro Lodge و Cederberg House، دارای استخرهای خصوصی، سرآشپزهای شخصی و راهنمای محلی خود هستند.

15. مسافرخانه Wickaninnish «توفینو، کانادا»

مسافرخانه Wickaninnish «توفینو، کانادا»

اگر بـه فرارهای ناهموار علاقه دارید، این اقامتگاه Relais & Châteaux کـه بین اقیانوس آرام و گیاهان همیشه سبز قدیمی در ساحل غربی جزیره ونکوور قرار دارد، برترین آنهاست. نوامبر تا مارس فصل اوج تماشای طوفان اسـت – البته از اسانی بالکن شـما – زیرا امواجی تا ارتفاع 30 فوتی بـه ساحل برخورد می کنند. «همه ی 75 اتاق رو بـه ساحل چسترمن هستند و شومینه و وان خیس کردن خودرا نیز دارند.»

چیزی ماجراجویانه تر می‌خواهید؟ نگهبان بسیار خوشحال خواهد شد کـه شـما رابا یک گشت و گذار در Clayoquot Sound برای تماشای نهنگ هاي‌ گوژپشت، شیرهای دریایی و دیگر زندگی هاي‌ دریایی محلی بـه صف کند. هنرمندان محلی بـه طراحی دو ساختمان Wickaninnish کمک کردند: هنری نولا، چوب‌تراش، درهای سرو زرد رنگی را کـه فوراً قابل تشخیص بود، تولید کرد.

16. آشیانه یک و تنها گوریل «روهنگری، رواندا»

آشیانه یک و تنها گوریل «روهنگری، رواندا»

این تفرجگاه جنگلی کـه در بین درختان نوسان اکالیپتوس در دامنه‌هاي‌ رشته آتشفشان ویرونگا قرار دارد، تنها پنج دقیقه با ماشین تا پارک ملی آتشفشان، کـه بیشترین تعداد گوریل‌هاي‌ کوهستانی در جهان را در خود جای داده، فاصله دارد. مهمانان می توانند از بین 21 اقامتگاه و سوئیت یک خوابه و دو خوابه کـه هر کدام دارای شومینه و عرشه خصوصی هستند، یکی را انتخاب کنند.

سوئیت‌هاي‌ Ingagi یا Silverback را رزرو کنید و یک تور رایگان از تلاش‌هاي‌ حفاظتی کـه توسط صندوق گوریل Dian Fossey انجام می شود دریافت کنید. آبگرم One&Only درمان هاي‌ جامع رابا استفاده از مواد گیاهی محلی ارائه می دهد. در رستوران اصلی Nest، سرآشپز اجرایی براندون سوریس هرروز بر روی منوی جدیدی با تمرکز بر غذا هاي رواندا و آفریقا کار می کند.

17. همینگوی ادن «نایروبی، کنیا»

همینگوی ادن «نایروبی، کنیا»

درسال 2021؛ آنا تربینسکی، طراح آلمانی، خانه خودرا در حومه لانگاتای نایروبی بـه بوتیک هتل-باشگاه-کلوپ اجتماعی Eden تبدیل کرد، یک گالری زنده مملو از آثار هنری و مصنوعاتی کـه تربینسکی در طول سال‌ها گرد آوری کرده اسـت.

اکنون او زمام امور را بـه مجموعه Hemingways سپرد کـه قبلاً بر اقامتگاه‌هاي‌ لوکس در Watamu و ذخیره‌گاه بازی Maasai Mara کنترل می کند. Eden فقط هشت اتاق خواب و یک استودیوی هنری تغییر یافته دارد کـه همه ی انها مشرف بـه بالای درختان سرسبز هستند. در شب، هوا مملو از صدای پلنگ، کفتار، و دیگر حیوانات از پناهگاه حیات وحش همسایه اسـت.

18. Burghotel Falkenstein «Pfronten، آلمانی»

Burghotel Falkenstein «Pfronten، آلمانی»

با منظره ای از کوه هاي‌ آلپ باواریا – از جمله Zugspitze، بلندترین قله کشور آلمان- دراین مکان مجلل در بالای کوه بیدار شوید. تنها با 17 اتاق منحصربه‌فرد، توجه بـه جزئیات بی‌نظیر اسـت – از درمان‌هاي‌ آبگرم دلپذیر گرفته تا پیاده‌روی با راهنما تا دریاچه کنستانس. در رستوران ستاره‌دار میشلین پاوو، سرآشپز Simon Schlachter یک تجربه غذا هاي تند چندغهری را در ارتفاع 4000 فوتی ارائه میکند.

البته، بازدید از این اقامتگاه افسانه‌ای بدون زیارت ویرانه‌هاي‌ قلعه فالکنشتاین، جایی کـه پادشاه لودویگ دوم قصد داشت رمانتیک‌ترین قصر خودرا بسازد، کامل نمیشود. «همچنین می توانید نگاهی اجمالی بـه قلعه نویشوانشتاین کـه الهام گرفته از قلعه زیبای خفته والت دیزنی اسـت را از روی میز صبحانه بیابید.»


مطالب مشابه: بهترین اقامتگاه های جزیره خصوصی برای سفر در سال 2023


در پایان

در خانه ییلاقی روی آب خود در فیجی مخفی شوید… در ظرافت ویلایی متعلق بـه افراد مشهور در دریای کارائیب غرق شوید… یا دریک پناهگاه خصوصی حیات وحش در سیشل با طبیعت ارتباط برقرار کنید… جزیره ای برای رویای هر مسافری وجوددارد.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت