بروزرسانی : 4 خرداد 1403

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز

با اخبار روز گردشگری در خدمتتان هستیم در ادامه با تایلند مکانی زیبا در آسیا آشنا شوید

به گزارش تالاب همه ساله تعداد زیادی از مردم جهان برای رسیدن به آرامش و سپری کردن ایامی بی دغدغه، دست به سفر و رفتن به مکان های زیبا و تفریحی می زنند و این موضوع خود باعث بوجود آمدن صنعت بزرگی به نام صنعت توریسم شده است.

کشورهای گوناگون با سرمایه گذاری بر روی نقاط قوت خود با تمام قوا وارد این صنعت شده و رقابت شدیدی را بوجود آورده اند؛ به شکلی که سرمایه گذاری سنگینی بر روی زیر ساخت های خود انجام داده و در سالیان اخیر دست به توسعه این زیر ساخت ها زده اند.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

تور تایلند

بعلاوه کشور هایی هم هستند که درآمد خود را به نوعی کاملا از صنعت توریسم تامین می کنند که از جمله آنها باید به ترکیه، تایلند، مالزی و چند کشور دیگر اشاره کرد که در چند سال اخیر نیز توانسته اند توجه تعداد قابل توجهی از مسافران و گردشگران را به خود جلب کنند.

همانطور که گفتیم تایلند یکی از این کشورهاست که دارای طبیعت بسیار فوق العاده ای‌ می باشد درست بر اساس همین مزیت خود دست به معرفی و پرزنت خود در بازار جهانی زده است. این کشور که در شرق آسیا قرار دارد، با مساحتی در حدود 513 هزار کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر 65 میلیون را در خود جای داده است که شامل 75% تایلندی، حدود 14% چینی تبار و 3% از مالایی ها می شود.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

تور تایلند

از استان های معروف کشور تایلند که کمتر به آن توجه می شود، باید چیانگ مای را نام برد که از نظر تقسیمات کشوری، بخشی از ناحیه شمال تایلند به حساب می آید. همه این منطقه را بعنوان یکی از معروف ترین مکان های توریستی تایلند می شناسند. استان دیگر این کشور زیبا نیز لامفون با مساحتی حدود 4500 کیلومتر مبربع می باشد که جمعیت قابل توجهی بالغ بر 413000 نفر در آن زندگی می کنند.

بد نیست درباره پایتخت تایلند هم صحبت کنیم و اعلام کنیم که بانکوک نیز بعنوان پایتخت این کشور توریستی و قلب تجاری تایلند شهرت بسیاری دارد. این شهر دارای جاذبه های توریستی فراوان برای مسافران این کشور می باشد. بدون شک تجربه تور تایلند در نوروز ، می تواند خاطرات خوشی را برای شما رقم بزند.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

تور تایلند

تایلند بطور کلی دارای آب و هوای معتدل و نسبتا مطلوبی است و به دلیل نزدیکی به خط استوا دارای گرمایی دلنواز است که در بعضی فصول سال گرما همراه با رطوبت بالا در آن دیده می شود. بعلاوه تایلند دارای جاذبه های گردشگری فراوان و زیبایی نیز هست که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم:

شهر سوخته آیوتایا

شهر تاریخی و کهن آیوتایا به مدت 417 سال پایتخت باستانی تایلند به شمار می رفت و اکنون یکی از تاریخی ترین بناهای این کشور است که در زمان گذشته از بزرگترین شهرهای دنیا و همچنین مرکز تمدن جنوب شرقی آسیا بوده است؛ در واقع این شهر دومین پایتخت سیام به شمار می رفت.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

شهر سوخته آیوتایا

بد نیست بدانید این شهر در قرن 16 میلادی به اوج قدرت خود رسید. معماری این شهر نیز برگرفته از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوختای است که همین معماری ها باعث شد این شهر در قرن هفدهم میلادی به زیباترین شهرهای دنیا بدل کردد. این شهر از سال 1991 میلادی نیز در لیست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است. این شهر قدیمی تا سال 1767 میلادی محل اقامت 33 تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف بود که تا نیمه قرن 18 برمه ای ها این شهر را فتح و البته بعدا تخریب کردند! امروزه تنها مجموعه ای از معابد و مجسمه هایی از بودا به شکل ویران شده و قدیمی در این شهر وجود دارند.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

شهر سوخته آیوتایا

خانه مقدس حقیقت پاتایا

از دیگر مکان های پربازدید این کشور که سالانه تور های فراوانی را به خود جذب می کنند، خانه مقدس حقیقت پاتایا را باید نام برد. این بنای چوبی عظیم در شمال پاتایا و در کنار دریا واقع شده است و بلند ترین نقطه آن حدود 105 متر ارتفاع دارد. این بنای با ابهت و بسیار باشکوه طوری ساخته شده است که در برابر بادها و نور آفتاب دریا بسیار مقاوم است.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

خانه مقدس حقیقت پاتایا

بعلاوه این بنای تاریخی بر اساس ابتکار و خلاقیت تایلند قدیم ساخته شده که با مجسمه های کنده کاری شده چوبی بسیار زیبا تزئین شده اند؛ هدف از به کارگیری این مجسمه ها استفاده از  هنر و فرهنگ قدیم این کشور کهن بوده است و دانش، حکمت و فلسفه شرقی را به نمایش می گذارد. این موارد سبب می شود که بازدید کنندگان با زندگی، افکار، ارتباط این مردم و افکار اولیه آنها آشنا شوند. توصیه می کنیم برای نوروز 96 با تور پاتایا کاروانیک همراه شوید و در خلال سیاخت خود در این شهر معروف، سری هم به این مکان تاریخی بزنید.

در صورت سفر به این شهر دیدنی، حتما و حتما سری هم به ساحل ناکتوآ و ونگ آمات بزنید. این سواحل علاوه بر طبیعت دست نخورده و بی نظیر خود، دارای هارمونی رنگ هاست و شما می‌توانید سکوت بی نظیری را در آنها شاهد باشید. بد نیست بدانید ساحل ناکوآ به زمین نمکی شهرت دارد و در گذشته به نوعی منبع درآمد و تجارت این منطقه محسوب می شده است.

آب این منطقه بسیار شفاف و تمیز بوده و شما به راحتی می توانید شاهد حرکت دسته های کوچک ماهی ها باشید. بازار ماهی فروشان ناکوآ نیز بسیار معروف است، به همین خاطر همیشه در رستوران های ساحل ناکوآ می توانید غذاهای دریایی تازه ای را همراه با سبزیجات و میوه های تازه میل کنید. نوع طبخ غذاها در این منطقه بسیار متفاوت بوده و طعم لذیذی را از چشیدن هر خوراکی می توانید احساس کنید. از طرفی دیگر به دلیل پاسخگویی به ذائقه گردشگران، انواع غذاهای اروپایی و آمریکایی در رستوران های تایلند طبخ می گردند؛ اما تجربه خوردن غذاهای محلی مانند سوپ رشته، سوم تام، مرغ و بادام زمینی و البته ماسان کاری که غذای معروفی بین مردم تایلند است، در دستور اصلی پخت این رستوران ها قرار دارد.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

خانه مقدس حقیقت پاتایا

پوکت و جاذبه های بی شمار آن

منطقه طلایی دیگر این سرزمین زیبا و باشکوه پوکت است. این شهر همه ساله میزبان مسافران و تورهای گوناگونی از سراسر دنیا در فصول مختلف سال است؛ شهری باشکوه همراه با جاذبه های طبیعی و فرهنگی منحصر به فرد که از مکان های زیبای این شهر می توان به معبد وات چالونگ اشاره کرد.

معبد وات چالونگ

این معبد مهم ترین معبد بودایان شهر بوده و به راهب مقدس تقدیم شده است که در دهه 1870 میلادی به پرستاری و درمان کارگران معدن می پرداختند. در این معبد حتما لازم است با لباس پوشیده و مناسب وارد شوید. وات چالونگ، معماری و نقش و نگارهای بسیار زیبایی دارد. گفتنی است این معبد یکی از بزرگترین معابد در سراسر کشور تایلند بشمار می رود.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

معبد وات چالونگ

فانتاسی

مکان دیگری که هر روز پذیرای بازدید کنندگان زیادی می باشد، فانتاسی است. طراحی این مجموعه به گونه ای است که آن را به سه بخش دهکده فستیوال، بوفه ها و بخش وسایل تفریحی و سرگرمی تقسیم کرده اند. فانتاسی به نوعی دیزنی لند جنوب شرقی آسیا نامیده می شود. سبک طراحی این مجموعه تحت تاثیر میراث اصیل تایلند بوده که با استفاده از فناوری جدید دوباره زنده شده است. همچنین این پارک باشکوه دارای بازی های متنوع و مختلف و البته بوفه های بین المللی متعددی است.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

فانتاسی

باغ وحش پوکت

درآخر به شما پیشنهاد رفتن به باغ وحش پوکت را می دهیم. این باغ وحش در نزدیکی معبد وات چالونگ واقع شده و جایی است دوست داشتنی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان!

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

باغ وحش پوکت

بدون شک این باغ وحش تجربه متفاوتی از حیات وحش را در خاطره شما تداعی می کند و در آن می توانید از نزدیک شاهد شامپانزه‌ها بوده و نمایش فیل ها و هنر نمایی تمساح ها را هم مشاهده کنید. بد نیست در تور پوکت خود سری هم به این باغ وحش بی نظیر و تماشایی بزنید.

مکان های دیدنی تور تایلند ویژه نوروز 1402

باغ وحش پوکت

کشور تایلند هر ساله سرمایه زیادی را با جذب توریست و مسافر کسب می کند و با این کار به صورت مستقیم و غیر مستقیم به اشتغال زایی برای مردم کشورش پرداخته است. تورهای نوروزی پیش رو فرصت خوبی برای سفر به شهرهای مختلف این کشور آسیایی می باشد. اگر تمایل دارید همزمان از چند شهر متفاوت این کشور بازدید کنید، بهتر است از تور ترکیبی تایلند استفاده نمایید. بدون شک این کشور برنامه بلند مدتی برای افزایش توریست و جذب بازدید کنندگان از تمام دنیا دارد و همچنین شرکت های و آژانس های مسافرتی نیز خود به سرمایه گذاری در این کشور پرداخته اند و باعث پیشرفت این صنعت شده اند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت