بروزرسانی : 12 مهر 1402

پارک های دیدنی دهلی در کشور هند (10 پارک)

پارک های دیدنی دهلی در کشور هند (10 پارک)

از شلوغی شهر در بهترین پارک های‌ دهلی، با بناهای تاریخی و آثار قرون وسطایی استراحت کنید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از پارک های دیدنی دهلی در کشور هند را منتشر کرده ایم.

10 پارک برتر دهلی

بهترین پارک های‌ دهلی برای همه ی اسـت: علاقه مندان بـه تاریخ، علاقه مندان بـه معماری و دوستداران طبیعت. در شهری که می توانید در حین گشت و گذار در موزه‌ها و بازارها، تاریخ را مانند لایه‌های‌ پیاز جدا کنید، پارک‌هایي با بناهای تاریخی قرون وسطایی و بقایای سلسله‌های‌ باستانی نگاهی اجمالی بـه گذشته غنی شهر دارند.

فضاهای سبز منظر دهلی بـه عنوان قطب فرهنگی دو چندان می‌شود. فضاهایی که در ان هنر، موسیقی، تاریخ و طبیعت بـه طور یکپارچه با یک دیگر ترکیب میشوند. و برای مواقعی که تنها چیزی که نیاز دارید یک فرار کامل و کامل از یک شهر عظیم اسـت که با کارهای فریبنده همراه اسـت، جنگل‌های‌ شهری دهلی پاسخگو هستند. این جا جایی اسـت که می‌توان دریک شهر آشفته نفس اسانی کشید.

10 نمونه از پارک های دیدنی دهلی در کشور هند

1. باغ لودی

باغ لودی

وقتی وارد پارک می شوید، از یک پل حکاکی‌شده مربوط بـه دوران مغول عبور کنید، غازها را تماشا کنید که در اطراف دریاچه حرکت می کنند و سپس کاوش‌های‌ خودرا از بناهای تاریخی قرن پانزدهم و شانزدهم پراکنده در چمن‌زارها آغاز کنید. باغ لودی در منطقه‌اي شیک در مرکز دهلی، برای مدت‌های‌ طولانی برای پیک‌نیک‌هایي با جنبه‌اي از تاریخ مورد علاقه اسـت.

علاقه مندان بـه معماری بـه جزئیات پیچیده مقبره های‌ دوران لودی نگاه می کنند: فضای داخلی حکاکی شده و گنبدهایی با منبت کاری های‌ رنگارنگ. بـه همان اندازه که در بین شیاطین تناسب اندام محبوب اسـت، صبح ها جلسات یوگا زیادی در سبزه ها و دوندگان در پیست ها مشاهده میشود.


مطالب مشابه: معرفی 5 پارک مشهور و دیدنی جهان «عکس + توضیحات»


2. مهد کودک

مهد کودک

این پارک میراث که مملو از بناهای تاریخی مغول قرن شانزدهمی اسـت، پس از یک پروژه مرمت طولانی و بسیار مورد نیاز درسال 2018 افتتاح شد. اکنون این پارک یک فضای سبز سرسبز با پوشش درختی فراوان اسـت، ودر کنار مقبره مشهور همایون، یک مکان آرام و خوشمزه اسـت.

بناهای یادبودی مانند برج ساندر و برج لاککاروالا دارای حکاکی‌های‌ پیچیده و درهای طاق‌دار هستند. برای دیدن بهترین مناظر از ساندر برج، در امتداد آب نما، با فواره های‌ مرمری نیلوفر آبی، که در امتداد محور مرکزی پارک قرار دارد، قدم بزنید.

3. پارک تنوع زیستی آراوالی

پارک تنوع زیستی آراوالی

یک منطقه معدنی سابق در تپه‌های‌ آراوالی اکنون بـه یک جنگل شهری گسترده تبدیل شده اسـت که در بین مناطق مسکونی پنهان شده اسـت. مسیرهای موج‌دار در جنگل‌های‌ برگ‌ریز و زمین‌های‌ تپه‌آلود می‌پیچد، پوشش درختی بـه‌طور ناگهانی از بین میرود و دره‌های‌ سبز عمیق را نمایان می کند.

زندگی پرندگان فراوان اسـت: طاووس ها در مسیرها میچرخند و زنبور خواران رنگارنگ بالای سرشان پرواز می کنند. هر چرخش، درخشندگی جدیدی از رنگ را نشان می‌دهد، از شعله نارنجی درخشان گل های‌ جنگل تا بوته های‌ سرسبز پوشیده از بوگنویل.

4. پارک آهو

پارک آهو

پارک گوزن که در اطراف مخزن آب قرون وسطایی Hauz Khas ساخته شده اسـت، فضایی آرام در زیر قلعه در حال فروپاشی Hauz Khas اسـت. قدم زدن عصرانه در اطراف دریاچه برای تماشای غروب خورشید و خرابه ها عالی اسـت. نام ان از محوطه پر از آهو گرفته شده اسـت، دیدن اردک ها، طاووس ها و میمون ها در پارک غیرمعمول نیست. Deer Park با روستای Hauz Khas، منطقه خرید و غذاخوری همیشه شلوغ، مرز مشترک دارد، و بخش سبز یک استراحت غیرمنتظره از مرکز تجاری اسـت.

5. پارک باستانی مهرائولی

پارک باستانی مهرائولی

درست درکنار منار قطب، یک سایت باستان شناسی پراکنده با بقایای مقبره ها، مساجد و حماقت های‌ دوران بریتانیا قرار دارد. این پارک طبق معمولً زیر رادار پرواز می کند، زیرا گردشگران بـه جای ان بـه سایت میراث جهانی همسایه میروند. این پارک با بناهایی از دوران سلطان نشین دهلی، مغول و بریتانیا، جدول زمانی تاریخ دهلی را نشان میدهد.

بسیاری از سازه‌ها اکنون ویران شده‌اند، اما از قنوتاف‌های‌ کنده‌کاری شده و گنبدهای کاشی‌کاری شده مشخص اسـت که معماری زمانی چشمگیر بوده اسـت. راجون کی بائولی، پلکانی قرون وسطایی با طاقچه‌های‌ قوسی، مکانی چشمگیر برای عکس‌برداری اسـت.


مطالب مشابه: بهترین پارک های آبی سرپوشیده در سراسر جهان «23 پارک آبی»


6. نهرو پارک

نهرو پارک

در بعدازظهرهای آفتابی زمستانی، این پارک وسیع در محله دیپلماتیک دهلی مملو از کودکانی اسـت که از پیک‌نیک مدرسه لذت می برند، مردم محلی کریکت بازی می کنند و گاه بـه گاه افرادی که بـه دنبال استراحت هستند.

این پارک که در بین علاقه مندان بـه تناسب اندام بـه خاطر مسیرهای دویدن و سالن های‌ ورزشی در فضای باز محبوب اسـت، همچنین یک مرکز فرهنگی مهم اسـت: کنسرت ها، جشنواره ها و رویدادها بـه طور مرتب در این جا برگزار میشود. در طول جشنواره بین‌ المللی جاز دهلی، جشنواره‌های‌ غذا و کنسرت‌های‌ موسیقی کلاسیک هند، فضای سبز مملو از جمعیتی اسـت که بـه دنبال اوقات خوشی هستند.

7. باغ پنج حس

باغ پنج حس

معرفی پارک های دیدنی دهلی در کشور هند

پارک وسیع در ساکت با فیل‌های‌ ماسه‌سنگ صورتی، پرندگان فولادی ضد زنگ و مجسمه‌های‌ برنزی، بخشی از هنر و طبیعت اسـت. فضای منظره‌آرایی‌شده خانه آثار هنری معاصر، اجراهای موسیقی منظم، نواحی لمسی و گل‌های‌ عجیب‌وغریب معطر اسـت که برای هر پنج حواس انسانی جذاب اسـت. در مسیرهای پر پیچ و خم در بین باغ‌های‌ بامبو قدم بزنید، از برکه‌های‌ پر از نیلوفرهای آبی، کاکتوس‌ها و باغ‌های‌ گیاهی عبور کنید.

8. پارک بودیا جایانتی

پارک بودیا جایانتی

مجسمه طلایی بودا در جزیره اي که توسط یک خندق احاطه شده دراین باغ آرام قرار دارد. پیک‌نیک روی سبزه‌های‌ زمین‌آرایی‌شده در احاطه‌شده با بوته‌های‌ پیچیده و بوگنویل در حالیکه بچه‌ها اردک‌ها را در برکه تماشا میکنند. زمستان زمان مخصوصاً دوست‌داشتنی برای بازدید اسـت، زمانی که گل‌های‌ رز در شکوفه‌دهی کامل هستند و آب و هوا امکان کاوش‌های‌ آرام در کاکتوس‌ها و باغ‌های‌ دارویی را فراهم می کند.

9. جنگل شهر جهان پناه

جنگل شهر جهان پناه

در اعماق این جنگل شهری، شهر مانند یک جهان دور و متناوب بـه نظر میرسد. یک ریه سبز در قلب دهلی شلوغ در بین دوندگان برای پیست دویدن مواج که در حاشیه ان قرار دارد، محبوبیت زیادی دارد. مسیرهایی که از جنگل زیر پوشش درختان انبوه عبور میکنند، ایده‌آل برای پیاده‌روی در طبیعت برای مشاهده پرندگان آفتابی در شاخه‌های‌ Peepal، Ashoka و درختان لاستیک. موجودات کوچک بـه وفور یافت می‌شوند که در زیر درختان یا در انبوهی از خزنده ها پنهان شده اند.

10. پارک هزاره

پارک هزاره

جاییکه زمانی محل دفن زباله بود، اکنون بـه یک واحه سبز بزرگ تبدیل شده اسـت که مردم محلی در پیاده‌روی‌های‌ صبحگاهی در محیط‌های‌ سرسبز بـه ان رفت و آمد میکنند. با قله اي طلاکاری شده و بت های‌ طلایی بودا، شانتی استوپا سفید بزرگ ویژگی بارز این پارک وسیع اسـت. این سازه گنبدی، که بـه عنوان بتکده صلح نیز شناخته می‌شود، یادبودی برای عدم خشونت اسـت و توسط باغی بـه سبک ژاپنی محوطه سازی شده احاطه شده اسـت.


مطالب مشابه: تصاویری از بزرگ ترین پارک‌های جنگلی ایران


در پایان

کمی آرامش، تنفس در هوای آزاد و دیدن فصل‌های‌ رنگ‌رنگ با گشت‌وگذار در بوستان‌های‌ شهر فرصتی اسـت که درسال‌های‌ اخیر تنها در صورت نبود آلودگی و رعایت پروتکل‌های‌ بهداشتی دست میدهد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت