بروزرسانی : 21 آذر 1396

مکان یخی و قطبی زیبا پاموکاله در ترکیه

مکان یخی و قطبی زیبا پاموکاله در ترکیه

پاموکاله در ترکیه

پامالوکه اسم منظقه اي یخی و زیبا است که در ترکیه بناشده و هرساله هزاران نفر از این مکان طبیعی دیدن می کنند در ادامه می‌توانید با مکان یخی و قطبی زیبا پاموکاله در ترکیه تالاب را دنبال نمایید. 

پاموکاله در ترکیه , پاموکاله یکی از چشمه‌هاي آب گرم و نخستین چشمه آب شور دنیا است که دارای خواص درمانی بسیاری میباشد. پاموکاله در نزدیکی شهر آنتالیا قرار دارد.

پاموکاله یکی از زیباترین‌ اماکن گردشگری ترکیه و یکی از شگفت‌ انگیزترین چشم اندازهای گردشگری در دنیا می باشد. پاموکاله در منطقه دریای اژه ودر رودخانه مَندَرَس واقع شده‌است که در بیشتر فصول سال آب و هوایی معتدل دارد.

به گزارش تالاب بطور دقیقتر میتوان گفت این چشمه در استان دنیزلی «Denizli» در جنوب غرب ترکیه در فاصله 2 ساعتی از شهر آنتالیا ودر نزدیکی دریای مدیترانه قرار دارد. این استان حاوی چشمه‌هاي آب گرم تراوتن و بالکن موادمعدنی کربنات است که توسط آب جاری می‌باشند.

این چشمه به واسطه چشم انداز‌هاي زیبا و خیره کننده‌اش و رنگ سفید رسوبات تشکیل شده به قلعه سفید پنبه‌اي مشهور است که واقعا توصیفی کامل از این چشمه را بیان میکند.

مکان یخی و قطبی زیبا پاموکاله در ترکیه

پاموکاله یکی از زیباترین‌ اماکن گردشگری ترکیه میباشد

 این کوه زمانی محل زندگی رومی‌ها بوده و هنوز هم بقایای شهر تاریخی هیراپولیس بر فراز کوه‌هاي این منطقه با ارتفاع 160 متر به چشم میخورد که امروزه دولت ترکیه آن رابه شکل یک موزه درآورده است. این کوه‌ها از شهر دنیزلی به خوبی قابل مشاهده می‌باشند.

دراین منطقه 17 چشمه آب گرم طبیعی وجوددارد که محدوده دمایی آن‌ها 35 درجه سانتی‌گراد می باشد. فعالیت‌هاي آتش‌فشانی در زیر زمین باعث ایجاد این چشمه‌هاي آب گرم شده است و این آب گرم که از ارتفاع 100 متری پایین می‌ریزد

در شیب کوهستان آنجا که سرعتش کم می شود رسوب میکند و این رسوبات و سنگ‌هاي آهکی سفیدرنگ منظره زیبایی رابه وجود می‌آورند، درست بهمین علت است که تعداد زیادی از گردشگرانی که به این مکان رویایی قدم می گذراند معتقدند که این جا برای آرامش روح و روان، مکانی ایده‌آل است.

مکان یخی و قطبی زیبا پاموکاله در ترکیهپاموکاله یکی از شگفت‌ انگیزترین چشم اندازهای گردشگری در دنیا میباشد

مکان یخی و قطبی زیبا پاموکاله در ترکیه

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت