بروزرسانی : 26 شهریور 1402

پرهزینه ترین رستوران های مجلل دنیا (24 رستوران)

پرهزینه ترین رستوران های مجلل دنیا (24 رستوران)

دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب پرهزینه ترین رستوران جهان را بـه شما معرفی می کنیم و بـه خاطر داشته باشید، این ها فقط قیمت هاي‌‌ هزینه پایه هستند «برخی از آن ها حتی برای آب هزینه میکنند». بسیاری از قیمت ها با نوشیدنی، ارتقاء، انعام و مالیات می توانند دو یا سه برابر شوند.

پرهزینه ترین رستوران های مجلل دنیا

صرف غذا در برخی از گران‌ترین رستوران‌هاي‌‌ جهان بـه مهمانان این فرصت را می‌دهد تا تجربه‌اي بی‌نظیر و غوطه‌ور را تجربه کنند. شما خیلی بیشتر از صرف یک وعده غذایی و پرداخت چک انجام میدهید – این رستوران ها تجربه اي را برای همه ی ي ي حواس ارائه میدهند.

سرآشپزهای کلاس جهانی با استفاده از بهترین مواد اولیه آشپزی میکنند. هاست ها و سرورها نیازهای شما را پیشبینی میکنند و چندین ساعت بـه شما فرصت می‌دهند تا از غذا لذت ببرید. خود رستوران نیز با صداها و رایحه هایي که بـه عنوان بخشی از تجربه کلی همه ی ي ي جانبه طراحی شده اند، از نظر زیبایی شناختی دلپذیر اسـت. 

1. عکس مزون

عکس مزون - پرهزینه ترین رستوران

مکان: والانس، فرانسه

آشپزی: فرانسوی

قیمت: 200 تا 365 دلار

ما قیمت منوهای تک قیمت ثابت را در میان 22 رستوران در سراسر جهان مقایسه کردیم. ما غذاهایی را که برای تبلیغات آماده شده اند، مانند برگر 5000 دلاری یا سوشی پر از الماس در نظر نمیگیریم. این باعث یکنواختی زمین بازی میشود، زیرا بسیاری از رستوران ها فقط وعده هاي‌‌ غذایی یک منو ارائه میدهند.

Maison Pic برای نسل‌ها یک رستوران خانوادگی باقیمانده اسـت و از سال 1934 حداقل یک ستاره میشلن را حفظ کرده اسـت. مالک فعلی و سرآشپز ان؛ ان سوفی پیک، تنها سرآشپز زن در فرانسه اسـت که دارای سه ستاره میشلین اسـت.

منوها در Maison Pic از 180 یورو برای منوی کشف بسیار سبک شروع میشود، سپس بـه 280 یورو برای هارمونی و 380 یورو برای منوهای ضروری افزایش مییابد. 165 دلار یا بیشتر برای جفت کردن نوشیدنی اضافه کنید.

«دم‌هاي‌‌ لانگوستین بـه‌صورت لا پلانچا با ماریناد یوزو، عسل، گلپر و کوروریما «یک ادویه اتیوپیایی از خانواده زنجبیل مشهور بـه هل کاذب» پخته می شوند که وقتی پخته میشود کاراملی میشود، صدف‌ها در ان سرو می شوند. یک سس داشی.”


مطالب مشابه: معرفی مجلل ترین رستوران های هامبورگ آلمان


2. لباسشویی فرانسوی

لباسشویی فرانسوی

مکان: Yountville، کالیفرنیا

آشپزی: فرانسوی

قیمت: 325 دلار

دو منوی 9 غذای در The French Laundry وجوددارد، یک مزه گوشت و غذا هاي‌ دریایی و یک مزه سبزیجات. هر دوی انها 325 دلار «شامل انعام» و بیشتر از شما را درصورت تمایل بـه موارد اضافی، باز می گرداند.

بـه عنوان مثال، ماک و پنیر با موسلین پارمزان و ترافل سفید تراشیده شده 175 دلار اضافی قیمت دارد. برای غذا هاي‌ گران قیمتی مانند استیک واگیو، “ارتقا” با قیمت 100 دلار در هر پاپ نیز موجود اسـت. شما می توانید شراب خودرا با هزینه چوب پنبه 150 دلاری بیاورید.

3. آراگاوا

آراگاوا - پرهزینه ترین رستوران

مکان: توکیو، ژاپن

آشپزی: استیک

قیمت: 330 دلار

آراگاوا یکی از گران‌ترین استیک‌خانه‌هاي‌‌ دنیاست. منوی پریکس در این جا برای هر نفر 36300 ین «328 دلار» هزینه دارد که شامل مالیات و هزینه خدمات می شود. این شامل یک غذای اصلی، سالاد، پیش غذا، یک مزه نمونه، دسر، و قهوه یا چای اسـت.

4. نوما

نوما - پرهزینه ترین رستوران

مکان: کپنهاگ، دانمارک

آشپزی: نوردیک جدید

قیمت: 350 دلار

یکی از قابل توجه ترین رستوران هاي‌‌ جهان Noma اسـت، یک غذاخوری مستقر در کپنهاگ که غذا هاي‌ واقعاً غیر متعارفی را سرو میکند. همه ی ي ي غذاها در نزدیکی رستوران تهیه می شوند – و اگر این بدان معناست که خزه‌ها دراین فصل خوب بـه نظر میرسند، پس در دستور پخت قرار می گیرند.

تجربه غذاخوری حدود سه ساعت طول میکشد و شامل 20 دوره اسـت. در این جا مواردی وجوددارد که بـه یک خبرنگار Business Insider در Noma ارائه شده اسـت:

  • گیاهی در گلدان با خاک خوراکی، تربچه و نی پنهان برای سوپ پنهان.
  • تخم بلدرچین با chorizo گیاهی که از گل رز و توت تشکیل شده اسـت، دریک لانه نی سرو می شود.
  • شاورما گیاهی از کرفس و ترافل تشکیل شده اسـت.
  • یک پنکیک از جو کپک زده که دور بستنی دانه آلو پیچیده شده اسـت.

5. هر سه

هر سه

مکان: شهر نیویورک

آشپزی: فرانسوی

قیمت: 355 دلار

هیچ یک از مواد تشکیل دهنده در نه دوره ارائه شده در Per Se که 355 دلار برای منوهای طعم غذای سرآشپز و سبزیجات ان هزینه دارد، تکرار نمی شود «منوی سالن 255 دلار اسـت». اما این فقط قیمت اولیه اسـت. اگر چیزهای اضافی مانند خاویار یا ترافل سیاه میخواهید، آماده پرداخت هزینه اضافی باشید. 

پولنتا خامه‌اي Geechie Boy Mill، که شامل ترافل‌هاي‌‌ سفید تراشیده شده از آلبا اسـت، 175 دلار اضافی برای شما بـه ارمغان می‌آورد. و اگر استیک واگیو رابا بلغور گندم سیاه و مینیونت میخواهید، 100 دلار دیگر اسـت.

6. میز سرآشپز در بروکلین فر

میز سرآشپز در بروکلین فر

مکان: شهر نیویورک

آشپزی: ژاپنی با لهجه فرانسوی

قیمت: 362.21 دلار

میز سرآشپز در بروکلین کرایه 2.5 ساعت بدون مالیات یا نوشیدنی بـه طول می انجامد، اگرچه 362.21 دلار خاص شامل انعام میشود. اگر می خواهید نوشیدنی را جفت کنید، حدود 200 دلار بیشتر اسـت. منوی چشایی شامل 15 غذای لقمه اي با الهامات ژاپنی و فرانسوی اسـت. این رستوران دارای سه ستاره میشلن اسـت.

نمونه غذاها «بـه ازای هر خورنده»: “تارتلت قازل آلا، چاوانموشی با فوی گراس، هوکایدو یونی با ترافل سیاه، میازاکی واگیو با دایکون و ترب کوهی، بستنی ترافل سفید، سوفله منجمد.”

7. سوکیاباشی جیرو

سوکیاباشی جیرو

مکان: توکیو، ژاپن

آشپزی: سوشی

قیمت: 366 دلار

جیرو اونو شاید مشهور ترین استاد سوشی در کل جهان باشد ودر 94 سالگی هنوز در سوکیاباشی جیرو سوشی درست میکند «البته فقط در هنگام شام». هردو منوی ناهار و شام شامل 20 غذا هستند و 40000 ین «361 دلار» قیمت دارند. هیچ گزینه دیگری وجود ندارد و تجربه سریع اسـت. کل این تجربه تنها 30 دقیقه طول میکشد و برخی از بازدیدکنندگان دریافتند که کارکنان برای خارجی ها مهمان نواز نیستند.

8. L’Arpège

L'Arpège

مکان: پاریس، فرانسه

آشپزی: فرانسوی معاصر

قیمت: 376-464 دلار

سبزیجات ستاره L’Arpège هستند. سرآشپز آلن پاسارد تمام سبزیجات، گیاهان و میوه هاي‌‌ منو را خودش پرورش می دهد و این رستوران دارای سه ستاره میشلین اسـت. پاسارد در قسمت اول «میز سرآشپز» نتفلیکس نمایش داده شد، جاییکه او توضیح داد که هیچ دستور العملی را نگه نمی دارد، بـه جای ان غذاها را متناسب با برداشت روزانه تغییر می‌دهد.

منوها از 340 یورو «400 دلار» برای منوی طعم سبزیجات تا 420 یورو «494 دلار» برای منوی مزه زمین و دریا متغیر اسـت. یک منوی ناهار با قیمت ثابت بـه قیمت 175 یورو «206 دلار» وجوددارد، و می‌توانید لا کارته نیز سفارش دهید.

9. رستوران گای ساوی

رستوران گای ساوی

مکان: لاس وگاس، نوادا

آشپزی: فرانسوی

قیمت: 385 تا 650 دلار

ناهار خوری در رستوران گای ساووی در کاخ سزار برای شما هزینه زیادی دارد. غذای اصلی منوی پرستیژ اسـت که 385 دلار برای هر نفر اسـت. سپس میز شش نفره Krug وجوددارد که دو لیوان شامپاین Krug رابا 10 وعده بـه قیمت هر سر 650 دلار ترکیب میکند.

یک غذای نمونه، بـه گفته اندی هایلر: “بلدرچین از تگزاس بود، با قارچ ترومپت، پوره اسفناج دم کرده در کره قهوه اي، فندق، ماکارونی پر شده با موسلین مرغ و فویا گراس، تفت داده شده و سرو میشود.”

10. اراکی

اراکی

مکان: لندن، انگلستان

آشپزی: سوشی

قیمت: 388 دلار

این رستوران کوچک در لندن تنها یک منو دارد و فقط 10 نفر در پیشخوان می نشینند، اما اگر مشتری مکرر هستید، شش صندلی اضافی در اتاق خصوصی با 38 دلار اضافی در معرض اسـت. این رستوران زمانی که مالک قبلی و استاد سوشی، میتسوهیرو آراکی، درسال 2019 ان را ترک کرد، بخشی از درخشندگی خودرا از دست داد. شش ماه بعد، این رستوران از هر سه ستاره میشلن خود محروم شد.

11. Restaurant de L’Hotel de Ville

Restaurant de L’Hotel de Ville

مکان: کریسیر، سوئیس

آشپزی: فرانسوی

قیمت: 390 دلار

منوها در Restaurant de L’Hotel de Ville پنج بار درسال ودر پاییز تغییر میکنند و ممکن اسـت تا 12 حیوان بازی مختلف در منو وجود داشته باشد. قیمت منوی مزه حدود 390 دلار اسـت، اما یک منوی کشف کمی ارزان‌تر نیز وجوددارد.

منتقدان Tripadvisor می گویند که صرف غذا دراین رستوران برای هر نفر 500 دلار هزینه دارد، رستورانی که برای چندین سال سه ستاره میشلن خودرا حفظ کرده اسـت – حتی پس از اینکه سرآشپز سابق، Benoit Violier، درسال 2016 جان خودرا از دست داد.

12. آلینا

آلینا

مکان: شیکاگو، ایلینوی

آشپزی: غذای مولکولی

قیمت: 305 تا 365 دلار

Alinea گران ترین رستوران شیکاگو ودر حال حاضر تنها جایی در شهر اسـت که دارای سه ستاره میشلین اسـت. جذابیت اصلی در این جا منوی گالری اسـت که یک تجربه چندحسی با 16 تا 18 دوره اسـت «قیمت بسته بـه روز هفته متفاوت اسـت».

ورود بـه رستوران بسیار دشوار اسـت و رزرو باید دو ماه قبل از ساعت 11 صبح روز 15 ماه خریداری شود. برای کسانی که بـه دنبال تجربه اي حتی نخبه تر هستند، تجربه میز آشپزخانه خصوصی برای مهمانی هاي‌‌ شش نفره 395 دلار برای هر نفر هزینه دارد.

بریده‌اي از نقد شیکاگو تریبون: «کاسه‌اي خال‌دار پر از ورقه‌هاي‌‌ شکننده گوش ماهی کم‌آب با آبگوشت آغشته میشود و ناگهان عطر بی‌نظیری از ذرت تازه بـه مشام می رسد، و ورقه‌ها، بـه جای حل شدن، بافتی شبیه بـه تلاقی بین ان‌ها را بـه خود می گیرند. یک نودل و یوبای ژاپنی. مثل خوردن ماکارونی حلزونی اسـت که در ذرت و کره پخته شده باشد.»

13. اوراساوا

اوراساوا

مکان: بورلی هیلز، کالیفرنیا

آشپزی: سوشی

قیمت: 395 دلار

در اوراساوا، انتظار داشته باشید که سریع غذا بخورید. استاد سوشی هیرویوکی اوراساوا بـه قانون 10 ثانیه پایبند اسـت، بـه این معنی که هر تکه سوشی باید ظرف 10 ثانیه پس از برخورد بـه بشقاب مشتری خورده شود.

قیمت ها از 395 دلار شروع میشود، اما هزینه واقعی بسیار بالاتر اسـت. نویسنده ایتر «زیر 650 دلار» پس از مالیات، انعام و نیم بطری ساک خرج کرد – و این هفت سال پیش بود. این رستوران فقط سه ساعت در پنج روز در هفته باز اسـت و هیچ حضوری در وب ندارد.


مطالب مشابه: معرفی بهترین رستوران های سنتی تهران


14. ریوگین

ریوگین

مکان: توکیو، ژاپن

آشپزی: ژاپنی

قیمت: 403 دلار

تنها یک منوی 40000 ینی «361 دلار» بـه اضافه 10 تا 15 درصد هزینه خدمات در ریوگین وجوددارد و هر آن چه را که سرآشپز سیجی یاماموتو در ان روز سرو می‌کند، دریافت می‌کنید.

بـه گفته اندی هایلر: “قارچ آبالون و ماتسوتاکه با سس ساخته شده از جگر آبالون”؛ «قوری حاوی آبگوشت آماده اي یا کاشی ماهی همراه با میگو و هامو یا مارماهی»؛ برخی نودل هاي‌‌ بسیار نازک که بـه مدت سه سال کهنه شده بودند، با قارچ شیتاکه و گوش ماهی خشک شده و میگو همراه با چاشنی قارچ ماتسوتاکه سرو می‌شوند.

15. رستوران زیر دریا Ithaa

رستوران زیر دریا Ithaa

مکان: مالدیو

آشپزی: غذا هاي‌ دریایی

قیمت: 411 دلار

آیا میخواهید در زیر دریا ناهار بخورید؟ یک سفر گرانقیمت بـه رستوران زیردریایی Ithaa داشته باشید، جاییکه یک شام شش غذا در پنج متری زیر اقیانوس، دریک راهرو شیشه اي بـه طول 30 فوت از شما سرو میشود. تمام مواد غذایی در مالدیو «بـه جز ماهی هاي‌‌ با منبع پایدار» وارداتی اسـت، بنابر این این یکی از دلایل گران بودن منو اسـت. منوی ناهار 250 دلار اسـت.

نظر یک منتقد Tripadvisor: “رستوران بـه ماهی ها غذا می‌دهد، بنابر این انها بـه اطراف شما می‌آیند. شما محاصره شده اید تا ماهی [sic] باشد. و البته در بشقاب شما ماهی، بـه خصوص غذا هاي‌ دریایی وجوددارد. آیا ماهی هاي‌‌ بیرون بـه دنبال ان هستند. وقتی برادرانشان را میخورید، یا انها میخواهند لقمه اي بخورند؟ آیا شما را قضاوت میکنند؟ یقیناً یک عنصر سورئال وجوددارد.”

16. Alain Ducasse au Plaza Athénée

Alain Ducasse au Plaza Athénée

مکان: پاریس

آشپزی: فرانسوی

قیمت: 436 دلار

رستوران Alain Ducasse در هتل Plaza Athenee یکی از تحسین‌شده‌ ترین رستوران‌هاي‌‌ او با سه ستاره میشلین اسـت. و گران ترین اوست. هردو منوی Jardin-Marin و Garden-Marine 395 یورو «464 دلار» قیمت دارند. هردو از سه نیم ظرف با پنیر و دسر تشکیل شده اند.

اگر بـه دنبال یک شام جشن برای پذیرایی درسال نو هستید، انتظار داشته باشید که حدود سه برابر این مبلغ بپردازید – یک منوی هشت وعده اي شب سال نو 1200 یورو «1326 دلار» بدون نوشیدنی و 1500 با مقداری حباب «1357 دلار» هزینه دارد. شما همچنین می توانید یک لا کارته سفارش دهید. خرچنگ با خاویار 190 یورو «216 دلار» اسـت.

17. جوئل روبوچون

جوئل روبوچون

مکان: لاس وگاس، نوادا

آشپزی: فرانسوی

قیمت: 445 تا 495 دلار

یکی از گران ترین وعده هاي‌‌ غذایی با قیمت ثابت در آمریکا را میتوان در Joel Robuchon در لاس وگاس یافت. زمانی که منوی 16 تا 18 غذای درسال 2015 رونمایی شد، قیمت 445 دلار بود.

نمونه غذا هاي‌ «در هر وعده غذایی روزانه»: “تخم مرغ آب پز نیمه نرم روی یک بستر پوره اسفناج با سس پنیر Comte”؛ “فیله جان دوری روی بستری از جوهر ماهی مرکب ریزوتو، با برگ هاي‌‌ شیسو سرخ شده تمپورا”؛ و یک “اردک کامل بریان شده با عسل اقاقیا و گشنیز، که قبل از کنده کاری و آبکاری درکنار میز ارائه شده اسـت.”

18. اردک چاق

اردک چاق

مکان: بری، برکشایر، انگلستان

آشپزی: غذای مولکولی

قیمت: 450 تا 480 دلار

The Fat Duck که متعلق بـه سرآشپز مشهور هستون بلومنتال اسـت، دارای سه ستاره میشلن اسـت و یکی از مشهور ترین رستوران هاي‌‌ انگلستان اسـت. شما سروری در اردک چاق ندارید، شما یک «قصه گو» دارید. آیتم‌هاي‌‌ منو زاده فکر بلومنتال هستند و از غذا هاي‌ معمولی مانند بستنی خرچنگ و فرنی حلزون «که اکنون یک غذای بازنشسته اسـت» فاصله دارند.

19. ذن

ذن

مکان: سنگاپور

آشپزی: نوردیک جدید

قیمت: 450 دلار

ذن Bjorn Frantzen در سنگاپور یک وعده غذایی را سرو میکند که شامل سه طبقه اسـت. از میهمانان میان وعده سرو میشود و با مواد اولیه غذا آشنا می شوند، برای یک شام هشت وعده‌اي بـه طبقه دوم منتقل می‌شوند و سپس برای دسر در صندلی‌هاي‌‌ غذاخوری بـه طبقه بالا میروند.

بـه گزارش CNA Lifestyle، فرانتزن، سرآشپز سوئدی، می خواست فضایی گرم و دلنشین ایجاد کند. او بـه این نشریه گفت که سبک نوردیک جدید او بـه شدت تحت تأثیر ژاپنی ها اسـت. او گفت: «فرانسوی‌ها این ایده را از کایسکی دزدیدند، اما با گذاشتن گلوتن، لاکتوز و چربی «در وعده‌هاي‌‌ غذایی» ان را خراب کردند.

قیمت ها روی 450 دلار متوقف نمیشوند. 250 دلار اضافی برای یک جفت نوشیدنی کامل، 175 دلار برای نوشیدنی و آبمیوه مخلوط، یا 125 دلار فقط برای یک جفت آب میوه کامل اضافه کنید.

نمونه غذاها، در The Peak: “تارتار گوزن قرمز، ریز خرد شده، صاف و ابریشمی، روی ان خاویار خاص و پر شده با آهک انگشتی” و نان تست فرانسوی فرانتزن که “مستطیل هاي‌‌ ظریف نان تست خمیر ترش پر شده با کاسترد پارمزان اسـت.” یک دوش سنگین دیگر از ترافل هاي‌‌ پاییزی، و یک دم گاو شفاف شایسته رستوران چینی برای شستن ان.”

20. یوکیمورا

یوکیمورا

مکان: توکیو، ژاپن

آشپزی: ژاپنی

قیمت: 463 دلار

یوکیمورا یک رستوران کاپو با سه ستاره میشلین در ژاپن اسـت که فقط یک منو با قیمت ثابت بـه قیمت حدود 50500 ین «456 دلار» دارد. یا حداقل، هزینه رزرو یک میز در Table All، منهای هزینه رزرو، چقدر اسـت. دریک بررسی انتقادی از سال 2017 در Tripadvisor، یک نفر گزارش می‌دهد که برای هر نفر 42500 «390 دلار» ین پرداخت کرده اسـت که شامل یک آبجو میشود.

21. کیوتو کیچو آراشیاما

رستوران کیوتو کیچو آراشیاما

مکان: آراشیاما، ژاپن

آشپزی: کایسکی

قیمت: 483 تا 725 دلار

با 52800-79200 ین «477-715 دلار»؛ شامل 10 درصد مالیات و هزینه خدمات، می توانید یکی از گران ترین منوهای با قیمت ثابت در ژاپن را داشته باشید. منوی کیچو شامل حداقل 10 دوره اسـت و مشتریان در اتاق هاي‌‌ غذاخوری جداگانه غذا میخورند.

یک غذای نمونه، بـه گفته یکی از منتقدان Tripadvisor: “… [غذای] بعدی، همچنین سوشی، تم شکوفه هاي‌‌ گیلاس داشت و منظور من فقط شکوفه هاي‌‌ گیلاس در سینی نیست، منظورم این اسـت که غذا بـه شکلی درست شده بود. گل‌ها… تکه‌هاي‌‌ خرچنگ توده‌اي، با نقطه‌اي از قلیه صورتی در بالای ان؛ بـه صورت دسته‌اي سه تایی چیده شده‌اند، درکنار سبزی‌هاي‌‌ برگ‌دار ادویه‌اي سبز، که هنرمندانه با شاخه‌هاي‌‌ ظریف کلپ سرخ‌شده در هم آمیخته شده‌اند.»

22. اشعه ماوراء بنفش

اشعه ماوراء بنفش

مکان: شانگهای، چین

آشپزی: آوانگارد

قیمت: 572 تا 1000 دلار

فرابنفش یک رستوران آوانگارد و یک اتاق بدون پنجره در چین اسـت که فقط یک میز 10 نفره برای یک غذای 22 وعده اي دارد که بـه صورت تئاتر سرو میشود. تصاویر بر روی میز و دیوارها پخش می شوند در حالی‌که موسیقی بسته بـه وعده غذایی تغییر میکند.

دوربین‌ها بر هر مهمان نظارت میکنند تا سرورها بتوانند با کمترین اختلال وارد شوند «و یقیناً هیچگونه رفتار نادرستی را برای سیستم اعتبار اجتماعی کاملاً منصفانه چین ثبت نمی‌کنند».  منوی مجموعه از 400 یوان «61 دلار» شروع می شود که دو برابر ان برای بازدیدهای آخر هفته اسـت و رزرو باید چهار ماه قبل انجام شود.

بخش نقدی از اندی هایلر: “دیوارهای ویدئویی اکنون فانوس‌هاي‌‌ کاغذی را نشان می‌دادند که در هوا شناور بودند. مهماندار با یک بلوک بزرگ موم زنبور عسل ظاهر شد که ان را باز کرد تا ماهی سیاهی که با اسطوخودوس، پونه کوهی، ترخون و برگ‌هاي‌‌ مریم گلی پخته شده بود آشکار شود. او ماهی را بـه طور تشریفاتی بـه قطعات تقسیم کرد و ان را همراه با اسفناج بخارپز، مارچوبه، بادام، زنجبیل و یک جفت سس: سس تاهینی و سس کنجد سیاه، سرو کرد.

23. رستوران ماسا

ماسا

مکان: شهر نیویورک

آشپزی: سوشی

قیمت: 595 دلار

معبد سوشی فوق‌العاده شهر نیویورک دارای یک منوی بدون انتخاب با قیمت شگفت‌انگیز 595 دلار اسـت که شامل انعام اسـت اما شامل نوشیدنی یا مالیات نمیشود. می‌توانید با پول بیشتری چند غذا را بـه تجربه خود اضافه کنید. طبق گزارش Eater درسال 2016؛ افزودن گوشت گاو Ohmi، صورت حساب را 150 دلار افزایش می‌دهد و بستنی ترافل سفید نیز 68 دلار دیگر قیمت دارد.

نیویورک تایمز درسال 2011 گزارش داد: “ماسا بزرگ ترین رستوران سوشی شهر اسـت. این چیزی نیست.”

24. رستوران سابلیموشن

رستوران سابلیموشن

مکان: ایبیزا، اسپانیا

آشپزی: آوانگارد

قیمت: 1653 دلار

Sublimotion یک رستوران آوانگارد اسـت که شباهت زیادی بـه ماوراء بنفش دارد «اگرچه ماوراء بنفش دو سال قبل از Sublimotion پیشی می گیرد»؛ اما بسیار گران‌تر اسـت. همراه با نورها، صداها و تصاویر نمایشی، تجربه چندحسی با توهم‌گرایان و موسیقی متن و هدست‌هاي‌‌ واقعیت مجازی خاص خود همراه اسـت.

هزینه هر نفر 1500 یورو «1764 دلار» اسـت و رستوران یک اتاق تنها 12 صندلی دارد – یعنی این رستوران در طول یک شام سه ساعته نزدیک بـه 20000 دلار درآمد دارد.


مطالب مشابه: معرفی بهترین رستوران های خیابانی در جهان


در پایان

وقتی غذا با دقت مورد استفاده قرار گیرد و با عشق سرو شود، می‌توان غذا را بـه یک هنر تبدیل کرد. اما هر رستوران داری خوب بـه شما خواهد گفت که این فقط بـه ان چه در منو اسـت نیست. بهترین رستوران‌هاي‌‌‌ جهان از همه ی ي ي ي چیز فراتر میروند تا آخرین جزئیات تجربه غذاخوری را در نظر بگیرند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت