10 تا از دیدنی ترین قطار های سواری در سراسر جهان

10 تا از دیدنی ترین قطار های سواری در سراسر جهان

از آفریقای جنوبی تا سوئیس، لوکس ترین سفر های قطار جهان را جمع آوری کرده ایم. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از زیباترین قطارها دنیا را منتشر کرده ایم.

 

زیباترین قطارهای دنیا

قطارهای خوش‌منظره نمونه‌اي از مقاله‌نویس خردمند آمریکایی رالف والدو امرسون اسـت کـه در ان کار کرد: این مقصد نیست، سفر اسـت. و وقتی شروع بـه دیدن دنیا بـه این شکل می کنید، زندگی خیلی بهتر می شود.

 

از افکار فلسفی کـه بگذریم، از آنجایی کـه قطارها در مسیرهای خود – اغلب از راه دور – حرکت می کنند، بـه شـما این فرصت را میدهند کـه قسمت‌هایي از جهان را ببینید کـه ممکن اسـت در ماشین نتوانید ببینید، و یقیناً در هواپیما هم نمی توانید ببینید.

 

اگر چه هر قطار سواری میتواند فرصتی برای استراحت و تماشای دنیا باشد کـه از پنجره می گذرد، این 10 قطار دیدنی از زیباترین ها هستند. از آفریقای جنوبی تا کوه‌هاي‌ آلپ سوئیس، مقصدهای برتر قطار را ببینید کـه شـما را مشتاق شنیدن ان ندای داستانی میکند: «همه ی سرنشینان!»

 

1. ریل رووس، آفریقای جنوبی

ریل رووس، آفریقای جنوبی

ریل رووس آفریقای جنوبی یکی از بزرگ ترین ناوگان قطارهای نوسازی شده از اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 70 را دارد و از واگن هاي‌ قدیمی ترمیم شده با زحمت فراوان استفاده می کند. با توجه بـه محدودیت‌هاي‌ فضایی یک قطار قطار، تبدیل ان بـه یک تختخواب مجلل کار سهولت نیست، زیرا بـه انواع استراتژی‌هاي‌ معماری نیاز دارد.

ریل رووس، آفریقای جنوبی

جزییات دوره‌اي در واگن‌هاي‌ Rovos فراوان اسـت، از جمله ستون‌هاي‌ ساج حکاکی‌شده ماشین غذاخوری، کـه شبیه‌سازی طرح قطاری درسال 1924 اسـت کـه توسط شرکت آفریقای جنوبی بازسازی شده اسـت.

 


مطالب مشابه: بهترین مکان های مسافرت با قطار در سراسر دنیا


 

2. کاوشگر آند، پرو

کاوشگر آند، پرو

کاوشگر آند کـه در ارتفاعات پرو سفر میکند، بـه زمین‌هاي‌ شگفت‌انگیز، از کوسکو تا دریاچه تیتیکاکا، مشرف اسـت. یک ماشین بار با پنجره‌هاي‌ پانوراما و یک سکوی دید در هوای آزاد یک نقطه دید ایده‌آل را فراهم میکند.

کاوشگر آند، پرو

صفحات چوبی، جزئیات برنزی، و هندسه زیبای سقف ماشین غذاخوری، قطارهای پولمن دهه 1920 را احضار می کند، الهام بخش طراحی کاوشگر آند.

 

3. Belmond Royal Scotsman، اسکاتلند

Belmond Royal Scotsman، اسکاتلند

بلموند سلطنتی اسکاتلندی راه خودرا در اطراف ارتفاعات زیبا و دریاچه هاي‌ شیشه اي اسکاتلند می بافد.

Belmond Royal Scotsman، اسکاتلند

دیوارهای خیاطی صیقلی، گرما و ظرافت را بـه ماشین خواب بلموند رویال اسکاتسمن می بخشد. چاپ هاي‌ تاریخی و منسوجات بادقت انتخاب شده حس سبک سنتی اسکاتلندی را اضافه می کند.

 

4. اکسپرس شرقی و شرقی، آسیای جنوب شرقی

اکسپرس شرقی و شرقی، آسیای جنوب شرقی

بلموندز شرقی از سنگاپور، مالزی و تایلند عبور می کند. پنجره‌هاي‌ واگن ناهار خوری قطار گسترش یافتند تا مناظر پانوراما بیشتری را مشاهده کنید.

اکسپرس شرقی و شرقی، آسیای جنوب شرقی

طرح طراحی داخلی Belmond’s Eastern و Oriental Express ترکیبی از لمس آسیای جنوب شرقی با تزئینات استعماری اسـت. لاک چینی و تایلندی بـه وفور یافت می شود و ماشین رصد با پوشش چوب ساج پوشیده شده اسـت. سوئیت پرزیدنتال «تصویر این جا» دارای چوب منبت کاری شده، یراق آلات برنجی عتیقه، و مبلمان سبک مبارزاتی اسـت تا ابعاد کوچک اتاق را در خود جای دهد.

 

5. قصر روی چرخ، هند

سفر هفت روزه در کاخ روی چرخ، قبل از پایان در تاج محل در آگرا، راهی مجلل برای دیدن برخی از مکان‌هاي‌ تاریخی راجستان، از جمله قلعه چیتورگار، پارک ملی رانتامبور، جودپور، جیسالمر و اودایپور را ارائه می دهد. سوئیت خواب با منسوجات هندی لوکس بافته شده و طلای فراوان، یقیناً بیشتر شبیه یک اتاق کوچک یک قصر اسـت تا یک کوپه قطار.

 


مطالب مشابه: سریع ترین قطار جهان رونمایی شد «عکس»


 

6. Venice Simplon-Orient-Express، اروپا

Venice Simplon-Orient-Express، اروپا

اورینت اکسپرس اصلی نخستین سفر خودرا درسال 1883 انجام داد و پاریس را بـه مقصد استانبول ترک کرد. تکرار امروزی، Venice Simplon-Orient-Express همان‌ گونه اوج سفر های لوکس اروپایی را نشان می دهد، اما مسیر متفاوتی را دنبال میکند: لندن را از طریق فرانسه، سوئیس و کوه‌هاي‌ آلپ اتریش بـه مقصد ونیز ترک می کند.

Venice Simplon-Orient-Express، اروپا

کالسکه‌هاي‌ آرت دکوی زیبای بازسازی‌شده Simplon-Orient-Express ونیز، هنرهای هنری دیدنی ان دوران رابا پوشش‌هاي‌ چوبی عجیب‌وغریب خیره‌کننده و فلزکاری ظریف بـه نمایش می گذراند. هنرمند فرانسوی رنه پرو این شش ماشین خواب را طراحی کرده اسـت کـه هر کدام از انها با طرح خیاطی آرت دکو منبت کاری شده اند.

 

ماشین ناهار خوری رسمی ونیز Simplon-Orient-Express دوران طلایی سفر های اروپا را تداعی می کند – دهه 1920 و اوایل دهه 30 – با چیدمان میزهای استادانه و کریستال قفسه بالایی و چینی. رنه لالیک چراغ‌هاي‌ دیواری لاله را در سراسر قطار و همچنین مجموعه‌اي از پانل‌هاي‌ دیواری با تم باکانی طراحی کرد.

 

7. Glacier Express، سوئیس

Glacier Express، سوئیس

Glacier Express در سوئیس بین زرمات و سنت موریتز در رشته کوه هاي‌ آلپ سوئیس حرکت می کند. نام قطار کـه اغلب بـه عنوان “کندترین قطار سریع السیر در جهان” توصیف می شود، از این واقعیت ناشی می شود کـه هیچ توقفی بین این دو مقصد بـه روش قطار محلی انجام نمی‌دهد. شاید قسمت دقیقتر نام خودرو «یخچال» باشد، زیرا برخی ممکن اسـت بگویند با سرعت یخبندان حرکت می کند.

Glacier Express، سوئیس

سفر کامل 181 مایلی 8 ساعت طول میکشد، کـه ان را برای هر شخصی کـه عجله دارد ایده آل نیست. با این حال، سرعت آهسته فرصت عالی برای تماشای مناظر پانوراما از زمین سوئیس را فراهم می کند. در داخل قطار، پنجره‌هاي‌ بزرگ تضمین میکنند کـه منظره‌اي بدون مانع از کوه‌ها، تونل‌ها و پل‌ها خواهید داشت.

 

8. Rocky Mountaineer، کانادا و ایالات متحده

Rocky Mountaineer، کانادا و ایالات متحده

در کوه راکی، میتوانید چهار مسیر فوق العاده دیدنی را انتخاب کنید. بیشتر سفرها از ونکوور شروع میشوند و از طریق رشته کوه هاي‌ راکی کانادا سفر می کنند، اگر چه گزینه چهارم شـما را از موآب، یوتا، بـه دنور، کلرادو، برای کسانی کـه مشتاق تجربه بیابان هستند، میبرد.

Rocky Mountaineer، کانادا و ایالات متحده

این قطار دو تجربه کابین را ارائه میکند، از جمله برگ طلا «کـه در بالا مشاهده می شود»؛ کـه شامل پنجره‌هاي‌ گنبدی شیشه‌اي بزرگ و یک سکوی دید در فضای باز اسـت.

 

9. قطار بخار ژاکوبیت، اسکاتلند

قطار بخار ژاکوبیت، اسکاتلند

اگر قطار بخار ژاکوبیت آشنا بـه نظر می‌رسد، بـه این دلیل اسـت کـه برای بـه تصویر کشیدن قطار سریع السیر هاگوارتز در فیلم هاي‌ هری پاتر استفاده شده اسـت. حتی اگر خودتان را یک پاترهد نمیدانید، سفر با قطار خوش منظره مطمئنا ارزش سفر را دارد. با 84 مایل سفر رفت و برگشت، از نزدیکی بن نویس، بلندترین کوه بریتانیا شروع میکنید ودر حومه اسکاتلند سفر می کنید.

 

10. قطار فونیکولار Jungfraubahn، سوئیس

قطار فونیکولار Jungfraubahn، سوئیس

در بین کوه‌هاي‌ آلپ برن، راه‌آهن Jungfraubahn را خواهید دید کـه Kleine Scheidegg و Jungfraujoch را بـه هم متصل می کند. اگر چه برخی از این خط برای محافظت در برابر آب و هوای شدید در داخل کوه ها حرکت می کند، مسیرهای هوای آزاد سفر نفسگیر هستند.

قطار فونیکولار Jungfraubahn، سوئیس

بخش پایانی مسیر شـما را بـه قله Jungfraujoch، با نام مستعار “قله اروپا” می‌برد. در این جا میتوانید از مناظر خیره کننده بدون نیاز بـه بالا رفتن از یک کوه لذت ببرید.

 


مطالب مشابه: این قطار به جایی نمی رود « قطار ارواح »


 

در پایان

با توجه بـه این کـه تغییرات آب و هوایی یک تهدید روزافزون اسـت و بخش سفر های پایدار در حال رونق اسـت، راه‌آهن‌هاي‌ جهان هرگز جذاب‌تر از این نبوده‌اند. و چه راهی بهتر برای سفر، دریک اسکله دنج، تماشای روستاها و شهرها با یک فنجان چای دریک دست و یک جلد شومیز در دست دیگر؟