10 مقصد گردشگری کمتر دیده شده در هند (عکس)

10 مقصد گردشگری کمتر دیده شده در هند (عکس)

از پل‌هاي‌ شگفت‌انگیز گرفته تا روستاهای دورافتاده با چشم ‌انداز کوهستانی، این مقاصد برای فرار از جمعیت در هند بهترین هستند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از 10 مقصد گردشگری کمتر دیده شده در هند را منتشر کرده ایم.

 

بهترین مکان های کمتر دیده شده در هند

هند شگفت‌انگیز اسـت، اما بـه‌عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان «و نه بـه عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر در آسیا»؛ پیدا کردن مکانی برای رفتن بـه آرامش، دشوار اسـت. شهر های شلوغ و نقاط توریستی میتوانند حتی برای مسافران باتجربه بسیار طاقت فرسا باشند. خوشبختانه، بسیاری از مقاصد دستکم گرفته شده هند وجوددارد کـه در ان می توان از جمعیت فرار کرد. از مراکز معنوی زیر رادار گرفته تا ایستگاه هاي‌ تپه پوشیده از مه، در این جا برخی از موارد مورد علاقه من هستند.

 

1. شجاع، هیماچال پرادش

شجاع، هیماچال پرادش

این دهکده واقع در دره تیرتان بـه لطف مناظر خوش منظره، فضای سبز سرسبز و غذا هاي سنتی هیماچالی خوش طعم، مدت هاست کـه قلب ها را تسخیر کرده اسـت. در مسیر خود در شهر، حتما بـه کافه فیرگون بروید تا با برخی از مردم محلی گپ بزنید، شکلات داغ لذیذ را امتحان کنید و هیماچالی سیدو «نوعی نان تند» بخورید.

 


مطالب مشابه: 15 جشنواره مهم هند برای کودک + عکس


 

2. ماولینونگ، مگالایا

ماولینونگ، مگالایا

مکان های دنج برای سفر به هند

 

تعداد زیادی پل منحصر بـه فرد در جهان وجوددارد، اما چند پل از ریشه درختان زنده ساخته شده اسـت؟ زیاد نیست، این مطمئن اسـت. پل شگفت انگیز Mawlynnong از بافتن ریشه هاي‌ درخت Ficus Elastica ساخته شده اسـت، روشی کـه در طول نسل ها تکرار شده اسـت. اما پل از تنها جاذبه شهر دور اسـت. در برخی از رودخانه‌هاي‌ متعدد ماولینونگ غوطه‌ور شوید، در ارکیده‌هاي‌ میوه‌اي ان قدم بزنید و با فرهنگ غنی قبیله محلی خاسی آشنا شوید.

 

3. پلینگ، سیکیم

پلینگ، سیکیم

دهکده کوچک پلینگ کـه در ارتفاع نزدیک بـه 7000 فوتی از سطح دریا قرار دارد، یکی از آرام‌ترین مکان‌هاي‌ گریز در شمال شرقی هند اسـت. این دهکده کـه بر روی خط الراس بین دو صومعه بودایی قرار دارد، تورهای روستایی و مدیتیشن را بـه گردشگران ارائه میکند، و همچنین مناظری از کوه عظیم کانچن جونگا را بـه نمایش میگذارد. ماجراجویی‌هاي‌ کمتر مراقبه‌اي مانند دوچرخه‌سواری در کوهستان و صخره‌نوردی را نیز می توان دراین نزدیکی انجام داد.

 

4. جزیره مونرو، کرالا در هند

جزیره مونرو، کرالا

جزیره مونرو از نظر فنی یک جزیره نیست، بلکه چندین جزیره اسـت: مجموعه اي از جزایر واقع در سواحل کرالان. کسانی کـه می خواهند از سواحل شلوغ گوا برای استراحت ساحلی آرام فرار کنند، مطمئناً ان را دوست دارند. جاذبه هاي‌ فراموش نشدنی؟ اگر از ما بپرسید، آبراه‌هاي‌ باریک و کانال‌ها سفر های دریایی دارند. آگوست و سپتامبر بهترین ماه‌ها برای بازدید هستند، زمانی کـه جشن برداشت بزرگ Onam و مسابقه قایق‌رانی پر سر و صدا Kallada هردو برگزار میشود.

 

5. چاکراتا، اوتاراکند

چاکراتا، اوتاراکند

مکان های خاص هند برای دیدن

 

چاکراتا، روستایی کوچک در اوتاراکند، استراحتی عالی از هرج و مرج شهر های بزرگ هند اسـت. بـه قطرات شبنم درخشان روی چمن ها، غوغای پرندگان و نسیم خنک کوهستان فکر کنید. جنگل‌هاي‌ سبز وسیعی کـه چاکراتا را احاطه کرده‌اند بـه آرامش ان می‌افزایند، در حالی کـه هیمالیاهای پوشیده از برف در دوردست خودنمایی می کنند. چاکراتا همچنین خانه بزرگ‌ترین درخت دئودار آسیا بـه نام کانسار اسـت کـه نمادی از اتحاد و انعطاف‌پذیری اسـت.

 


مطالب مشابه: غار عجیبی در هند + تصاویر


 

6. شانگر، هیماچال پرادش در هند

شانگر، هیماچال پرادش

علفزارهای سرسبز، سگ هاي‌ کوهستانی بامزه و معبدی اسرارآمیز دراین روستای عجیب هیماچال پرادش منتظر شـما هستند. اعتقاد بر این اسـت کـه معبد چوبی مشهور محل سکونت خدای Shangchul Mahadev اسـت کـه روستاییان ادعا می کنند کـه صلاحیت کامل این زمین را دارد. بـه لطف یک داستان فولکلور کـه میگوید چگونه این خدا زمانی بـه زوج هایي کـه توسط جامعه مورد تحقیر قرار می‌گرفتند، در بین زوج ها محبوب اسـت.

 

7. ماهشوار، مادیا پرادش

ماهشوار، مادیا پرادش

دوست دارید از مرکز معنوی بنارس بازدید کنید، اما ازدحام جمعیت را دوست ندارید؟ ماهشوار جای گزین مناسبی اسـت. این مقصد معنوی کـه در قلب مرکز هند واقع شده اسـت، دارای چندین تن معابد درکنار رودخانه با بالکن هاي‌ آویزان «و چشم اندازهای عالی» و همچنین فرصت هاي‌ قایق سواری فراوان در رودخانه نارمادا اسـت. همچنین ارزش دیدن قلعه ماهشوار را دارد کـه موزه باستان شناسی و مجسمه ملکه انقلابی مشهور امپراتوری ماراتا، رانی آهیلیا بای هولکار را در خود جای داده اسـت.

 

8. چاوکوری، اوتاراکند در هند

چاوکوری، اوتاراکند

برای صلح و آرامش بـه کجا بهتر از طبیعت مراجعه کنیم؟ انبوهی از این ها و موارد دیگر را در Chaukori خواهید یافت، ایستگاهی تپه اي کـه اطراف ان را مناظر خیره کننده هیمالیا و باغ هاي‌ چای وسیع احاطه کرده اسـت. و اگر ترجیح می دهید تعطیلات در طبیعت کمی فعال‌تر باشد، بـه لطف فرصت‌هاي‌ پیاده‌گردی، کمپینگ و تماشای پرندگان، چاوکوری برای علاقه‌مندان بـه تعطیلات ماجراجویی نیز عالی اسـت.

 

9. آگومبه، کارناتاکا

آگومبه، کارناتاکا

دهکده 500 نفری آگومبه توسط یکی از بهترین بخش هاي‌ جنگل هاي‌ بارانی دست نخورده هند احاطه شده اسـت. بنابر این، همان طور کـه انتظار دارید، یک مقصد تعطیلات ماجراجویی بـه خصوص هیجان انگیز اسـت. در این جا میتوانید پیاده‌گردی، قایق‌سواری و دوچرخه‌سواری کنید، و همچنین در سایت میراث جهانی یونسکو، پناهگاه حیات وحش Someshwara را کاوش کنید.

 

10. چیخالدارا، ماهاراشترا

چیخالدارا، ماهاراشترا

سفر به مناطق زیبای هند

 

دوستداران قهوه، جمع کنید! چیخالدارا تنها قهوه خانه در ماهاراشترا و یک فرار فراموش نشدنی از شلوغی بمبئی را بـه بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. در این جا می توانید لذت هاي‌ کوچک زندگی را دریک روستای دورافتاده تجربه کنید. حتما بـه یک سافاری جنگلی نیز بروید تا از گیاهان و جانوران متنوع منطقه دیدن کنید. اگر خوش شانس باشید، حتی ممکن اسـت یک ببر را ببینید.

 


مطالب مشابه: تصاویر دیدنی از شهر زیبای گوا در کشور هند


 

در پایان

از رفتن بـه همان مکان‌هاي‌ قدیمی خودداری کنید زیرا دسترسی بـه ان‌ها راحت اسـت یا فقط بـه این دلیل کـه اقوام و دوستان خودرا در آنجا دارید. آیا تا بـه حال بـه این فکر کرده اید کـه بـه مکانی بروید کـه بـه معنای واقعی کلمه وادار شوید جنگل‌ها را برای قدم زدن و کشف مناظری کـه هرگز فکر نمی کردید وجود داشته باشند، بگذرید؟ در حالی کـه نمی‌توان انکار کرد کـه دسترسی ممکن اسـت در این جا یک مشکل باشد، اما اگر در ان تردید دارید روح ماجراجویی شـما کجاست؟

جدیدترین مطالب سایت