بروزرسانی : 27 آبان 1402

10 کافه اینستاگرامی معروف ترکیه که باید امتحانشان کنید

10 کافه اینستاگرامی معروف ترکیه که باید امتحانشان کنید

10 کافه اینستاگرامی معروف ترکیه دراین پست از مجله تالاب، ما فهرستی از برخی از کافه‌هاي‌ اینستاگرامی مورد علاقه خود در استانبول را جمع آوری کرده‌ایم کـه اگر بـه دنبال کشف مکان‌هاي‌ جدید در هنگام گرفتن عکس‌هاي‌ روی نقطه در حساب‌هاي‌ رسانه‌هاي‌ اجتماعی خود هستید، برای بازدید عالی هستند!

10 مکان منحصر به فرد و مفهومی

استانبول یکی از اینستاگرامی ترین شهر های دنیاست! با قدم زدن در خیابان‌هاي‌ استانبول، کافه‌هاي‌ بی‌نظیر زیادی با مفاهیم مختلف پیدا خواهید کرد. یک تور غذایی را تصور کنید کـه شـما را از لذیذترین صبحانه ترکی و قایق سواری در تنگه بسفر بـه برخی از رنگارنگ ترین دسرفروشی هاي‌ استانبول و خیابان هاي‌ مخفی میبرد! هر توقف دراین ماجراجویی مطمئناً فید اینستاگرام شـما رابا عکس هاي‌ جدید منفجر می کند!

1. کافه گل F’roses

کافه گل F’roses

اگر عاشق پرنسس پرنسس هستید، با دیدن این مکان گریه خواهید کرد. با مبلمان ویکتوریایی، گل رز در همه ی جا و فقط رنگ صورتی از چینی گرفته تا دستمال سفره و غذا از شـما استقبال می‌شود. بو و کاورهای آبی فقط بـه حال و هوای ان می افزاید.

میتوانید با دیواره‌اي از گل‌هاي‌ رز سلفی بگیرید، یا میتوانید خودرا بـه خاطر زیبایی شکلاتی گنبد شکلاتی روبی گم کنید یا اگر گرسنه هستید، ساندویچ سالم اما جذاب نان صورتی «فوکاچیا چغندر» با پنیر و کبابی دارد. سبزیجات حتی نوشیدنی‌ها هم فوق‌العاده هستند: از چای حباب‌دار گرفته تا اسموتی‌ها تا رویبوس تا چغندر صورتی یا لاته رز. درصورت عدم تحمل لاکتوز، حتی می توانید شیر غیر لبنی بخورید.

کافه فلورال F’roses یکی از کافه‌هاي‌ اینستاگرامی در استانبول اسـت. بهترین دوستان خودرا بگیرید و لباس مورد علاقه خودرا بپوشید. وقت ان اسـت کـه شیک عمل کنید!


مطالب مشابه: در آمد های قابل توجه کافه های سیار در پایتخت


2. Walter’s Coffee Roastery

Walter’s Coffee Roastery

والتر، از بریکینگ بد، اکنون کافه خودرا دارد. از منوی جدول تناوبی با عناصر مرتبط با قهوه «و رمز عبور Wifi»؛ این نقطه صنعتی دارای یک مافین گیاهی اسـت کـه می توانید برای ان بمیرید. یا، اگر گیاهخوار نیستید، چرا در مصرف یک «انژکتور» کـه مانند ساندویچ دونات کاراملی/نوتلا با سرنگ هنوز بـه ان متصل اسـت، زیاده روی نکنید.

اگر نمیخواهید یک کت و شلوار همت بپوشید و با یکی از عینک‌هاي‌ پیرکس یا مخروطی شکل شیمی‌شکل عکس بگیرید و ان را در اینستاگرام پست کنید، می توانید لپ‌تاپ خودرا وصل کنید و لذت را نادیده بگیرید. بـه خصوص کـه موسیقی مستقل اصلاً حواس‌پرتی یا بلند نیست. با انواع دانه‌هاي‌ قهوه – همه ی قابل خرید – و تعدادی سه راهی برای فروش، باید از این نقطه بازدید کرد تا دیده شود.

3. Fil Books

Fil Books

با میزهای مرمری، ردیف‌هایي از قفسه‌هاي‌ کتاب، و حتی صندلی‌هایي کـه پا ندارند «با طنابی کـه بـه سقف می آیند آویزان شده‌اند»؛ اگر بـه این فکر می کنید کـه این جا یک کارگاه هنری اسـت، درست می گویید.

این مکان کوچک کـه بـه‌عنوان یک کتاب‌فروشی، یک کارگاه و یک کافه راه‌اندازی شده اسـت، اکنون انتشاراتی اسـت کـه میزبان رونمایی‌هاي‌ کتاب، سخنرانی‌هاي‌ هنرمندان، کارگاه‌هاي‌ آموزشی، و حتی تطبیق افراد تازه‌کار با مربیان با تجربه اسـت. اگر تا بـه حال خواستید یک آلبوم عکس ایجاد کنید، در جای مناسبی هستید.

خلاقیت آن ها بـه غذا نیز گسترش می‌یابد. شکلات‌ها اگر از پنکیک Oreo قدردانی نکنند، براونی غرق شده در گاناش شکلاتی را دوست خواهند داشت. ما مطمئن نیستیم کـه چای اولانگ شیر چیست، اما Energy Boost دارای سیب سبز و پوست پرتقال فوق العاده اي اسـت کـه فقط در اطراف شنا می‌کنند.

لیموناد داغ نیز ایده نابغه‌اي اسـت با پوره آناناس کـه زنجبیل تند، لیمو ترش، بادیان ستاره‌اي معطر را شیرین میکند و دارچین را بـه هم می‌چسباند.

4. کتابفروشی کافه مینوآ

کتابفروشی کافه مینوآ

کتاب‌شناسان خودرا دراین کافه دریک کتابفروشی بـه سبک هری پاتر می بینند. اگر میخواهید قبل از مرور کتاب‌ها بـه خودتان بگویید، کروسانت رابا ماکیاتوی سویا یا شکلات سرد امتحان کنید. یا شاید بخواهید با یک کوکی بدون گلوتن همراه با موهیتو بدون الکل یا یک هویج تازه یا آب انار خنک شوید.

با این حال، اگر معده شـما غر می زند، انتخاب‌هایي از همبرگر، پاستا، ریزوتو، ساندویچ و سالاد دارید. با این حال، هیچ چیز بهتر از رسیدن بـه آنجا برای صبحانه Minoa Fit با ترکیب نهایی نان شیرین، تند، تلخ و خوش طعم، تخم مرغ، پوره آووکادوی صاف، پنیر خاکی کهنه، و گوجه فرنگی و خیار تازه، مینی گرانولا، و قهوه فیلتر اسـت. اگر پرنده اولیه نیستید، می توانید با Duvel Belgian Ale Golden و کتاب مورد علاقه‌تان کنار بیایید.

5. اسرا! قهرمان در تو

اسرا! قهرمان در تو

10 کافه اینستاگرامی معروف ترکیه

کافه مقدس، بتمن! در داخل موزه‌اي از یادگاری‌هاي‌ مربوط بـه قهرمانان، کافه‌اي وجوددارد کـه خوشمزه‌ترین کیک‌هاي‌ مینیون را می‌فروشد. شاکراتو با کوکی فوق‌العاده اسـت، اما اگر تا بـه حال میخواهید مرد عنکبوتی را نابود کنید، ممکن اسـت بخواهید ان رابا یک Americano جفت کنید تا بـه تعادل بین شیرینی و تلخی کمک کنید.

شـما می توانید قبل از برداشتن یک رمان گرافیکی در حال خروج، کنار پنجره بنشینید و فانی هاي‌ صرف را تماشا کنید. و اگر دوستانی دارید کـه بـه کمی شادی نیاز دارند، می توانید مجسمه فردی مرکوری، مجسمه هاکونا-ماتاتا در حال آواز خواندن شیر شاه، کره برفی تام یا جری، مجسمه ریک و مورتی، یا یک ماکت بـه انها هدیه دهید. از هری پاتر

6. کافه سوفلور

کافه سوفلور

انفجاری از شکلات حسی یا آتشفشانی از پنیر – با فقط سوفله در منو، چه انتظار دیگری میتوانید داشته باشید جز لذتی شاد کـه شـما را گیج کند؟ لیمونادهای دست ساز دریک گلدان مناسب برای یک دسته گل عرضه می‌شوند. قهوه تلخ نایت کینگ بـه خوبی با شکلات یاقوتی و جنگل سیاه ترکیب می‌شود، اما اگر واقعاً چیزی جادویی می خواهید، کرم سیب شیرین ترش رابا شکلات سفید و سوفله تاهینی امتحان کنید.

دکور تک رنگ با طرح‌هاي‌ روی دیوار بـه شـما احساس دنیای دیگری می دهد: تصور کنید کـه دریک کتاب کمیک مانند آهنگ ویدیوی A-Ha با نام «Take On Me» کشیده شده‌اید. کافه سوفلور چه مفهوم زیبا و چه یکی از غذا هاي خوشمزه ان چیزی برای ارائه دارد کـه مطمئناً فید اینستاگرام هر شخصی را خوشحال می کند.


مطالب مشابه: ایده های جدید کافی بار در آشپزخانه + 30 ایده جالب


7. کافه نفتالین

کافه نفتالین

10 کافه اینستاگرامی معروف ترکیه

کسانی کـه گربه را دوست ندارند، ممکن اسـت بخواهند از این میخانه جوان ودر عین حال یکپارچهسازی با سیستمعامل صرف نظر کنند. ان‌ها می آیند ودر کنار کوفته‌هاي‌ سبزیجات و لیموناد شیرین خانگی توت فرنگی روی میز شـما می خوابند. همه ی چیز در مورد این مکان فوق العاده زیبا اسـت، از منوی دست نویس کـه در پاکت نامه اي با نقل قول کافکا قرار دارد تا توالت پنهان شده در پشت درب یخچال.

اگر می خواهید لذتی برای ذائقه‌هاي‌ خود داشته باشید، چای گل رز همراه با کلوچه‌هاي‌ گربه‌اي ناز از این دنیا خارج اسـت. اوه، و کوکی ها در رنگ هاي‌ مختلف هستند، بنابر این دقیقاً شبیه الگوهای یک بچه گربه اسـت. این مکان بسیار دوست داشتنی اسـت کـه کودک درون شـما را آزاد می کند! برای سرگردان دلتنگ عالی اسـت.

8. شایرلر کاهویسی

شایرلر کاهویسی

تعجب خواهید کرد کـه چرا هیچکس دیگری در دنیا بـه ترکیب آلبالو و دارچین دریک لیموناد دست ساز فکر نکرده اسـت؟ لیموناد خیار و آویشن نیز حسی تازه و لطیف دارد کـه شـما را از خواب بیدار می کند. هر نوشیدنی، بـه خصوص قهوه ها، با گل، یک شکلات کوچک ودر عین حال خامه اي هابی و یک طومار همراه اسـت.

در داخل طومار نقل قولی از یک شاعر ترک آمده اسـت. باید دستگاه ترجمه مورد علاقه خودرا همراه داشته باشید زیرا این کافه با مضمون کتابخانه دارای نقل قول هاي‌ شگفت انگیزی اسـت. حتی ممکن اسـت با قدردانی تازه اي از شاعران ترکیه را ترک کنید.

غذای آن ها هم شوخی نیست. صبحانه ترکی شامل سیب زمینی سرخ کرده، سالاد رنگارنگ و غذا هاي جانبی کافی اسـت کـه می‌تواند ارتش را تغذیه کند. با این حال، براونی یکی از مواردی اسـت کـه باید مراقب ان بود: احاطه شده با تکه هایي از توت فرنگی و پرتقال، با برگ هاي‌ نعنا، آغشته بـه گاناش شکلاتی و کمی شکر سفید – حالا اگر این شـما را بـه یاد کریسمس نمی اندازد، ما مطمئن نیستم چی میشه

9. La Vie Praline

La Vie Praline

درست مانند شکلات، تنوع بسیار زیادی در طعم ها و سبک ها وجوددارد، از آبنبات چوبی گرفته تا قطعات قورباغه اي و لاک پشتی. بهترین هدیه برای یک شکلات دراین شکلات اسـت. با این حال، کافه آن ها گزینه هاي‌ غذایی واقعی مانند صبحانه بوقلمون دودی دارد.

با این حال، همه ی این ها احتمالاً برای منحرف کردن حواس شـما از طیف باورنکردنی شکلات داغ اسـت: از قهوه گرفته تا لیمو، تا توت فرنگی و فلفل سیاه. اگر این احساس شـما را شبیه آگوستوس گلوپ نکرد، چرا قهوه ترک رابا توت فرنگی امتحان نکنید. شـما هرگز نمیتوانید ان را در جای دیگری بنوشید.

در واقع، این مکان “la vie en rose” با تعدادی گزینه دسر اسـت: فرو بردن تکه هاي‌ آناناس با براونی در فوندو شکلاتی. شیر با شکلات مخصوص – بشقاب شکلات هاي‌ دست ساز – بسیار رضایت بخش بود، اما هر زمان کـه یک قهوه تلخ احساس میشود، ممکن اسـت بخواهد ان رابا لیدی پرالین جفت کند: هیولایی با توت فرنگی، موز، بیسکویت فرانسوی، پرالین بادام، و شکلات واقعی بلژیک. ما هنوز در حال غر زدن از ان هستیم.

10. فروخته Abbasağa

فروخته Abbasağa

10 کافه اینستاگرامی معروف ترکیه

فروخته شد – نام مناسبی برای کافه‌اي کـه در ان همه ی چیزهایی کـه می بینید بـه فروش میرسد، بـه جز ماشین‌هاي‌ قهوه. جدای از سرو سفیدهای مسطح کـه فقط کاپوچینوهای پرطرفدار نیستند، می توانید یک دم نوش شکلاتی-پرتقالی یا لیموناد دست ساز یاس را امتحان کنید.

هر چیزی کـه بـه شـما کمک کند از کاکتوس‌ها، مبلمان طراحان، کاسه‌هاي‌ اسموتی وگان، کیف پول کلاچ بی‌نظیر، یا لیوان‌هاي‌ سرامیکی شیک کـه همگی برای فروش هستند، قدردانی کنید.

آن ها فقط بـه طراحان و هنرمندان فرصت نمیدهند. آن ها فرصت هایي را برای مثال با کار کردن با بچه هاي‌ دبستانی از زمینه هاي‌ محروم ایجاد می‌کنند. پس از تشویق آن ها بـه نقاشی، آثار هنری خودرا برای فروش بـه نمایش می گذارند. و اگر واقعاً متخصص هنر نیستید، می توانید لپتاپ خودرا بردارید و با موسیقی دوست داشتنی در پس زمینه بـه کار بپردازید.


مطالب مشابه: شناخت 12 مدل از قهوه بر پایه اسپرسو


در پایان

استانبول رویای یک غذاخوری اسـت. ودر حالی کـه می توانید بسیاری از انواع رستوران‌ها و غذاخوری‌هاي‌ مشابه را در محله‌هاي‌ سراسر شهر بیابید، کافه‌هایي نیز وجود دارند کـه چیزی متفاوت از هر چیز دیگری کـه در شهر پیدا میکنید ارائه میدهند. این پست وبلاگ 10 کافه منحصربه‌فرد با مفهوم یا دکور اینستاگرامی را نشان میدهد کـه هنگام بازدید از بزرگ ترین کلان شهر ترکیه باید از انها دیدن کنید. کدام یک مورد علاقه شـما خواهد بود.

برچسب‌ها: , ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت