11 خانه فوق العاده مدرن ساخته شده در جنگل

11 خانه فوق العاده مدرن ساخته شده در جنگل

از خانه اي تمام شیشه اي در کوه هاي‌ نیویورک گرفته تا خانه اي بـه شکل تنه در لهستان، این خانه هاي‌ مجلل معماری رابا دنیای جنگلی ادغام می کنند. ما دراین قسمت از جله تفریحی تالا برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین خانه ها در جنگل را منتشر کرده ایم.

 

زیباترین خانه ها در دل جنگل

با توجه بـه پوشیده شدن 31 درصد از کل زمین هاي‌ جهان از جنگل، جای تعجب نیست که جهان میزبان مجموعه بزرگی از خانه هاي‌ مدرن ساخته شده در جنگل اسـت. البته این فقط بـه خاطر جغرافیا نیست. همانگونه که هنری دیوید ثورو مشهور میگوید: “من بـه جنگل رفتم زیرا میخواستم عمدی زندگی کنم و فقط با حقایق اساسی زندگی روبه‌رو شوم.”

 

طراحی خانه هاي‌ مدرن در جنگل ها بـه معماران فرصتی هیجان انگیز برای تصور فضاهای نوآورانه در زمین هاي‌ گاهاً دشوار میدهد. این خانه ها همچنین دارای منظره هاي‌ باورنکردنی و تجارب صمیمی در بسته هاي‌ بی پیرایه از جهان هستند.

 

این خانه‌ها تمایل انسان بـه بودن، احترام و کاوش در طبیعت را نشان میدهند در حالی‌که اغلب تأثیر ان را بر محیط اطراف بـه حداقل میرسانند. در زیر، 11 ویژگی باورنکردنی را بررسی میکند که زیبایی و تنوع خانه هاي‌ مدرن ساخته شده در جنگل ها را بـه نمایش می‌گذارد.

 

1. خانه درختی کنستانتیا «آفریقای جنوبی»

خانه درختی کنستانتیا «آفریقای جنوبی»

خانه درختی کنستانتیا که توسط استودیوی آفریقای جنوبی Malan Vorster طراحی شده اسـت، از چهار برج استوانه اي ساخته شده اسـت. مشتریان امیدوار بودند که منظره جنگل کیپ تاون مجاور را بـه حداکثر برسانند، که هم ارتفاع خانه و هم پنجره هاي‌ وسیعی را که در اطراف هر برج پیچیده شده بود، نشان می داد.

 


مطالب مشابه: عکس های دیدنی از عجیب و غریب ترین خانه ها


 

2. دایره چوب «لهستان»

دایره چوب «لهستان»

این خانه که توسط Mobius Architekci در لهستان طراحی شده از چوب اوکومه پوشیده شده اسـت، نه تنها با جنگل ترکیب شده، بلکه از ان نیز الهام گرفته شده اسـت. شکل دایره‌اي خانه با یک تنه مشخص می شود که درخت‌هاي‌ مجاور ان را برای جلوه‌اي چشمگیر «نفوذ می کنند».

 

3. خانه پلانچونلا «استرالیا»

خانه پلانچونلا «استرالیا»

ریج لاین سایت، کانتور بتونی بازیگوش این خانه را که از میان زمین سرسبز یک جنگل استوایی در کوئینزلند شمالی دور می‌نگرد، خبر داد. دیوارهای مینیمال که توسط جسی بنت طراحی شده اند، چشم اندازهای زیادی از جنگل هاي‌ بارانی اطراف را تضمین می کنند.

 

4. خانه برج «نیویورک، ایالات متحده»

خانه برج «نیویورک، ایالات متحده»

گلوک پلاس، معماران تاور هاوس، درباره این خانه مینویسد: «این خانه تعطیلات کوچک بـه عنوان راه پله اي بـه سمت بالای درختان طراحی شده اسـت. این خانه که بـه گونه اي طراحی شده اسـت تا جای ممکن کمترین ردپای خانه را حفظ کند، دارای سه اتاق خواب اسـت که سه طبقه اول را تشکیل می دهند، که بـه صورت سوئیت هاي‌ تمام طبقه ساخته شده اند که هر کدام دارای یک اتاق خواب و حمام کوچک هستند.

 

فضاهای نشیمن “مانند یک تاج درخت” در طبقه بالا، دریک حجم عمود بر افقی گسترده شده اند. این خانه محصور در شیشه، مناظری تقریبا بدون مانع از رشته کوه Catskill ارائه می‌دهد.

 

5. خانه جنگلی «کالیفرنیای شمالی، ایالات متحده»

خانه جنگلی «کالیفرنیای شمالی، ایالات متحده»

این خانه که توسط شرکت Envelope طراحی شده اسـت از این سوال متولد شده اسـت: اگر خود جنگل خانه بود چه می شد؟ بـه جای یک ساختمان، خانه از سه اتاقک چادر مجزا ساخته شده اسـت.

 

معماران توضیح می دهند: «سقف‌هاي‌ چادری و دیوارهای در حال محو شدن، ارتباطی همهجانبه با محیط طبیعی ایجاد میکنند – صداها و فصول در حال تغییر – در حالی‌که پنجره‌هاي‌ شیشه‌اي برنزی شفاف و آینه‌اي بزرگ، چشم‌اندازی از مناظر و «اتاق‌هاي‌» مجاور را قاب میکنند.

 


مطالب مشابه: عجیب ترین ساختمان های دنیا + عکس


 

6. کاسا بروما «مکزیک»

کاسا بروما «مکزیک»

کاسا بروما که بـه انگلیسی بـه “خانه مه” ترجمه شده اسـت توسط فرناندا کانالز و کلودیا رودریگز طراحی شده اسـت. این خانه فقط از چهار ماده ساخته شده اسـت – بتن سیاه، چوب، سنگ و شیشه – و بـه صورت 9 “بلوک” مجزا در اطراف یک پاسیو بزرگ ساخته شده اسـت. هر بلوک بـه سمت مناظر متمایل شده و بـه پوشش گیاهی طبیعی منطقه احترام می‌گذارد.

 

7. کابین رونز «نروژ»

کابین رونز «نروژ»

این کابین کوچک با مساحتی بیش از 505 فوت مربع، توسط شرکت نروژی Sanden+Hodnekvam Arkitekter برای زوجی طراحی شده اسـت که بـه دنبال مکانی آرام برای استراحت و تماشای مناظر Beitstadfjorden هستند. جان ساندن، شریک Sanden+Hodnekvam Arkitekter، درسال 2019 بـه Dezeen گفت: “کابین از فضای طبیعی الهام گرفته شده در محل قبل از ساخت ساختمان اسـت.” ارائه یک سرپناه طبیعی.”

 

8. خانه ای در جنگل «ژاپن»

خانه ای در جنگل «ژاپن»

فلوریان بوش معماران درباره خانه خود در جنگل نوشتند: «این مختصر برای یک خانه نیست، بلکه برای مدتی در جنگل ودر کنار ان اسـت. از بالا، خانه ریشه هاي‌ درختان را منعکس می‌کند که از یک مکان مرکزی در کف جنگل منشعب میشوند. معماران در مورد تغییر مناظر و صحنه هاي‌ قابل مشاهده از داخل خانه می‌نویسند: “حرکت در خانه حرکت در جنگل اسـت.”

 

9. خانه رودخانه کرالا «هند»

خانه رودخانه کرالا «هند»

در سواحل رودخانه چالیار، این خانه که توسط شرکت Thought Parallels طراحی شده، دارای نمایی اسـت که تقریبا بـه طور کامل از شیشه ساخته شده اسـت و مناظری خیره کننده از زمین سرسبز خانه را ارائه میدهد. سقف پروانه اي جذابیت چشمگیر بیشتری را بـه خانه مدرن اضافه میکند.

 

10. نئو ویلا «آلمان»

نئو ویلا «آلمان»

نئو ویلا در روزنگارتن کشور آلمان، خانه اي بـه مساحت 5209 فوت مربع اسـت که توسط Querkopf Architekten درسال 2019 طراحی شده اسـت. این خانه که از دو حجم مکعبی مستطیلی تشکیل شده اسـت، دارای پنجره هاي‌ تمام قد روی پایه، ستون هاي‌ V شکل و یک استخری که منعکس کننده خانه و جنگل اطراف ان اسـت.

 

11. Truckee Forest Home «کالیفرنیا، ایالات متحده»

Truckee Forest Home «کالیفرنیا، ایالات متحده»

این خانه مدرن که توسط شرکت پیش ساخته Sagemodern طراحی شده اسـت، در بین درختان در Truckee، کالیفرنیا واقع شده اسـت. خانه با فضای بیرونی وسیع، پنجره هاي‌ بزرگ و مصالح طبیعی، محیط اطراف را بدون بـه خطر انداختن آسایش انسان تکمیل میکند.

 


مطالب مشابه: عجیب ترین خانه های جهان «عکس»


 

در پایان

عجیب ترین سازه و ساختمان هاي‌‌ جهان بـه سازه اي گفته می شود که از یک یا چند منظره شگفت انگیز و شگفت انگيز طراح شده باشد.خانه هایی با معماری متفاوت که چشم هر بیننده اي را بـه خود خیره می سازد.

جدیدترین مطالب سایت