13 قلعه زیبا در سراسر جهان که می توانید در آنها اقامت کنید

13 قلعه زیبا در سراسر جهان که می توانید در آنها اقامت کنید

این قلعه‌ها شاهکارهای معماری هستند کـه دارای ویژگی‌هاي‌ فوق‌العاده‌اي مانند استخرهای شنای بی‌نهایت، آبگرم‌هاي‌ پیشرفته، و ملافه‌هاي‌ مجلل هستند.

 

عمارت هایی در سراسر جهان که واقعاً می توانید در آنها اقامت کنید

برای رویاپردازانی کـه تصاویر جنگ‌هاي‌ قهرمانانه، پادشاهی‌هاي‌ گم شده، قلعه‌هاي‌ فراموش شده، پادشاهان و ملکه‌ها را تداعی میکنند، خوشبختانه، حتی در دوران مدرن، قلعه‌هایي در سرتاسر جهان وجوددارد کـه میتوانید آرزوی داشتن احساس سلطنت را در آن ها برآورده کنید. دفعه بعد کـه می‌خواهید بـه یک برجک دورافتاده در آسمان فرار کنید، این فهرست از قلعه هاي‌ زیبا کـه بـه هتل تبدیل شده اند را در معرض داشته باشید.

 

1. قلعه تورنبری/رله و قلعه

قلعه تورنبری/رله و قلعه

پادشاه هنری هشتم وقتی ادوارد استافورد، دوک باکینگهام، می خواست ثروت و جاه‌طلبی‌اش رابا خواندن تورنبری خانه‌اش نشان دهد، ان را ساده نگرفت. اندکی پس از این کـه استافورد بـه خیانت محکوم شد، پادشاه قلعه را بـه دست آورد تا عقب نشینی کند.

 

قلعه تودور کـه درسال 1511 در زمینی بـه وسعت 15 جریب در گلاسترشایر ساخته شده اسـت، ملکی بـه نام رله و شاتو اسـت کـه مقدار زیادی از ساختار اصلی ان باقیمانده اسـت. برای احساس سلطنتی بیشتر، سوئیت پادشاه هنری را برای خود رزرو کنید. برای دو برداشت زیبا از باغ هاي‌ کلاسیک تودور، از باغ خصوصی و هزارتو دیدن کنید.

 


مطالب مشابه: معرفی زیباترین قلعه های جهان !+ تصاویر


 

2. Fairmont Frontenac، کبک، کانادا

Fairmont Frontenac، کبک، کانادا

وقتی رئیس راه‌آهن کانادا اقیانوس آرام درسال 1893 این قلعه را باز کرد تا جهان را بـه کبک بکشاند، او می خواست ان را بـه یک نماد تبدیل کند. خوب، ان را انجام داد! هتل Frontenac Quebec امروزه پر عکاس ترین هتل جهان اسـت. از دوران ممنوعیت، زمانی کـه آمریکایی‌ها بـه این جا آمدند، تا جنگ جهانی دوم، زمانی کـه وینستون چرچیل و فرانکلین دی.

 

روزولت استراتژی‌هایي را برای کمپین‌هاي‌ متفقین ساختند، این هتل حکایت‌هاي‌ زیادی دارد. این هتل Châteauesque کـه اکنون یکی از ملک هاي‌ Fairmont اسـت، معماری گوتیک-احیاء و هنرهای زیبا را ترکیب می کند. این ملک عظیم با 611 اتاق دارای اسپا، چندین رستوران، و چشم‌اندازی از رودخانه سنت لارنس و شهر قدیمی شهر اسـت.

 

3. Manoir de Lebioles، آبگرم، بلژیک

Manoir de Lebioles، آبگرم، بلژیک

شیفتگی معماری کاخ ورسای در فرانسه بـه بلژیک در Manoir de Lebioles می رسد. این هتل زیبای قرن هجدهم، اگر چه در مقیاس نیست، اما از نظر معماری، مطمئناً واجد شرایط یک مینی ورسای آردن اسـت. این قلعه یک شاهکار کاملاً معتبر اسـت کـه عناصر کلاسیک رنسانس مانند ستون‌ها، سنگ‌فرمان‌ها، طاق‌ها و رشته‌هاي‌ زهی رابا امکانات مدرن ترکیب میکند. اسپای هتل را امتحان کنید کـه خاک، آب، هوا و آتش را در درمان‌هاي‌ خود برای درمان‌هاي‌ سلامتی جامع ترکیب می کند.

 

4. آلیلا، بیشانگر، هند

آلیلا، بیشانگر، هند

این ارگ اخرای کم رنگ 233 ساله از یک صخره گرانیتی تک تراشیده از قدیمی‌ترین رشته کوه جهان – آراوالیس – سرچشمه می‌گیرد. این یکی از ان مکان هاي‌ رفیع اسـت کـه در ان بـه خانه هاي‌ کوچک روستا نگاه می‌کنید و احساس می‌کنید کـه یک پادشاه هستید. پیازهای بزرگتر بـه سوئیت تبدیل میشوند، پنجره‌هاي‌ جاروخا گوشه استراحت هستند و سنگرها بـه حمام‌هاي‌ عجیب درون سوئیت‌ها تبدیل می شوند.

 

امکانات رفاهی در بین راهروهای بدون پنجره پر از تخته سنگ و دیده بان هاي‌ پلکانی وجوددارد. می توانید در تاریکی شیک میله اي کـه زمانی قبل از شروع جنگ برای خطاب بـه ارتش استفاده می شد، عقب نشینی کنید، یا در اتاق استراتژی جنگ کـه در ان کودتاها بی سر و صدا انجام شده اسـت، کتاب بخوانید. این یک ملک اساسی Hyatt و Alila اسـت.

 

5. Castello Di Vicarello، Maremma، ایتالیا

Castello Di Vicarello، Maremma، ایتالیا

این برای افرادی اسـت کـه می خواهند بـه تپه‌هاي‌ غلتان و باغ‌هاي‌ زیتون بدون تخفیف در تجملات امروزی منتقل شوند. این قلعه قرن دوازدهمی دارای شیوه‌هاي‌ باستانی معماری ایتالیایی اسـت، مانند دیوارهای سنگی و آجری نمایان، درهای قوسی شکل و سقف‌هاي‌ چوبی کـه با ترکیبی خوش سلیقه از مبلمان عتیقه و مدرن و لمس شرقی ناشی از سال‌هاي‌ Baccheschi Berti مالک در اندونزی گذرانده شده اسـت.

 

شرابی کـه می‌نوشید از انگور تا بطری اسـت و غذایی کـه در این جا می‌خورید از مزرعه تا میز اسـت. آشپزی دستور العمل هاي‌ توسکانی را یاد بگیرید یا با یک قایق تفریحی خصوصی در حومه شهر توسکانی کاوش کنید.

 

6. Mihirgarh، Jodhpur، هند

Mihirgarh، Jodhpur، هند

قلعه خورشید در حالی طلوع می کند کـه یک قلعه شنی خودرا در رنگ تپه هاي‌ شنی استتار می کند. این بنا برای دفاع یا بیان قدرت ساخته نشده اسـت، بلکه بـه عنوان یک مخفیگاه مجلل برای گردشگرانی ساخته شده اسـت کـه عاشق «شیرینی انجام هیچ کاری» هستند. با ویلاهای استخری خصوصی، استخر بی‌نهایت، فواره‌ها، باغ‌ها و تازه‌ترین غذاها، تجملات میهیرگره برای یک بیابان مجرمانه اسـت.

 

اما هنر فراتر رفته ودر هم می آمیزد، خواه شومینه هاي‌ آینه کاری، پارچه هاي‌ بریده شده، ملیله دوزی، و فرش هاي‌ دستبافت، همه ی راجستانی غربی کلاسیک هستند. تاکور سیذارت سینگ و همسرش راشمی خاطرجمعی میدهند کـه میهیرگار عمیقاً دراین سرزمین ریشه دارد. در فضای شیک قلعه، در حیاط ها، طاقچه ها، تراس ها یا کنار استخر، گوشه هاي‌ خودرا برای چرت زدن خواهید یافت. در این جا سفالگری را یاد بگیرید یا یک سفر یک روزه بـه جودپور داشته باشید.

 

7. Burghotel auf Schönburg، Oberwesel، آلمان

Burghotel auf Schönburg، Oberwesel، آلمان

در کشور آلمان هر چند وقت یک‌بار با سقف مخروطی شکل، نگهدارنده یا مناره اي کـه بـه سمت آسمان اوج میگیرد مواجه میشوید. قلعه شونبورگ یکی از آنهاست، اما این یکی با تاریخ پرفراز و نشیب زیادی همراه اسـت کـه از سال 911 بعد از میلاد شروع میشود و مناظری برای حبس کردن نفس!

 

اکنون شونبورگ روزهای بهتری را بـه عنوان یک هتل مجلل بازسازی شده با طعمی از معماری رومی و گوتیک در گروه هاي‌ عجیب‌وغریب می‌بیند. در خیابان‌هاي‌ جذاب شهر قدم بزنید، از موزه‌هاي‌ محلی دیدن کنید یا در رودخانه راین بـه سفر دریایی بروید.

 


مطالب مشابه: آشنایی با زیباترین و معروف ترین قلعه های دنیا + تصاویر


 

8. قلعه اوهکا، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

قلعه اوهکا، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

عمارت واقعی “گتسبی بزرگ”! این اقامتگاه کـه با 11 میلیون دلار یک قرن پیش ساخته شده اسـت، هنوز دومین اقامتگاه خصوصی بزرگی اسـت کـه تا کنون در آمریکا ساخته شده اسـت. سال‌ها میزبان برخی از مجلل ترین مهمانی ها بود.

 

با این حال، دهه‌هاي‌ گذشته جنبه غیر معمول‌تر اوهکا را دید کـه بـه محل سکونت کارگران بهداشت نیویورک، یک مدرسه آموزشی دولتی و یک مدرسه نظامی تبدیل شد، قبل از این کـه برای متحمل شدن از آسیب‌هاي‌ خرابکاری و آتش سوزی رها شود. این قلعه اکنون در فهرست هتل هاي‌ تاریخی آمریکا و یک مکان محبوب برای فیلم برداری، از جمله سریال اخیر Succession قرار دارد.

 

9. Parador de Granada، گرانادا، اسپانیا

Parador de Granada، گرانادا، اسپانیا

پارادور شبکه اي از املاک تاریخی اسپانیایی اسـت کـه دولت بـه دلیل ارزش فرهنگی انها مدیریت می کند. Parador de Granada یکی از چشمگیرترین املاک در شبکه اسـت. الحمرا را دقیقاً در مجاورت این سازه گچبری سفید خواهید دید کـه توسط باغ هاي‌ سرسبز احاطه شده اسـت.

 

این ساختمان از یک قلعه قرن چهاردهمی، یک عمارت مورها، یک صومعه فرانسیسکن و اکنون یک هتل مجلل شکل گرفته اسـت. پارادور هنوز حمام هاي‌ عربی با نورگیرهای ستاره اي شکل، سقف هاي‌ طاقدار و طاق ها را حفظ کرده اسـت. باغ هاي‌ پارادور همچنین گواهی بر مهندسی هیدرولیک باستانی اسـت کـه از ذوب برف کوه هاي‌ مجاور برای آبیاری استفاده می کند.

 

10. قلعه گلناپ، آیرشایر اسکاتلند

قلعه گلناپ، آیرشایر اسکاتلند

اسکاتلند سرزمین اقامتگاه هاي‌ قلعه بود. در بالای بام، گوشه و کنار قلعه بارونی گلناپ قرن نوزدهمی، زمانی محل سکونت ارل‌هاي‌ بسیار تزئین شده بود. اما این یکی دارای ساحلی ناهموار، لنگرهای زیبا و اتاقی عجیب‌وغریب اسـت.

 

ان رابا 15 هکتار پارک جادویی، از جمله باغ ایتالیایی اثر گرترود جکیل، اضافه کنید، پارچه هاي‌ غنی اضافه کنید و عتیقه جات را مداخله کنید. گلناپ بـه همان اندازه رمانتیک و مجلل اسـت. مطمئن شوید کـه سافاری دریایی هبرید را روی قایق دنده‌اي قلعه گلناپ تجربه کنید، راهی منحصر بـه فرد برای کاوش در جزایر دورافتاده، قلعه‌هاي‌ ساحلی و مسافرخانه‌هاي‌ دوردست.

 

11. قلعه تورنوود، واشنگتن، ایالات متحده آمریکا

قلعه تورنوود، واشنگتن، ایالات متحده آمریکا

این در ابتدا یک عمارت الیزابتی 400 ساله در انگلستان بود. درسال 1908 بـه یک آمریکایی فروخته شد کـه وظیفه سختی را بر دوش داشت، حمل و نقل و مونتاژ ان را بلوک بـه بلوک از انگلستان در سواحل غربی ایالات متحده بر عهده داشت. معمار معروف Kirtland Kelsey Cutter بر ساخت این عمارت انگلیسی تودور/گوتیک بازرسی داشت.

 

این ملک پر از آثار هنری شیشه‌اي نقاشی‌شده با دست قرن پانزدهم تا هفدهم و مجموعه مجسمه‌هاي‌ بی‌نظیر Kingsdale Hounds اسـت. قلعه Thornewood همچنین مکان محبوبی برای فیلم‌برداری و عکاسی بوده اسـت. املاک چهار هکتاری قلعه دارای یک درایو دایره اي و باغ هاي‌ غرق شده اسـت.

 

12. Abbay de la Bussiere، بورگوندی، فرانسه

Abbay de la Bussiere، بورگوندی، فرانسه

این صومعه از یک صومعه ساده جین سیسترسین بـه یک هتل مجلل تبدیل شده اسـت. سرآشپز انگلیسی تبدیل بـه هتلدار کـه ابی قرن دوازدهمی را خریداری کرد، وظیفه سختی را بر عهده داشت کـه اتاق‌هاي‌ راهب مینیمالیستی سابق را بـه اقامتگاه‌هاي‌ مجلل تبدیل کند، با جکوزی، تجهیزات پیشرفته و حتی یک خرس عروسکی بزرگ کـه روی یک پوستر چهار پوسته قرار گرفته بود.

 

سایر سوئیت‌هاي‌ ملک بـه طرز هوشمندانه‌اي در تیرها و طاق‌هاي‌ ساختمان قدیمی هرمیتاژ حک شده‌اند و از شیشه‌هاي‌ رنگی، نقاشی‌هاي‌ دیواری باستانی و طاق‌هاي‌ سنگی نگه‌داری میشوند.

 

13. هتل Thorngrove Manor، آدلاید، استرالیا

هتل Thorngrove Manor، آدلاید، استرالیا

این قلعه یک قلعه باستانی نیست، بلکه تلاشی برای بازسازی تاریخ معماری بریتانیای کبیر درسال 1984 در محله شیک آدلاید، استرالیای جنوبی اسـت. Thorngrove گواهی بر خلاقیت معماران و طراحان اسـت کـه با دگرگونی شیوه‌هاي‌ سبک باروک و گوتیک در خانه‌اي با حس و شخصیت قوی از اوایل قرن نوزدهم، ساختمان‌هایي بـه سبک قدیمی را در دوران مدرن خلق کرده‌اند.

 

این یک قلعه اروپایی کهن‌الگو با سقفی قلعه‌اي، قلعه‌هاي‌ برج‌کی، حماقت‌هاي‌ برج‌دار، پلکان‌هاي‌ مارپیچ، پنجره‌هاي‌ لنگرگاه و پرتوهای اژدها منهای میراث رو بـه جلو و شکوه بـه‌علاوه انحصار و صمیمیت اسـت. آدلاید بـه خاطر فستیوال ها و رویداد های ورزشی در طول سال معروف اسـت.

 


مطالب مشابه: زیباترین و مجلل ترین قلعه های سراسر دنیا «+تصاویر»


 

در پایان

ایده رفتن بـه تعطیلات و اقامت در قلعه‌هایي کـه قرن‌ها پیش ساخته شده‌اند و از جنگ، تهاجم و دشمنی بین خانواده‌هاي‌ سلطنتی و نجیب جان سالم بـه در برده‌اند، چگونه بـه نظر میرسد؟ خبر خوب این اسـت کـه امکانپذیر اسـت.

 

منبع

https://www.architecturaldigest.in/story/castles-and-forts-around-the-world-where-you-can-actually-stay/