15 مکان دیدنی در استانبول کجاست ؟

15 مکان دیدنی در استانبول کجاست ؟

15 مکان دیدنی در استانبول کجاست ؟ اگر بـه دنبال چیزی منحصربه‌فرد و بی‌نظیر در استانبول هستید، برای الهام بخشیدن ادامه این پست مجله تفریحی تالاب را بخوانید. چه برای نخستین بار بازدیدکننده داشته باشید و چه قبلاً بـه استانبول رفته باشید، تضمین میکنم چیز جدید و هیجان‌انگیزی را دراین پست وبلاگ پیدا خواهید کرد!

 

مکان های دیدنی ترکیه که باید دیدن کنید

جواهرات پنهان زیادی وجوددارد. استانبول شهری اسـت کـه می توانید دهه‌ها را در ان بگذرانید و هنوز همه ی چیزهایی را کـه این شهر جادویی ارائه میکند کشف نکنید. در حالی کـه بسیاری از مقاصد توریستی محبوب در استانبول وجوددارد، بسیاری از جواهرات پنهان نیز وجود دارند کـه چندان شناخته شده نیستند. این‌ها مکان هایي هستند کـه شـما میخواهید برای درک واقعی شهر و مردم ان از انها دیدن کنید.

 

1. محله Kanlıca

محله Kanlıca

با کشتی سریع بـه بخش آسیایی استانبول بروید و محله Kanlıca را خواهید دید. چیزی کـه باعث میشود این مکان یک لذت واقعی از تمام جواهرات پنهان استانبول باشد این اسـت کـه Kanlıca یک فرار آرام از زندگی شهری شلوغ استانبول اسـت.

 

عمارت‌هاي‌ چوبی تاریخی کنار آب، رویداد شنا در آب‌هاي‌ آزاد در تنگه بسفر، و پارک طبیعی خیره‌کننده میحرابات، همگی بخشی از صحنه این جا هستند. ما نمیتوانیم غذا هاي محلی را بـه اندازه کافی برای افراد خوراکی توصیه کنیم: ماست پر از شکر.

 


مطالب مشابه: 25 مکان زیبا و جذاب در ترکیه برای سفر + عکس


 

2. بازار ماهی Kadıköy

بازار ماهی Kadıköy

بسیاری از مردم محلی را خواهید دید کـه در بازار Kadıköy مواد خودرا گرد آوری میکنند. این فقط ماهی نیست، بلکه عسل، پنیر، ترشی، زیتون و غیره اسـت. Kadıköy در سمت آسیایی استانبول قرار دارد، بـه این معنی کـه قیمت ها نسبت بـه سمت اروپایی مناسب تر خواهد بود.

 

بازار ماهی برای دیدن استانبول ارزش دیدن دارد. با این حال، مزایای دیگری نیز دارد: می توانید آغوش بادهای خنک را در طول قایق‌سواری احساس کنید، و می توانید هنر خیابانی بی‌نظیری را ببینید کـه در این جا مشهور اسـت.

 

3. مسجد رستم پاشا

مسجد رستم پاشا

شوهر محرمه سلطان این مسجد را بـه سفارش معمار سنان ساخته اسـت. این با طرح هاي‌ Mimar Sinan متفاوت اسـت زیرا فضای داخلی مینیمالیستی اسـت. این مسجد قرن شانزدهمی همچنین بـه خانه یکی از جواهرات پنهان استانبول تبدیل خواهد شد کـه کمتر کسی درباره ان صحبت می کند: موزه فرش.

 

4. پشت بام Büyük Valide Han

پشت بام Büyük Valide Han

مادر سلطان بویوک ولیده هان را درسال 1651 بـه عنوان یکی از مهم‌ترین هان ها «فروشگاه ها و هتل ها» استانبول تأسیس کرد. با این حال، درسال 1567؛ این مکان نخستین چاپخانه در استانبول نیز بود. در حیاط اصلی مسجد شیعیان قرار دارد. همچنین در چند قدمی برخی از باشکوه ترین مساجد استانبول قرار دارد: نوروسمانیه، بیازیت و ایاصوفیه.

 

یکی از معدود جواهرات پنهانی کـه دریک فیلم نمایش داده شد «اسکای فال – جیمز باند، 2012». یک دوربین برای ثبت مناظر شگفت انگیز بـه همراه داشته باشید ودر کافه چای بنوشید.

 

5. بازار زنان «Kadınlar Pazarı»

بازار زنان «Kadınlar Pazarı»

گوشت بره پخته شده آویزان شده در پنجره رستوران بالای نان هاي‌ پیده با طعم هاي‌ گشت شهری قدیمی
روزی روزگاری، زنان انواع میوه‌هایي را کـه برای ثروتمندان «غیر قابل فروش» می دانستند از بازار امینونو جمع‌آوری میکردند و بـه این جا می‌آوردند تا بـه زنان دیگر بفروشند. هنوز هم امروزه، انواع آجیل و میوه هاي‌ خشک را دراین بازار خارج از مسیر معمولی پیدا خواهید کرد.

 

اگر تا بـه حال خواستید ترکیبی از تریل درست کنید یا از شیرینی ترکی پر از فندق کـه بـه تازگی خریداری کرده‌اید تقلید کنید، ممکن اسـت بخواهید از این بازار دیدن کنید. این بازار بـه محله هاي‌ فنر و بالات نزدیک اسـت و می توانید ان رابا یک روز گشت و گذار ترکیب کنید.

 

6. محله فنر و بالات

محله فنر و بالات

این حومه بـه عنوان بخشی از شهر قدیمی تاریخی استانبول بـه لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. این لیست شامل ناحیه بالات و ناحیه فاتح می شود. در ساحل غربی شاخ طلایی، شـما یک تکه عظیم از جواهرات پنهان در استانبول را در این جا خواهید یافت.

 

هنگامی کـه یهودیان از دست تفتیش عقاید اسپانیا فرار کردند، دراین منطقه ساکن شدند و بـه همین دلیل بـه محله یهودیان شهر مشهور اسـت. همان طور کـه در اطراف قدم میزنید، از کالج ارتدوکس یونانی Phanar دیدن کنید، یک مدرسه خصوصی کـه درسال 1454 تأسیس شد، یک مدرسه محبوب برای خانواده هاي‌ یونانی در دوره عثمانی.

 

کلیساها عبارتند از:

  • پاتریارک یونانی فنر.
  • کلیسای سنت جورج.
  • سبک نئوباروک کلیسای بانوی ما مغولان.
  • کلیسای آهنی بلغاری سنت استفان «Aya Istefanos» از سال 1281.
  • کلیسای ارمنی Surp Hresdagabet متعلق بـه قرن شانزدهم.

 

مساجد شامل مسجد بالات از سال 1562 اسـت کـه توسط معمار سینان طراحی شده اسـت. Yavuz Selim Sultan Camii، یک مسجد قرن شانزدهمی، نیز اینجاست. همچنین از مسجد چورا درکنار دیوارهای قسطنطنیه تشکیل شده اسـت کـه زمانی کلیسا بوده اسـت. کنیسه ها شامل کنیسه یانبول اسـت کـه در قرن هجدهم ساخته شد و کنیسه اهریدا کـه در دهه 1430 ساخته شد.

 

اگر بین ساعت 3 تا 8 بعدازظهر بازدید کنید، می توانید عتیقه هاي‌ کمیاب را در فروشگاه حراج عتیقه فروشی «فنر آنتیک مزات» پیدا کنید. در Çıfıt Çarşısı «بازار چیفیت» عتیقه فروشی ها نیز پیدا خواهید کرد. میخانه مشهور آگورا در دهه 1890؛ در زمان امپراتوری عثمانی، دراین محله نیز تأسیس شد.

 

خیابان‌هاي‌ سنگ‌فرش شده اطراف خانه‌هاي‌ رنگارنگ تاریخی، خانه‌هاي‌ بالات، و خیابان Çorbacı Çeşmesi و خیابان‌هاي‌ اطراف ان مکان‌هاي‌ عالی برای عکاسی هستند.

 

7. قنات والنس «Bozdoğan Kemeri»

قنات والنس «Bozdoğan Kemeri»

اگر بـه بناهای تاریخی مانند مسجد آبی علاقه دارید، این یکی از جواهرات پنهانی اسـت کـه واقعاً نمی‌توانید از دست بدهید. آکواداکت در قرن چهارم توسط رومی ها ساخته شد و بازار زنان را احاطه کرده اسـت.

 

یک کارخانه توزیع در نزدیکی ایاصوفیه وجوددارد. این قنات آب را بـه شهر می آورد و سپس در آب انبارهای زیرزمینی مانند آب انبار باسیلیکا ذخیره می‌کرد. پس از سقوط قسطنطنیه، فاتح سلطان محمد سیستم را برای تامین آب کاخ هاي‌ امپراتوری مانند کاخ توپکاپی تعمیر کرد.

 

8. پارک اوتاگتپه

پارک اوتاگتپه

مناظر خیره کننده شهر این بیشه را بـه یکی از دوست داشتنی ترین نخلستان هاي‌ استانبول تبدیل کرده اسـت. این نام از نیروهای ارتش عثمانی بـه نام OTAĞ گرفته شده اسـت و تپه بـه معنای تپه اسـت. امپراتور پس از نخستین محاصره قسطنطنیه «استانبول» درسال 1391 میخواست کل تنگه بسفر را ببیند.

 

مردم محلی ان را Otağtepe می‌نامند، اما نشانه ها بـه نام رسمی این بیشه، Fatih Korusu اشاره دارد. هیچ ورودی، کافه و رستورانی وجود ندارد. پارک هاي‌ کودکان، پل ها، برکه ها و باغ گیاه شناسی با 15000 وسیله وجوددارد. در انتهای ساحل بسفر، قلعه آناتولی وجوددارد کـه در ان کافه هایي وجوددارد.

 


مطالب مشابه: 10 مکان دیدنی استانبول | بهترین جاهای دیدنی استانبول


 

9. جنگل بلگراد

جنگل بلگراد

جنگل بلگراد یکی از بهترین جواهرات پنهان استانبول بـه دلیل تمرکز زیبایش بر طبیعت اسـت. این جنگل یک منطقه جنگلی حفاظت شده درکنار دریای سیاه اسـت. از ان بـه عنوان ریه هاي‌ استانبول نیز یاد می شود. در منطقه سارییر، می توانید این یکی از بسیاری از جواهرات پنهان در استانبول را خارج از مسیر شکسته درنظر بگیرید.

 

در این جا فرصت کمپ، پیاده روی در مسیرهای پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان یا پیک نیک دارید. شـما حتی می توانید باربیکیو را دریک منطقه انتخاب کنید، اما لطفا مراقب باشید کـه آتش سوزی در جنگل ایجاد نشود! نه پارک طبیعی، باتلاق، آب انبارهای تاریخی وجوددارد. آبراه والنس از جنگل بلگراد می گذرد.

 

لطفا توجه داشته باشید کـه اگر میخواهید در این جا کمپ بزنید، گونه هاي‌ وحشی وجوددارد. با این حال، اگر میدانید چه کاری انجام می‌دهید، ممکن اسـت سفر شـما بـه استانبول ارزان تر از یک گردشگر متوسط باشد.

 

دوستداران طبیعت ممکن اسـت درختکاری آتاتورک را بسیار جذاب بدانند. قبلاً در ایستگاه تولید حیات وحش باهچکوی گوزن هاي‌ در حال انقراض وجود داشتند. در فصل بهار، نشستن در زیر یکی از درختان شاه بلوط با قمقمه اي پر از چای و شیرینی هاي‌ ترکی لذت بخش اسـت.

 

10. مسجد چاملیجا

مسجد چاملیجا

ما اعتراف می‌کنیم کـه این ممکن اسـت بـه عنوان “نقاط مخفی در استانبول” بـه حساب نیاید. با این حال، این یکی از مکان هاي‌ بازدید نشده توسط گردشگران اسـت، کـه مایه شرمساری اسـت زیرا یکی از زیباترین مساجد ترکیه اسـت. علاوه بر این، این مسجد بزرگ ترین مسجد شهر اسـت.

 

با این حال، انچه این را بـه یک جواهر پنهان تبدیل می کند، مسجد نیست، بلکه گالری هنری، کتابخانه، بخش مراقبت از کودکان و موزه اسـت. علاوه بر این، درکنار تپه خیره کننده Çamlıca اسـت. اگر بـه هرحال بـه منطقه اوسکودار می روید، چرا این مسجد زن پسند را کـه توسط دو معمار زن طراحی شده اسـت، نبینید؟

 

11. نومکان ساحل

نومکان ساحل

استانبول چیزی فراتر از ساختمان ها و موزه هاي‌ تاریخی اسـت. استانبول یک شهر فوق العاده برای کتاب شناسان اسـت. اکنون یک فضای دانشگاهی جدید در منطقه Üsküdar در آسیا وجوددارد. این مکان بـه مجموعه کتابخانه جدید استانبول مشهور اسـت. این جواهر پنهان منحصر بـه فرد اسـت، بنابر این بیشتر بازدیدکنندگان را محلی میبینید. 100000 کتاب وجوددارد – 80000 کتاب چاپ شده «و بقیه دیجیتالی».

 

بـه محض ورود، هنر معاصر را خواهید دید. دو کافه را در دو طرف مقابل خواهید دید. انها در حال برنامه ریزی برای سازماندهی سخنرانی هستند، بنابر این این مکان ممکن اسـت محل ملاقات باهوش ترین ذهن ها باشد.

 

این فضای کاملاً جدید بخشی از چهره همیشه در حال تغییر استانبول بـه مدرنیته اسـت ودر عین حال تاریخ را زنده نگه می دارد. 24 ساعت باز اسـت، بنابر این اگر در نیمه‌هاي‌ شب در ترکیه هستید و جایی برای رفتن ندارید، چرا از این کتابخانه شگفت‌انگیز دیدن نکنید؟

 

12. اسکله ببک

اسکله ببک

ببک یکی از محله هاي‌ زیبا در قسمت اروپایی استانبول اسـت. حتی مردم محلی هم دوست دارند در تابستان از این جا دیدن کنند. اگر بـه استانبول سفر میکنید، ممکن اسـت بخواهید از یک مغازه محلی بستنی بگیرید ودر پارک خنک شوید. می توانید زندگی را در تنگه بسفر تماشا کنید.

 

اگر وقت کافی دارید، وقتی بـه استانبول می روید، این محله نه تنها برای مناظر، بلکه غذای ان نیز گوهری پنهان اسـت. اگر می‌خواهید چیز شیرینی را امتحان کنید، بـه یک پودینگ فروشی دراین قسمت از شهر مراجعه کنید. . بعداً میتونی از ما تشکر کنی. اگر علاقه مند بـه کاوش بیشتر هستید، ممکن اسـت بخواهید با قایق سواری سریع بـه سمت آناتولی بروید تا جاذبه هایي مانند قلعه آناتولی و پارک اوتاگتپه را ببینید.

 

13. تئودوسیوس سیسترن

تئودوسیوس سیسترن

این جاذبه نزدیک بـه موزه هنرهای ترکی و اسلامی ودر نزدیکی کاخ توپکاپی قرار دارد. بیشتر گردشگران آن قدر مشغول بازدید از آب انبار باسیلیکا هستند کـه متوجه ورودی آب انبار تازه کشف شده تئودوسیوس در خیابان هاي‌ پشتی نمیشوند.

 

آب انبار تئودوسیوس خودرا در زمره جواهرات پنهان تاریخی بـه حساب می آورد زیرا این مکان تقریبا هزار سال قبل از ترکیه اسـت. درسال 443؛ امپراتور تئودوسیوس دوم دستور ساخت این آب انبار را صادر کرد و اخیراً درسال 2010 دوباره کشف شد.

 

این یکیدیگر از جاذبه‌هاي‌ بیزانسی اسـت، اما دارای کف‌پوش‌هاي‌ منحصربه‌فرد و تزئینات کورنتی اسـت. نمایش هاي‌ 10 دقیقه اي وجوددارد کـه شامل یک طرح 3 بعدی بر روی دیوارها، ستون ها و سقف ها می شود کـه آبراه هاي‌ استانبول را بـه شـما نشان میدهد. باوجود کوتاه بودن نمایش، ممکن اسـت ساعت ها دراین آب انبار زیبا بگذرانید.

 

14. Yeraltı Camii «مسجد زیرزمینی»

Yeraltı Camii «مسجد زیرزمینی»

این یکی از ان چیزهای منحصر بـه فردی اسـت کـه باید آن قدر شجاع باشید کـه امتحان کنید. زمانی، قلعه گالاتا برای بازرسی دسترسی بـه شاخ طلایی وجود داشت. برای جلوگیری از تهاجم عثمانی ها، این قلعه یک سر زنجیره وسیعی را در تنگه بسفر نگه داشته اسـت.

 

اگر چه قلعه دیگر آنجا نیست، اما دو اثر از ان باقیمانده اسـت. اولی برج گالاتا اسـت و دیگری این گوهر پنهان: مسجد زیرزمینی. بخشی از این زنجیره در موزه باستان شناسی استانبول بـه نمایش گذاشته شده اسـت.

 

مسجد زیرزمینی یکی از جواهرات پنهان استانبول با حال و هوای مراقبه اسـت. این یک زندان سابق در قلعه بیزانسی سابق بود. در داخل یک خلوت وجوددارد. اگر تصمیم بـه کاوش در مسجد تاریک غار مانند را دارید، خودرا بر مزار دو شهید مقدس عرب خواهید دید کـه در نخستین محاصره شهر در قرن هفتم جان باختند.

 

چراغ‌هاي‌ سبز وهم‌آور یادگاری از زمانی اسـت کـه سلطان مورات چهارم دستور داد این زیارتگاه برای شهدا ساخته شود. این ممکن اسـت یکی از آرام ترین جاذبه هاي‌ شهر بسته بـه دیدگاه شـما باشد.

 

15. Zincirli Han در بازار بزرگ

Zincirli Han در بازار بزرگ

هانس کـه بـه کاروانسراها نیز مشهور اسـت، جایی بود کـه بازرگانان می توانستند قبل از فروش کالاهای خود استراحت کنند. هر هان بر اساس هنر مضمون بود. این‌ها دیگ ذوب بازرگانان از سراسر جهان بودند. اگر از این هان دیدن کنید، زنجیرهایی را پیدا خواهید کرد کـه Zincirli بـه معنای زنجیر اسـت.

 

این ساختمان دلربا ممکن اسـت بـه یکی از نقاط مخفی مورد علاقه شـما تبدیل شود. سردر مغازه ها بـه رنگ صورتی، آبنمای مرمرین، و درختان حال و هوای فتوژنیک بـه شـما می‌دهد. خیابان‌هاي‌ سنگ‌فرش بسیار زیبایی را خواهید دید.

 

اگر بیشتر کاوش کنید، یک کافه جذاب در طبقه بالا وجوددارد. ممکن اسـت بخواهید در حین لذت بردن از منظره شگفت انگیز، مقداری چای ترکی گرم یا آب انار تازه فشرده سفارش دهید. شـما همچنین می توانید صنعتگرانی را کـه تجارت خودرا انجام می‌دهند، بگیرید.

 

این یکی از ان مکان هاي‌ مخفی اسـت کـه مردم محلی از گردشگران محافظت می‌کنند. ارزش دیدن را دارد زیرا این جا انگار دنیای دیگری اسـت.

 


مطالب مشابه: 26 جاذبه گردشگری دیدنی ترکیه + عکس


 

در پایان

استانبول شهری اسـت کـه هرگز نمی‌خوابد. این یک کلان شهر باستانی اسـت، در آستانه مدرنیته، جایی کـه شرق با غرب ملاقات می کند و تاریخ غنی بـه طور یکپارچه با شروع هاي‌ جدید در می آمیزد. با معماری مسحورکننده، غذا هاي لذیذ، و جواهرات نادیده‌اي کـه در هر گوشه‌اي منتظر کشف هستند، مکان‌هاي‌ کمی در جهان بـه اندازه این گنجینه جهان‌وطنی مسحورکننده هستند!

جدیدترین مطالب سایت