دکتر تاج بخش

زيگيل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

لاغري و کاهش وزن

تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)

مجموعه : کلیپ و فیلم
تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)

معرفی سامانه موشکی S300 – اس۳۰۰

 

فیلمی از آزمایش موفقیت آمیز اس 300 را در اخر این مطلب مشاهده نمایید. اس-۳۰۰ یک سامانه موشکی سطح‌به‌هوای دوربرد و خودکششی با قابلیت بهرهگیری در تمامی ارتفاع‌هاست که در اواخر دهه ۱۹۷۰ از طریق کمپانی مشارکت‌هاي صنعتی آلماز برای نیروی دفاع هوایی شوروی ساخته شد.

 

به گزارش تالاب اولین مدل این موشک با نام اس-۳۰۰ پی برای اولین بار درسال ۱۹۷۹ در شوروی عملیاتی شد، هرچند تکامل آن از سال ۱۹۶۹ به غرض تولید موشک سطح به هوایی با برد ۷۵ کیلومتر که هم در نیروی زمینی و هم در نیروی دریایی بهرهگیری شود، شروع شده بود.

تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)

این موشک در ابتدا برای رهگیری هواپیماها و موشک‌هاي کروز ساخته شده و بعد ها توانایی رهگیری موشک‌هاي بالیستیک نیز به آن افزوده شد.

 

از جدید ترین مدل‌هاي این سامانه میتوان به سامانه اس-۳۰۰ پی‌ام‌یو اشاره کرد که یکی از پیشرفته‌ترین موشکهای زمین به هواست و توانایی آنرا دارد تا اهدافی واقع در ارتفاع حداکثر ۲۷ کیلومتری را منهدم سازد. این سامانه توانایی پیگیری هم زمان ۱۰۰ هدف و درگیری هم زمان با ۱۲ هدف را دارد. دوران آماده‌سازی آن حدود ۵ دقیقه میباشد.

تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)

اس-۳۰۰ شباهت زیادی با سامانه پدافندی آمریکایی ام‌آی‌ام-۱۰۴ پاتریوت دارد.

 

برچسب‌ها: ,

کلیپ و فیلم

بیشتر بخوانید
کلیپ زیبا به مناسبت روز جهانی معلولان کلیپ زیبا به مناسبت روز جهانی معلولان «هم قدم» ۱۲آذرماه روز جهانی معلولین 3Dec international Day of Disabled people معلولین قشری توانا و بـه ظاهر ناتوان کـه در بسیاری‌از لحظات ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

خون آشام ها از کجا آمده اند ؟
خون آشام ها از کجا آمده اند ؟
مشاهده بیشتر