بروزرسانی : 22 اسفند 1396

دانستنی های در مورد آب منی و پیشگیری بارداری ( منی چگونه باعث بارداری می شود)

دانستنی های در مورد آب منی و پیشگیری بارداری ( منی چگونه باعث بارداری می شود)

دانستنی های در مورد آب منی و بارداری

اگر نگران بارداری هستید و می خواهید بدانید چطور امکان دارد یک زن باردار شود این موارد را در مورد آب منی مردان بخوانید.

 منی چگونه باعث بارداری می شود؟ یکی از نگرانی های‌ مهم زنان در رابطه جنسی ، پیشگیری و پیشگیری از بارداری های‌ ناخواسته است . دراین پست از تالاب به سوالاتی که در مورد رابطه جنسی نظارت نشده و بارداری احتمالی پرسیده می‌شود پاسخ می‌دهیم.

بارداري با دست آغشته به اسپرم، مدت زنده ماندن اسپرم در مجاورت هوا و يا بارداري با مني خشک شده همه ی سوالاتي هستند که مي توانيد دراين مقاله به پاسخشان برسيد.

آيا دست آغشته به اسپرم باعث بارداري مي شود؟

برخي زنان نگرانند که شايد مايع مني روي دستشان بوده باشد ودر اثر تماس بعدي دست به واژن موجب بارداريشان شود. بله اگر درست بعد از انزال دستتان که به مني آغشته شده رابه واژن بکشيد احتمال باردار شدن وجوددارد ولي اين مايع به سرعت خشک شده و با گذشت زمان اسپرم ها ناپايدار شده و از بين مي روند.

آيا ريختن اسپرم روي واژن باعث بارداري مي شود؟

بايد بگويم بله احتمالش وجوددارد حتي اگر باکره باشيد هم احتمال بارداري به اين روش وجوددارد بنابراين حتماً از يک روش مناسب پيشگيري از بارداري مثل استفاده از قرص يا کاندوم استفاده نماييد.

آيا اسپرم در مجاورت هوا مي ميرد؟

شايد تا به حال از خودتان پرسيده باشيد که آيا اسپرم در برخورد با هوا از بين مي رود يا چه مدت بعد از خروج از بدن زنده مي ماند؟ اين مقاله طول عمر اسپرم در شرايط مختلف را مورد بررسي قرار داده و به تمام سوالات شما در مورد آن پاسخ مي دهد.

اگر اسپرم با هوا روبه‌رو شود، رطوبتش رابه سرعت از دست مي دهد و زماني که خشک شود ميميرد و ديگر هيچ تاثيري روي تخمک ندارد. اسپرم خشک شده حتي اگر دوباره مرطوب شود نمي تواند فعال گردد! با اين حال در يک محيط با گرما و رطوبت مناسب ممکن است 3 تا 5 روز هم خارج از بدن زنده بماند.


حتما بخوانید:  چرا مایع منی زرد میشود ؟


آيا مني خشک شده مي تواند باعث بارداري شود؟

بسياري از افراد تصور مي کنند که مايع مني خشک شده مي تواند باعث بارداري شود. اين باور نادرست به دليل ناآگاهي عمومي گسترش پيدا کرده است. مني خشک شده منجر به بارداري نمي شود زيرا اسپرم ها نيمه عمر بسيار کوتاهي داشته ودر محيط های خشک زنده نمي مانند.

اسپرم ها چه مدت در سيستم توليد مثل مردان زنده مي مانند؟

اسپرم ها در سلول های بيضه مردان توليد مي شوند و مدت زمان بلوغ آنها 2 تا 3 هفته به طول ميانجامد. اسپرم ها قبل از انزال در کيسه بيضه ذخيره مي شوند.

طول عمر اسپرم در بدن مرد حدود 74 روز است و اگر دراين دوره آزاد نشوند به صورت خود بخود در بدن مرد تحليل مي روند. البته عوامل متعددي در تعيين ميزان بقا و توانايي نفوذ اسپرم در هر شخصي، دخيل هستند.

اسپرم چه مدت در بدن زن زنده مي ماند؟

نگران کننده ترين سوال براي زنان اين است که مي خواهند بدانند چه مدت اسپرم در بدن زن زنده ميماند؟ مدت زمان زنده ماندن اسپرم در بدن زن به عوامل خاصي بستگي دارد. هنگام دخول و انزال در واژن از بين ميليون ها اسپرم تنها تعداد کمي از انها مي توانند با موفقيت وارد دهانه رحم شوند.

اگراسپرم ها نتوانند خودشان رابه رحم برسانند به دليل محيط اسيدي واژن نمي توانند مدت زمان زيادي  زنده بمانند. اگر اسپرم با موفقيت از دهانه رحم عبور کند مي تواند 3-4 روز زنده بماند. گاهي اوقات اسپرم ها تا 7 روز هم به زندگي در محيط رحم ادامه مي دهند.

چطور؟ در زمان تخمک گذاري، بدن زن ترشحاتي در دهانه رحم توليد مي کند که شرايطي ايده آل و مطلوب براي حرکت اسپرم به سمت لوله های فالوپ fallopian tubes « لوله هايي که تخمدان رابه رحم متصل ميکنند » را فراهم مي کند.

گروه سلامت و بارداری تالاب

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت