روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

اسپری تاخیری و ژل تاخیری

از اسپری تاخیری و ژل تاخیری برای مشکل زود انزالی می توان استفاده کرد. زودانزالی شایعترین مشکل جنسی مردان است. اگر در اوایل ازدواج خود هستید این امر کاملا طبیعی ست پس نگران نباشید.

 

– روش استفاده از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

– نکات بهداشتی در استفاده از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

– زمان استفاده از اسپری تاخیری

 

روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

به گزارش تالاب بدلیل اضطراب و هیجان بالا در برقراری رابطه جنسی اوایل ازدواج ؛ زودانزالی در مردان بسیار اتفاق میوفتد اما این موضوع به غرور یک مرد شدیدا لطمه می‌زند و سریعا باید درمان شود .

 

راه اصولی درمان زودانزالی افزایش تعداد دفعات مقاربت ؛ آرامش و دوری از استرس و اضطراب ؛ تغذیه سالم ؛ ورزش و … است . اما اگر در شرایط حادی به سر می‌برید و نیاز دارید که زود انزالی خودرا سریعا درمان کنید استفاده از اسپری تاخیری ناجی شماست…

 

یکی از مشکلات شایع انزال زود رس می‌باشد که حتی دلیل خیلی از جدایی ها را نیز می‌توان رابطه جنسی غلط  بین زوجین دانست. برای رفع این مشکل می‌توان از اسپری تاخیری استفاده کرد.

 

آقایانی که از اسپری تاخیری استفاده میکنند در ابتدا باید بدانند که باید آلت تناسلی خودرا تمییز کنند یعنی با اب و صابون بشویند و سپس از اسپری استفاده کنند. در ادامه روش استفاده اسپری تاخیری برایتان شرح داده شده است.

روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

– تفاوت ژل تاخیری و اسپری تاخیری چیست؟

در خیلی از مواقع زود انزالی بعد از ازدواج با گذشت چند سال به مرور بهتر میشود ولی هر شخصی نمی‌تواند چند سال صبر کند تا شاید زود انزالی خود بخود و به مرور درمان بشود.

 

برای همین متخصصین سالیان سال است که در تلاش برای درمان انزال زود رس هستند. یکی از نخستین درمان ها، استفاده از موادی بود که حساسیت بیش از اندازه ي سر آلت تناسلی مرد را کم کند تا انزال دیرتر رخ دهد . مشهور ترین ماده اي که برای اینکار استفاده میشود لیدوکائین است.

 

هم در اسپری تاخیری و هم در ژل تاخیری از لیدوکائین برای حساسیت زدایی سلول هاي‌ عصبی آلت تناسلی مرد استفاده میشود . تفاوت اصلی ژل تاخیری با اسپری تاخیری در درصد لیدوکائین و نحوه ي استفاده از ان است :

 

اسپری هاي‌ تاخیری طبق معمول حاوی ۱۰ درصد لیدوکائین هستند که نسبتا مقداری زیادی است و برای بی حس کردن هر چیزی « حتی دندان ! » میتوان از آن ها استفاده کرد . این مقدار لیدوکائین برای وقتی مناسب است که فرد در وضعیت حادی از زود انزالی بسر می‌برد و قصد داره کلا آلت تناسلی را بی حس کند .

 

خیلی از آقایان بخاطر همین بی حسی شدید ؛ ترجیح میدهند از ژل هاي‌ تاخیری استفاده کنند . اما ژل هاي‌ تاخیری در بیشتر مواقع حاوی فقط ۲ درصد لیدوکائین هستند که بی حسی کمتری نسبت به اسپری ایجاد می‌کند برای همین میل جنسی فرد تغییری نمی‌کند .

 

البته در بعضی از ژل هاي‌ جدید از موادی گیاهی غیر از لیدوکائین برای افزایش مدت زمان رابطه ي زناشویی استفاده شده که دیگه عوارض لیدوکائین رو ندارند . در اسپری از هوای فشرده و الکل استفاده میشود که در هنگام بر خورد با پوست ایجاد گرما می‌کند و برای چند ثانیه فرد بر روی آلت خود احساس سوزش می کنه چراکه لیدوکائین ۱۰ درصد تاثیر زیادی بر روی اعصاب می گذارند و بعد از چند ثانیه اعصاب ناحیه مورد استعمال رو بی حس میکند .

 

همین بی حسی شدید باعث کم شدن قدرت نعوظ در بعضی از مردان می‌شود برای همین برای کسانی که علاوه بر مشکل زود انزالی از مشکل عدم نعوظ رنج می‌برند ؛ استفاده از اسپری تاخیری به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چراکه قدرت نعوظ را کاهش می‌دهد .

 

به گزارش تالاب در ژل تاخیری از الکل خبری نیست و اغلب این ژل ها بر پایه آب « water base » درست می‌شوند و همچنین با پایین بودن لیدوکایین موجود در انها ؛ احساس سوزش ایجاد نمیشود و بی حسی شدید نیز حس نمی‌شود .

 

پس در مجموع استفاده از اسپری تاخیری فقط برای موارد زود انزالی حاد پیشنهاد میشود ودر اکثر مواقع ژل تاخیری گزینه ي مناسب تری بنظر میرسد . یادتون باشه که در استفاده از هیچ محصولی زیادی روی نکنید و همیشه سعی کنید درمان هاي‌ طبیعی ر ا نیز در ذهن داشته باشید.

روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

– نحوه استفاده از اسپری تاخیری

ابتدا آلت تناسلی خودرا با آب و صابون بشویید تا قدرت جذب پوست ان زیاد شود.

سپس آلت خودرا خشک کنید و اسپری تاخیری را بر روی کلاهک آلت خود اسپری نمایید.

برای اینکار اسپری را از فاصله تقریباً ۱۰ سانتی از آلت خود به مقدار ۲ یا ۳ بار « ۲ یا ۳ پاف » بر روی کلاهک آلت و ناحیه زیر کلاهک اسپری کنید.

 

جذب پوستی افراد متفاوت است و مقدار مصرف بستگی به جذب پوستی دارد اما طبق معمولً توصیه می­شود به مدت ۴ تا ۶ ثانیه عمل اسپری انجام شود بعد از گذشت زمان تقریبی ۵ دقیقه اثرات دارو حس میشود که البته با توجه به موقعیت موجود عمل مقاربت می‌تواند پس از ۲۰ دقیقه نیز صورت پذیرد که این موضوع پس از چند بار استفاده برای افراد قابل تشخیص میباشد .

 

شما می‌توانید پس از استفاده ازاسپری هاي‌ تاخیری از کاندوم نیز استفاده نمایید که البته این امر احتیاج به زمان ندارد و استفاده کردن از کاندوم میتواند بلافاصله پس از اسپری نمودن البته به میزان کمتر از حالت غیر کاندوم صورت پذیرد .

 

قبل از مقاربت آلت خودرا با آب سرد و صابون شستشو دهید.

 

محلول بایستی به قسمت کلاهک و زیر آلت اسپری گردد.

 

احتیاط ۱ :

هنگام استفاده از اسپری تاخیری به یاد داشته باشید که حتماً چند دقیقه قبل از انجام نزدیکی باید آلت خودرا چند بار با آب بشویید یا این که از کاندوم استفاده نمایید « با توجه به این که طبق معمولً بانوان ارضاء دیرتری از نظر زمانی نسبت به آقایان دارند و جهت عدم انتقال دارو به واژن بانوان شستشو توصیه می‌گردد ».

 

احتیاط ۲ :

دارو بر روی بیضه­ ها و داخل مجاری اسپری نشود .

 

احتیاط ۳ :

درصورت داشتن بیماری هاي‌ قلبی ؛ کلیوی، کبدی و صرع قبل از مصرف با دکتر خود مشورت نمایید .

 

احتیاط ۴ :

درصورت بروز علائم حساسیت نظیر خارش شدید ؛ قرمزی پوست و یا سایر علائم با دکتر خود مشورت نمایید.

 

اسپری تاخیری  برای رفع مشکل انزال زودرس استفاده میشود پس بهتر است با انزال زود رس نیز آشنا شوید:

 

روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

 

 انزال زودرس چیست؟

یکی از اختلالات و مشکلات جنسی شایع در مردان  انزال زودرس «Premature ejaculation » است. شکایت عمده قریب به ۳۵ تا ۴۰ درصد مردانی که بعلت اختلالات جنسی معالجه می‌شوند انزال زودرس است و شایعترین اختلال جنسی مردان زیر ۴۰ سال میباشد.

 

تعاریف مختلفی از «انزال زودرس » شده است. همه این تعاریف بر این نکته توافق نظر دارند که لفظ انزال زودرس به حالتی اطلاق می‌شود که اولا” «فاصله زمانی از دخول تا انزال کوتاه باشد و انزال قبل یا در فاصلۀ کوتاهی پس از دخول رخ دهد»؛ ثانیا “«فرد کنترلی بر روی انزال خود نداشته باشد» و ثالثا “«این حالت موجب فشار روحی و روانی در فرد مبتلا یا همسر وی یا هر دو شده باشد.»

 

در مورد شرط اول یعنی کوتاه بودن” فاصله زمانی دخول تا انزال“باید زمان طبیعی رسیدن به ارگاسم در مرد را دانست. در یکی از معتبرترین مطالعات که توسط پروفسور والدینگر «یکی از صاحبنظران این رشته» انجام شده متوسط فاصله زمانی دخول تا انزال در جمعیت مردان مورد مطالعه ۴/۵ دقیقه بوده و پروفسور والدینگر بر اساس همین مطالعه با بررسی منحنی زنگوله اي زمان انزال در جمعیت مردان مورد مطالعه، به این نتیجه رسیده که حداقل طبیعی “فاصله زمانی دخول تا انزال” یک دقیقه است ودر اکثر مراجع نیز اگر انزال در کمتر از یک دقیقه از شروع نزدیکی رخ دهد ان را تلقی می‌کنند و برخی نیز زمان کمتر از دو دقیقه را غیرطبیعی و زودرس میدانند.

 

۱- فرد بطور مداوم یا تکرارشونده با حداقل تحریک جنسی قبل، ضمن یا بلافاصله بعد از دخول و پیش از زمان دلخواهش انزال میکند. بالینگر باید عواملی نظیر سن، تازگی شریک جنسی یا موقعیت و دفعات اخیر فعالیت جنسی را درنظر بگیرد.

 

۲-اختلال سبب ناراحتی عمده فرد یا مشکلات بین فردی می‌شود.

 

۳- انزال زودرس منحصرا ناشی از اثرات مستقیم یک ماده« مانند ترک مواد افیونی» یا عوامل عضوی نیست.

 

۴-انواع سراسر زندگی/اکتسابی….فراگیر/موقعیتی….ناشی از عوامل روانشناختی/عوامل مرکب….دارد.

 

روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

 
اما سازمان بهداشت جهانی ملاک هاي‌ زیر را مطرح کرده است:

 

۱- شخص قادر نیست انزال را آن قدر به تاخیر بیاندازد که از عشقبازی لذت ببرد و این حالت به یکی از دو شکل زیر بروز می‌کند:

 

– انزال قبل از نزدیکی یا در آغاز ان روی می‌دهد« اگر محدوده زمانی لازم باشد ظرف ۱۵ ثانیه از شروع علائم»

– پیش از آنکه نعوظ به حدی برسد که مقاربت امکانپذیر شود انزال روی می‌دهد.

۲- این اختلال ناشی از خودداری طولانی از نزدیکی جنسی نیست.

۳- ملاک هاي‌ کلی کژکاری جنسی وجود داشته باشد:

– فرد قادر نیست در رابطه جنسی دلخواهش شرکت کند.

– کژکاری مکرر رخ می‌دهد ولی ممکن است در مواقعی وجود نداشته باشد.

– کژکاری حداقل ۶ ماه طول کشیده باشد.

– کژکاری را نمی توان به سایر اختلالات روانی یا جسمانی یا دارویی نسبت داد.

 

همان‌ گونه که مشاهده میکنیم سازمان بهداشت جهانی برخلاف انجمن روانپزشکی ایالات امریکا ملاک زمان و طول مدت اختلال رو هم لحاظ کرده است.

 

به گزارش تالاب انجمن بین المللی سکچوال مدیسن در ماه اکتبر سال۲۰۰۷ خود ؛ آخرین و جدیدترین تعریف زود انزالی رابه جامعه علمی ارائه داد . به ادعای این انجمن ؛ انزال ظرف مدت یک دقیقه و یا کمتر در طی فرایند رابطه جنسی واژینال و ناتوانی در به تعویق انداختن ان که ناخشنودی شریک جنسی رابه دنبال داشته باشد مشکل زود انزالی قلمداد میگردد .

 

روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

تعریف انزال زودرس  توسط انجمن بین المللی طب جنسی «ISSM»:

 

 بر اساس این تعریف انزال زودرس  سه جزء دارد:

انزالی که همیشه یا تقریباً همیشه قبل از دخول یا طی حدود یک دقیقه بعد از ورود آلت تناسلی به داخل مهبل رخ می‌دهد.

ناتوانی در به تاخیر انداختن انزال در همه یا تقریباً همه موارد ورود آلت تناسلی به داخل مهبل.

پی آمدهای فردی منفی مانند پریشانی، رنجش، نا امیدی، و/یا پرهیز در صمیمیت در روابط جنسی.

 

تعریف انجمن ارولوژی آمریکا «AUA» از انزال زود رس:

وقوع انزال زودتر از زمانی که مطلوب فرد میباشد، انزال قبل یا مدت کوتاهی بعد از دخول، با عث ایجاد پریشانی در فرد یا هر دو نفر شود.

 

تعریف انجمن ارولوژی اروپا «EAU» از انزال زود رس:

ناتوانی در نظارت انزال به مدت کافی قبل از دخول در مهبل

 

درمان  انزال زود رس:

«حتماً باید زیر نظر روانپزشک و روان‌شناس خبره انجام شود و بهیچ وجه درمان خودسرانه مجاز نمی باشد»

 

۱- درمان هاي‌ موضعی  انزال زود رس :

یکی از روش هاي‌ درمان انزال زودرس استفاده از کرم هاي‌ بیحس کننده مانند ژل لیدوکابین ۲% و اسپری هاي‌ بیحس کننده است.

 

به یاد داشته باشید که قبل از آغاز فعالیت زناشویی، موضع رابا صابون شستشو دهید تا از بی‌ حسی بیشتر آلت جلوگیري شود.همچنین شستشو قبل مقاربت باعث میشود از بی حسی مهبل زن و خشک شدن واژن جلوگیري کند. درضمن گاهی با این روش حساسیت به لیدوکایین و مشتقات ان در روی آلت تناسلی ایجاد می‌شود. متاسفانه از این روش به صورت خودسرانه و بسیار معمول استفاده شده که عوارض زیادی را در پی دارد.

 

استفاده از بی‌حس‌کننده‌هاي‌ موضعی، در آخرین مرحله از درمان افراد مبتلا به انزال زودرس قرار دارد و به هیچ‌وجه نباید در ابتدای کار از ان استفاده کرد. استفاده از روش‌هاي‌ موضعی باید با تشخیص و صلاحدید دکتر و براساس سیر درمان و بهبودی باشد.

 

۲- درمان هاي‌ دارویی انزال زود رس:

دارو هاي‌ مهار کننده بازجذب سرتونین و ضد افسردگی در درمان انزال زود رس موثر اند.

 

۳- درمان هاي‌ رفتاری انزال زود رس:

این نوع درمان انزال زودرس از موثر ترین و سالم و بدون عارضه ترین نوع درمانها میباشند و بر طبق آن ها فرد بجای استفاده از دارو یا مواد مصنوعی با استفاده از روش هاي‌ آموزشی رفتاری ؛ سعی میکند که رفتار و احساسات خودرا بازرسی کند « در بیشتر مواقع این روش ها نخستین پیشنهاد برای درمان میباشند » ؛ این روش هاي درمان انزال زودرس به هفت بخش تقسیم میشوند که شامل :

 

تکنیک شروع – ایست « Stop-start» :

این روش درمان انزال زودرس« مبدع ان جیمز سمانز بوده است» شامل یادگیری،تشخیص و نظارت احساسات و رفتارهایی است که منجر می‌شود فرد به اوج نقطه لذت برسد و انزال صورت گیرد ؛ این روش نیاز به اراده و تمرین زیاد دارد ؛ اما از جمله موثرترین روش هاي درمانی است که تا کنون برای درمان انزال زود رس شناخته شده است ؛ بر طبق ان فرد در ابتدا توسط خود یا شریکش، تحریک می‌شود و هر بار که به نزدیکی نقطه اوج لذت می رسند ؛ عمل تحریک را متوقف و بعد از چند لحظه که احساسات فروکش کرد ؛ دوباره اقدام می نمایند .

 

بعد از چند روز تمرین اولیه ؛ عمل زناشویی به روشی که مرد در زیر و زن در بالا قرار میگیرد عمل تکرار میشود به این صورت که مرد در زمان نزدیک شدن به اوج نقطه لذت با آگاه کردن زن که در این جا نظارت عمل زناشویی را در دست گرفته ؛ وی را باخبر می سازد تا رابطه را بازرسی کند، بر طبق این روش که از جمله بهترین روش هاي درمانی است ؛ فرد بعد از چندین هفته تمرین و ممارست ؛ به مرحله اي میرسد که بازرسی رابطه جنسی برایش شرطی میشود و میتواند با بازرسی احساسات خود ؛ همزمان رابطه اش را زیاد کند و هم شریکش را ارضاء کند. « کلیه اصول این روش بر پایه تحریک و توقف قبل از نقطه اوج لذت میباشد ؛ لذا از جمله بهترین روش ها برای افزایش مهارت محسوب می‌شود »

 

این روش با انجام خودارضایی تا نزدیک ارگاسم و قطع ان قبل انزال و تکرار مکرر ان هم قابل انجام است.

 

نحوه استفاده از ژل تاخیری

درب محفظه ژل را باز کرده و مقداری از ان رابا انگشت دست برداشته و بر روی آلت بمالید و سپس ماساژ دهید ؛ پس از طی زمانی تقریباً برابر با نیم ساعت ؛ موضع را تنها با آب و بدون استفاده از مواد شوینده شست و شو دهید ؛ همچنین آقایانی که عضلات قوی و اندامی تنومند دارند ؛ همچنین آقایانی که پوست بدنشان تیره می‌باشد اجازه دهند ژل مدت زمان بیشتری روی موضع بماند و پس از طی زمان ۴۵ دقیقه ؛ شست و شو دهند.

 

استفاده از کدام یک بهتر است ; ژل تاخیری یا اسپری تاخیری؟

یکی از نخستین درمان ها، استفاده از موادی بود که حساسیت بیش از اندازه ي سر آلت تناسلی مرد را کم کند تا انزال دیرتر رخ دهد .

مشهور ترین ماده اي که برای اینکار استفاده میشه لیدوکائین است.

هم در اسپری تاخیری و هم در ژل تاخیری از لیدوکائین برای حساسیت زدایی سلول هاي‌ عصبی آلت تناسلی مرد استفاده میشود .

تفاوت اصلی ژل تاخیری با اسپری تاخیری در درصد لیدوکائین و نحوه ي استفاده از ان است :

اسپری هاي‌ تاخیری طبق معمول حاوی 10 درصد لیدوکائین هستند که نسبتا مقداری زیادی است و برای بی حس کردن هر چیزی « حتی دندان ! » می‌توان از آن ها استفاده کرد .

این مقدار لیدوکائین برای وقتی مناسب است که فرد در وضعیت حادی از زود انزالی بسر می بره و قصد داره کلا آلت تناسلی را بی حس کنه .

خیلی از آقایان بخاطر همین بی حسی شدید ؛ ترجیح می‌دهند از ژل هاي‌ تاخیری استفاده کنند .

اما ژل هاي‌ تاخیری در بیشتر مواقع حاوی فقط 2 درصد لیدوکائین هستند که بی حسی کمتری نسبت به اسپری ایجاد میکند برای همین میل جنسی فرد تغییری نمی‌کند .

 

البته در بعضی از ژل هاي‌ جدید از موادی گیاهی غیر از لیدوکائین برای افزایش مدت زمان رابطه ي زناشویی استفاده شده که دیگه عوارض لیدوکائین رو ندارند .

 

روش استفاده صحیح از اسپری تاخیری و ژل تاخیری

نکات مهم برای استفاده صحیح از ژل تاخیری :

استفاده از ژل به اندازه ای که تمام آلت آغشته به ژل شود کافی است و نیاز نیست حجم زیادی ژل و یا با ضخامت بالا استفاده نمایید.

 

ژل آبی صرفا برای تاخیر در انزال هنگام نزدیکی است و از زمان شروع نزدیکی ، انزال را حدودا ۴۵ دقیقه (به صورت میانگین) به تاخیر می اندازد ، بنابراین این گونه نخواهد بود که تاثیر دائمی داشته باشد ، و هر بار پیش از انجام رابطه مطابق دستورالعمل می بایست از آن استفاده شود.

 

طبق مجوز فروش و استفاده از این فرآورده نیاز به نسخه ی پزشک ندارد (فروش به صورت آزاد است)

 

چند نکته :

دارو بر روی بیضه ها و داخل مجاری هرگز اسپری نشود .

درصورت داشتن بیماری هاي‌ قلبی، کلیوی، کبدی و صرع قبل از مصرف با دکتر خود مشورت نمایید .

درصورت بروز علائم حساسیت نظیر خارش شدید، قرمزی پوست و یا سایر علائم با دکتر خود مشورت نمایید.

 

جدیدترین مطالب سایت