بروزرسانی : 13 اردیبهشت 1403

با همسر سرد خود چه کنیم؟

با همسر سرد خود چه کنیم؟

با همسر سرد خود چه کنیم؟

در اینجا به 6 مشكل در روابط زناشویی و 6 راه‌ حل برای آن می‌ پردازیم:
مشكل شماره یك: احساس یكنواختی می‌كنید
راه‌حل: تغییر ایجاد كنید
رابطه زناشویی شما و همسرتان در طولانی‌مدت ممكن‌است عادی و پیش‌ پا افتاده به نظر برسد. شواهد زیست‌شناختی نشان می‌دهد تجربه‌های جدید باعث آزادشدن ناقل شیمیایی دوپامین در مغز می‌شود. این ناقل شیمیایی در ایجاد احساس لذت دخالت دارد و به همین دلیل است كه روابط جدید هیجان‌آورتر است و مغز نیز احساس لذت بیشتری می‌كند.

سعی كنید عوامل دیگر را تغییر بدهید، مثلا برقراری رابطه در مكان متفاوت، زمان متفاوت یا وضعیت متفاوت را امتحان كنید مثلا روابط زناشویی سریع بامدادی یا در جاهایی غیرمعمول مانند حمام.

هر وقت كه می‌توانید، زمان و فضایی برای این كار پیدا و از هر وقت خالی استفاده كنید و خلاق باشید. هیچ‌چیز خودبه‌خودی اتفاق نمی‌افتد، باید زمانی را پیدا كنید و با یكدیگر قرار بگذارید

مشكل شماره دو: احساس خستگی می‌كنید

راه‌حل: زمان پیدا كنید
همه زوج‌ها پس از یك روز طولانی با مشغله‌های بسیار احساس خستگی می‌كنند. زمانی كه پس از این روز سخت به تختخواب می‌روید، ممكن است دیگر انرژی‌ای برای گذراندن شبی عاشقانه نداشته باشید. باید كارها را برحسب اهمیتشان اولویت‌بندی كنید.

اگر شب‌ها خیلی خسته هستید، می‌توانید روابط‌ زناشویی سریع صبحگاهی را امتحان كنید؛ به هر حال این رابطه زناشویی برای داشتن رابطه سالم با همسرتان ضروری است.

به جای اینكه برقراری رابطه را به زمان خاموش شدن چراغ‌ها و رفتن به تختخواب موكول كنید، پیش از پرداختن به هر كاری و رسیدگی به امور خانه، زمانی را به مواجهه عاشقانه اختصاص دهید.

هر وقت كه می‌توانید، زمان و فضایی برای این كار پیدا و از هر وقت خالی استفاده كنید و خلاق باشید. هیچ‌چیز خودبه‌خودی اتفاق نمی‌افتد، باید زمانی را پیدا كنید و با یكدیگر قرار بگذارید.

مشكل شماره سه: احساس غریبگی می‌كنید

راه‌حل: یكدیگر را دوباره كشف كنید

اگر مدتی است با همسرتان رابطه زناشویی ندارید، ممكن است نسبت به هم احساس غریبگی كنید و رابطه زناشویی برایتان مصنوعی و اجباری به نظر برسد. برای داشتن رابطه سالم، باید ابتدا رابطه عاطفی‌تان را بهبود دهید.
اگر زمانی را به برقراری رابطه صمیمی با همسرتان اختصاص ندهید، تمایل جنسی هم به او پیدا نخواهیدكرد. هر هفته در زمانی معین قرار بگذارید و با هم خلوت كنید. سعی كنید كار جدیدی انجام دهید، مثلا به جای شام همیشگی، یك تفریح مشترك مثلا پیاده‌روی یا رفتن به بازار را امتحان كنید.
این زمان خلوت كردن باید به تعهدات روزانه‌تان اضافه شود و به صورت یك عادت درآید تا رابطه عاطفی‌تان ترمیم شود.
وقتی رابطه عاطفی‌تان دوباره برقرار شد، روابط زناشویی هرچند كوتاه‌مدتتان هم دوباره لذت‌بخش می‌شود و خود این رابطه به نوبه خود پیوند عاطفی‌تان را قوی‌تر می‌كند.
مشكل چهارم: بدن خودتان را نمی‌پسندید
راه‌حل: بر چیزی كه می‌پسندید تمركز كنید
بگذارید روراست باشیم؛ خیلی از ما دوست داریم تغییراتی در بدنمان ایجاد كنیم. شاید هنوز از اضافه وزن پس از بارداری‌‌ ناراحت‌‌ باشید، یا از اینكه رفتن به باشگاه ورزشی را كنار گذاشته‌اید، افسوس بخورید.
این ناراحتی از تصویر بدنی ممكن‌است باعث نارضایتی شما از خودتان شود و وقتی از ظاهر خود ناراحت باشید، در برقراری رابطه با همسرتان دچار اشكال خواهیدشد.

برای حل این مشكل كه علت آن عزت‌نفس پایین است، باید سعی كنید مواردی را در خودتان پیدا كنید كه باعث رضایتتان می‌شود و تمركز‌تان را بر آنها معطوف كنید. به جای بدن خودتان، بر بدن همسرتان متمركز شوید. چه چیزی در همسرتان برای شما جذابیت دارد؟

به این ترتیب می‌توانید توجه‌تان را از نقایصی كه به خیال خودتان در بدنتان دارید، دور و احساس امنیت كنید.

مشكل پنجم: احساس درد می‌كنید
راه‌حل: ساكت نمانید و مشكلتان‌ را بیان كنید
گاهی مشكل شما این نیست كه خلق و خوی‌تان سرجایش نیست، بلكه بدنتان مشكل ایجاد كرده است زیرا هنگام روابط زناشویی احساس درد می‌كنید. این درد ممكن است برای زنانی كه به سن یائسگی نزدیك می‌شوند، مشكل زیادی ایجاد كند و از گفتن این موضوع به همسرشان خجالت بكشند.

با افزایش سن زن، هورمون استروژن كاهش پیدا می‌كند و این كمبود هورمونی بر بسیاری از اندام‌ها از جمله واژن تاثیر می‌گذارد. وقتی بافت‌های این اندام تحلیل می‌روند و نازك می‌شوند و جریان خون آن كاهش می‌یابد، مقاربت دردناك می‌شود.

برخی از خانم‌ها این حالت را مانند اینكه واژن به كاغذ سنباده‌ تبدیل شده است، توصیف می‌كنند، اما با انجام اقدام‌هایی می‌توان این مشكلات را كاهش داد. تجویز استرو‌ژن موضعی برای وا‌ژن مشكل بسیاری از خانم‌ها را حل می‌كند. مواد نرم‌كننده واژن نیز در دسترس هستند. همچنین میتوانید به پزشك مراجعه كنید تا معاینه‌تان كند.

مشكل شماره 6: میل جنسی‌تان كم شده

راه‌حل: به دنبال عوامل تحریك‌كننده باشید
كاهش میل جنسی فقط به دلیل افزایش سن نیست و ممكن است نشانه‌ای از یك مشكل بهداشتی دیگر یا مشكل روانی و رفتاری باشد.
افسردگی، اضطراب و نداشتن تعادل هورمونی نیز در اختلال كاركرد جنسی نقش دارد.
در مردان نرسیدن به نعوظ ممكن است نشانه هشداردهنده اولیه ابتلا به دیابت یا بیماری قلبی باشد. برخی داروها از جمله داروهای ضدافسردگی و داروهای ضدفشارخون نیز ممكن است میل جنسی را كاهش دهند. سیگار كشیدن و مصرف الكل نیز پاسخ جنسی را مهار می‌كند.
درمان معجزه‌آسایی كه به سرعت مشكلات را حل كند، وجود ندارد. اگر همه راه‌ها را امتحان كردید و مشكلاتتان همچنان ادامه یافت، با پزشك یا درمانگر امور جنسی مشورت كنید
نشستن طولانی‌مدت روی زین دوچرخه نیز گاهی مشكل‌زاست؛ به گفته كارشناسان زنان و مردانی كه مدت زیادی دوچرخه سواری می‌كنند، ممكن است مشكلاتی در ارگاسم یا برانگیختگی جنسی پیدا كنند كه به علت فشار زین دوچرخه بر عصب و شریان «پودندال» و در نتیجه كاهش جریان خون به اندام‌های تناسلی است. خوابیدن به میزان كافی نیز مهم است.

رفع كمبود خواب و احساس سرزندگی به افزایش میل جنسی كمك می‌كند. برقراری رابطه زناشویی طبیعی با همسر به تلاش نیاز دارد. برای داشتن رابطه زناشویی طبیعی باید به هر عامل موثر بر رابطه عاطفی با همسرتان توجه داشته باشید.

درمان معجزه‌آسایی كه به سرعت مشكلات را حل كند، وجود ندارد. اگر همه راه‌ها را امتحان كردید و مشكلاتتان همچنان ادامه یافت، با پزشك یا درمانگر امور جنسی مشورت كنید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت