بروزرسانی : 13 اردیبهشت 1403

تاثیرات ادرار کردن پس از ارضای جنسی بر دستگاه تناسلی

تاثیرات ادرار کردن پس از ارضای جنسی بر دستگاه تناسلی

پس از ارضای جنسی تا حد امکان از ادرار کردن پرهیز کنید

رابطه جنسی منجر به ورود باکتری به داخل مجرای ادرار زنان می‌شود و از این طریق احتمال بروز عفونت ادراری را افزایش دهد.

به گزارش تالاب، یکی از توصیه های پزشکان و حتی توصیه های دینی در روابط جنسی ، تاکید بر ادرار کردن بعد از رابطه جنسی است . پس از ارتباط جنسی و رسیدن به ارگاسم ، بهتر است زن و مرد هر دو ادرار کنند و خود را بشویند . در این مطلب به بررسی دلایل مفید بودن این عمل میپردازیم با ما همراه باشید

ادرار کردن چگونه و چه زمانی اثرات مفیدی بر اندام ادراری تناسلی زنان دارد ، موضوعی است که دکتر آزیتا صفارزاده‌کرمانی، متخصص زنان و زایمان ، به آن پاسخ می‌شود.

تاثیرات ادرار کردن پس از ارضای جنسی بر دستگاه تناسلی

رابطه جنسی و زناشویی

حتما شما هم شنیده‌اید که اگر زوجین بعد از برقراری رابطه جنسی، ادرار کنند با این اقدام از ابتلا به عفونت‌های ادراری پیشگیری می‌کنند. ولی اینکه ادرار کردن چگونه و چه زمانی اثرات مفیدی بر اندام ادراری تناسلی زنان دارد، موضوعی است که دکتر آزیتا صفارزاده‌کرمانی، متخصص زنان و زایمان، فوق‌تخصص نازایی و لاپاراسکوپی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ر ادامه به آن پاسخ می‌شود.

آناتومی بدن زنان در مقایسه با مردان به گونه‌ای است که مجرای میزراه کوتاه‌تر است و درنتیجه باکتری سریع‌تر خود را به مثانه می‌رساند. بنابراین درصورتی که باکتری‌ها وارد مجرای ادراری و مثانه شوند و در آنجا تکثیر پیدا کنند، فرد به عفونت ادراری مبتلا می‌شود.

رابطه جنسی منجر به ورود باکتری به داخل مجرای ادرار زنان می‌شود و از این طریق احتمال بروز عفونت ادراری را افزایش دهد. ادرار پس از روابط جنسی باعث کاهش چشمگیری در عفونت‌های ادراری خانم‌ها و آقایان می‌شود.

درواقع این اقدام، باکتری‌ها را از حرکت به سمت مثانه باز می‌دارد و از بدن خارج می‌کند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که نگه داشتن ادرار برای زمان طولانی می‌تواند باعث ایجاد عفونت‌های مجاری ادراری شود. از این رو، هر زمانی که فرد نیاز به دفع ادرار دارد، باید مثانه تخلیه شود و حتما پس از دفع ادرار، از سمت جلو به عقب اندام تناسلی شسته شود.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت