خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

تغذیه مناسب قبل و بعد از رابطه جنسی

خوراکی های مناسب و تغذیه مناسب قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی کمک بزرگی به رابطه زناشویی بهتر میکند. برای داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش زناشویی حتما به خوراکی های یاد شده در این مطلب توجه نمایید.

 

قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی چی بخوریم ؟ پس از یک رابطه عاشقانه فوق العاده، ممکن است کالری زیادی بسوزانید، ضربان قلب تان افزایش پیدا کرده و اشتهایتان زیاد شود! هر چه نباشد، رابطه جنسی مانند ورزش است.بنابر این ممکن است وسوسه شوید و به آشپزخانه رفته و نخستین چیز جالب توجهی که ببینید را بخورید، و البته همیشه بهترین گزینه برای شما نیست.

 

خوردن بی برنامه بعد از رابطه جنسی درست مانند سایر زمان ها به ضرر شماست، بنابر این باید برنامه اي داشته باشید که بعد از سرگرمی در اتاق خواب چه چیزی بخورید. علاوه بر این مهم است که خودرا با میزان مناسب کربوهیدرات و پروتئین دوباره شارژ کنید و از مصرف خوارکی هاي فراوری شده و شیرین و هله هوله اجتناب نمایید، صرف نظر از فعالیت جسمی اي که می‌خواهید انجام دهید.

 

بعد از رابطه جنسی چه بخوریم؟

ازآن جاییکه رابطه جنسی یک ورزش متوسط تا شدید است به خوراکی اي که باید بعد از رابطه جنسی مصرف کنید درست مثل خوراکی که بعد از ورزش باید بخورید، نگاه نمایید. بدن شما قادر به جذب بیشتر کربوهیدرات و پروتئین در نیم ساعت یا بیشتر پس از ورزش نسبت به هر زمان دیگری است. اگر ذخیره گلیکوژن و پروتئین بدن‌تان را بازسازی نکنید، نمیتوانید حداکثر فایده را از ورزشتان ببرید و قوی‌تر شوید. خوراکی هایي که عمدتا باید به دنبال شان باشید باید سرشار از کربوهیدرات و پروتئین باشد.

 

البته، رابطه جنسی فقط ورزش محسوب نمی‌شود، این رابطه لذت بخش است و پرطرفدار و باعث می‌شود شما و شریک زندگی تان احساس خوبی داشته باشید، بنابر این غذاهایی را هم انتخاب کنید که شما را خوشحال میکند. در ادامه مقاله، خوراکی هاي پرطرفداری که بعد از رابطه جنسی دوباره شما را شارژ میکند معرفی میکنیم:

 

1 _ شیر شکلات

خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

نخستین گزینه شیر شکلات است. مگر این‌که به لاکتوز حساسیت داشته باشید. من که حدس می‌زنم شما هم عاشق شیر شکلات هستید. من قبلا هیچوقت بعنوان یک نوشیدنی سالم به آن نگاه نمی‌کردم، ولی در حال حاضر همیشه چند شیشه شیر شکلات در یخچال برای شارژ دوباره بعد از دویدن یا رابطه جنسی نگه می دارم. نه تنها خوشمزه است بلکه منبع خوبی از پروتئین و کربوهیدرات است. به علاوه شیر شکلات یک راه عالی برای آبرسانی به بدن بعد از رابطه جنسی است.

 

بسیار خوب، ولی چرا شیر شکلات؟ مطالعات نشان داده اند که، نسبت 4 به 1 از کربوهیدرات و پروتئین برای بازسازی عضلات پس از ورزش مقاومتی بهترین گزینه است. به علاوه این ترکیب، گلیکوژن، سدیم و مایعات مورد نیاز بدن را هم به خوبی تامین می‌کند. از شیر شکلات کم چرب استفاده کنید، تا از حداکثر مزایای آن بهره مند شوید. علاوه بر فواید زیادی که دارد، شیرشکلات بسیار لذیذ و خوشمزه است و یک انتخاب عالی بعد از رابطه جنسی.

 

2 _ ماست یونانی

خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

 

اگر طرفدار ماست یونانی هستید، می‌توانید ازآن بعنوان یک میان وعده ساده و خوشمزه بعد از رابطه جنسی استفاده کنید. این ماست چربی هاي سالم و پروتئین بیشتری نسبت به ماست هاي معمولی دارد، که این امر مخصوصا برای التیام عضلات مفید است. سعی کنید با اضافه کردن برخی غلات بعنوان کربوهیدرات و توت هاي « Berries» تازه بعنوان ویتامین و سایر مواد مغذی این ترکیب را کامل کنید.

 

ماست یونانی یک بازسازی کننده ایده آل بعد از رابطه جنسی است، چون سرشار از پروتئین است، در عوض قند کمی دارد. پروتئینی که میتواند بدون افزودن قند اضافی به رژیم غذایی شما، به التیام عضلات تان کمک کند.

 

3 _ سیب و پنیر

خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

 

بعد ازآن نوبت سیب و پنیر است. این یکی مورد علاقه من است. سیب و مقداری از پنیر مورد علاقتان را برش بزنید و بعد از رابطه جنسی میل نمایید. این میان وعده خوشمزه است و گرسنگی شما را رفع کرده، کربوهیدرات و پروتئین که نیاز دارید را تامین میکند. پنیرتان رابه دقت انتخاب کنید و از پنیرهای سالم تر استفاده نمایید. بهتر است از سیب شیرین و پنیر چدار استفاده نمایید.

 

چراباید سیب و پنیر بخورم؟ وقتی صحبت از بازسازی عضلانی بعد از ورزش می‌شود، کربوهیدرات و پروتئین مانند یک گلوله جادویی عمل می‌کنند. کربوهیدرات سوخت بدن‌تان را تامین می‌کند تا انرژی بیشتری داشته باشید و پروتئین به ترمیم عضلات کمک میکند تا برای دفعه بعدی قدرتشان را حفظ کنند.

 

4_ آب

خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

 

همانگونه که قبلا ذکر شد، همیشه بدن تان باید آبرسانی شود، ولی بعد از رابطه جنسی اهمیتش بیشتر میشود. در حین یک تمرین سخت مانند رابطه جنسی، رطوبت زیادی از دست می‌دهید که باید جای گزین شود. یک لیون آب آماده داشته باشید یا بعد از اتمام کارتان یک لیوان آب بخورید. به این صورت زودتر بدن تان بازسازی شده و بابتش از شما تشکر می‌کند.

 

با آب رسانی مناسب به بدن تان و انتخاب میان وعده سالم بعد از رابطه جنسی، سرعت بازسازی بدن تان را افزایش داده و بدون افزایش سایز دور کمرتان ولع خوردن خودرا رفع مینمایید.

 

قبل از رابطه جنسی چه بخوریم؟

قبل از رابطه جنسی این مواد غذایی را بخورید تا حین رابطه از مزایای سلامتی انها بهره مند شوید:

 

1 – موز

 

خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

 

موز به سرعت هضم می‌شود و بدن تان را سرشار از پتاسیم می‌کند و به سرعت انرژی و مواد مغذی به بدن تان میرساند. می‌توانید از موز در اسموتی استفاده کنید، به صورت یخ زده آنرا بخورید یا حتی به همراه بلغور جو دوسر میل نمایید.

 

2 _ آووکادو

 

خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

 

برای انتخاب بعدی آووکادو را امتحان کنید. آووکادو رابه همراه نان تست میل نمایید تا کربوهیدرات و چربی سالم به همراه هم انرژی فوق العاده اي به بدن تان برسانند. آووکادو منبعی غنی از چربی هاي تکثیر نشده است که برای تولید هورمون ها اهمیت دارند. مطمئنا خودتان حدس زده اید که سطح هورمون ها تا چه اندازه برای یک رابطه جنسی اهمیت دارد.

 

3 _ هندوانه

 

خوراکی های مفید قبل و بعد از رابطه جنسی زناشویی

 

بعنوان میان وعده از هندوانه تازه لذت ببرید و هم زمان به بدن تان آبرسانی نموده و بدن تان رابا مواد مغذی پر کنید. هندوانه دارای سیترولین «citrulline» و مواد مغذی به نام اکسید نیتریک «nitric oxide» است که رگ هاي خونی را منبسط می‌کند. یعنی جریان خون بیشتر به اندام هاي تناسلی می‌رسد که باعث افزایش کیفیت رابطه می‌شود. چه کسی است که این التیام کیفیت را نخواهد؟

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت