بروزرسانی : 7 فروردین 1397

دانستنی های مهم نخستین رابطه جنسی شب زفاف عروس و داماد

دانستنی های مهم نخستین رابطه جنسی شب زفاف عروس و داماد

اولین رابطه جنسی در شب زفاف

دانستنی های مهم در نخستین رابطه عروس داماد در شب زفاف که حتما باید بدانید. مهم‌ترین نکته برای داشتن یک زندگی زناشویی رضایت بخش ودر عین حال لذت بخش، هنر برقراری ارتباط با همسر در حین رابطه جنسی است و بهمین دلیل قانون گذاشتن برای رابطه جنسی مفهوم صحیحی نیست.

زناشویی تالاب : زیرا انسانها بسیار با یک دیگر متفاوت بوده و واکنش هاي‌ خاصی نسبت به هر موردی نشان می‌دهند. بنابر این عده اي از موارد زیر کلی بوده و میتواند تنها بعنوان یک راهنما باشد.

نکته اول: روانشناسان توصیه میکنند که شب زفاف را نباید با جبر آغاز کرد. در اولین رابطه جنسی و پاره شدن پرده بکارت نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه اي جانانه باشد و شوهر باید عروس رابه تدریج متمایل و راغب به عمل نماید

نه آن که با شتاب کاری و بکار بردن زور، تنها حس شهوت خویش را فرو نشاند. دراین صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابر این شوهر در شب زفاف باید تمام تمهیدات لازم رابه کار گیرد ودر نهایت ملایمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچک‌ترین اشتباه در شب زفاف،

آن چنان همسر خودرا خسته و دل آزرده می‌کند که به سهولت بهبود پذیر نخواهد بودو گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای می‌ماند.

نکته دوم: در اولین رابطه جنسی با همسر خود بهتر است که تقریباً ساکت باشید؛ زیرا صحبت هاي‌ اضافی و نابجا و حرف هاي‌ تحریک کننده زدن ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. زیرا شما تاکنون با همسر خود رابطه جنسی نداشته اید و از تمایلات و مواردی که باعث ناراحتی او میشود آگاه نیستید.

بنابر این سکوت نسبی بهترین گزینه برای شروع یک رابطه آینده دار است. در عین حال اگر همسر شما بیش از حد ساکت بود می‌توانید با سوالاتی هم چون “حس خوبی داری؟”، “نظرت در مورد این وضعیت چیه؟” و از این قبیل، وی را همراه خود کنید.

نکته سوم: به هیچ عنوان نباید بعد از رابطه جنسی مضطرب و نگران شوید که مبادا همسرتان باردار شود یا دچار بیماری شوید. بهمین دلیل، برنامه ریزی برای پیشگیری از بارداری و رابطه جنسی ایمن باید مد نظرتان باشد. برای آشنایی با راه هاي‌ پیشگیري از بارداری مطالب زیر را مطالعه نمائید:

نکته چهارم: از خوردن غذای سنگین قبل از رابطه جنسی خودداری کنید زیرا باعث خواب آلودگی تان می‌شود. همچنین از خوردن مشروب پرهیز کنید، زیرا نوشیدن الکل نعوظ را دشوار میکند.

نکته پنجم: نگران هم زمان کردن ارگاسم ها نباشید. خیلی از خانمها تا زمانیکه تجربه کافی پیدا نکنند، در طول رابطه جنسی ارگاسم نمیشوند. خیلی بعید است که در اولین رابطه جنسی بتوانید هردو باهم ارضاء شوید. پس سعی کنید که خوش بگذرانید و حتما به هم دیگر بگویید که چه چیز برایتان لذت بخش است و به ارضاء شدنتان کمک می‌کند.

نکته ششم: آقایان اگر خیلی زودتر از زمانی که می‌خواستند ارضاء شدند اشکالی ندارد. کمی عشق بازی کنید، بخوابید و باز دوباره امتحان کنید. بار دوم بسیار ریلکس تر خواهید بود.

دانستنی های مهم نخستین رابطه جنسی شب زفاف عروس و داماد

آیا پاره شدن پرده بکارت در اولین رابطه جنسی دردناک است؟
پاره شده پرده بکارت در اولین رابطه جنسی ممکن است دردناک و با خون ریزی همراه باشد. هرچند که این خون ریزی و درد مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد و سریع برطرف میشود. در تعداد زیادی از خانمها این وضعیت فقط 10 ثانیه طول میکشد

و بعد ازآن همه ی چیز ارام بخش می‌شود. برای این که این مرحله از رابطه جنسی را بخوبی سپری کنید، سعی کنید که قبل از پاره شدن پرده بکارت، مدت قابل توجهی را صرف ملاعبه و معاشقه کنید تا ترشحات واژن زیاد شود و از درد احتمالی کاسته شود. توصیه میشود که یک ژل لوبریکانت درکنار شما قرار داشته باشد.

زیرا ترشحات واژنی عده اي از خانمها در اولین رابطه جنسی بدلیل استرس و اضطراب در حد کافی نیست و این خود باعث درد میگردد. بنابر این استفاده از ژل لوبریکانت می‌تواند موثر واقع شود. همچنین ژل لوبریکانت باعث کاهش احتمال پاره شدن کاندوم در حین رابطه میشود.

نکته هفتم: تا سه روز پس از نزدیکی خون ریزی بسیار جزئی، طبیعی است و نباید نگران بود. ولی در صورت ادامه پیدا کردن خون ریزی حتما باید به جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.


حتما بخوانید:   تصاویر لو رفته از شب زفاف عروس و داماد داعشی


آقایان در صورت عدم مشاهده خون ریزی در اولین رابطه جنسی نگران نشوند
گذشته از فقدان مادرزادی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتی که زن در هنگام رابطه جنسی، آرام و بدون تنش بوده، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس اسانی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او میشود.

به این ترتیب ممکن است در اولین ارتباط خون ریزی نداشته باشد و یا بدلیل نوع خاصی از پرده بکارت «پرده ارتجاعی» اتفاق مشابه این میوفتد. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خون ریزی و درد خواهد داشت.

از آنجایی که درنظر مردم پرده بکارت پرده اي بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می‌شود، برخی مردها در هنگام رابطه جنسی فشار زیادی به دهانه واژن آورده و موجب پارگی دهانه واژن و درد و خون ریزی میشوند. در صورتی که اگر زن هنگام رابطه جنسی آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.

نکاتی در مورد پرده بکارت
پرده بکارت عضوی ماهیچه اي است که در ابتدای واژن قرار دارد و عمدتا در اولین یا دومین رابطه جنسی از بین میرود. در عده اي از زنان این پرده شکل حلقوی داشته و ممکن است در اثر رابطه جنسی اصلا آسیبی نبیند و خون ریزی رخ ندهد. در زنانی که دارای این نوع پرده بکارت هستند گاه مشاهده می‌شود که به خاطر بافت ماهیچه اي ضخیم آن، تا مدت ها بعد از اولین رابطه جنسی همواره درد مقاربت مشاهده می‌شود.

تعداد رشته هاي‌ عصبی در پرده بکارت نسبت به عده اي از عضلات دیگر بدن بسیار کم است و بهمین دلیل در صورت آرامش جسمی و روانی پارگی آن طبق معمولً با درد کمی همراه است. عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی ندارد انجام شود. بنابر این نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی‌شود.

مسائل جنسی تالاب : زنان بهتر است قبل از نزدیکی نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت، بلکه بدلیل آگاهی از نوع پرده به دکتر متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را تقاضای کنند؛ زیرا در موارد نادری که پرده بکارت از نوع ضخیم باشد، برای پاره شدن آن احتیاج به عمل جراحی است.

گاهی پرده بکارت با یکی دو بار نزدیکی کاملاً پاره نمیشود و هر بار قسمتی ازآن پاره شده و کمی خون ریزی میکند. البته بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن میتواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزئید موجود در اسپرم می‌تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و بطرف تخمک زن برود و حاملگی ایجاد شود. دراین موارد زن با پرده سالم حامله میشود.

علت درد در آلت تناسلی مردان بعد از رابطه جنسی
علت درد در ناحیه شکم در خانمها در هنگام رابطه جنسی میتواند ناشی از کیست هاي‌ تخمدان، مشکلات مجاری ادراری، بیماریهای عفونی لگنی، آندیومتریوزیس و … باشد که لازم است توسط متخصص زنان و زایمان مورد محاسبه و بررسی و آزمایش قرار گیرند.

اما علت درد در آلت تناسلی مردان می‌تواند ناشی از بیماری هاي‌ دستگاه تناسلی مردانه و یا آسیب و اختلال در بافتی که روی آلت مردانه را پوشانده است باشد که انها نیز باید برای درمان باید به متخصصینی مانند اورولوژیست ها مراجعه نمایند.

نکاتی مهم در رابطه با مسائل جنسی و شب زفاف عروس و داماد


حتما بخوانید:  شب زفاف عروس و داماد لخت در حضور میهمانان عروسی (حجله)


گروه زناشویی تالاب

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت